- 2 - Een paar dagen geleden hadden uie hier een paar dagen lang een Noor in huis. Hij is gestuurd door de T.A.O. om de visserij in het zuiden van Lomblom te perfoctionoren. Een reuze sympatieke kerel, waar ik erg veel vertrouwen in heb. Hij heeft al jarenlang in andere ontwikkelingslanden gewerkt en je merkt onmiddellijk aan hem dat dit een ge weldig voordeel is. Zal wel moeilijk met de taal zijn want hij spreekt alleen maar Engels (en Noors) en omdat hij al 48 jaar oud is zal het niet meevallen om Indonesisch te leren. Als deze man eenmaal is ingewerkt hoop ik nog eenmaal voordeel te hebben van hem, voor mijn vissers. Ik zit al weer enkele weken op de bisschopstoel. Een hut in de bergen is prettiger en rustiger. De laatste dagen wordt mijn hoofd tureluurs van de belasting. Het hele be lastingsysteem wordt hier stoeds geperfectioneerd, van de andere kant heb jc hier geen belastingadviseurs die de zaak voor je kunnen opknappen. Noodgedwongen moet ik me daar ook nog enigszins gaan inwerken want anders gaan we failliet. Do financiën zijn een van de zwaarste zorgen. Gisteren ben ik de hele middag bij de zusters geweest. Uie hebben hier een eigen dioce sane zustercongregatie. Over twee weken moeten er nieuwe novicen worden aangenomen, an deren leggen de eerste geloften af, anderen vernieuwen de geloften. De bisschop moet beslissen of zo aangenomen worden dus je moet met de mensen gaan praten. Het is nog een heel jonge congregatie. Als ze do nodige leiding krijgen zie ik er wel iets in. Ze maken oen prettige indruk. En intusson zit ik nu al weer een maand in Larantuka. De parochie zal wel weer verlo pen. Ik kan er niets aan doen maar prettig is het niet. En nu is het weer genoeg voor vandaag. Moeder nogmaals gefeliciteerd en allemaal de groeten. Jan. VERENIGINGEN; KATHOLIEKE JEUGDBEWEGING; Omdat dit de laatste "Schans" is voordat wij op kamp gaan, zijn hier nog enkele mededelingen. Waandag 23 juli a.s. om 10 uur de bagage bij het clubhuis brengen. Om kwart voor twee vertrek per fiets naar Helden, Alle ouders worden hierbij uitgenodigd om naar de ouderavond te komen op donderdag 26 juli a.s. om 7,30 uur. meisjes zorg voor een fiets die goed in orde is en met hopelijk net zo'n weer als trie de afgelopen week hebben gehad zal ook dit kamp weer slagen, met dank aan allen die hior mede voor zorgen. De leidsters komen een dezer weken het kampgeld en het formulier ophalen. De Leidsters. HANDBOOGSCHUTTERIJ "DE BATAVIEREN"; De tweede wedstrijd om de persoonlijke districtkampioenschappen worden gehouden bij de vereniging St. Sebastiaan te Heide en wel op zondag 15 juli a.s. De schietbeurten zullen hoogstwaarschijnlijk zijn als volgt. Voor de middag om 9.30 uur en na de middag om 15.00 uur. Dit heb ik al gevraagd bij de wedstrijdcommissie en die heeft mij het boven aangehaald mcdegedeold. Verder ziet het wedstrijdprogramma als volgt uit 28 juli a.s. wedstrijd persoonlijk Nationaal kampioenschap. 1ste Klasse te Goulle, 2de Klasse te ffliddelheers. 3de en5de Klasse te Eysden. 4de Klasse te Holden - Grashoek. 4 augustus a.s. 2de wedstrijd persoonlijk kampioenschap 1ste klasse te Nederweert. 5 augustus a.s. nationaal jougddag te Boek - Geverik G. Cremers heeft zich hierin geplaatst. 2 augustus a.s. Nederland - België te Venray. 26 augustus a.s, België - Nederland te ffloll. 1 en 2 september a.s. districtkorpskampioenschappen bij de ver. St.Joris Lounen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 2