Sportpark komt definitief op De Broekberg in Wanssum Nieuwbouw Mariakapel feestelijk geopend 'Petje af voor KIC' Herman Rutten op negende plek Meer Venrayse koopzondagen? WILD en - GEVOGELTE COMMUNIE- BEURS I:Ll Slagerij v.d. Pasch 2e KERSTDAG mode centrum Pffidii# Tfeitdlcü Verhuizing van start V\ STOKS MEUBELEN a.s. zondag PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2010 - Pagina 3 Politiek bezorgd over financiële plaatje De kogel is eindelijk door de kerk. Het nieuwe multifunctio nele sportcomplex van Meerlo en Wanssum komt op de loca tie De Broekberg in Wanssum. De gemeenteraad van Venray stemde dinsdagavond in met het voorstel. Maar niet zonder zijn zorgen kenbaar te maken. Vooral over het financiële plaatje. Want op dit moment is bijvoorbeeld nog hoogst onze ker of de bouw wel binnen de begroting gerealiseerd kan worden. Ook is het nog niet helder of de nog op te richten nieuwe beheers stichting financieel draagkrachtig genoeg is om aan haar verplichtin gen te kunnen voldoen. Bovendien wordt de pot onvoorziene kosten tot op de bodem leeggezogen door het plan om de huidige kan tines en gebouwen van de clubs af te kopen. Het huidige sport complex krijgt zoals bekend een grondige opknapbeurt voor 2,2 miljoen euro. De gemeente Venray draagt 1,25 miljoen euro bij, Horst aan de Maas brengt 219.000 euro in en de verenigingen moeten zelf 630.000 euro bijpassen door sponsoring, zelfwerkzaamheid en hergebruik van materialen. De renovatie van De Broekberg vraagt dus ook forse investeringen van de verenigingen. Dat er behoorlijk wat financiële risico's kleven aan het ambitieuze bouwproject, weet ook Patrick van der Broeck. De wethouder (CDA, Ruimtelijke Ordening) maakte na de opheffing van de gemeente Meerlo-Wanssum een nieuwe start en hield de vier opties (De Helling en de drie bestaande sportparken in Blitterswijck, Meerlo en Wans- sum) tegen het licht. Hij slaagde er in rap tempo in om alle betrok kenen ervan te overtuigen dat De Broekberg qua kosten en lig ging de beste locatie voor de zo gewenste multifunctionele accom modatie is. De wethouder werd voor zijn voortvarende aanpak en overtuigingskracht tijdens de raadsvergadering overladen met complimenten door de fracties. Hij nam de 'felicitaties' dankbaar in ontvangst, maar was het wel met raadslid Theo Francken (PP2) eens dat de champagneflessen pas echt ontkurkt kunnen wor den als de deuren van het sport park daadwerkelijk opengaan. Van der Broeck probeerde de partijen gerust te stellen met zijn belofte om ze op tijd op de hoogte te hou den van eventuele plussen en min nen in het traject dat nu in gang wordt gezet. Bovendien moet de nog op te richten nieuwe beheers stichting volgens Van der Broeck eerst voldoen aan een aantal cri teria. "Ze krijgt het geld natuur lijk pas als ze de financiële garan ties heeft geleverd. Er moet eerst een compleet onderbouwd plan komen, met alle handtekeningen en een deugdelijke financiering eronder." De grootste gebruiker van het complex wordt sportclub SV Uni ted. Die club ontstond na een fusie tussen de voetbalclubs van Meerlo en Wanssum. Tot nu toe houdt SV United de bestaande sportparken Bergsbos in Meerlo en De Broek- berg in Wanssum in gebruik. BVV'27 besloot onlangs om niet mee te verhuizen naar het nieuwe complex in Wanssum. De voet balclub blijft zelfstandig en kiest ervoor om alleen de jeugd bij SV United in Wanssum te laten voet ballen. De seniorenteams blijven gebruikmaken van de velden op sportpark 't Hoogveld. Het gevolg voor BVV'27 is dat de vereniging de vergoeding voor onderhoud van het sportpark (5200 euro per jaar) in een afbouwregeling binnen vijf jaar kwijtraakt. Het sportpark is echter in slechte staat door achterstallig onderhoud en dat wegwerken kost geld. Geld dat volgens oppositiepartij PP2 beschikbaar gesteld zou moe ten worden door de gemeente. "Die toezegging