A Niets! VieCuri Diabetes en de voet gewoon Kerstgroet www.viecuri.nl gewoon beter Speciaal zorgprogramma voor darmkanker BC Common Sense VieCuri wenst u prettige feestdagen en een voorspoedig 2011 in goede gezondheid! PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS Donderdag 23 december 2010 - Pagina 11 BC 2002 RV De tweede zitting van de tweede clubcompetitieronde is gespeeld en de winnaars in de gele lijn waren de dames Mien Kue- nen en Truus Kusters met 64.58 procent. De tweede plaats voor de heren Frans Smits en Jan Jans sen met 57.29 procent. Er was een gedeelde derde plaats met 52.08 procent voor het bridgepaar Ria Stevens met Math Keulards en de heren Piet van Aar met Sef Raedts. In de rode lijn was het echtpaar Kika en Bram van Nieuwenhuij- zen het beste met 65.63 procent. Tweede waren de dames Wies Burg en Rieki van Bree met 62.50 procent, gevolgd door de dames Trudy Jeurissen en Leonie Hen driks met 57.81procent. Donder dag 23 december kerstdrive. Op de donderdagen 30 december en 6 januari is er geen bridgen. 13 Janu ari wordt de derde zitting van de tweede clubcompetitie gespeeld. NRBC De tweede zitting van de derde competitie is gespeeld. In geel werden Tilly en Jan van der Heijden eerste met 65,42 procent, gevolgd door Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 64,58 procent. De derde plaats was voor Theo Jakobs en Jan Stiphout met 56,67 procent. In rood waren Bert en Carla van Kempen de beste met 64,17 procent. Tweede waren Thea van den Berg en Siem Leijen met 60,42 procent en als derde eindigden Bella Huisman en Wim Schoonhoven met 58,75 procent. In groen eindigden Piet Lorijn en Joke Peters als eerste met 63,02 procent. Tweede met 55,73 pro cent waren Dries Albers en Leo van Grootel en de derde plaats ging naar Kees Creemers en Frans Poels met 54,69 procent. Overloonse Bridgeclub De zesde avond in de tweede ronde is gespeeld. Het sterkste paar in geel bestond uit Toon den Brok en Math Keulards met 71.67 pro cent, gevolgd door Nelly en Bert Vloet met 59.17 procent. Frans van Lieshout enWim Vervuurt bezetten de derde plaats met 55.42 procent. In de rode lijn waren Gerda en Mathieu Crooijmans de beste met 57.50 procent. Ton Melis en Teun Willems waren tweede met 54.17 procent en Nellie Basten en Marie Kersten bezetten de derde plek met 52.50 procent. In de groene lijn scoorden Jacqueline Herm- kens en Peter Basten met 69.50 procent het hoogst. Jan Aarts en Thom Kalkman waren tweede met 64.58 procent, gevolgd door Koos Bongers en Harrie Raaijmakers met 60 procent. BC Venray In een nieuwe samenstelling na promotie en degradatie is het voor sommigen weer even aftasten hoe de verhoudingen liggen. In de gele lijn hadden Anny Boekholt en Jac queline v.d. Slik daar echter geen last van. Met een score van ruim 70 procent lieten zij alle anderen ver achter zich. Ans van Hooft met Janny Jungslager en Ron van Gaal met Piet van Genugten pas ten slechts een tweede en derde plek op meer dan 10 procent ach terstand. In de rode lijn waren de topplaatsen voor Ria Liebrand met Mientje Wester en Lucy Keizers met Thea Martens. In de groene lijn tenslotte gingen de handen op elkaar voor Bella Huisman met Wim van Schoonhoven, Greetje met Wil Gielen en Rieneke de Weert met Frans Seuren. De kerstdrive is gespeeld. De eer ste plaats ging met 65,28 procent naar Annie en Onnik Karagozyan. Tweede waren Frank Bender en Jeanne Korsmit met 59,72 procent en de derde plaats ging met 54,86 procent naar Ali Overbeek en Leny Worst. De vierde plaats werd met 54,51 procent gedeeld door twee paren. Dit waren Rikie Cremers met Toine Tiggeloven en Wil Tacken met Martien Verheijen. Irma Huijs en Adele van Leuken bezetten de zesde plek met 52,43 procent. Vol gende week is er geen bridge. BC Harten Drie In de A-lijn waren Henk en Nellie Penninx de winnaars met 65.83 