volledig. In het gebied dat als bebouwde kom van Castenray kan worden' aangeduid bevin den zich' 62 woningen. - Het afnemen van de werkgelegenheid, in da agrarische sektor en het ontbreken van.industriële werkgelegenheid ter plaatse rechtvaardigen de verwachting dat voor fle opvang van de autochtone groei maar weinig behoefte aan bouwmogelijk heden zal bestaan. Het is niet geheel juist om hier. de bevolkingsgegevens zonder correcties als richtsnoer tè nemen. Castenray is in de afgelopen 12 jaren'döor een aanmerkelijk geboorteoverschot gegroeid.Dat is echter vooral gebeurd in de jaren 1960 tot 1966. De teneur die zich sirjds 1971 in de loop van de bevolking begint af te tekënon is dat het aantal geboorten drastisch afneemt en dat daardoor deze groeifactor wegvalt. De groeifactoren interne en externe migratie zijn voor Castenray negatief. Volgens de ook bij Oirl-o toegepaste methodezouden voor de opvang van de au tochtone groei van Castenray in de eerstkomende 10 jaren 40 tot 50 woningen nodig zijn indien ook hier het negatief migratiesaldo kan wbrden weggewerkt. Een dergelijk aantal is door het ontbreken van voldoende adequate bereke ningen zal de werkelijke behoefte aan woningen dtn Castenray voor de eerstko mende 10 jaren 20 tot 30 woningen in totaal bedragen. De ruimte daarvoor moet nog aanwezig worden geacht binnen de huidige kern. Ook hier kan en moet de vraag gesteld worden tot welk doel uitbreiding van Castenray nog gewenst is of mogelijk zou.moeten zijn. Vanuit economische as pecten benaderd zal een verdere uitgroei van Castenray relatief zware inves teringen gaan vragen. De eenheid die van dergelijke voorzieningen gaat pro fiteren is qua omvang te klein om tot. een aanvaardbaar kostenbedrag per hoofd van de bevolking te komen. Of die grote investeringen overigens verant woord zijn, b.v. voor de instandhouding Van de leefgemeenschap en de daaruit voortgekomen gemeenschapsvoorzieningen, moet ernstig worden betwijfeld. De - groep is nl. te klein om op eigen kracht te komen tot een schaal die in de tijdsomstandigheden als minimaal aanvaardbaar kan worden aangemerkt. Een toe voeging van allochtonen tot een zodanige omvang dat het minimum wordt be- reikt zal niet alleen betekenen een verstoring van het maatschappelijk even wicht ter plaatse maar houdt ook in het draineren en waarschijnlijk ook on- mogelijk maken van maatregelen elders om te komen tot .zekere niveau's. Afge- zien wordt daarbij nog van de vraag of er wel ooit voldoende allochtonen zul len zijn die zich in Castenray willen vestigen. Een reële uitbreidingsmogelijkheid voor Castenray moet daarom niet aanwezig worden geacht. 1 PAROCHIE-NIEUWS: Week van 5-13 januari 1973. misdienaars: Dos Emonts en Dos v, Kuyck. Willie en Dos Duykers. Hoogmis: Dan Vollenberg en Peter Philipsen. Zondag - Openbaring des Geren - Driekoningen. 19.00 uur: overl. fam. Poels - Vissers. 8,00 uur: Gerardus Cremers en Ellie Verstegen. 10.00 uur: jaard„ zicj. Dan Houwen. 8.00 uur: Henriaus Baeten en Maria Deurissen. 8.00 uur: Wilhelmina Willemssen - Linders, 8.00 Uur: gezinsmis (int. offeraars)., 5.00 uur: overl. fam. Strijbos, - Keirme.1 ings. Geen vroegmis. v 14.00 uur: Huwelijksdienst bruidspaar 0:..'Cas - Kunen. 8,00 uur: ter ere van O.L. Vrouw (rr, nfrataars). 19,00 uur: lïlaria Donders - Hoedemaker. N.B.Vrijdagavond om 20.30 uur repetitie Kerkelijk Zangxgor, Parochianen van Castenray, Hierbij willen wij U een voorlopig overwicht geven betreffende "gezinsbijdrage 1972. Bij het begin van het boekjaar 1972 is er ingeschreven o 'en gezamelijk be drag van: /.15.910s00. Thans (3 januari 1973) heboan u,e er,/.vangen 16.038,50 Zaterdag: Zondag maandag: Dinsdag: Woensdag: Donderdag: Vrijdag: Zaterdag:

Castenrays dorpsblad De Schans | 1973 | | pagina 3