is in de laatste raadsvergadering van de toenma lige gemeente Meerlo-Wanssum gedaan", kon raadslid Theo Franc ken uit Wanssum, oud-fractieleider van de toenmalige PK-fractie in de per 1 januari 2010 opgeheven en opgesplitste gemeente Meerlo- Wanssum, zich nog goed herinne ren. "Ik vraag deze raad om in de geest van dat besluit te handelen. BVV heeft op z'n minst recht op het bedrag van 47.000 euro." Het amendement van PP2 kreeg echter alleen de steun van fractieleider Tino Zandbergen van inVENtief 'belofte maakt schuld' en SP-raads- lid Ronald van Hal 'BVV wordt op deze manier bijna gedwongen om te verhuizen'. Het amendement kon echter niet op instemming rekenen van de coalitiepartijen CDA, Samenwerking en PvdA en oppositiepartij VVD, omdat vol gens die fracties verenigingen zelf verantwoordelijk zijn voor het onderhoud en die mogelijke toezegging volgens PvdA-raadslid Elly van Dijck 'in ieder geval nooit geformaliseerd is'. "Hoe sympa thiek het amendement ook lijkt." Wethouder Van der Broeck toon de zich aan het aan het eind van de discussie een tevreden man. "Nu kunnen we echt aan de slag. Hiermee is na jaren discussie een belangrijke nieuwe stap gezet." Al in 1464 werd er geschre ven over de Mariakapel in Holthees. En nog steeds wordt het kapelletje gekoesterd in de regio. Tien jaar geleden startte een club sympathisan ten met het organiseren van concerten en exposities in de kapel. Stichting Mariaka pel heeft er nu met een grote groep vrijwilligers en lokale bedrijven voor gezorgd dat de kapel de zo broodnodige berging heeft gekregen. Zater dag 11 december werd de uit breiding officieel gevierd met een feestje. In de Mariakapel worden al tien jaar exposities en concer ten gehouden. Telkens als er iets werd georganiseerd, moes ten stoelen van zolder worden gehaald. De catering vond plaats in een te kleine sacristie en het enige toilet was slecht bereik baar. Els Janssens, coördinator van de nieuwbouw: "We hadden dus echt een berging nodig. Naar schatting zou dat zo'n 150.000 "DE ZAAL" Horst euro gaan kosten. Geld wat wij bij lange na niet hebben, omdat wij ons als stichting zelf moeten bedruipen. Streekimpuls Land van Cuijk heeft besloten de helft te financieren als er veel vrijwilli gerswerk in zou worden gestoken. Die kans hebben we gegrepen. Ruim 2000 manuren hebben we in de nieuwbouw geïnvesteerd. Ongekend hoe mensen bereid zijn om vrijwillig te werken. Een groep van zo'n 70 vrijwilligers heeft zich echt uit de naad gewerkt. Daar naast hebben we veel hulp van lokale bedrijven gehad. Met z'n allen hebben we ervoor gezorgd dat de kapel een uitbreiding in dezelfde stijl heeft gekregen. In de berging is genoeg ruimte om onze spullen op te slaan. Daarnaast is er plek voor de catering en bijvoor beeld om bloemstukken te schik ken. In een aparte ruimte zijn er twee toiletten, waaronder een invalidentoilet." KUNSTROUTE Inwoners van Holthees en Smakt hebben de Mariakapel in hun hart gesloten. Stichting Mariakapel was een pionier in het exploiteren van de kapel. Later volgden andere kapelletjes het voorbeeld. Stichting Mariakapel organiseert allerlei activiteiten, zoals een kunstroute op de grens van Brabant en Limburg. Ook vin den er per jaar 10 tot 15 huwelij ken plaats. Els Janssens, naast bouwcoör- dinator ook vicevoorzitter van de stichting, denkt dat al deze activiteiten een grote rol hebben gespeeld in de populariteit van de kapel. "De kapel heeft een grote reikwijdte. In de regio kennen veel mensen het. Je merkt tegen woordig dat er steeds meer geor ganiseerd wordt. Dan is het lasti ger, omdat we allemaal een beetje uit dezelfde vijver vissen." Maria is de beschermhei lige van het gilde van Holthees. Tweejaarlijks wordt een gilde- mis opgedragen. In het aangren zende Smakt ligt het eveneens bekende Jozefkapelletje. Daar wordt nog iedere woensdag een mis opgedragen. De