Bijdrage voor basisschool Tienray Onbezorgd uit en thuis met Reishuis Introductie Astra Sports Tourer Nieuwe Ford C-MAX bij Van Haren Drive-in oliebollen Dynamic opent nieuwe vestiging Bijzondere mensen die echt iets betekenen Nieuwe Koenen firmant en Co openbare toiletten in Venray zijn niet nodig 1 Burgers van Venray BEZOAGEAEO "PERIODIEK" Cfle^e Uw mening teLt! De onafhankelijke website Burgers van Venray heeft interesse in uw mening www.burgersvanvenray.nl Noorderhof 6 Venray PEEL EN MAAS Het jaar 2010 stond op de Mariaschool in het teken van 100 jaar onderwijs in Tienray. Er zijn in het afgelopen jaar tal van activiteiten op touw gezet, waaronder een grote reünie. Na een mis ter ere van de over leden leerlingen en leerkrachten verzamelden de meeste mensen zich in een bomvolle Mariaschool, waar vele historische foto's te bewonderen waren. Een feest van herkenning voor velen, oude klas genoten die elkaar al tientallen jaren niet meer gezien hadden, ont moetten elkaar nu bij hun eigen klassenfoto. Na de eerste kennis- making trok het gezelschap naar het Parochiehuis om er met zijn allen een geweldige avond van te maken. Ook werden tijdens deze avond nieuwe groep s- en klas- senfoto's gemaakt, die te bewon deren zijn op www.dirkonline.nl/ mariaschool/. Uiteindelijk leverde de reünie ook nog een bedrag op, Marcel Hovens overhandigt namens de reüniecommissie de cheque aan Hannie Poels, interim-directrice van de Maria- school. dat vorige week namens alle oud leerlingen en leraren is overgedra gen aan de Mariaschool. De afgelopen vier jaar heb ben vele reizigers kunnen kennismaken met het unieke reisconcept van Reishuis.nl. Omdat werkelijk iedereen enthousiast is over de manier waarop hun reis met persoon lijke begeleiding en verzorging uitgevoerd werd, is besloten het aantal bestemmingen voor 2011 uit te breiden. Natuurlijk wel met dezelfde service als de klant al gewend is. Naast de luxe rondreizen Metro polen en Boeddhistische schatten van China komen er in 2011 bin nen China enkele nieuwe routes bij, waaronder een reis naar Tibet. Daarnaast in juni een verzorgde busrondreis door het westen van de USA, een speciaal samenge stelde rondreis Thailand, Laos en Cambodja. Ook is er wederom een prachtige 22-daagse ontdek- kingsreisreis naar Indonesië met bezoek aan Sumatra, Java en Bali. Al deze reizen worden, in tegen stelling tot veel andere grote tour operators, inclusief nagenoeg alle bijkomende kosten aangeboden zodat u ter plaatse niet nog eens verrast wordt. Reishuis.nl houdt van duidelijkheid vooraf, niet van verrassingen achteraf! Alle aange boden reizen worden dan ook per soonlijk door Chi Long of Jennifer Ho of Paul Janssen zelf begeleidt zodat u verzekerd kunt zijn van een optimale service ook in het land van bestemming. Onder het motto als u tevreden bent zijn wij het ook, hebben al vele reisgasten dit aan den lijve kunnen ondervin den en dat voor reissommen die uiteindelijk zeker niet duurder uit- vallen dan elders. Wilt u trouwens de carnaval voordelig ontvluchten dan kunt u zich nog beperkt aan melden voor een heerlijk snoep reisje; een zevendaagse verzorgde busreis naar Tsjechië voor slechts 260 euro, inclusief vervoer en verblijf in een mooi driesterrenho tel op basis van halfpension. Voor iedereen die nog voordelig van de wintersport willen genieten, maar ook voor mensen die van natuur en bezienswaardigheden houden. Reishuis.nl is aangesloten bij het SGR en het Calamiteitenfonds. Binnenkort is er in Castenray een informatiebijeenkomst waar u op persoonlijke wijze kennis kunt nemen van alle mogelijkheden. Ook kunt u