- 4 - INGEZONDEN: In hot dagblad voor Noord-Limburg van vrijdag 5 oktober j.l. las ik het volgende: Zeer beperkte woonfunctie voor Uenrayse Kerkdorpen.- Persoonlijk vind ik het maar een lachertje wat daar uit de bus gekomen is. Daar ik helaas over veel vrije tijd beschik ben ik op stap gegaan en heb eens enkele ge meenten bezoght en de woningbouw bekeken# Ik heb mij alleen maar beperkt tot de Gemeente lïleerlo waar de afgelopen jaren veel is gebouwd en nog veel wordt gebouwd. Ik heb daar njet verschillende mensen-gesproken over hun beroepen en waar ze hun werk hadden. Overwegend het merendeel werkte in Uenray. Wijn vraag was: Waarom dan niet in Uenray gaan wonen. Ik kreeg de volgende opmer kingen te horen: Ze hadden niets tegen Uenray maar ze wilde liever op een dorp wonen ze zaten niet graag op een hoop gepakt en ingesloten. Ze wilden de ruimte met een tuint-je en wat hun werk aanging: wij worden tegenwoordig toch allemaal opgehaald dat was voor hun allemaal geen bezwaar, rflijm verdere vraag was: Hebt U om de een of andere reden deze plaats gekozen - nu zeiden de meosten dat had even goed Castenray of een ander kerk dorp kunnen zijn maar daar waren geen woningen, fflijn conclusie in deze is dat ik dit ten zeerste betreur dat er zovelen buiten Uenray gaan wonen en daarom kan ik het ook niet goed verwerken waarom op de kerkdorpen niet meer woningen gehouwd-worden-»- Wijn gedachtengang hierover is dat Uenray met veel dure bouwgrond zit en daardoor proberen alles naar Uenray te halen maar U ziet wel dat dit toch niet allemaal'lukt De mensen zijn vrij om te gaan wonen waar ze willen. En als men dan bekijkt dat er tot en met 1985 zegge en schrijven in Castenray 28 woningen gepland zijn dan is dat toch maar een druppel op een gloeiende plaat en dan staat nog vermeld, de financië le gevolgen voor de bouw van die woningen wel nu als dat het geval is weet ik hier wel een oplossing voor. Er zijn nog wel altijd bouwvakkers 'te vinden die graag iets bij willen verdienen. Laat dan die woningen maar in de vrije tijd bouwen - 2 wo* ningen per jaar krijgen ze wel klaar dan kan de woning'bouw geld verdienen. Casten ray kan best uitgebreid worden er is ruimte genoeg dat hadden geen 28 woningen moe ten- zijn in die 1Ü jaar maar ik dacht 100 woningen niet overdreven was. Iliant uit mijn bezoeken elders is gebleken dat ik overal gemerkt heb ze willen rustig op een dorp zitten daar hebben ze alle vrijheid. Wat uit mijn gesprekken wel-naar voren is -gekomen het volgende de voorzieningen en daar mankeert bij ons nog enkel de riole ring, maar als er vele huizen worden gebouwd is het toch veel doelmatiger om aan s riolering te komen anders maar een noodoplossing een noodriolèring aansluiten op de beek. Als ze maar zorgen dat het water op hoog peil blijft. Ik hoor -Sommige al zeg gen dat zal ook wel eens af en toe ruiken. Welnu wat de gêbouwen aangaat van de mest- kuikens en varkenshouders is ook niet altijd een frisse geur. Dan zou. ik nog willen opmerken dat er hier zo weinigen aangesloten zijn op het aardgas. Er liggen toch zovele woningen rondom de kerk. Hebben deze mensen nooit' een kans gekregen voor aan sluiting of was de maatschappij te duur. Is dit laatste het geval dan had da Gemeen te met een subsidie bij moeten springen. De huren liggen toch allemaal zowat aan de hoofdleiding. Castenray ligt zeer gunstig aan de grote weg,, goede busvoorzieningen, halfuurdienst alle richtingen uit. Het is gezellig wonen en wij beschikken over een prachtig natuurreservaat van historische waarde, nl. het Castenrayse Broek an de bergen. Ik betreur wel dat er aan het onderhoud zo weinig gedaan wordt. Het moest maar eens tegen Uenray aanliggen dan zou het wel een andere bestemming gekregen hebben. Zie hier mijn kanttekening die ik gemaakt heb over het geschrevene in het dagblad van Noord-Limburg. Ik zou oen beroep op alle instanties willen doen en dan bedoel ik de gezamelijke kerkdorpenfractie die toch alles in het werk zouden moeten stel len om voor de kerkdorpen op te komen en wij zelf moeten ook niet stil zitten waar het enigszins mogelijk is onze volle medewerking te willen verlenen. P, Poels, Horsterweg 28. Redaktie: De gehele nota over de woonkernen Uenray is door de Gemeente gezonden naar de re daktie. Degene die dit boekje eens in wil zien kan het gerust eens komen lenen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 4