- 5- Castenray, oktober 1573. Bi.j een afscheid. Het zal voor de meeste van U geen nieuws zijn wanneer wij U ver tellen dat wij op 26 oktober a.s. officieel afstand doen van ons cafée 30 Garen geleden in 1942 zijn wij hierin begonnen, nadat een verbouwing had plaats gevonden in 1939. Voordien bestond het café uit een woonkamer links van de ingangsdeur. Terwijl in die tijd hét bier in kannen uit de bierkelder naar boven werd gehaald. Onze ouders hebben ,het café betrokken in 1907, voordien werd het bewoond door Dr. Ponté die het als tolhuis enploiteerde. Elke weggebruiker diende tol te betalen, Jnetgeen in die tijd een soort belasting was voor het onderhoud van de wegen ■grintwegen Sinds mensenheugenis spréékt 'mén over dit café in de wijde omtrek als "beej de jKöster ien Casele". Dat komt omdat ook weer sinds'mensenheugenis het café toebe- -- 'hoorde aan de kerk en de kerk verhuurde het pand met café en landerijen aan de ;koster« Dat was voor 1907 Dr. Ponté, daarna Kuijpers Bèr en sinds 1935 "Kos Tinus". De ouderen ondet LI kunnen zich die dingen nog wel herinneren. Velen Uwer hebben prettige herinneringen aan dingen welke zij in ons café hebben beleefd. Er is in de 30 jaren van onze periode veel gebeurd. Vele leuke dingen hebben zich in ons gebouw afgespeeld. Kom en door het café niet meer binnen dan probeerde men achterom. Heel veel plezier hebben wij samen met al le Caselse mensen mogen beleven. Och, U weet evengoed als wij (èt er wel eens ie mand met een blauui oog rondliep of met een buil aan het hoofd die een. beetje vreemd voorkwam naar alles werd weer met een pilsje goedgedronken. Veel verenigingen hebben bij ons onderdak gevonden, tilij hebben ons daar dan ook steeds speciaal voor ingezet. Mogen wij hier vooral de handboogschutterij ."De Ba tavieren" noemen? zonder de andere tekort te doen? De zekerheid te weten dat U allen graag in ons café verbleef doet ons allen enorm veel plezier. Het is voor ons ook in dit geval niet gemakkelijk afscheid te nemen- van- iets waar aan men 30 jaren heeft gewerkt, uit wiens inkomen men een gezin van 11 kinderen mooi heeft onderhouden. Alleen U, beste mensen van Casele, alleen U heeft'ons dat mogelijk gemaakt. U kynt zich dan ook voorstellen dat wanneer men de zaak van die kant benadert het afscheid moeilijk is en de behoefte U allen oprecht te danken groot is. Ik wil dit echter geen afscheed noemen, in tegendeel. U zult ons herhaaldelijk in het café zien. Bovendien bent U allen, zonder enige uitzondering steeds van harte welkom om een kopje koffie te komen drinken in onze via de oude "bermsteij" be reikbare Perdstal. Afgaande op het voorgaande zal het U duidelijk zijn dat wij ook alle vertrouwen in U stellen voor onze opvolgers Bac Hesen en onze Truus. Deze beiden, dat heeft U inmiddels reeds ervaren zullen al les in het werk stellen om het U zo aangenaam mogelijk te maken tijdens Uwiverblijf in hun café. Mede namens mijn vrouw en kinderen, aan U allen onze oprechte welgemene dank (de KÖster)

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 5