een kijkje nemen op website www.reishuis.nl of con tact opnemen via 077-3981101. Mailen kan ook; info@reishuis.nl. Donderdag 23 december 2010 - Pagina 10 Een jaar na de succesvolle introductie van de nieuwe Astra op de Nederlandse markt, is het nu de beurt aan de stationwagonversie met de veelbelovende naam 'Sports Tourer'. Opeldealer Jetten in Cuijk is erin geslaagd om al meteen tij dens de dealerintroductie bijna alle modelvarianten in huis te krij gen. Zowel de Edition, de Cosmo als het veelzijdige Sport-model staan in Cuijk. Jetten heeft er bovendien voor gekozen om deze versies te voorzien van aantrek- kelijke opties, zoals de adaptieve xenon-verlichting, exclusieve19 inch Manoogian velgen en ergo nomische stoelen met AGR-certifi- caat. Nieuw in de Astra is de flex- fold achterbank die in combinatie met de easy-access bagagerolhoes voor optimaal gebruikscomfort zorgen. Voor de snelle beslissers kan Jetten de nieuwe Astra Sports Tourer bovendien direct uit voor raad leveren. Auto Jetten Cuijk, binnenkort 85 jaar officieel Opel- dealer, is gelegen direct aan de afrit Cuijk van de A73. Op vrijdag koopavond tot 20.00 uur, telefoon 0485-336500. Ford-dealer Van Haren heeft vanaf zaterdag 11 december de nieuwe Ford C-MAX én Grand C-MAX in de showroom staan. Deze nieuwe mpv's bie den een ongekende ruimte en flexibiliteit, zijn voorzien van zeer geavanceerde en zuinige motoren en bieden een groot aantal nieuwe technologieën en voorzieningen, die de vei ligheid, het comfort en de rijkwaliteit nog verder verho gen. Ford Van Haren presenteert dus maar liefst twee nieuwe mpv- modellen, de sportieve vijfper- soons C-MAX en de veelzijdige zevenpersoons Grand C-MAX. De auto's worden uitgevoerd met de nieuwe zeer zuinige Eco- Boost- benzinemotoren en TDCi- turbodiesels en zijn voorzien van geavanceerde technologieën die de rijkwaliteit, het comfort en de veiligheid op een nog hoger niveau brengen. Opvallend is het uiterst ruime en flexibele interi eur. Voor het eerst biedt Ford in dit segment twee carrosserievarianten."De C-MAX en de Grand C-MAX zijn speci aal ontwikkeld om tegemoet te komen aan de behoeften van twee sterk verschillende doel groepen", verklaart Norbert van Haren. "De Grand C-MAX is met zijn langere wielbasis én de zeer handige schuifdeuren de ideale keus voor jonge gezinnen, terwijl de sportievere C-MAX klanten van meer uiteenlopende leeftijden aanspreekt." Ten opzichte van de vijfdeurs C-MAX heeft de Grand C-MAX een 140 mm langere wiel basis en bovendien is dit model 58 mm hoger. De Grand C-MAX biedt volop ruimte voor zeven passagiers, of voor vijf inzitten den en een flinke hoeveelheid bagage. Beide Ford-mpvs zijn voorzien van een zeer flexibel in te richten interieur. Zo is de vijfpersoons C-MAX leverbaar met het Com fort Seat System, waarbij in een handomdraai de driezitsachter- bank kan worden omgetoverd in een tweezitsopstelling met meer been- en schouderruimte. De Grand C-MAX is voorzien van het ingenieuze Walk-through stoelsy- steem, waarbij de middelste stoel in een handomdraai onder de rechterstoel kan worden wegge- klapt, zodat er tussen de buitenste achterstoelen een praktisch mid denpad - de 'walk-through' - ont staat, waardoor de derde rij beter bereikbaar is. Onder de motorkap van de C- MAX en de Grand C-MAX is even eens groot nieuws te melden. De C-MAX is namelijk de eerste Ford die verkrijgbaar is met de krach tige en bijzonder zuinige 1.6 Eco- Boost benzinemotor. Deze nieuwe motor verbruikt maar liefst 20 procent minder brandstof dan conventionele benzinemotoren met een vergelijkbaar vermogen. Van Haren