1£ËS3fëK Genieten van juweeltjes Lichtjes route Raayland steunt Helpende Handen Zingen rond de kerststal Kerstmarkt Petrus' Banden op tv Kerst bij Gryphus Kerstmis op De Keg Spectaculair kerstconcert Sylvesterparty St Oda steunt Sathi Nepal en diverse sfeerartikelen jj rverkopp. «rivdecember december PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2010 - Pagina 21 Reportage over kerststal Paterskerk op www.peelenmaastv.nl Het zijn juweeltjes. De kerst stallen in de Paterskerk en Grote Kerk in Venray zijn het bekijken meer dan waard. Ook dit jaar weer hebben tien tallen vrijwilligers in beide kerken de handen uit de mouwen gesto ken om van de kerststallen iets moois te maken. Om mensen buiten de missen om de mogelijkheid te bieden om de kerststal te komen bezichtigen, zetten beide kerken op eerste kerstdag 25 december en tweede kerstdag zondag 26 december 's middags van 13.00 tot 17.00 uur de deuren open voor het publiek. Op Peel en Maas TV was afgelo pen week een reportage te zien over de kerststal in de Paterskerk. In de Paterskerk werden deze week door de leden van de werk groep kerststal de laatste puntjes op de i gezet. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Kerststal in Venray Door de Stichting Kerststal Venray is een levende kerststal opgebouwd in samenwerking met schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray op de Grote Markt in Venray. Deze kerststal vervult al jaren een verbroederingsfunc tie binnen de Venrayse gemeen schap en onder leiding van de stichting, bestaande uit voorzitter Pierre Pijpers, Joep Krijnen en Frank Rozijn probeert deze stich ting de kerststal aantrekkelijker te maken. Daarom is er dit jaar ook een draaimolen op de Grote Markt geplaatst en kan er op zater dag 18, zondag 19 en maandag 27 december een rondje op een ezel gereden worden. De exploitatie van deze kerststal is niet gemak kelijk en daarom kan de Stichting Kerststal Venray giften waarderen. Hiervoor staat een collectebus bij de kerststal. Iedereen kan ook een bijdrage overmaken op bank rekeningnummer 128158816 ten name van de Stichting Kerststal Venray. De kerststal is geopend tot en met donderdag 6 januari 2011. De Locht Museum De Locht in Melder- slo is ook dit jaar weer geheel in kerstsfeer ingericht. Overal in het museum staan en hangen prach tige kerstversieringen. Er zijn op verschillende dagen activiteiten voor jong en oud. Extra aandacht verdient de grote tentoonstelling van kerstgroepen en kerststallen. Naast klassieke, grotere kerstgroe pen zijn er de kleinere handgesne- den groepen. In speciale vitrines staan miniatuurstalletjes kleiner dan een eierdopje. Ook is er een grappige kabouterkerstgroep. Voor kinderen is er een speciale kerstspeurtocht gemaakt. De ten toonstelling is te zien tot 9 janu ari. Zondag 26 december is het museum open van 13.00 tot 17.00 uur. Op maandag 27 en dinsdag 28 december vanaf 13.00 uur ver toont Jan Bruinen zijn natuur- en landschapfilms, terwijl op woens dag 29 december vanaf 13.00 uur platsen worden gebakken in het bakhuis. Diezelfde avond is er vanaf 19.30 uur een optreden van Vocal Groep Cantarello met veelal Engelstalig repertoire, dat uitstekend past in deze periode tussen Kerstmis en Nieuwjaar. Op donderdag 30 december worden vanaf 13.00 uur opnieuw platsen gebakken in het bakhuis en is er een speciale vertelmiddag met verhalen uit het land van Peel en Maas. Nachtmis St. Annakapel Op kerstavond om 21.30 uur wordt in de kapel op het St. Anna- terrein in Venray een nachtmis gehouden die wordt voorgegaan door pastoor Frans Teunissen. Het Venray's Gregoriaans Koor brengt deze mis gregoriaanse