procent. Tweede waren Corrie Borssen en Ciska Voss met 63.50 procent, gevolgd door Truus Buyssen en Rieneke de Weert met 57.92 procent. In De B-lijn bezet ten Sjef Fiers en Wim Manders de eerste plaats met 61.81 procent, zij werden gevolgd door Annie Janssen en Truus Kusters met 61.46 procent. Derde met 51.74 procent waren Peter Koolen en Jeu Steeghs. De volgende bridge avond is op 3 januari. Bridgesoos De Kemphaan Uitslag van de kerstdrive.In oran je op de eerste plaats met 65,10 Jan Janssen en Jeanne Korsmit, op de tweede plaats met 60,94 Jo de Backer en Toon van Vegchel en als derde met 55,73 Tiny en Frans Oudenhoven. In groen op de eerste plaats met 61,25 Anton Volleberg en Herman Wijdeven, op de tweede plaats met 59,17 Henny Alkemade en Gert Claes- sens en op de derde plaats met 54,17 Anny van Bindsbergen en Corrie Borssen. Volgende week is er geen bridgen. De Keniaanse organisatie KASFOOC, waarvoor het Blit- terswijckse echtpaar Bertha en Sraar Wolters actief is, heeft onlangs een schoonwa- terproject gerealiseerd. En in Bangladesh kan de organi satie Niketan van vrijwilliger Jan van Dijk uit Meerlo een orchidee enkwekerij voor dubbelgehandi- capten beginnen. Dat is mogelijk gemaakt door schenkingen van SOS Meerlo-Wanssum aan deze organisaties. KASFOOC en Nikela waren twee van de drie organi- saties die een jaar geleden waren genomineerd om een nieuw pro ject te worden voor SOS Meerlo- Wanssum. De vrijwilligers van SOS kozen uiteindelijk voor het project van de mobiele school klas van de organisatie Udavum Karangal in India. De twee andere organisaties kregen van SOS een aanmoedigingsbijdrage van elk 2500 euro. In Kenia is de organi satie KAFOOC, voor families en kinderen in het district Kakamega, meteen aan het werk gedaan om een schoonwaterproject te reali seren. Een bestaande vuile water- bron is door de lokale bevolking zorgvuldig uitgegraven en bloot gelegd. Daarna is er een fundering gelegd en zijn er muurtjes en een trap gebouwd. Het zuivere water uit de bron stroomt nu continu en het niet gebruikte water volgt zijn natuur lijke weg bergafwaarts over een betonnen vloertje. "Alle families in de buurt van deze bron heb ben vrije toegang. Gemiddeld maken dagelijks vijftig mensen gebruik van deze eerste schoon- waterbron", laat Dick Pouderoijen van KASFOOC Nederland weten. Binnenkort wordt een tweede waterbron met het geld van SOS Meerlo-Wanssum aangelegd. Pou- deroijen dankt de vrijwilligers van SOS voor hun vrijwillige inzet namens de mensen van Kakamega in Kenia. De organisatie Niketan in Bangladesh wil dit jaar een orchideeënkwekerij opzetten waarvoor een bedrag van 7500 euro nodig is. Dankzij de gift van SOS Meerlo-Wanssum heeft een bevriende religieuze organisatie dat bedrag met 5000 euro ver hoogd zodat in Bangladesh de kwekerij kan worden opgezet. In Nijmegen zijn examens voor aikido gehouden. Van Sportinsti tuut Verhagen uit Venray deden negen aikidoka's mee. Voordat de examens begonnen, was er een trainingsstage die gevolgd werd door vijftig aikidoka's. Deze stage duurde twee uur en werd door een drietal docenten gegeven. De geslaagden: Peter Apeldoorn, Tom Kempen, Cor van der Worp en Roger Janssen (6e kuye), Jos van Ballegooy en Antoon van Gaameren (5e kuye) en Frans Kaateman, Jos Beunen en Rudi Verhagen (3e kuye, zij mogen een hakan dragen). Elke woensdag trainen de sporters in de dojo aan de Heuvelstraat in Venray. Op 9 januari gaan de aiki- doka's naar de Fransman Cristian Trissier, een van de grootheden in Europa. Hij geeft dan een training in België. ATV Venray De Meinwegcross is afgelast. De vervangende datum wordt nog bekendgemaakt. De pupillentrai- ningen vervallen tot en met zater dag 1 januari. De eerste training na de kerstvakantie is op woensdag 5 januari. Op 8 januari vervalt voor de pupillen de bo straining. De