Autobedrijven, Kei- zersveld 101 te Venray. Wiljij of anderebladenA A E3 JOURNAAL DE TELEGRAAF NeET dz conGt op met Verspreidingsburo Oudejaarsdag nadert en dan is het natuurlijk oliebollen- tijd. Oliebollenbakkers wor den ieder jaar creatiever om hun producten aan de man te brengen. Zo ook Siem Claes- sens van de gelijknamige bak kerij en Martha Lucassen van Texaco De Alde Smidse. "We verkopen al jaren oliebol len in onze bakkerij bij het tank station", legt Martha uit. "Dat doen we samen met bakkerij Claessens, die ons ook dagelijks van vers brood voorziet." Maar om oliebol len bij De Alde Smidse te kunnen kopen, moet je wel de auto uit en de winkel in. Nu is er bij het tank station voldoende parkeergele genheid, maar van de andere kant willen beide ondernemers het de klant wat makkelijker maken. "Zo zijn we op een drive-inn- formule gekomen", stelt Siem Claessens. "Langs de weg plaatsen we een oliebollenkraam en klan ten kunnen met hun auto langs de pompinstallaties rijden om oliebollen mee te nemen. Sneller kan niet." De oliebollenkraam is op 30 en 31 december geopend bij De Alde Smidse, Albionstraat 5 te Leunen. Health Club Dynamic opent in januari een nieuwe vesti ging in Venray. In een mooi pand aan Keizersveld 21a komt liefst 1.000m2 aan (cardio-)fit- nessruimte en zeer ruime ope ningstijden. Na de opening vorig jaar van de vestiging in Horst en de verhuizing naar de nieuwbouw in Veltum, is dit de volgende fase in het onder nemerschap van de broers Ali en Isa Ugurdiken. "We hebben moeite om achterover te leu nen: na verloop van tijd gaat het kriebelen, willen we weer iets nieuws gaan doen", aldus Ali Ugurdiken. Ruim 14 jaar geleden begonnen Isa en Ali onder de naam Sport centrum IBSUL in Veltum, een sportschool gekenmerkt door de persoonlijke benadering van de broers. In 2009 veranderde de naam in Health Club Dynamic en werd uitgebreid naar Horst. Met de in 2008 geopende, klei nere vestiging in Velden kwam daarmee het aantal sportcentra op drie. Binnenkort opent dus de vierde vestiging, de tweede in Ven ray. "We speelden al langer met het idee om in Venray een tweede vestiging te openen en hebben gewacht tot we een geschikte locatie konden vinden. Met de locatie op Keizersveld liggen we perfect voor de bedrijven op Kei- zersveld en Smakterheide en de bewoners van Landweert", aldus Ali. Op de nieuwe locatie vinden geen groepsactiviteiten plaats. "We hebben ervoor gekozen om hier enkel fitness en cardio-fitness aan te bieden. Ruim 1.000m2 staat hier ter beschikking van onze leden. De nieuwe apparatuur wordt momenteel geïnstalleerd om op 3 januari meteen van start te kunnen gaan. Wie eventueel wel groepsactiviteiten wil doen, kan dat bij onze vestiging in Vel tum: leden kunnen in al onze ves tigingen terecht. Nieuw is verder, dat onze leden op Keizersveld gratis een diëtiste kunnen raad plegen. Als men bijvoorbeeld op een bepaald gewicht wil komen of blijven, kan zij helpen om ook qua voeding de juiste balans te vinden." De broers Ugurdiken blijven aan de weg timmeren. Isa Ugur- diken: "Het succes van de afge lopen jaren is een bewijs dat we goed bezig zijn. Constant zijn we op zoek naar nieuwe dingen, naar wat onze klanten willen. Of je nu jong of oud bent, in groepsver band of individueel wilt sporten, iedereen vindt bij ons wel iets van zijn of haar gading. Wij zijn iedere dag bezig om de juiste balans te vinden tussen fitness, cardiofit- ness en groepsactiviteiten zodat iedereen vooruit kan." Maar waarom deze volgende stap? En is het einde nu in zicht of volgt er wellicht nog meer? "Het is niet zo, dat we dit doen om het