Ga naar www.schouwburgvenray.nl en bestel! JL Profilering logistiek op dreef Eindejaarsshow bij AutoArena Klaar voor de toekomst Succesvolle workshop Vuurwerk bij El Blanco Actie Watjang voor Serious Request Kaarten zijn te verkrijgen via onze website of tijdens openingstijden aan de theaterkassa, Schouwburgplein 1, Venray PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2010 - Pagina 9 Sinds de start ruim twee weken geleden van Viaport- Venlo is de campagne om de logistieke regio te profileren al flink op gang. Website en vrachtwagenstickers zijn in trek. Van een kleine veertig logis tieke bedrijven is inmiddels een bedrijfsprofiel aangemaakt op www.viaportvenlo.com. Deze website is bedoeld om de logis tiek van regio Venlo wereldwijd te promoten en onder de aandacht te brengen bij investeerders in het buitenland. Nu al wordt deze website goed bezocht. NV Regio Venlo, die de profilering uitvoert, is in contact met een groot aan- tal andere bedrijven om mee te doen. Behalve hun bedrijfsprofiel kunnen regionale bedrijven ook bedrijfsnieuws dat een strate gische betekenis heeft voor de regio via de website internatio naal onder de aandacht brengen. Hun persberichten kunnen zij toesturen naar editor@viaport- venlo.com. Naast de website doorkruisen de eerste honderd vrachtwa gens heel Europa met achterop het logo van ViaportVenlo om zo de logistiek uit de regio Venlo te promoten. Het zijn vrachtwagens van Janssen Distribution Services, Welsi, KLG Europe, ND Logistics en Allround Cargo. Het jaar 2010 afsluiten met de koop van een betrouw bare Volkswagen, Audi, Seat of Skoda? Kom dan vóór 31 december op bezoek tijdens de eindejaarsshow bij AutoA rena in Venlo, Venray en Pan- ningen. Naast alle nieuwe voorraadmodellen, krijgen ook ruim 150 occasions tij dens deze feestdagen extra aandacht. Tijdens de eindejaarsshow kun nen kopers profiteren van extra kortingen op de occasions. In totaal staan er bij de vestigingen in Venlo, Venray en Panningen meer dan 150 occasions van de merken Volkswagen, Audi, Seat en Skoda. De occasions hebben bijna allemaal standaard een jaar garan tie, daarnaast een Nationale Auto Pas, een afleverbeurt en de auto historie is bekend. Op het Arena OccasionPark in Venlo staan de occasions in gezellige kerstsfe ren bij elkaar, per merk, model en prijsklasse. Er is een ruime keuze in de diverse huismerken die AutoArena voert. Momenteel zijn nieuwe Volks wagens uit voorraad leverbaar. Profiteer nu van onder andere de Volkswagen Fox, de Polo, de Golf Tour, de Golf Plus en de Golf High- line met voorraadkortingen en diversen actiepakketten. Dit jaar nog voordelig kopen en in janu ari 2011 rijden met een nieuw kentekenregistratie. Daarnaast geeft AutoArena ook de nieuwste modellen extra aandacht; Volkswa gen Passat, Touran en Sharan, de Audi A1 en A7, de SEAT Alhambra en de Volkswagen Caddy. In Venlo staan alle Volkswagen, Audi, SEAT en Skoda modellen klaar voor een bezichtiging of proefrit. Bij de vestigingen in Venray en Pannin- gen staan uitsluitend Volkswagen modellen. Bij Arena BedrijfswagenCenter in Venlo staat een grote voorraad nieuwe en gebruikte bedrijfswa gens op voorraad. Modellen zijn de Transporter, de Crafter en de fonkelnieuwe Caddy. Bij aankoop van een nieuwe voorraad Caddy profiteert een koper nu van een voordeel van maarliefst 4.345 euro op een introductiepakket dat slechts 995 euro kost. De ein- dejaarsshow bij AutoArena Venlo, Venray en Panningen is nog tot en met 31 december 2010. Op 24 en 31 december zijn de show rooms tot 17.00 uur geopend. Voor de overige dagen gelden de normale openingstijden. Eerste en tweede kerstdag en nieuwjaars dag zijn de vestigingen gesloten. Zie ook autoarena.nl voor meer informatie. De zumba aquathlon in Laco goede doel: het Rode Kruis. Domi- ment had georganiseerd, mocht na en Maas TV besteedde deze week sportcentrum De Sprank was nique van Vugt, die in het kader afloop een