papiercontainer is op 25 decem ber gesloten. Vervangende datum is maandag 27 december. Ook op 1 januari is de container gesloten. De eerstvolgende datum is 8 janu ari. Op zaterdag 8 januari wordt de traditionele nieuwjaarsreceptie gehouden met daarin de huldiging van leden en de uitreiking van de prestatie- en aanmoedigingsprij zen. Ook de Wiel Michiels waarde ringsbeker uitgereikt. Trainingen: Zaaltraining maan dag 18.30-19.30. CD Junioren (De Weert), aansluitend duurloop. Baantraining dinsdag 19.00-20.30 AB Junioren. Zaaltraining woens dag 18.00-19.00 pupillen (De wetteling). Zaaltraining woens dag 18.30-19.30 NSG (Raayland). Baantraining donderdag 19.00 20.30 CD technische atleten. Bos zaterdag 10.00-11.15 Pupillen. Bos zaterdag in overleg bostraining CD Junioren. Baantraining zondag 10.00-11.30 AB Junioren en Seni oren. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00 20.30 uur. Donderdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur, donder dag atletiekbaan 18.30-19.30 uur. Zwemtrainingen van 19.15 uur tot 20.15 uur in De Sprank. Agenda: 26 december Intercha- let kasteelloop. 31 december Syl- vesterlauf Pfalzdorf (5 of 10 km). Zie ook www.atvvenray.nl. Workshop schminken De Activiteitencommissie Land- weert houdt in wijkgebouw 't Stekske op donderdag 20 januari een workshop schminken onder begeleiding van een ervaren schminker. Deze avond begint om 19.30 uur en is rond 22.00 uur afgelopen. Wie wil deelne men aan deze workshop kan zich opgeven via telefoonnummer (0478)584597. Meer informatie staat op www.aclandweert.nl. Wandelen 50+ WSV De Natuurvrienden Mer- selo houdt op maandag 27 decem ber een groepswandeling van 10 kilometer. De start is om 13.30 uur in Den Hoek aan het Grootdorp in Merselo. Het clublokaal is om 13.00 uur open. Er is een wagen- rust. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via telefoon (0478)546496 of (0478)502237. De Peelrunners De Nordic walkers kunnen elke woensdag aan de slag vanaf het clublokaal aan de Tienrayseweg. De start is om 19:00 uur. Op de zaterdagen 25 december en 1 januari is er geen les. Om club kampioen te worden moest er een woordpuzzel opgelost wor den. De letters moesten gezocht worden van foto's genomen in en om de Kasteelse Bossen. Het juiste antwoord moet zijn, sojascheuten. De clubkampioenen van 2010 zijn Annemie Hendriks, Henk Dinghs en Bêr Jeucken. Trainingen: Dinsdag baantrai- ning van 19.00 tot 20.30 uur, Kas- tiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwisselende bos- training van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeerplaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 26-12 Horst Kasteel loop 10.45 uur. 31-12 Pfalzdorff Sylvesterlauf 13.15 uur. 2-1 Weert Ijzeren Man Volkslopen 10.00 uur. 9-1 Boekend Nieuwjaarsloop 10.30 uur. Helden Rondje Koe berg 9.30 uur. Zie ook www.peelrunners.nl. Run to your job inZichtadvies is een fullser- vice dienstenorganisatie en adviesbureau op het gebied van arbeid, gezondheid en welzijn. Met Run to your job worden al deze elementen in een activiteit gebundeld. De medewerkers van inZicht advies zijn volop in training voor de Venloop op zondag 27 maart. Maar ze willen niet alleen lopen. Met Run to your job willen ze met werkgevers, cliënten en samen werkingspartners het belang van deelname aan de arbeidsmarkt benadrukken. Het doel is om met een zo groot mogelijke groep deel te nemen. Iedereen is daarbij wel kom. Is uw interesse gewekt, neem dan contact op met Lenny Jacobs, tel. 0478-514401 of mail naar lenny@inzichtadvies.