Ga naar www.schouwburgvenray.nl en bestel! «üL Gezond bewegen bij De Sprank Thermaalbad in Overloon? Vredeslicht in Venray Weekmarkt verplaatst ^Ingezonden Boodschappen doen voor de feestdagen? HAIRSTUDIO Kaarten zijn te verkrijgen via onze website of tijdens openingstijden aan de theaterkassa, Schouwburgplein 1, Venray "Haar" speZIALE dag PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2010 - Pagina 9 Er zijn vergevorderde plan nen om bij 't Schaartven een thermaalbad te realiseren. Met dat doel voor ogen zijn in oktober en november bij de zwemplas in Overloon proef boringen uitgevoerd door een grondboorbedrijf uit Dedems- vaart. Na vier weken dag en nacht boren is, op een diepte van 600 meter, een bron aangetroffen die ruimschoots aan de verwachtin gen beantwoord. De bron levert voldoende mineraalrijk water op met een temperatuur van onge veer 30 graden Celsius. Met de successen van Sanadome in Nij megen, Thermaalbad Arcen en Thermae 2000 in Bad Valkenburg als voorbeeld ontstaat met deze positieve uitkomst een stevige basis voor de ontwikkeling van een Thermaalbad - met gebouwen en zwembaden - bij 't Schaart ven in Overloon, zegt initiatief nemer Dick Vink uit Cuijk. "Het is een unieke locatie die alles in zich heeft om tot een bijzondere attractie, gericht op gezondheid en recreatie, uit te groeien. We denken dat er voldoende vraag is naar dit type voorzieningen, zowel Dick Vink: "'t Schaartven unie ke locatie voor thermaalbad." in Nederland als Duitsland." Met de komende vergrijzing, het te verwachten economisch herstel en de grote belangstelling voor lichamelijke en geestelijke gezondheid voor ogen zal Ther- maalbad Overloon volgens een nieuw concept, gebaseerd op een holistische (de mens als geheel) benadering, worden opgezet. "We gaan het zo bouwen dat we de natuur versterken in plaats van aantasten. Met veel groen op de daken en veel hout." 't Schaartven blijft op de huidige plek liggen? "Ja, het is een groot gebied van onge veer 20 hectare. Ik denk dat het prima mogelijk is om de dagrecre atie bij 't Schaartven te combine ren met de nieuwe gezondheids recreatie. Op dit moment praten we daarover met de gemeente en de provincie." Dick Vink denkt dat de deu ren van het thermaalbad in Overloon binnen 1,5 jaar open zullen gaan. Nadere infor matie vindt u op de website www.thermaalbadoverloon.nl. Kijk voor het interview met Dick Vink op www.peelenmaastv.nl. Zaterdag 18 december in Brukske! Begin het nieuwe jaar goed, begin het nieuwe jaar actief. Meer lichaamsbeweging als onderdeel van een gezondere levensstijl staat al sinds jaren boven aan het lijstje van de meest populaire goede voor nemens. En in veel gevallen worden deze voornemens vol gehouden, met name als het gaat om gezonder leven. Het nieuwe jaar beginnen met gezond bewegen geeft een goed gevoel, weten ze ook bij Laco sportcentrum De Sprank, het sportcentrum in Venray. Boven dien is het een ideaal moment om er mee te beginnen, zo vlak na de feestdagen en met het nieuwe jaar nog voor de boeg. "Toch kost het soms moeite om die laatste stap te zetten" zegt vestigingsmanager John Thijssen. Daarom maken we het onze leden zo makkelijk moge lijk: bij ons is de drempel laag, je wordt goed begeleid en iedereen is welkom." Zomaar beginnen met sporten is onverstandig. Voor wie nog niet eerder of al lang geleden aan fitness heeft gedaan of heeft gezwommen, is het belangrijk dat hij of zij sport onder de juiste begeleiding.Bij Laco sportcentrum De Sprank weten ze daar alles van. Laco maakt gezond bewegen leuk. Het is betaalbaar, in de buurt en er zijn fitness- en zwemprogram- ma's voor jong en oud, alleen of in groepsverband en altijd onder het toeziend oog van deskundig personeel. "Wij willen gezond bewegen zo aantrekkelijk mogelijk maken. Daarom houden we rond de jaar wisseling een actie. Wie zich nu bij Laco sportcentrum De Sprank inschrijft ontvangt een maand gratis sporten. En ouders die hun kind