cheque van 450 euro aandacht aan dit evenement voor zondag een groot succes. De van haar studie Sport en Bewegen overhandigen aan een afvaardiging het goede doel. Uitzending gemist? opbrengst van de dag ging naar het aan het ROC Eindhoven het evene- van het Rode Kruis Venray. Peel Kijk dan op www.peelenmaastv.nl Hauzer partners is in de regio bekend als 'one-stop- shopping'- loket voor de hui zen en kantorenmarkt, ver zekeringen en hypotheken. Hauzer Partners heeft de turbulentie binnen de huidige markt aangegrepen om zijn dienstverlening nog beter af te stemmen op de veranderde markt en goed geluisterd naar de daarbij van toepassing zij nde consumentenwensen. Bij de verkoop van woningen en bedrijfspanden willen de klanten liefst op dagbasis worden geïn formeerd over de op de verkoop van hun onroerende zaak betrek king hebbende vorderingen. Heeft iemand gevraagd voor een brochure? Zijn er bezichtigingen geweest? Wie bezocht de website? etc. Als eerste in de Noord-Lim burgse markt beschikt Hauzer Partners nu over een innovatief systeem dat het mogelijk maakt dat de klant, proactief en desge wenst op dagbasis, volledig wordt geïnformeerd. De serviceverlening en informa tieverstrekking naar de klant gaan hiermee naar een ongekend hoog niveau, zonder dat hier meerkos ten voor die klant aan verbonden zijn. Voor de verzekeringsactivi teiten zijn modules ontwikkeld die de klant in staat stellen zijn verzekeringszaken geheel digi taal te monitoren en af te wikke len. Dit laat het vertrouwde per soonlijk klantcontact en advies onverlet. Ten slotte heeft Hauzer Partners een nieuwe activiteit aan de onderneming toegevoegd, bedrijfsparticipatie. Dit gebeurt binnen Venture Capital +.Ter gele genheid van de introductie van voornoemde noviteiten is een nieuwe website gelanceerd onder www.hauzerenpartners.com. Wie afgelopen zaterdag in het centrum van Venray aan het winkelen was, werd af en toe verrast door een groep wandelaars mét hond die mee deden aan de workshop Niet trekken aan de lijn, georgani seerd door Dierenspeciaalzaak Driessen en de Martin Gaus Hondenschool Venray. Doel van de workshop was om in een relatief korte tijd honde neigenaren te voorzien van tips en trucs om beter en ontspannen met hun hond over straat te kun nen lopen. De wandeling werd gemaakt vanaf de Grote Markt tot aan de winkel van Frank Driessen. "In de winkel merk ik dat trekken aan de lijn veel voorkomt bij onze klanten", vertelt Frank. "Het is een van de meest onprettige dingen die een hond kan doen. Samen met René Nijenhuis van de Martin Gaus Hondenschool hier in Venray hebben we het initiatief tot de gra tis workshop genomen. We wilden ook eens wat anders doen dan anders. Vaak zie je de standaardac tiviteiten in een winkel en nu zijn we eens de straat opgegaan. Daar liggen ook immers de problemen van de hondeneigenaren." Tijdens het eerste stuk van de workshop mochten mensen wan- delen met hun hond zoals ze nor maal ook doen. "Je zag al direct dat er veel dezelfde fouten werden gemaakt", zegt René, die samen met twee andere instructeurs de wandelaars begeleidde. "We zijn snel geneigd om onze aandacht op de hond te richten op het moment dat het niet goed gaat. We gaan dan zelf aan de lijn trekken, nee en foei roepen in de hoop dat hond ons zal gehoorzamen. Het werkt allemaal averechts. Dat hebben we de mensen uitgelegd en laten ervaren in de training die volgde op de wandeling." Na de training konden de deelnemers zich onder het genot van een kopje koffie even opwarmen in de ruim opge zette winkel van Frank. Daarna werd aan de terugreis begonnen. Met aanzienlijk goede resultaten. 