Familiebeurs in Venray Mijn vader is de beste Beleef het van Peel tot Maas f r SLA NU UW SLAG BiJ CORRIDOR MODE .20% -30% -50% SENSATIONEEL KOSTUUMS KOLBERTS JACKS PANTALONS TRUIEN Corridor Mode Cursussen MEE Kletske EXTRA AFPRIJZING met stijl en karakter PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2010 - Pagina 7 Naast Evenementenhal Har- denberg en Gorinchem opent Evenementenhal haar derde locatie in Venray. Het pand waar voorheen discotheek Zenith was gevestigd, wordt uitgebreid met een beurshal. Het naastgelegen pand wordt samengevoegd aan het gebouw. Hierdoor ontstaat op industrieterrein De Hulst uit eindelijk een beursgebouw van bijna 30.000 m2. De komende tijd wordt veel tijd en aandacht besteed aan de verbouwing, inrichting en uitstraling van deze nieuwe evenementenlocatie. Met de organisatie van ruim 80 beur zen per jaar in Hardenberg en Gorinchem heeft Evenementenhal haar sporen verdiend in de wereld van evenementen en beurzen. Eve nementenhal is daarom ook zeer blij met de komst van een derde evenementenlocatie. Het gehele team kijkt uit om ook de regio Zuidoost-Nederland, Duitsland en België persoonlijk en gastvrij te ontvangen. Vooruitlopend op de opening wordt op de beursloca- tie aan de Wattstraat 2 (De Blakt) de Familiebeurs gehouden. Op 2, 3 en 4 september 2011 van 10.00 tot 17.00 uur staan de deuren open voor jong en oud. Aanslui tend houden zij voor de zakelijke markt de Ondernemers Vakbeurs op 13, 14 en 15 september 2011. Familiebeurs Venray biedt onder nemers, organisaties en vereni gingen uit de regio Venray de mogelijkheid in contact te komen met een groot en breed publiek in alle leeftijden. Tijdens deze Familiebeurs Venray biedt Evene mentenhal daarvoor een unieke gelegenheid, waarbij het bedrijf zorgt voor exposanten en bezoe kers met een hapje en een drank je. Naast de sfeervol ingerichte stands biedt Evenementenhal een veelzijdig entertainmentpro- gramma met demonstraties en/of workshops door verschillende exposanten. Team Coppus (Jonas en Roel) uit Venray is geselecteerd uit ruim 5000 aanmeldingen voor het pro gramma Mijn vader is de beste van de Tros/Zapp. Vorige week waren de tv-opnames in Studio 33 in Hilversum. Met een grote tou ringcar vol met supporters, onder wie groep 6B van Basisschool De Hommel met juf Jolanda en juf Marjente, hebben de kinderen de studio op zijn kop gezet om team Coppus aan te moedigen. Het team moest in een afvalrace de strijd aangaan met drie andere koppels. Na vier spannende spel len is het Venrayse team uiteinde lijk als tweede geëindigd. De uit zending is waarschijnlijk te zien in februari 2011. De toeristische en recreatie ve ondernemers uit de gemeen ten Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venray organiseren op 10 april 2011 een grote uit markt met als thema Beleef het van Peel tot Maas. Tijdens de uitmarkt presenteren de bedrijven zich met informatie, proef en doestands in en rond de Mérthal in Horst. Inwoners en toeristen uit de eigen regio kunnen de markt gratis bezoe ken. De toeristische uitmarkt valt samen met een koopzon dag in het Horster centrum. Dichtbij huis, in het gebied van Peel tot Maas is veel meer te beleven dan de meeste inwo ners zich realiseren. Natuurge bieden, wandel- en fietsroutes, restaurants, recreatieparken, musea, hotels, campings, bed and breakfast accommodaties, zwem baden, wellness, speeltuinen en (water)sportaccommodaties, zor gen samen voor een rijk aanbod. Inwoners uit de regio maken graag gebruik van attracties in de eigen omgeving. Uit onderzoek blijkt dat maar liefst driekwart van de inkomsten uit recreatie en toerisme afkomstig zijn van inwo ners uit de eigen regio. Ze zijn dé