gezangen die speciaal voor de nachtmis zijn geschreven. Voor de dienst, vanaf 21.00 uur, wordt er een alternatief kerstverhaal voorgelezen, afgewis seld met orgelmuziek en kerstlie deren. Bij de Nederlandse kerst liederen en bij de vaste gezangen zijn de kerkgangers uitgenodigd om mee te zingen. Het Venray's Gregoriaans Koor heeft, na de komst van Ad Voesten als dirigent, een nieuwe start gemaakt. Nieuwe zangers zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan men terecht bij Ad Voesten via telefoon (077)3662479 of bij Piet Roelofs via telefoon (0478)585458. Basisschool de Vlaswei hield vorige week woensdagavond een lichtjesroute door de wijk Landweert. Leerlingen verzamelden tijdens die tocht, samen met hun ouders, letters en moesten daar aan het eind een zinnetje van maken. Deze letters hingen ergens langs de route of moesten de leerlingen vragen aan de verschillende kerst figuren die ze onderweg tegen kwamen. Op school werd ook nog aandacht besteed aan een actie: het inzamelen van school materialen voor kinderen in Afrika. Marijke en Bart Veldpaus hebben aan de vooravond van Kerstmis aan alle leerlingen, van het eerste tot en met het zesde praktijkonderwijsleer- jaar van het Raayland Colle ge, presentaties gegeven over straatkinderen, kinderarbeid en onderwijs in het algemeen en in het bijzonder in India. De rode draad in hun verhaal waren de acht millenniumdoe len. Vooral millenniumdoel 1 (armoede en honger uitbannen) en millenniumdoel 2 (alle jongens en meisjes naar school) kregen ruimschoots aandacht. Tijdens de lesvullende presentaties waren de leerlingen betrokken en belang stellend. De dia's en verhalen, maar vooral de tegenstellingen met daar en hier maakten veel indruk. Dat kinderen uit Venray wel degelijk betrokken zijn bij hun minder bedeelde Indiase leef tijdsgenootjes werd duidelijk toen Marijke en Bart Veldpaus, tijdens een kerstmaaltijd, een cheque in ontvangst mochten nemen. De leerlingen hadden zich met hart en ziel ingezet en veel geld verdiend met een sponsorloop en de verkoop van zelfgemaakte kerstboomhangers en gelukspop- petjes. In totaal doneren zij maar liefst 659,55 euro voor een Hel pende Handen- bibliotheek voor kansarme krottenwijkkinderen in de omgeving van het project van Pappa Vidyaakar. Pappa vindt dat alle kinde ren naar school zouden moeten kunnen gaan. Dat alle kinderen de mogelijkheid zouden moe ten krijgen een boek te lezen of computerles te volgen. Want onderwijs, zo zegt Pappa, is dé manier om uit die nare cirkel van armoede te komen. Als kinderen de kans krijgen om te leren, kun nen ze later beter voor zich zelf zorgen. Wilde Ganzen heeft toe gezegd deze Raayland-donatie met een premie van 70 procent te verhogen. In totaal kan Pappa dan ook 1037,39 euro in ont vangst nemen voor de Helpende Handen- bibliotheek. Voor meer informatie over dit project zie www.helpendehandenindia.nl. Het winterse plaatje zorgde zondag voor een extra mooie middag en een grote publieke belangstelling tijdens het zin gen rond de kerststal in de Grote Kerk in Venray. Daar hadden enkele koren en ensembles zich verzameld om gezamenlijk een mooie voorberei ding op het naderende kerstfeest te verzorgen. Deken Smeets heet te iedereen van harte welkom met een mooi kerstverhaal en namens de organisatie, de Dekenale Koor kring Venray, leidde Joke Halmans de toehoorders door een zeer afwisselend programma. Gestart werd met samenzang gedirigeerd door Jos Arts, dirigent van Ars Musica. Daarna opende Vocaal ensem ble Ars Musica het programma met Frohlocket ihr Völker, Ehre sei Gott in der Höhe en Kindelein zart. Vervolgens zong het