2 Vorige week viel mijn aandacht op reeks "KNUPPELS", In 1949 nog een uitgave vart Girlo en Castenray samen» De titel van dit blad heet dan: "GELDERSE P0ST-KAS5EL- SEKCST*'Het is een onder-afdeling van het Limburgs Thuisfront, De bedoeling van dit blad was: schriftelijk contect onderhouden met de "jongens" in dienst in In donesië. Men schreef hen maandelijks en men ontving ook regelmatig antwoord van de "jongens" in IndonesiëDe jongens waren erg dankbaar voor wat men vanuit Cas tenray (en Oirlovoor hen deed. Ze ontvingen ook vele gaven in nature. Iemand die op zoek is naar nieuws over Castenray vindt in deze bladen heel wat. Ik ben doende met het allemaal door te lezen. Af en toe staan er oc-k leuke (ver zonnen) verhal en in. Hier hebt U er zo een: "De Pastoor kwam bij zijn jaarlijkse rondgang ook eens by Kobus op bezoek. Het re gende maar ondanks dat stond Kobus met de randen tot zijn ellebogen in zijn zak ken voor de deur te kijken. Op de vraag van de Pastoor waarom hij zich eigenlijk nat liet worden, antwoordde Kobus dat het hem binnen te veel rookte. Pastoor wilde echter ook de vrouw nog even zien en spreken en liep daarom, door naar binnen. Nauwelijks had hij echter de voordeur open of een krijsende stem riep: Ben je daar weer akelige nietsnut. Pastoor wachtte geen verder commentaar"af en maakte rechtorakeer, in het voorbijgaan neg tegen Kobus zeggendes Blijf waar je 'bent jong, want het rookt binnen nogi In Juli 1949 gaat Castenray haar nieuws zelfstandig uitgeven onder öe titel "De knuppel". Door kiezen van deze naam hoopte men - zo lees ik - blijk te ge ven van de wil tot openhartigheid tegenover iedereen, maar vooral tegenover de jongens in Indië, Het redactie-adres voor de knuppel was J.Geerets G.20. De laatste editie verscheen in December 1950. De Pastoor, die steeds de eerste bladzijde voor zyn rekening had genomen,schreef in dit laatste nummer: "Van de ze gelegenheid moge ik gebruik maken om allen hartelyk te danken die op een of andere wijze hun medewerking hebben verleend. Heel in hat bijzonder moge" ik (mede in naam van "onze jongens") danken voor uw gebed en vragen te blijven bidden totdat de laatste van onze Parochie weer thuis is" Helaas is een van de jongens in Indonesië gesneuveld. Mochten er nog onder zijn die nummers van De knuppel bewaard hebben, dan hou ik ray aanbevolen. Se bevatten interessante gegevens voor hei; archief van onze parochie. Ook voor andere gegevens uit die tijd - en vanzelfsprekend ook van voor en na die iyd - blijf ik nieuwsgierig uitzien» Misdienaars Deze week hebber. 9 misdienaars, die van 5 tot 9 Augustus in het jeugdcentrum ''Beatrix" te fierkenbosch hopen te gaan camperen, een brief ontvangen van naar ik aanneem een van de leiders. Lees hem goed door en bewaar hem goed 001 straks overeenkomstig ernaar te handelen. Overigens: Voor het vervoer heen en terug wordt door ons (kerkbestuur) gezorgd. Ik zal binnenkort informeren of er mogelijk een dag en uur is bepaald waarop ou ders het kamp eventueel mogen komen bezoeken. Hoe het kamp te bereiken is kunt U alvast in deze brief lezen. De verschuldigde kosten worden betaald door ons, het kerkbestuur. Ve hebben nog een maand de tijd om ons voor te bereiden. Velen hebben onze advertentie van vorige ©eek verkeerd begrepen. iiiij zijn elk taeekend geopend: vrijdagss 13,00 01.Qö uur zaterdags 11.30 - 13.30 uur 16.00 - 01.GO uur zondags 16,30 - 12.30 uur SNACKBAR ANS en SER Tel. (04787-458

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 2