IS- DORPS BLAD VOOR CASTENRAY jaargang nr. 10 WEEKBLAD 1991 Redaktie-adresCasfcslostraat Rabobank Qirlo: 13.07.93.867 Nr. 9 6 maart 1981 UIT EET ARCHIEF VAH ONZE PAROCHIE: Hoe_ men 4p_jaar £el_eden boete deed. Onderstaande preek van pastoor Rieter is bedoeld geweest als aankondiging van een boete triduum, een drie-daagse boetedoening. Ze geeft ons een duidelijk beeld van de situatie in de oorlogsjaren. Hoe angstig men was, hoe nood leerde bidden, hoe af hankelijk men zich wist van God, hoe men bevrijding en verlossing verwachtte ook en vooral van Hem. Zo'n preek geeft ook ons nog te denken. Leest maar. B(eminde)G(elovigen), Door de verschillende groeperingen der K.A. (Katholieke Ac tie, 'n Godsdienstige vereniging uit die tyd,die zichzelf en anderen trachtte aan te sporen tot daden van Geloof) werden richtlijnen gegeven voor een boetetriduum, en ik meen goed te doen om deze in het kort samen te vatten, om U daardoor op te wekken dit triduum in alle ernst mede te maken, opdat wij in staat zyn door boete en gebed Gods toom te verzoenen en aan zyn rechtvaardigheid te voldoen. Laten wij dan in deze dagen zoveel mogelijk de ÏÏ.His bijwonen en communiceren. De lste Mis is Vrijdag en Zaterdag om 6.30 u. en de 2de om 7.30 u. Tussen de beide Missen in zal een korte preek worden gehouden van 10 minuten, welke dus kan bij gewoond worden door hen die in de eerste Mis zyn, en door hen die de 2de Mis bij wonen en worden verzocht om een kwartier na zeven in de kerk te zyn. Onder de Mis sen is gelegenheid tot biechten. Iedereen wordt verzocht om den kruisweg te bidden door den dag, hetzy s morgens hetzy 's middags. Om 4 uur zal gelegenheid zijn om deel te nemen aan de gezamelyke kruiswegoefening, waarbij ook de schoolkinderen verwacht worden, en na den kruis weg wordt het rozenhoedje gebeden. Om 8.30 u. wordt de avondoefening gehouden, te beginnen Donderdag, en we verwach ten dat dan de kerk stampvol zal zijn. De schoolkinderen kunnen thuis blijven. Zaterdagmiddag gelegenheid tot biechten van 2-4 uur en van 3-8 uur. Döor de K.A. worden nog enkele punten aangegeven voor deze boetedagen: 1. Er worden geen vergaderingen gehouden, geen bezoeken afgelegd. 2. Café en ontspanningsgelegenheden worden niet bezocht. 3. De jongelui die verkering hebben ontmoeten elkander in deze dagen niet. 4. We maken van deze dagen zoveel mogelijk vasten- en onthoudingsdagen(Dust min der eten en geeii vlees). Mannen en jongens die nog rookmateriaal hebben (i)» houden dit rustig in hun zak. 5. Wy doen onze arbeid van den dag met blijden zin, en in den geest van boetvaar digheid zo stipt mogelijk. Deze punten zijn bedoeld als aanwijzingen, het zyn geen voorschriften. De bedoeling van dit triduum 1st ons te bezinnen op onze levenshouding ten opzich te van bepaalde problemen, van dezen. työ. Eh daarom is het nodig ook eens rustig na te denken over de dingen waarop de bisschoppen wijzent zoals woekerprijzen, hei dense geest van zinnelijkheid en genot, bioscoopbezoek enz. Daarom B.G. moet ge Uzelf schuldig bekennen aan. een van deze misbruiken, begin dan met die verkeerde praktijken te breken. Zijt gij tekort geschoten in liefde of rechtvaardigheid tegen over uw naaste, herstel dan het leed en het onrecht dat gij hebt veroorzaakt, en bidt, bidt veel in deze dagen. Amen. - -ai ssnfir 4

Castenrays dorpsblad De Schans | 1981 | | pagina 1