6 INGEZONDEN Een, twee, drie, vier, vijf, zes, zeven, acht, negen, tien... wie niet weg is, is gezien! Dat geldt zeker voor "Do Schans". Kom je heel toevallig nog sans ean keer in Castenray, omdat je er toch langs komt als je naar Horst moet, ja ziet zo aan de buitenkant, dat ook ja stamdorp flink blijft veranderen: er uordt druk (en degelijk) gebouwd, er komen nieuwe straten en wijken. 3a ziet oen hoop onbekende mensen in het dorp, de ruiterclub achter de fanfare(u/éér ean of ander kampioenschap?) rcihtihg karn. Een levend dorp dus. Groot is dan de verrassing als je bij iemand thuis (Henk van tante Dien) de Schans ziet liggen: "Bestaat die ook nog steeds?" Je hebt dan toevallig de jubileumuit gave onder ogen. De conclusie kan dan alleen maar zijn: "kou en of, die Schans lééft!". Al tien jaar lang. Duizenden vellen informatie zijn uitgestrooid over de Castenrayse bevolking an zéker gretig gelezen, week in, uieak uit. Als het dorpskrant je na tien jaar riog bestaat, dan geldt zeker, iaat ik hier bovenaan neer geschreven heb: "uiie na 10 jaar nog niet weg is, is gezian. Ik ge loof zeker, dat de Schans een "gezien" blad is; onmisbaar geu/orden .in de tien jaar van bestaan. Het doet me -als mede-oprichter- veel plezier om te zien, wat er van de Schans is geworden: boordeval informatie, lekker dik, goed verzorgd. Het enthousiasme van de medewerkers is er aan af to zien. Het "Schans-werk" heb ik voor mezelf steeds gezien als een uiterst nuttige hobby: informatie verstrekken. Die hobby is bij mij zó uit de hand gelopen, dat ik nu de kost verdien met een redacteurschap van een vakblad voor- de bouwwereld. En met hetzelfde plezier als ik destijds de Schans gedaan heb. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan! Of is dat toch toevallig? lïlensen van Castenray: geMiciteerd met de tien jaar Schans! Als je de brief van Ger Raaymakers leest, dan zie je, dat 't in Dommelen maar triest gesteld is met de informatievoorziening. Ger, wat let je om te beginnen met een Dommelse Schans? 3e weet nu hoe het moet. Klaar hier in U/es tervoort (nooit van gehoord? Net zo'n gat als Castenray, maar dan groter) is 't al even triest: eens in de 2 weken een klein blaadje met 90# advertentie3 en IO70 andere belangrijke informatie. Een jaar geleden is hier dan toch maar een buurtvereniging uit de leem getrokken om de mensen wat dichter bij elkaar te brengen: niks van terecht gekomen. De mensen komen de deur niet uit. Dat is dan in Castenray wei even anders! Achter de schermen zal er natuurlijk nog net zo hard gesteggeld worden als 10 jaar geleden, misschien nog wei meer. Hoe dan ook: er gebeurt tenminste wat. Schans: ga zÖ door! mart vissers mosterdhof 25Ü 6931 av westervoort. Klart, bedankt voor deze leuke reactie en bemoedigende complimenten. Red;

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 6