mee-leven H mee-lijden van mens tot mens 2 voor hem zou dus een mooi cadeautje kunnen worden b.g.v. zijn koperen jubiléi Hij kan het overigens heel erg goed gebruiken. Want in diezelfde brief schryft hij ook het volgende (ik citeer): "Sinds een paar weken werk ik op een jeugd centrum. Het is een centrum voor straatjeugd, het is jeugd die de straat tot huis hebben, dus het laagste. Ze worden dikwijls opgepakt door de politie en naar dit huis gebracht, maar dikwijls zijn ze daags erna weer weg omdat de om standigheden zo slecht zijn dat ze weer wegvluchten." Aan dit huis zal daarom een en ander verbeterd moeten worden, zo heb ik begre pen. Als wij hem daar nu eens by helpen door onze "vasten-aalmoes" Martien schrijft nog: "Ze waren op zoek naar iemand om dit project (ten dienst van de straatjeugd, om die op te vangen) te begeleiden. Na veel nadenken en sla peloze nachten met de vraag: wat moet ik doen?" heeft hij het aangepakt. Wat een verrassing als hy straks zo maar van ons geholpen wordt. Want hij weet nog niets van ons plan. Ik hoop nu maar dat wij hem een goed extratje kunnen geven. We sluiten bij deze het gebruikelijke vastenzakje alvast hierbij in. Misschien kunt U het thuis met een punaise ergens ophangen, dan ken iedere huisge noot er af en toe iets in doen. U verliest het dan ook niet zo gemakkelijk. Half-vasten is dan de eerste inzameling. Daarvoor staat dan een bus achter in de kerk. Nog dit ook: Ik schrijf de drie missionarissen natuurlijk dat wy mensen van Cas tenray dit jaar heel bijzonder aan hen hebben willen denken. Zodra zij het door ons bijeengebrachte geld hebben ontvangen verzoek ^en dan meteen dringend om ons te laten weten of en hoeveel zy hebben ontvangen. Zodoende hoeft niemand te denken dat er ook maar iets aan de bekende strijkstok blijft hangen. Wij ver trouwen intussen dit jaar op een bedrag dat groter is dan het ooit geweest isl UIT HET ARCHIEF VAN ONZE PAROCHIE: In dezelfde "Schans" van 7 Nov.1980, nr. 45 waar ik verleden week naar verwees staat ook nog: "Op de pastorie moeten enkele oude stukken aanwezig zijn van de Koning van ^elgië, die de grondbezittingen aangevenvan de kerk". Tot die stukken behoort waarschijnlijk ook - behalve het familie-document van Dinghs van de Tunnelweg - een door mij overgeschreven stuk waar in Koning Leopold de Eerste aan verschillende families,wonende binnen het grondgebied van Castenray,verplichtingen oplegt, zodat de kapel van Castenray eigenaommen ont vangt. Het stuk zelf nog eens afdrukken hier leek me minder noodzakelijk. De kop is nagenoeg hetzelfde als bij het document van Dinghs. En namen doen weinig ter zake. Lang gr-leden stond Veronica langs de kruisweg van Jezus. Troostvol wiste zij zyn geschonden en bebloede gelaat schoon. Wij kunnen vandaag nog hetzelfde doen en èm Christus mee-leven en mee-lyden, van mens tot mens, var. hart tot hart. Vastenactie-Limburg probeert mee te leven met hen die lijden in meer dan 100 veilige kerkelij ke projecten die dicht bij de mensen staan. Wy, mensen van Castenray. kozen dit jaar het missiegebied van onze Castenrayse missionarissen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1982 | | pagina 2