inschrijven voor het Laco Knuffelzwemmen of het Laco Zwem ABC ontvangen tien gratis zwemkaartjes. Ook leuk om weg te geven! De actie loopt overigens nog tot en met 23 januari 2011. "Zie het maar als een duwtje in de rug", aldus vestigingsmanager John Thijssen. Goed nieuws voor iedereen die het goede voorne men heeft om meer te gaan bewe gen." Een overzicht van alle aantrek kelijke acties en de fitness- en zwemprogramma's van Laco sportcentrum De Sprank staan op de website www.laco.eu Evenals in voorgaande jaren is ook dit jaar het Vredeslicht in Ven- ray gearriveerd. Juffrouw Wendy van basisschool Coninxhof heeft het vredeslicht in Wenen opge haald en naar de Venrayse basis school gebracht. Groep 7-8 van Coninxhof heeft nu de taak om dit licht bran- dend te houden, zeven dagen per week, 24 uur per dag. Op zaterdag 18 december gaat het vredeslicht naar de stationshal van Utrecht Centraal waar het door andere scouts wordt opge haald. Vandaar uit wordt het licht dan over heel Nederland verder verspreid. De weekmarkt wordt tot en met maandag 3 januari 2011 deels verplaatst. De ijsbaan van Venray staat gedurende die peri ode namelijk op het Schouwburg plein. De marktkramen staan deels op het Schouwburgplein en deels in de Schoolstraat en Grotestraat. De weekmarkt in Venray maakt enkele weken plaats voor de ijsbaan. Venray on Ice is toegankelijk tot en met zondag 2 januari 2011. De ijsbaan wordt afgebroken op maandag 3 januari 2011. Onlangs is bij Hofmans Tapijten Cuijk een geheel nieuwe Luxaflex® Inspiration Shop geplaatst. Het kiezen van de juiste raamdecoratie wordt nu nog eenvoudiger. Door de grote voorbeeldproducten in deze shop krijgen de klanten al snel een beeld van de uit straling en veelzijdigheid van de verschillende Luxaflex® productgroepen. Nog meer dan voorheen wordt de nadruk gelegd op de vele afwerkingsmogelijkheden en mogelijkheden tot personaliseren van Luxaflex® raamdecoratie. Luxaflex® biedt voor elk raam een passende, op maat gemaakte oplossing. Hofmans is al vijftien jaar Luxaflex® Inspiration Dealer. Klanten zijn daardoor verzekerd van een topadvies. Het bedrijf beschikt over een grondige kennis van de complete reeks Luxaflex® producten en kan klanten daar door helpen een, zowel qua kleur, materiaal als functionaliteit op hun wensen afgestemde keuze te maken. Maar Hofmans heeft meer, nergens vind je onder één dak zo'n enorme keus in harde en zachte vloerbedekking, lami naat, parket, vinyl, marmoleum, pvc, traplopers, relax-fauteuils en zo veel verschillende systemen om ramen te decoreren, van klas sieke gordijnen tot praktische luxaflex, binnen- en buitenzon wering en veel, heel veel meer. De vakbekwame adviseurs helpen de klanten bij de keuze van de verschillende producten, hier bij eventueel ondersteund door een binnenhuisarchitect. Kom ook de nieuwe beleving ervaren in de vernieuwde showroom in Cuijk. In deze laatste weken van het jaar heeft Hofmans speciale acties met flinke kortingen op alle showroomproducten. Donderdag en vrijdag is Hofmans geopend tot 21.00 uur. En op tweede kerstdag is het bedrijf open van 10.00 uur tot 17.00 uur. Fusie Venrayse bedrijven "One-stop-shopping", effi cient inkopen. Een visie die binnen de bouwwereld steeds meer opgang maakt. Voor de relaties van Probin Verhaeg en Van Dijck bouw en industrie vormt die synergie de meer waarde in het samengaan van de beide bedrijven. Vanaf 1 januari 2011 gaan zij verder onder de naam Probin Venray. De vestigingslocatie wordt en blijft Keizersveld 61 en het 'nieuwe bedrijf komt onder enthousiaste leiding van Jo Janssen en Jan van Dijck, die deze samenwerking ten zeer ste toejuichen Het bundelen van krachten is in de huidige tijd een logische actie. Juist door die synergie denken Janssen en Van Dijck een duide lijke meerwaarde te bieden aan de markt. Het betekent voor de relaties een verbreding van het assortiment, maar zeker ook een optimalisatie van de dienstver lening. Twee