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert In de zeer druk bezochte bijeenkomst van de Diabetesvereniging regio Limburg in VieCuri maakten de leden kennis met de vernieuwde voetenpoli. Mensen met diabetes kunnen namelijk last krijgen van voetproblemen. Dit als gevolg van de diabetes, maar ook door de hiermee samenhangende vaat- of botafwijkingen. Om de patiënten zo snel en zo goed mogelijk te kunnen behandelen is de voetenpoli van VieCuri multidisciplinair en compact ingericht. Bijzonder is dat patiënten, na enkele vooronderzoeken, hun eerste afspraak op de voetenpoli met drie specialisten tegelijk hebben, namelijk met een orthopedisch chirurg, een vaatchirurg en een internist. Indien nodig kan de hulp van een gipsverbandmeester, een wondconsulent, een podotherapeut, een orthopedisch schoenmaker of een diabetesverpleegkundige ingeschakeld worden. De artsen kunnen zo samen de voetaandoening analyseren en gezamenlijk het behandelplan opstellen. Op deze manier zijn er voor de patiënt minder vervolgafspraken nodig. De specialisten in VieCuri hebben voor deze opzet gekozen om de diabetespatiënten zo snel mogelijk de beste zorg te kunnen bieden. "Kan ik zonder afspraak in de buurt bloed laten afnemen?" "Natuurlijk, door onze 35 priklocaties kunt u steeds beter bij ons terecht." Voor bloed afnemen kunt u ook gewoon prima bij u in de buurt terecht. VieCuri heeft hiervoor maar liefst 35 priklocaties in de regio, dus er is er altijd wel eentje dichtbij. U kunt hier op werkdagen zonder afspraak binnenlopen. In overleg met uw behandelend arts kunnen wij ook gewoon bij u thuis bloed afnemen. Deze patiëntgerichte manier van denken ziet u bij VieCuri bijna overal in terug. Dat is wat wij bedoelen met gewoon beter. Kijk voor openingstijden op www.viecuri.nl. VieCuri betekent Zorg voor het leven. Zorg om patiënten zo goed mogelijk te onderzoeken, te begeleiden, te behandelen en te verzorgen. Honderdduizenden patiënten hebben het afgelopen jaar VieCuri bezocht. Ook in het nieuwe jaar staan wij klaar voor iedereen die zorg nodig heeft. Elke dag streven we ernaar de best mogelijk zorg te verlenen, die niet alleen bestaat uit hoge kwaliteit maar ook uit gevoel voor mensen. VieCuri heeft een speciaal zorgprogramma voor patiënten met darmkanker waarin de tijd tussen het eerste darmonderzoek en het ontslag uit het ziekenhuis maximaal vier weken in beslag neemt. Bij vermoeden van dikke darmkanker krijgen patiënten allereerst een darmonderzoek die wordt verricht door een maag-darm-leverarts. Op basis van dit onderzoek volgt een vervolgtraject met een aantal onderzoeken. De onderzoeken vinden op één dag plaats in Venray en aan het einde van deze diagnostische dag worden de uitslagen van de belangrijkste onderzoeken met de patiënt en familie besproken. Dit is niet alleen snel en efficiënt, de patiënten verkeren hierdoor ook minder lang in onzekerheid. Binnen een week bespreekt de arts de uitslag van alle onderzoeken en de verder behandeling. Patiënten met dikke darmproblemen kunnen vaak via een laparoscopische operatie worden behandeld. Bij een laparoscopie maakt de chirurg in de buik slechts enkele kleine snedes in plaats van één hele grote snede. Een laparoscoop, een dunne telescoopachtige buis, wordt via een van de snedes in de buik gebracht. Dit geeft de chirurg de mogelijkheid de dikke darm op een monitor te bekijken. Chirurgische instrumenten worden via de overige snedes ingebracht. Tijdens de laparoscopische operatie bedient de chirurg deze instrumenten via de monitor. Eventueel wordt een grotere snede gemaakt om een gedeelte van de dikke darm te kunnen verwijderen. Voordeel van deze operatie is dat het herstel na de operatie veel vlotter verloopt, met minder pijn, minder littekens en een korter verblijf in het ziekenhuis. VieCuri is erg tevreden over haar zorgprogramma. Het zorgprogramma neemt de angst en zorgen over de gevolgen van de ziekte niet weg, het zorgt er wel voor dat deze zieke mensen de meest snelle en adequate zorgverlening krijgen. SOS-waterbron open Geslaagden Sportinstituut Verhagen LI

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11