belangrijkste doelgroep van toe ristische en recreatieve onderne mers. Bovendien zijn inwoners uit de eigen omgeving belangrijk als ambassadeur van de regio. In navolging van de eerste suc cesvolle Uitmarkt Horst aan de Maas in 2009, organiseren nu de gezamenlijke platforms voor toe risme uit de gemeenten Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venray op 10 april 2011 een grote uit markt met als thema Beleef het van Peel tot Maas. Deze uitmarkt vindt plaats in de Mérthal en het koopcentrum van Horst. Tijdens deze markt kunnen toeristische en recreatieve organisaties uit de gemeenten Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venray, zichzelf presenteren. De prijs voor deel name door standhouders is geba seerd op kostprijs zodat zo veel mogelijk bedrijven, verenigingen en stichtingen mee kunnen doen. Bij de organisatie en promotie van de uitmarkt wordt samengewerkt met het Centrum Management Horst zodat de koopzondag en de uitmarkt elkaar versterken. Toeristische en recreatieve ondernemers die deel willen nemen aan de uitmarkt Beleef het van Peel tot Maas kunnen voor meer informatie contact opne men met Ingrid van der Sterren e-mail info@vdsterren.com tel. 06 13518065 of Karin van Bommel e-mail karin@tourism-impuls.com 06-42659766. Wie bezoekt uw site nu werkelijk? Flyers Internet Communicatie Laco sportcentrum De Sprank in Venray haakt in op de actie van Omroep Ven ray voor het goede doel. Van woensdag 15 tot en met zondag 19 december draaien de dj's Nico Broers, Mario Kremers, Paul Verhoeven en André van der Heijden van Omroep Ven- ray 100 uur non-stop voor Stichting Calebas. Met een spinningmarathon gaat Laco De Sprank eveneens geld inza melen voor het goede doel. "We zijn benaderd om ook een actie te houden voor de Stichting Calebas. Als sportcentrum voelden we ons geroepen een steentje bij te dragen en de dj's van harte te ondersteunen bij hun poging om honderd uur non-stop muziek te draaien", aldus vestigingsmanager John Thijssen van Laco De Sprank over het initiatief voor de spin- ningmarathon. "Uiteraard wordt het een sportieve aangelegenheid. Op vrijdag 17 december om 14.00 uur wordt op het Henseniusplein het startsein gegeven. Vervolgens wordt er op twee spinningfietsen 24 uur achter elkaar gefietst voor het goede doel." Het initiatief is eenvoudig van opzet: iedereen kan meedoen en daarmee het goede doel steunen. Het team van Laco De Sprank geeft, samen met de leden van het sportcentrum, het goede voor beeld door ook op de twee spin- ningfietsen te stappen. Thijssen: "We roepen dan ook iedereen op om de Stichting Calebas sportief te ondersteunen. Deelnemers moe ten minimaal een uurtje fietsen en het inschrijfgeld bedraagt vijf euro per uur. Om het uiteindelijke bedrag flink op te krikken, hopen we dat de deelnemers op pad gaan om sponsors te werven die hun sportieve inspanning mede ondersteunen. Dat kunnen familie leden, vrienden of bekenden zijn, maar natuurlijk ook bedrijven die de deelnemers aan de spinning- marathon willen ondersteunen. Hoe meer sponsors, hoe meer geld er uiteindelijk wordt ingezameld voor het goede doel. Mensen die het initiatief willen ondersteunen, maar niet willen fietsen, kunnen toch hun steentje bijdragen. Leden en het team van De Sprank zullen dan in hun plaats een of meer dere uren fietsen." "Als zaterdag Vestigingsmanager John Thijs sen en Judith Doppelbouwer draaien alvast warm voor de spinningmarathon die vrijdag in 't Roojse Huus van start gaat. om 14.00 uur het eindschot heeft geklonken en de laatste kilometers zijn afgelegd, bieden wij namens Laco De Sprank symbolisch een cheque aan met hopelijk een mooi bedrag voor het goede doel", kijkt