kinder koor Spirit, uitgedost in Dickens tenue, enkele liederen onder lei ding van Arthur Gerritzen en wist daarmee de toehoorders te ver tederen. Samen met alle aanwezi gen werd het lied Midden in de Winternacht gezongen onder lei ding van Ad Voesten. Kamerkoor Contrast verraste de toehoorders met Vom Himmel hoch, o Engel kommt, Maria durch ein Dornwald ging en Deck the Hall. Het blok fluitkwartet Tamino bestaande uit Stefan Ansinger, Babs Neervoort, Floris Neijnens en Jante Janssens zorgde voor een ademloos luiste rend publiek. Het viertal wist door zijn muzikaliteit en concentratie de aanwezigen te boeien met fraai samenspel. A Dajmbo, een derde wereldkoor, bracht liederen van uit alle delen van de wereld. Door hun enthousiasme en gevarieerde repertoire wist het koor iedereen te boeien. Het strijkersensemble Poco a poco onder leiding van Sander Hendriks bracht de Canon van Johann Pachelbel ten gehore. Een sfeervolle presentatie. Tot slot zong popkoor Venrode onder leiding van Max Smeets enkele mooie kerstliederen. Met name Glory in the highest van Chris Tomlin was een verras sing om te horen, vooral in de bij zondere akoestiek van deze mooie dekenale kerk. Tot slot werd door iedereen het lied Nu zijt welle kome gezongen, gedirigeerd door Max Smeets. Na afloop was er koffie en kerstbrood voor alle toe hoorders, zangers en instrumenta listen. Iedereen was het na afloop eens met elkaar, een mooiere voorbereiding op het kerstfeest is er niet. In de Petrus' Bandenschool in Venray werd donderdag een kerst markt gehouden. In de klaslokalen, op de gangen, in de aula en op de speelplaats vonden talloze activi teiten plaats. Er werd geknutseld, iedereen kon op de foto in een sneeuwlandschap en er was een puzzeltocht uitgezet. En natuur lijk was er ook voor een hapje en een drankje gezorgd. Het geld dat werd ingezameld, is bestemd voor het ontwikkelingsproject Hel pende Handen. Op Peel en Maas TV was afgelopen weekend een reportage van de kerstmarkt te zien. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. De wandelclub houdt op zondag 26 december een kerstwandeling met een erw tensoep na afloop. Inschrijven kan tot 13.30 uur. Vanaf 17.00 uur wordt in Gryphus een kerstconcert gegeven met de titel BJ'S 30 Plus Recycle Store. Dit concert wordt verzorgd door Bart-Jan Baartmans. Voor de achttiende keer op rij is deze Boxmeerse snarenplukker te gast met de kerst. Samen met drum mer Dominique Maassen zit hij namelijk al dertig jaar in het vak. BJ's 30 Plus Recycle Store bestaat naast het jubilerende duo uit gita rist Eric Devries, bassist Gerco Aerts en speciale gastzangeres Henny Groot Antink (No Strings Attached, Funkville Station). Op het menu staan bijvoorbeeld Neil Young, The Band, Eric Clapton, Bob Dylan, Elvis en Van Morrison. Op maandag 27 december is er de talkshow Uut ut köpke van Jeu. Dit is een bijdetijdse talkshow vol actualiteit en amusement voor en door Vierlingsbeek en Groenin gen. Het leven van alledag beli chaamd door diverse gasten. De zaal gaat open om 20.00 uur en de aanvang is om 20.30 uur. Op woensdag 29 december wordt De grote familie Hendriks gezelschapsspellenavond gehou den. Aanvang 20.00 uur. Er wordt een filmmarathon gehouden op donderdag 30 december. Vanaf 19.00 uur draaien er in twee zalen zes speelfilms op een grootbeeld scherm. De filma zijn Komt Een Vrouw Bij De Dokter, Shutter Island, Inception, De Helaasheid Der Dingen, Un Prophete en The Road. Meer informatie over deze films staat op www.gryphus.nl. Aanvang 19.00 uur. Op vrijdag 31 december wordt de new yearz party Oud of Nieuw gehouden. Dit is een party vol