kunnen en weten meer dan één, zowel in advies als uitvoering. Want vult Jo Janssen aan: "De kracht van de nieuwe Probin Venray is dat we verkopen wat de klant wil, en niet wat wij de klant willen verkopen." Op een oppervlakte van 2200 m2 beschikt Probin Venray over meer dan 20.000 artikelen, direct uit voor raad leverbaar voor zowel bouw als industrie. De klant kan kiezen uit een aantal A-merken. Een assor timent dat nu verder wordt uitge breid met een aantal productlij nen, van Van Dijck. Niemand in de regio beschikt over zo'n breed en uitgebreid assortiment voor zowel bouw als industrie. "Tevens ver zorgen we voor de klant leverin gen door heel Nederland." Een van de voordelen van de nieuwe samenwerking is cross-sel ling. Profiteren van de meerwaar de en de breedte van het totale assortiment van beide bedrijven. Door de inbreng van Van Dijck wordt het assortiment onder meer uitgebreid met materialen binnen de installatietechniek. De nieuwe Probin Venray bestrijkt ook een nog grotere regio dan voorheen. Waar Van Dijck Bouw en Industrie de focus richtte op Venray, ver vult Probin veel meer een func- tie binnen de Limburgse en zelfs Brabantse regio. Probin Venray denkt sterk klantgericht. Dat komt tot uiting door de breedte van het assortiment, maar zeker ook door de serviceverlening. De service wordt door met het samengaan alleen maar verder geoptimali seerd. Werkplaatsdiensten die efficienter, sneller en voordeliger functioneren. "Eenvoudig omdat twee samen meer kunnen dan één", aldus Jan van Dijck en Jo Janssen. "Een omvangrijk assor timent, zoals wij dat voeren, kan leiden tot een complexiteit aan kennis en is voor de medewerkers niet altijd makkelijk. Door het samengaan krijgt elk specialisme meer diepgang Als voorbeeld noemt Janssen de kennis rond E-cilinders en volledige toegangs controlesystemen. De sluitsyste- men van de toekomst." Het 'nieu we' Probin Venray is klaar voor die toekomst. Oprichter Martin Verhaeg legt de bedrijfsvoering van 'zijn kindje' met vertrouwen in handen van Jo Janssen en Jan van Dijck. Zodat de toekomst van Probin Venray Jo Janssen (links) en Jan van Dijck bezegelen de samenwerking. verzekerd is. Het werkgebied van Probin Venray bestrijkt heel Lim burg en Oost-Brabant. De bezorg- routes hebben een reikwijdte van Eindhoven tot Maastricht en Nijmegen. Dat dit klantengebied zo groot is zegt alles over de uit straling van Probin Venray. Jan van Dijck voorziet voor de komende jaren een verdere groei van die regionale functie. "Niet alleen voor de klant, maar zeker ook voor de totale bedrijfsvoering zie ik aan zienlijke voordelen in het samen gaan: Ik denk dat we hiermee een goede basis leggen voor een gezonde toekomst. Ook de mede werkers reageren zeer enthousiast op het samengaan. De hedendaagse klant wil ver breding zien in de dienstverlening. Die kunnen we als Probin Venray nadrukkelijk bieden. In kennis, in een zeer breed assortiment, in ser vice en in snelle levering." Jo Jans sen voegt daar aan toe: "We zetten hier samen iets op de rails, dat de komende jaren voor alle partijen sterke positieve effecten heeft." De rubriek 'ingezonden brieven' staat open voor reacties op arti kelen in deze krant. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den brieven te redigeren, in te korten of niet te plaatsen. Plaatsing van een brief betekent niet dat de redactie de mening of opvatting van de schrijver deelt. