Bericht Op 11 en 12 juni hebben de kleuterschool en de lagere scool vrij wegens de Pinkster vakantie. De school begint weer op woensdagmorgen. IMPRESSIES VAN ONZE SCHOOLREIS. Eindelijk was de dag aangebroken dat we op schoolreis zouden gaan. We reden eerst tot het huis van de meester om de limonade mee te nemen. Bij Gennip gingen we de Maasbrug over. Spoedig kwamen we in een heuvelachtige streek. We kwamen bij een dorp waar de wegen heel smal waren. Ereedew'-g heette dat dorp. Na ongeveer Ig- uur kwamwn we Dij het Afrika-museum aan We gingen eerst naar een film kijken over Afrika. De lichten gingen uit e m de film begon, met de muziek van een negerdans. Di e dag kwam de neger-president in dat stadje een Drug openen of een dam. Er was ook elke dag markt in dat stadje. Toen de film uit was, gingen we binnen in het geoouw allerlei beeld jes, trommels, speren en raaskers bekijken. Toen we binnen alle3 gezienhad- den, gingen we naar buiten de negerhutten bekijken. E- was een hut waar 0 gedanst werd. Er waren ook andere hutten, o.a. een offerhut en de hut van een opperhoofd,, dat was een heel hoge hut. Ongeveer om 11.15 vertrokken we naar een andere plaats. Dat was een forrel- lenkwekerij. Daar zwommen forellen in het watero.a. de beekforel, de goudfo rel en de regenooogforelEr was een forel die een andere opat, maar dat ging heel langzaam. Toen de gids ons alles verteld had, mochten wij in een vijvertje met de hand proberen een foeel.te vangen. Wie een forel ving, kreeg een ijsje. We gingen allemaal op de kant liggen en probeerden er een te vangen, maar dat viel niet mee Eindelijk had Tneo er een te pakken en redde zo de eer van de schóól. Natuurlijk kreeg hij zijn ijsje. Later vertelde de vrouw van de forellenhof nog over de eitjes en de jonge visjes die met een dooierzak als voorlopig voedsel rondzwemmen En toen reden we ver der. Peter. O De Schholreis. On der luid tumult vertrokken we om 8 uur. Ons eerste rustpunt was het Afri- ka-museum. Daar konden we lekker op trommels roffelen, negerhutten uitpro beren en afgodsbeeldjes bewonderen, die zó fijn waren uitgesneden, dat j e dacht: hoe hunnen ze het. Daarna gingen we naar de forellenkwekerijEr werden drie soorten forellen gekweekt. Later mochten we ook forellen vangen. De twee eersten die er een met de hand konden vangen, zouden een ij3je krijgen..Maar die vissen waren zo glad en zo vlug, dat je ze niet kon krijgen. Na vijf minuten ving Theo er een en was toen de held van de dag. Hij was er wel helemaal nat van ge worden, maar hij had zijn ijsje toch duboel en dik verdiend. Aangekomen bij de dierentuin gingen we eten onder de bomen, en de lekkere zoete ranja drinken,die we in melkbussen hadden meegenomen. Na het eten raoch ten we onze evenbeelden gaan bekijken; de apen. Ook werden beren, tijgers, wolven met jongen en alle andere dieren die in de tuin waren bewonderd. Om twee uur stonden we weer bij de bus, waarmee we naar het safaripark gin gen. De leeuwen waren wat aktiever dan gewoonlijk en renden er lustig op

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 5