oliebollen, vuurwerk, champagne, hapjes en de beste wensen. EDe zaal gaat open om 23.00 uur. Meer informa tie over dit kerstpakket is te vin den op internet www.gryphus.nl. Basisschool St.Oda Yssel- steyn hield vorige week dins dag een drukbezochte kerst markt. Buiten de school was door ouders sfeerverlichting aange bracht en binnen gonsde het van activiteiten. Bij binnenkomst werden de leerlingen, ouders, grootouders en talloze dorpsbe woners begroet met de Nepalese groet en getrakteerd op Nepa- lese rijst en muzikale kerstklan ken van diverse leerlingen. In de diverse lokalen waren kraampjes en stands ingericht met tientallen producties. Elke groep had in de weken vooraf prachtwerkstuk jes gemaakt;versierde kaarsen, waxinelichtjes, engeltjes, vriend schapsbandjes, geverfde scho teltjes, kerstkaarten, gouden en zilveren dennenappels, kerstkran- Het geld van de markt wordt ingezameld. sen, gefiguurzaagde kerstdennen, kerststukjes, maar ook vele -door kinderen bedachte - creaties. Ook de Kerstman was van de partij en hij had voor elk kind een snoepje. In de aula werd gezellig bijgepraat onder het genot van chocomel of een warm kopje koffie. En de allerkleinsten konden grabbelen. De opbrengst; maar liefst 900 euro voor het goede doel Sathi Nepal, een organisatie die ervoor zorgt dat kansarme kin deren in Nepal in het werelddeel Azië naar school kunnen. Dat ze een rugzakje kunnen krijgen met een schooluniform en de nodige schoolspullen. Dorpsgenote Marjo Jenniskens is al jaren in Nepal met hart en ziel actief. Op openbare jenaplanschool De Keg in Venray is Kerstmis gevierd. Het feest stond in het teken Sfeer, respect en samen. Ook was er een kerstmaaltijd; ouders had den gezorgd voor boerenkool met worst. Fanfare Dorpsklank Casten- ray kan terugkijken op een bijzonder geslaagd kerstcon cert, gebaseerd op A Christ mas Carol, het verhaal van Scrooge and Marley. Voor aanvang van het con cert kon het publiek zondag luisteren naar de mooie klanken van de leerlingen van de fan fare. Het was mooi om te horen en te zien, hoe muziek, zang en toneel op elkaar afgestemd waren, hoe prachtig er samenge werkt werd, alles elkaar onder steunde, maar ook hoe bepaalde emoties door het samenspel versterkt werden. Tijdens het kerstconcert kon het publiek genieten van muziek door fanfare Dorpsklank onder leiding van en geschreven door dirigent Robert Theeuwen, zang van Kin derkoor Cajeko onder leiding van Ria Maes en onder bege leiding van Lea Hoeymakers, toneelspel door Henk Classens, Marcel Classens, Marja Claes- sens, Mieke Seijkens (allen leden van Toneelgroep Vondel), toneelspel kinderen door Manon Wismans en Rens Franssen, ver teller Jolein Lakeman (eveneens lid Toneelgroep Vondel) en grime leden van Toneelgroep Vondel. De regie was in handen van Jolande van den Boomen. Fts Productions houdt op vrijdag 31 december in de nieuwe evenementenhal van sportcomplex De Wetteling voor de tweede maal FTS new years eve, een sylvesterparty voor Venray en omstreken. Deze hal is speciaal ontworpen voor dit soort evenementen. Zo zijn de sanitaire voorzieningen binnen en zijn er meer mogelijk- heden wat betreft het aankleden en ontwerpen van de show. Het wordt een show met de groot ste top 40-hits, afgewisseld met de beste dance- en feestmuziek. Het publiek kan optredens ver wachten van onder meer dj Izzy, Gert Jansen, dj Geerd, Mickey C en Appie Hein. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij Sport 2000 Ven ray, Miez-D Horst en online via funkthesystem.nl. Intratuin Venray Langstraat 133, 0478-588585. www.intratuin.nl intratuin

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21