Thijssen alvast vooruit naar een geslaagde spinningmarathon in 't Roojse Huus." Wil je ook deel nemen en een of meerdere uren komen spinnen in 't Roojse Huus? Neem dan contact op met het team van Laco sportcentrum De Sprank (Ingrid Driessen, Arna van Ool en Judith Doppelbouwer), telefoon 0478-512888. Venray on Ice groots gestart Venray on Ice is afgelopen vrijdag met een slag op de knop door Jan Vinkenvleugel (directeur Rabobank Venray), Hans Gilissen (burgemees ter), Ike Busser (wethouder), Joop Goossens, Tom Smits en René Duijkers (Venray on Ice) geopend voor het Venrayse publiek. Dit alles vond plaats onder de bezielende leiding van presentator Stan Dobbel steen van het Feestteam en zanger Arno Kolenbrander. Na de opening van de ijsbaan was er voor de sponsoren en het Venrayse publiek alle ruimte om verder te genieten in de zeer fraaie Après Schetshut. Na diverse optredens van Arno Kolenbrander, sloot de Venrayse zanger Don Mul der van Rooy2U de avond af. Zaterdagavond was de Venrayse formatie PlusMinus zo fantastisch op dreef, dat ze, na haar opwach ting op zondag, is doorgegroeid tot de huisband van Venray on Ice. De zondag was mede door de optredens van PlusMinus, de Ven- rayse artiesten, De Toddezek en als toetje Beppie Kraft een waar volksfeest. De organisatie van Ven- ray on Ice heeft mede door deze overweldigende start besloten het programma verder uit te breiden. Vrijdag 17 december vanaf 20.30 uur is het Pentagon On Ice. Deze Pentagon-reünie mag je als echte discoganger, waarbij oude tijden herleven met de enige echte discomuziek uit de 80' en 90'er jaren, niet missen. Op deze avond is er tevens een gastoptre den van Diva Turner. De Pentagon- reünie vindt plaats in de Après Schetshut. Kaarten in de voorver koop kosten drie euro en aan de kassa vijf euro. Zondagmiddag 19 december vanaf 14.00 speelt de Venray on Ice- huisband PlusMi nus in de Après Schetshut. De toe gang is gratis. Zondagmiddag 26 december (2e kerstdag) vanaf 14.00 uur staat de Après Ski-party gepland. De toegang in de Après Schets- hut is gratis. Woensdagavond 29 december vanaf 20.00 uur is het als vanouds Poker on Ice. Ben je pokeraar en denk je dat je ieder een kan verslaan, dan mag je het komen bewijzen. De pokeravond vindt plaats in de Après Schets- hut. Kaarten kosten 10 euro. Nieuwjaarsdag (zaterdag 1 janu ari) speelt vanaf 14.00 de Venrayse band BOB (Band op Bezoek) in de Après Schetshut. De toegang is gra tis. Zondagmiddag 2 januari vanaf 14.00 speelt opnieuw PlusMinus in de Après Schetshut. Ook nu is de toegang weer gratis. Kaarten voor de Pentagon en Poker on Ice zijn in de voorverkoop verkrijg baar bij de Après Schetshut en het VVV kantoor Venray. Voor meer informatie www.venray-on-ice.nl! zie: Bitumen-zink-lood- en kunststof bedekkingen fi Weverstraat 1 5801 SZ Venray Telefoon 58 32 26 Fax 510139 Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-586387 MEE Noord- en Midden-Lim burg heeft een uitgebreid cur susaanbod en deelname is kos teloos. De nieuwe cursussen starten begin februari 2011. MEE biedt informatie, advies en ondersteuning aan mensen met een beperking zodat zij zo zelfstandig mogelijk kunnen functioneren. MEE geeft cursus sen voor mensen met een beper king, maar ook voor familiele den. Zo is de cursus Opgroeien met Liefde speciaal voor ouders van een kind met een verstan delijke beperking. Met een kind praten over seksualiteit is vaak lastig. Zeker als het kind een ver standelijke beperking heeft. Wat ouders met hun kind kunnen bespreken, hoe en wanneer leren ze in deze cursus. Ook is er een Meidengroep voor meiden van twaalf tot vijftien jaar die prak tijkonderwijs volgen. De groep biedt de