geld. Het gaat meer om de uitdaging om nog meer mensen te bedienen met goede fitnessfaci liteiten. Ali en ik kunnen gewoon niet stilzitten of achterover leu nen: na een tijdje gaat het krie belen, willen we weer een stap verder gaan. Het zit in de aard van het beestje, zullen we maar zeggen", vertelt Isa. "En wat die volgende stap betreft: in 2011 zul len we onze vijfde vestiging gaan openen." Bij Health Club Dynamic, Kei- zersveld 21a, kan men zaterdag 8 en zondag 9 januari 2011 van 11.00 tot 16.00 uur een kijkje komen nemen tijdens de open dagen. In de openingsmaand is er voor geïnteresseerden bovendien een zeer voordelige actie: nieuwe leden betalen geen inschrijfgeld. Inschrijven kan ook via internet: www.healthclubdynamic.nl. Voor info: tel. 0478-587620. Openings tijden Keizersveld: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 22.00 uur, vrijdag van 8.30 tot 21.00 uur en zaterdag en zondag van 9.00 tot 15.00 uur. Vrijwilligers: Gerry Janssen (links op de foto) en Truus Custers (rechts op de foto) zijn gelijktijdig gestart als vrijwilligster bij ontmoetingsruimte De Tol in Venray vanaf het moment dat deze werd geopend in 2007. De Tol is er voor een kopje koffie, een maaltijd of gewoon een praatje. Allebei hadden ze zo hun eigen reden om vrijwilligerswerk te gaan doen. Gerry heeft beroeps halve altijd in de horeca gewerkt, maar moest daar helaas mee stop pen vanwege gezondheidsrede nen. Toen ze echter de vacature zag waarin vrijwilligers werden gevraagd om mee te helpen in De Tol, nam Gerry haar kans waar en melde zich aan als vrijwilligster. Door haar vrijwilligerswerk kon ze op een voor haar verantwoorde wijze toch weer haar werkzaam heden in de horeca oppakken, zij het op een andere maar ook min der belastende wijze. Truus heeft daarin tegen 24 jaar bij de pastorie gewerkt en zag het werk bij De Tol als een nieuwe aanvullende uitdaging. Gerry en Truus werken nu ieder dinsdag samen in de ontmoetingsruimte en helpen daar met het uitserve- ren van maaltijden, zorgen voor de koffie maar bovenal bieden ze een luisterend oor aan de bezoe- kers van De Tol. Hun inspiratie en enthousiasme komen voort uit het contact met de bewoners, buurtgenoten van het Ambachts kwartier. Het iets voor iemand kunnen betekenen en het plezier wat ze samen in hun werk heb ben. De Tol is een ontmoetings ruimte waarvan zowel bewoners van het Venrayse Ambachtkwar tier, bezoekers van de dagvoorzie ning als buurtbewoners gebruik kunnen maken. Mr. Ruud Janssen wordt per 1 januari 2011 firmant bij maatschap Koenen en Co. In totaal kent het Limburgse accountants- en belastingad- vieskantoor nu veertien fir manten. Koenen en Co (met als werkgebied Limburg, oos telijk deel van Brabant en aan grenzende buitenlanden) is een organisatie met acht kan toren en 250 medewerkers. Als lid van de kantoordirectie geeft Ruud mede sturing aan het kantoor in Venray. Zo houdt hij zich als portefeuillehouder Markt Advies bezig met het onderhou den van de contacten met klanten, netwerken en relaties. Daarnaast stuurt Ruud de fiscale praktijk van kantoor Venray aan. Ruud geeft zijn vakmanschap immers graag door aan zijn jongere collega's. Als belastingadviseur is Ruud reeds jaren werkzaam in het MKB-seg- ment. Naast de algemene praktijk is Ruud in het bijzonder betrok- ken bij het innovatieteam van Koenen en Co. Dit team begeleidt innovatieve ondernemers op een breed vlak van kansen en moge lijkheden in de fiscaliteit (zoals de praktische toepassing van de innovatiebox). Voor meer informa tie kijk op www.koenenenco.nl

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10