Gemeente Venray ,s i Burgernet: horen, zien, bellen en... aanmelden Architectuurprijs Venray 2011 -J? f/l 0 Inzameling plastic afval in het nieuwe jaar Milieustation Gemeente strooit zand 6ecen,^ Collegebezoek aan luchtmachtbasis De Peel Aanmeldformulier Burgernet Oproep sportbraderie Koninginnedag 2011 Kijk ook op www.venray.nl De gemeente Venray tj wenst u een gezond en voorspoedig 2011. PEEL EN MAAS Donderdag 30 december 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Het Adviesbureau Ruimtelijke Kwaliteit (ARK) van de gemeente Venray reikt voor de tweede keer de 'Architectuurprijs Venray' uit. Als inwoner van Venray kunt u zelf één bijzonder gebouw of project aanmelden, waarvan u vindt dat dit de winnaar moet worden van de Architectuurprijs Venray 2011. Voorwaarde is dat het gebouw in de loop van 2010 is gerealiseerd. De prijs is, naast alle eer en publiciteit, een fraaie plaquette die de eigenaar van het winnende gebouw aan de gevel kan aanbrengen. U kunt tot 31 januari 2011 gebouwen of projecten aanmelden via www.venray.nl Direct naar... Welstandsadviezen. ^fobet Venray, focus op mensen Westsingel 1, 5801 TT Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 52 De gemeente Venray gaat in de loop van 2011 over op brengvoorzieningen voor plastic afval. De gemeente plaatst ondergrondse perscontainers waar u plastic verpakkingsafval kunt brengen. Dat kost tijd. Tot de perscontainers zijn geplaatst, blijft de gemeente plastic afval iedere vier weken huis aan huis ophalen. De eerstvolgende ophaalronde is vrijdag 7 januari. U kunt uw zakken vrijdag (uiterlijk 7.00 uur) aan de straat zetten. Bewoners van de hoogbouw plaat sen hun zakken bij de ondergrondse restcontainers. Heeft u geen zakken meer? Dan bestelt u heel eenvoudig nieuwe. Dat kan via de website www.zakkenbestellen.nl of via het (gratis) telefoonnummer 0800-recycle 0800-7329253. Ondergrondse brengvoorzieningen Het ophalen van plastic afval was een proef tot het einde van het jaar. Uit de proef is gebleken dat het ophalen van plastic veel geld kost, maar dat nauwelijks extra plastic wordt ingezameld. Het college heeft daarom onlangs besloten te stoppen met het huis aan huis ophalen van plastic afval en over te gaan op de ondergrondse brengvoorzieningen. Op nieuwjaarsdag is het milieu station gesloten. Op 31 december is het milieustation open van 11.00 tot 16.00 uur. Kijk voor de normale openingstijden in de gemeentegids van 2011. Door een tekort aan strooizout heeft de gemeente Venray haar strooibeleid aangepast en wordt er alleen nog maar zand gestrooid. Daarnaast blijft de gemeente sneeuw schuiven en de straten borstelen. Het strooischema vindt u op www.venray.nl Direct naar Gladheidsbestrijding. Inwoners wordt verzocht extra voorzichtig te zijn en de snelheid in het verkeer aan te passen. Op deze pagina vindt u een bon waarmee u zich kunt aanmelden als deelnemer aan Burgernet. Maar voor wie is Burgernet en waarom zou u zich aanmelden? Burgernet is er voor iedereen die het belangrijk vindt om in een veilige omgeving te wonen en die zelf wil meehelpen om dorp of wijk veilig te houden. Met Burgernet is het heel eenvoudig jezelf in te zetten voor een veilige woon- en werkomgeving en bovendien kan het anoniem. U hoeft dus niet bang te zijn dat iemand die dankzij uw medewerking door de politie is gepakt later bij u aan de voordeur staat. Hoe werkt Burgernet? Ook dat is heel eenvoudig. Als de politie een melding krijgt van een incident (bijvoorbeeld een overval of een vermissing) waarbij ze denkt dat burgers kunnen helpen, start ze een Burgernetactie. Alle deelnemers in de omgeving krijgen een berichtje. Dat kan een sms'je zijn, maar ook een spraakbericht of een e-mail. Deelnemers die informatie hebben over het incident, bellen terug naar het speciale telefoonnummer 0800-0011. Bellen is gratis. Na afloop van de Burgernetactie krijgen alle deelnemers een berichtje over de afloop. Een goede buur is beter dan een verre vriend. Dat moet de leiding van Luchtmachtbasis De Peel