'Ik vond het zeer leerzaam", zegt Truus Cox, een van de zeventien deelnemers met haar hond Woody. "Je merkt toch dat het trekken aan de lijn er in de loop van de jaren in ingeslopen. Het enthousiasme van Woody doet de rest. Ze wil overal naartoe. Als je dan wandelt, vergeet je eigenlijk te letten op de dingen die goed gaan bij je hond en ben je vooral bezig met corri geren. Ik heb vandaag geleerd en ervaren dat het ook anders kan. Bovendien was het gezellig en goed en leuk opgezet." Bestuurslid SOS De vrijwilligersorganisatie Stich ting OntwikkelingsSamenwer king (SOS) Meerlo-Wanssum is op zoek naar een nieuw bestuurslid. Gezocht wordt naar iemand die affiniteit heeft met ontwikkelings samenwerking en onderwijs. Hij of zij wordt speciaal belast binnen het bestuur met de werkgroep scholen en de contacten met de zes basisscholen in de voorma lige gemeente Meerlo-Wanssum. Voor meer informatie kunnen belangstellenden contact opne men met voorzitter René Poels via telefoon (0478)698241 of via e-mail rag.poels@home.nl. Toon Hermans Huis Het Toon Hermans Huis Venlo houdt op woensdag 5 januari onder begeleiding van een gids van het Limburgs Landschap een wandeling in het gebied de Raven- vennen in Lomm. Er is gelegen heid tot het drinken van koffie of thee. Bijeenkomst en vertrek om 13.30 uur bij de Familiekerk aan de Belletablestraat in Venlo of om 14.00 uur bij de parkeerplaats Spikweien in Lomm. Opgeven kan bij het Toon Hermans Huis via telefoonnummer (077)3211433 of via e-mail info@toonhermanshuis- venlo.nl. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. Zoals elk jaar is El Blanco ook dit jaar weer innoverend bezig. Een ware primeur en nu al bestseller: het New Kids vuurwerk. Zeer krachtig vuurwerk, dat met een hoop geweld tot uitbarsting komt. Tevens maken kopers kans op twee bioscoopkaartjes voor de New Kids Turbo- film. El Blanco importeert dit jaar, als enige in de regio, zijn eigen vuurwerklabel uit China. "In het voorjaar van 2010 zijn we naar China afgereisd om het meest exclusieve vuurwerk te selecteren en de scherpste prijs te bedingen", aldus eigenaar Jan de Wit. "Om de kwaliteit te waar borgen, houden we zelf kwaliteits controles in China. Als klanten voor deze artikelen kiest, zijn ze verzekerd van de beste prijs-kwa- liteitverhouding." Maar er is nog meer! De Old Dutch- serie, een compleet nieuwe, oer-Hollandse lijn, die is gekozen tot het mooi ste vuurwerk van Nederland. Ook het gratis vuurwerk, dat de klant krijgt bij een bestelling in de voor verkoop tot 28 december, liegt er dit jaar weer niet om. "Zo krijgt u bij een bestelling van 30 euro een pakket All for Fun ter waarde van 16,95 euro helemaal gratis", aldus De Wit. Verder worden er op Radio 8FM, Radio Hollandio en Radio XFM vijftien vuurwerk pakketten van 100 euro en een hoofdprijs van 450 euro verloot. Ook dit jaar kan iedereen weer meedoen met de gratis poster actie, waarmee men kans maakt op 100 euro gratis vuurwerk. El Blanco zit vanaf dit jaar niet alleen in Helmond (Churchillaan 145), Deurne (Steenovenweg 41) en Someren (Kerkstraat 30), maar ook in Venray (voorheen Eurodump, Nieuwhuisweg 7) en in Horst (Stervideotheek, Venloseweg 2). Ook via www.elblanco.nl kan de klant voor deze vestigingen onli ne bestellen. Ook dit jaar heeft El Blanco weer allerlei maatregelen genomen om de wachttijd tot een minimum te beperken. Er is volop parkeergelegenheid en personeel om de klanten te helpen. Ook in het logistieke gedeelte zijn de nodige aanpassingen gedaan voor een vloeiende doorstroming. Ook de website www.elblanco. nl is geheel vernieuwd. "Al met al genoeg om eens een kijkje te komen nemen in een van onze vestigingen", aldus Jan de Wit. Leerlingen van het Dendron College hebben, in navolging van de Venrayse millennium fontein, het initiatief geno men om de acht millennium- doelenlogo's ook in het Horst zichtbaar te maken. Deze millenniumdoelen gaan eigenlijk allemaal over mensen rechten, over vrede, over onder- wijs, over gezondheid, over een beter milieu, over leven zonder armoede en over vrijheid. Na een gesprek met burgemeester Van Rooy, een presentatie voor de leden van de gemeenteraad en een gesprek met wethouder Ger van Rensch hebben de leerlingen