veiligheid om met elkaar te praten over lastige dingen die pubermeiden tegenkomen, zoals lichamelijke veranderingen, lover boys, gevaren van internet en gewicht. De meiden ervaren dat ze met dezelfde vragen en gevoelens zitten en kunnen zo ook weer van elkaar leren. Dit zijn slechts enkele voorbeelden. Er zijn veel verschillende cur sussen, zowel voor mensen met een beperking als voor familiele den. Meer informatie is te vinden op www.mee-nml.nl. God heeft zo zijn eigen manieren om een mens te bevestigen in gemaakte keuzes. Daarover een verhaal van pre cies tien jaar geleden. Ik was toen pastoor van drie paro chies in Maastricht en woonde in de wijk Pottenberg. Twee aangrenzende parochies wer den pastoorloos en in verband met de samenwerking, kreeg ik in het najaar vanuit het bis dom de vraag om die 'erbij' te nemen, vanaf het nieuwe jaar. Er werd ook een kapelaan in het vooruitzicht gesteld. Dus had ik 'ja' gezegd, hoewel ik al meer dan zat aan mijn fiets had hangen en de beloofde kapelaan nog in geen velden of wegen te bekennen was. Intussen was het al diep in de advent. In die periode had ik mezelf meermaals afgevraagd: "Waarom moest je nou ook weer zo nodig 'ja' zeggen?" Het belang van de samenwerking was er zeker, maar 'nee' zeggen had toch ook gekund? Genoeg is toch genoeg? Die gedachten knaagden nog steeds. De bedoeling was dat ik in de pastorie in het nieuwe gebied zou gaan wonen, al moest wel een en ander aan het huis worden opge knapt. Om te zien of het werk al opschoot wilde ik die zondag, een dag of tien voor kerstmis, een kijkje gaan nemen in de nieuwe woning. De pastorie lag aan een klein pleintje, waar ook de deur van het oude kerkje op uitkwam. Mijn laatste mis was om elf uur uit en in de nieuwe parochie begonnen ze pas om half twaalf. Die mis zou door een gepensio neerde college worden opgedra gen. Om niet de kerkgangers in het gezicht te lopen, plande ik mijn aankomst klokslag half twaalf. Dat lukte goed. Bij het parkeren van de auto gingen de laatkomers net naar binnen. Ik stak het plein tje over, op weg naar de voordeur van de pastorie. Juist op dat ogenblik kwam de kosteres door de kerkdeur naar buiten. 'De kirk zit vol, mer d'r is geine gekomme om de mes te doon', zei ze. Blijkbaar een ver gissing in een gemaakte afspraak. Tien seconden later, en ik was in de pastorie onzichtbaar voor haar geweest. In plaats daarvan lie pen we nu het kerkje binnen, dat inderdaad bomvol zat. Terwijl ik mij voor de derde keer die morgen in de misgewaden hees, voegde ze eraan toe. 'Ik zag de klok richting half twaalf gaan en er kwam maar niemand. Toen heb ik zitten te bid den: er moet een oplossing komen. U kunt toch een volle kerk niet zo laten zitten. En twee minuten gele den moest ik naar buiten gaan. Ik voelde dat ik dat gewoon moest doen. En daar kwam u aan. De mensen in de kerk hebben niets gemerkt, alleen dat de mis een paar minuten later begon. Een collectant die na de mis de mand jes naar de sacristie bracht zei nog: 'U bent toch die van Pottenberg, hè? En u wordt hier toch ook pas toor?' Daar was geen ontkennen aan. Hij vervolgde enigszins knor rend: 'Dan moet u wel zorgen dat de mis hier op tijd begint.' Vervol gens draaide hij zich om en liep weg. De kosteres keek me aan en we hebben allebei hartelijk gela chen om die opmerking. Hij moest eens weten. Ja, God heeft zo zijn eigen manieren om een mens te bevestigen. Deken Smeets, Venray. Wij monitoren uw site en geven u praktische tips. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling Spinningmarathon voor Calebas Diva Turner op Pentagonavond ssmfers 69 39; 49; 29; 9; 19 bn«r«l

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7