hebben gedacht toen ze de colleges van Burgemeesters en Wethouders van Gemert-Bakel en Venray uitnodigden voor een bezoek. De heren werden hartelijk welkom geheten door commandant kolonel Peter Wijninga in de sfeervolle officiersmess van de basis. Voor een aantal collegeleden was het een eerste kennismaking met de luchtmachtbasis aan de Ripseweg in Vredepeel. Het was overigens ook de eerste ontmoeting met de collega's uit buurgemeente Gemert-Bakel. De luchtmachtbasis ligt op het grondgebied van beide gemeentes. Ook de provinciegrens tussen Brabant en Limburg doorkruist het terrein. De basis heeft zo met vier verschillende overheden te maken. Goede afstemming is daarom erg belangrijk. Waarschuwen Burgers fungeren dus als oren en ogen van de politie in hun eigen omgeving. Maar niet alleen voor het opsporen van mensen is Burgernet geschikt. Ook om snel grote groepen mensen te waarschuwen die in een gebied bij elkaar zijn, is Burgernet een prima middel. Zo gebruikt de Nijmeegse Vierdaagse Burgernet om feestgangers te waarschuwen. En het werkt. Zo werd twee weken geleden in Midden-Limburg een mevrouw die in de winterkou in haar pyjama naar buiten was gelopen, met hulp van Burgenetters binnen een uurtje opgespoord. Eerste in Limburg-Noord In Nederland is op dit moment in 49 gemeenten een Burgernetwerk actief. In 2011 komen daartientallen gemeenten bij. In Limburg-Noord zijn Venray en Echt-Susteren de eerste gemeenten die Burgernet invoeren. Meld u aan U kunt zich op www.burgernet.nl aanmelden als deelnemer aan Burgernet. Als u geen internetaansluiting heeft, dan kunt u de bon hiernaast invullen en opsturen. Groep Geleide Wapens Kolonel Wijninga gaf een toelichting op de taak en de werkwijze van de Groep Geleide Wapens. De zoneringsproblematiek (geluidshinder) stond ook op de agenda evenals de noodzaak en de mogelijkheden van samenwerking op het gebied van veiligheid, zowel binnen als buiten de basis. Uiteraard was er in het programma ook tijd ingeruimd voor een bezichtiging van de Patriotsystemen (luchtverdedigingssysteem). Tijdens de rit ernaartoe konden de bezoekers genieten van een prachtig winters landschap, waar veel zorg en aandacht wordt besteed aan faunabeheer. Samenwerking "Een goed initiatief"vond burgemeester Hans Gilissen de uitnodiging voor het gecombineerde bezoek. "Samenwerking biedt kansen en in deze bijeenkomst is zeker een basis gelegd. Je zoekt elkaar immers makkelijker op als je elkaar kent". Ik meld mij aan voor Burgernet: Naam Voornaam m/v Adres Postcode Woonplaats Geboortedatum Vast telefoonnummer Mobiel telefoonnummer E-mail Ik wil een oproep van Burgernet ontvangen via vaste telefoon mobiele telefoon sms Stuur het ingevulde formulier naar: Gemeente Venray, Postbus 500, 5800 AM Venray. U kunt zich ook aanmelden via www.burgernet.nl. Op 30 april 2010 heeft het Sportplatform Venray in samenwerking met de sportconsulent verenigingsondersteuning en vele sport verenigingen een succesvolle sportbraderie georganiseerd. Na alle positieve reacties en de vele bezoekers heeft de organisatie besloten dit initiatief ook weer in 2011 te organiseren. Daarvoor is de organisatie nu al op zoek naar deelnemers. Het Sportplatform Venray en de sportconsulent zijn nu al begonnen met de voorbereidingen voor de sportbraderie op 30 april 2011. Heeft uw sportvereniging ook interesse om mee te doen aan dit evenement, meld u dan bij sportconsulent Marloes Faesen (m.faesen@synthese.nl, 06-12959295) en kom naar de eerste bijeenkomst op 20 januari 2011. Deze bijeenkomst start om 19.30 uur bij Synthese, Leunseweg 51 in Venray. Sportief vermaak De sportbraderie is leuk voorjong en oud! Met mooie demo's en leuke interactieve kramen en 'side events' kan jong en oud de hele Koninginnedag sportief bezig zijn op het Henseniusplein in Venray. Een filmpje van de sportbraderie 2010 kunt u bekijken op www.youtube.nl. Voer in de zoekbalk 'Sportbraderie Venray 2010' in. adv week 52.indd 15 29-12-2010 16:28:13

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15