HUll en loodwerkzaamheden echtpaar geweest. Dus geen eigendom van het kerkbestuur van Oirlo, zoals iemand ten onrechte meende! Meer bijzonderheden over het nieuwe corpus (hierboven) werden reeds eerder in de Krant vermeld. We zullen ook dat artikel als documenta tie—t.z.t, in de Schans zet ten. Moge ook dit kruis onze parochianen tot zegen strek ken! Het ouds corpus, waarvan, de waarde slechts bij benadering Is te bepalen, is veilig heidshalve geplaatst in de kerk van Castenray- Mevr. Smely Gossens- van Bragt maakte, een nieuw fraai corpus dat sindsdiien het kruis Kiert. Houten kruis aan de Castenrayseweg nabij Klein Oirlo. Vermoede, lijk opgericht einde vo rige eeuw door een Duits grafelijk echt paar dat daar een boer derij in eigendom had. De., bewoners van,, die boerderij, de' familie Strijbos...-.'tfa<i d«£! zorg voor het onderhoud. Ongetwijfeld was dankbaarheid voor een verkregen gunst aan leiding daar een kruis op te richten. Een of ferblok aan het kruis had ais bijzondere in tentie de verering van de H. Brigitte, patrones tegen veeziekten. Uit ons parochie-archief, Naast een kapelletje be zit Castenray ook nog een kruis. .De N.Limburg se krant schreef er reed: iets over (zie hiernaast' .\i Veel* aanvullende gegeven: zyn niet in mijn bezit. Of het moesten deze zyni Voordat het kruis hier beneden er stond (van" hout) zou er een kruis met porseleinen corpus hebben gestaan. De boer derij, waarvan hiernaast sprake is, heette "Loms hof". Het .Duits grafelijk echtpaar heette Janssen- Coppers. Het is een per soonlijk geschenk van dit Voor a! uw dak-, zink DAKDEKKERSBEDRIJF J. JONG Nusseieinsïraat 26 Horst-America Telefoon 04764 - 814

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 2