vervolg INGEZONDEN; In dit Spreidingsnodel is ondermeer bepaalt dat per 10 jaren Oirlo 35 woningeq en Castenray 28 woningen mag bouwen, llle zullen ons dan ook helaas hierbij neor moeten leggen en zeer attent moeten zijn bij een volgende behandeling betreffende woonkernen middels een groter deel op te eisen. De financieel-economische consequenties liggen echter terdege op een moeilijker vlak dan Dhr. Poels verondersteld heeft. Als hij die 28 woningen in vrije tijd wil laten bouwen met een gestelde produktie van 2 stuks per jaar, zal dit ongeveer 14 jaar vergen. Volgens huidige planning van Gemeente zouden er, als we af zouden zien van "het al ternatieve plan Poels" in dezelfde 14 jaar ongeveer 39 woningen verrijzen wat nog al tijd aantrekkelijker lijkt. Resumerend over do woningbouw wil ik opmerken dat ik persoonlijk 28 stuks per 10 jaar te laag vind en 100 stuks per 10 jaar tohoog, om de door U zo gewaardeerde dorp se rust en vriheid nog enige tijd te bewaren, lïlijn inziens moot hot hoofddoel van de Castenrayse woningbouw zijn de groei van eigen bevolking op te vangen en er beslist geen forensendorp van te doen willen maken. UJat betreft Uw punt over riolering kan ik U allen met enige trots mededelen dat men op korte termijn een bestek hierover zal laten vervaardigen. Qe Gem.raad staat hier dan ook achter. De verwezenlijking hiervan zal echter nog enige tijd duren omdat de rioleringsaanleg ïn [flerselo nog iets urgenter schijnt te zijn. Het punt gasvoorzioning wat U stelt; In de begroting van 1973 stond hiervoor een be drag van 110.000,00 gebugetteerd. Indien U iedereen de keus zou laten al dan niet gas te nemen, zou dit por woning ze ker 75,00 per jaar aan baatbelasting gaan kosten ongeacht of men gas afneemt. Voorwaar ik zeg U een dure keus. UJat te denken van de mensen (het merendeel) die momenteel olie gebruiken en straks een gasleiding voor de huisdeur krijgen en er geen gebruik van maken maar toch baatbelasting hierover moeten betalen. Nog maar te zwijgen van de kosten van af- en aanschaf van haarden en dergelijke ten gevolge van deze technologische ontwikkeling. Tenslotte wil ik opmerken dat Dhr. Pools, met alle respect voor zijn bezorgdheid hierover, geen noodkreet behoeft te richten tot alle instanties, want ondergetekon- de zijn taak is hot behartigen van de Castenrayse belangen en overdracht hiervan in Venray, wat ik nog steeds doe en hopelijk nog lang voor U zal mogen blijven doen. Hopelijk heb ik U hiermede weer een beetje rust in kunnen boezemen. Wet dank voor de geboden plaatsruimte in "De Schans" teken ik. In tegenstelling tot vorige berichten wordt het oud papier wel weer opgehaald. (ïlet de handelaar Collin uit Venlo en de firma Doosten is afgesproken dat om de andorste keer het papier opgehaald en opgeslagen wordt in Castenraij. (flet een container wordt hat papier dan verder vervoerd naar Venlo. Bewaar Uw papier, wij halen het weer bij U op.... morgen zaterdag vanaf 9 uur.'IIIJ.' QUI P.A, Steeghs, Lollebeekweg 14. - 5 -

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 5