het groen licht gekregen om hun ide aal te gaan verwezenlijken. Burge meester Van Rooy en wethouder Van Rensch juichen het initiatief toe, zeker ook omdat Horst al lan gere tijd een zogenaamde millen niumgemeente is. De wethouder en het Dendron College gaan de jonge initiatief nemers daar waar mogelijk met raad en daad ondersteunen. De aankomende tijd wordt er door de werkgroep een stappenplan uit- De werkgroep op bezoek bij wethouder Ger van Rensch gewerkt. Het is de bedoeling dat alle basis- en middelbare school- leerlingen van de gemeente Horst aan de Maas betrokken gaan wor den bij de verwezenlijking van een millennium doelenkunstwerk op een prominente plek in het centrum van Horst. Jongerensoos OJC Watjang uit Oirlo heeft tijdens de jaar lijkse kerstborrel, na afloop van het kerstconcert van fan fare Ons Genoegen, een inza- melactie gehouden voor 3FM Serious Request, voor de stille slachtoffers van aids van kin deren die hun ouders hebben verloren aan deze ziekte. Tijdens de jaarlijkse kerstborrel van Ons Genoegen draaiden de dj's van OJC Watjang plaatjes voor het goede doel en kon men draai en aan een prijzenrad. Daarnaast waren er door diverse onderne mers uit Oirlo verschillende prij zen gesponsord voor een loterij. Het werd een avond vol optredens en dat bracht 387,25 euro op voor 3FM Serious Request 2010. Enkele vrijwilligers van OJC Watjang zijn naar het glazen huis in Eindhoven gereisd om de donatie af te geven aan de drie dj's van 3FM. Peuters van twee tot vier jaar bezoeken de peuterspeel zaal, meestal twee of drie keer per week. De peuterleeftijd is een belangrijke periode in het leven. Kinderen zijn erg ontvankelijk voor hun omgeving. Door een goede speelomgeving te bieden leren kinderen heel erg veel. Daarom is het bezoeken van een peuterspeelzaal erg belang rijk. In alle peuterspeelzalen in Venray wordt een gevarieerd aan bod van spel en activiteiten gebo den waarbij extra aandacht is voor de verschillende ontwikkelingsge bieden van peuters. Zo zorgen de leidsters aan de hand van thema's dat er telkens nieuwe dingen te beleven zijn. Kinderen leren spe lenderwijs allerlei dingen die ook erg belangrijk zijn als ze op vierja rige leeftijd doorstromen naar de basisschool. Uiteraard staat of valt de kwaliteit van het peuterspeel zaalprogramma met het aanbod dat kinderen krijgen en de manier waarop ze worden begeleid in hun spel. Stichting Peuterspeelza len Venray werkt daarom al tien jaar met een zogenaamd VVE-pro- gramma, Piramide genaamd. VVE staat voor Voor- en Vroegschool- se Educatie en is gericht op het ondersteunen van verschillende ontwikkelingsgebieden van kin deren door middel van thema's en activiteiten. Spelenderwijs leren kinderen heel erg veel terwijl ze worden voorgelezen, knutselen of tijdens begeleid spel door de leidsters. Kinderen worden zo uitgedaagd telkens een stapje ver der te zetten in hun ontwikkeling. Stichting Peuterspeelzalen Venray zet al jaren in op scholing van haar medewerkers. De scholing die tien jaar geleden is ingezet had geen officieel CITO-certificaat tot gevolg. Daarom is in 2008 beslo ten om alle leidsters die een 'oude' piramidescholing hadden doorlo pen nog een aanvullende scholing te bieden die leidt tot het officiële Piramide CITO-certificaat. Hier voor hebben leidsters een eigen thema ontwikkeld, hebben zij videowerkbegeleiding gehad en zijn zij nog een flink aantal avon den op cursus geweest. Hierdoor kon vorige week het officiële CITO-certificaat wor den uitgereikt door wethouder Twan Janssen en piramidetrai ner Ria Peters. Op dit moment wordt de opleiding ook gevolgd door leidsters die later in dienst zijn gekomen bij de Stichting. De verwachting is dat zij medio 2012 hun officiële certificaat uitgereikt krijgen. 450 euro voor Rode Kruis Dendron in actie voor millenniumdoelen Diploma peuterleidsters Cheque ter waarde van:

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9