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De brieven worden in de krant uitsluitend ondertekend met naam en woonplaats. Bijdragen, van maximaal 250 woorden, kunnen gestuurd worden naar: redactie@vandenmunckhof.nl. John Michels, Ysselsteyn Namens CDA-Venray Ongeluuëfeleke Kersaovend De Ongeluuëfeleke Kersaovend afgelopen weekend in Schouw burg Venray was een voorstelling om door een ringetje te halen. Een bont pallet van Venraystalige artiesten uit de hele gemeente (en die is groot op de dag van van daag) trok daar, in een tot in de puntjes verzorgd theaterprogram ma voorbij. Als ik nu namen ga noemen van spelers die mogelijk iets meer in de kijker stonden, dan doe ik al die anderen een groot onrecht aan. Alle spelers, met de nadruk op alle, en met extra nadruk op onze Venrayse kinde ren, hebben tot in de topjes van Sluiting scholen SPOV is de partner van de gemeente Venray waar het gaat om het bevorderen van het pri mair onderwijs in de gemeente. Wij hebben kennis genomen van het standpunt van SPOV om scholen met minder dan 50 leer lingen te sluiten. Wij betreuren dit standpunt ten zeerste, omdat wij vinden dat er best kansen zijn voor kleinere scholen, en dan niet alleen geredeneerd vanuit leef baarheid. Wij hebben ons steeds maximaal ingespannen voor het openhouden van die kleinere scholen. SPOV negeert echter alle signalen vanuit de politiek en wenst ook niet in te gaan op de bezuiniging van 250.000 euro die het Rijk heeft opgelegd aan het bestuur en management van SPOV. Geld dat beter ingezet kan worden voor het openhouden van de kleinere scholen. Wij zijn benieuwd hoe SPOV het vertrou wen denkt terug te winnen. Maar vooral hoe zij haar statutair vast gelegde doel - SPOV streeft ernaar het basisonderwijs in de kerkdor pen in stand te houden - denkt te bereiken. Of kunnen we binnen kort een wijziging van de statuten verwachten hun vingers en tenen geacteerd. Het was genieten van de eerste tot de laatste seconde, en ik vond het jammer dat het was afgelopen. Het muzikale bindmiddel van deze avond was het orkest dat letterlijk en figuurlijk de juiste toon aan gaf tijdens onder andere de erg mooie liedjes. Dit bonte, hartver warmende en avondvullend pro gramma stond op drie pijlers, te weten; de commissie Klatergold, Schouwburg Venray en de financi eel ondersteunende bedrijven die deze Ongeluuëfeleke Kersaovend mogelijk hebben gemaakt.Voor die mensen die de voorstelling niet bijgewoond hebben zou ik willen zeggen: 'Jullie hebben heel zeker iets gemist', maar je krijgt mis schien de komende jaren weer een nieuwe kans, met waarschijnlijk een andere voorstelling. Neem nu de Venrodsen Aovend van Veldeke, de Venrodse Vastelaovend en deze Ongeluuëfeleke Kersaovend, dan mag je gerust stellen dat 't Venrods springlevend is. Ik bin ongeluuë- felek bliej da'k 'r beej was. Henk Arts, Venray. Merseloseweg 76a, Venray Tel. 0478 - 51 07 00 www.essenziale.nl tcmwmt ADVERTORIAL Op zaterdag 18 december kunt u op feestelijke wijze uw boodschappen doen in het winkelcentrum van Brukske. De winkels zijn de hele dag op normale tijden geopend, maar van 11.00-15.00 uur zijn er ook een aantal kerstkramen. Bewoners en winkeliers uit de wijk verassen u met: lekkere multiculturele hapjes, foto's van de Brukske Mooi Anders foto-expositie, speciale artikelen van drogisterij Huberthie, stofversieringen, gebakken wafels, warme chocomelk, sieraden, zelfgemaakte kaarten, strijkkraalversieringen gemaakt door kinderen, noem maar op... U kunt mee doen aan de prijsvraag van de C1000 en een winkelwagen vol boodschappen winnen en genieten van de feestelijke kapselmodeshow van Zumka's Hairfashion. Tegen speciale winteraanbiedingen kunt u portretfoto's laten maken (leuk als cadeau voor de feestdagen!) en mee doen aan de workshop mandala tekenen in de tent bij de Kiosk. Wanneer u het van de leuke kramen en boodschappen doen koud hebt gekregen, kunt u zich in Wijkcentrum de Kiosk opwarmen met een kopje koffie of thee en wat lekkers. Tevens is hier van 14.00- 16.00 uur een knutselprogramma voor de kinderen, verzorgd door de activiteitenvereniging van Brukske. Dus nog boodschappen nodig voor de feestdagen? Doe ze lekker op zaterdag 18 december in Brukske, want die dag is Brukske weer een beetje mooier en zeker anders! Meer info: winkelcentrum Brukske of opbouwwerk van Synthese 0478-517317. Hofmans vernieuwt afdeling luxaflex "Efficiënt inkopen op één locatie"

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9