functie van de Mariakapel is minder religieus volgens Els Janssens. "De Maria kapel heeft vooral veel cultu rele waarde door alle activiteiten die georganiseerd worden. Al ziet de toekomst van onze activiteiten er onzeker uit. Op 6 februari staat het laatste concert gepland. De werkgroep activiteiten wil na tien jaar het stokje overdragen. We zijn nog steeds op zoek naar mensen. Iedereen die interesse heeft, kan helpen. Het is niet zo dat je uit Holthees en Smakt moet komen. Dus iedereen die graag wil, kan contact met ons opnemen via de website." KLOK Op zaterdag 11 december werd de nieuwbouw feestelijk geopend. De kapel zat vol met hoogwaardigheidsbekleders, zoals de burgemeesters Van Soest van Boxmeer en Gilissen van Venray, maar ook vrijwilligers en vrien den van de kapel. Directeur Kerk hof van Streekimpuls Land van De burgemeesters Karel van Soest van Boxmeer en Hans Gil lissen van Venray tonen de sleu tels van de nieuwe berging en toiletruimte. Cuijk deed het openingswoord. Samen met burgemeester Karel van Soest van Boxmeer en Hans Gillissen van Venray luidde hij de klok, met daaraan twee sleutels van de nieuwe berging en toilet ruimte. Trommelaars en vaande liers van het Onze Lieve Vrouwe Gilde uit Holthees zorgden samen met de fanfare voor een feeste lijke omlijsting. Meer informatie: www.mariakapel.nl Hij nam het boek met een brede glimlach in ontvangst. Burgemeester Hans Gilis- sen bedankte Stan Vullings en Lonneke Duijkers van de jongerengroep KIC (Kleur in Castenray) dinsdagavond voor aanvang van de raadsvergade ring hartelijk voor het feit dat hij het boek 'Wat doet u voor mijn toekomst?' van hen kreeg overhandigd. Deze uitgave laat kort samenge vat zien dat jongeren graag willen meedenken over een duurzame toekomst. Ook bestuursleden van KIC werkten mee aan het boek, waarin onder meer wordt inge gaan op de vraag hoe de leiders van nu werken aan een duurzame toekomst in hun provincie. Onder het thema Limburg 2030 gingen 24 jongeren voor het antwoord op die vraag in gesprek met 25 toon aangevende bedrijven en orga- nisaties. Een compliment waard, aldus de burgemeester. "Ik neem mijn petje af voor het werk van Stan en zijn collega's." Gilissen was afgelopen zomer nog te gast bij de opening van de opgeknap te jeugdontmoetingsplek in het dorp. Tijdens die bijeenkomst zag en hoorde hij dat KIC erg actief is met het opzetten van activiteiten in Castenray. Een jaar eerder pimp- te de jeugdwerkgroep, die onder deel is van de dorpsraad, bijvoor beeld al de fietstunnel onder de A73 op. De gemeente Venray vindt de jeugd belangrijk, stelde Gilis- sen, die Stan, zijn 'secretaresse' Lonneke en de rest van de jeugd- werkgroep uitgebreid bedankte voor hun inzet. "Want dit toont maar weer eens aan dat het met 95 procent van de jeugd in Ven- ray gewoon goed gaat. Ik ben blij dat ze het soms negatieve beeld over jongeren op deze manier logenstraffen." Verdachten moordzaak vrij De twee verdachten die vast zaten in de zaak van de twee vermiste Marokkaanse jongens uit Venray, zijn sinds eind vorige week weer op vrije voeten. Ze blijven wel allebei verdachte. Een van hen, de 22-jarige Angelo H. uit Blerick, werd 2,5 week gele den aangehouden. Hij wordt ver dacht van betrokkenheid bij de verdwijning van de Venraynaren. De ander, de 25-jarige Joshua L. uit Blerick, werd begin vorige week gearresteerd. Hij wordt verdacht van mogelijke betrok kenheid bij de exploitatie van de hennepkwekerij achter café 't Paterke in Venray, waar de twee vermiste Marokkaanse jongens Fouad Bendella en Karim Four- kour waarschijnlijk zijn vermoord. De mannen worden vermist sinds de nacht van 10 op 11 mei 2006. Zij zijn vermoedelijk betrapt toen ze hennep wilden stelen uit een loods aan de Poststraat in Venray. Na een inval van de politie in die loods werden bloedsporen aange troffen. Van de twee is sindsdien niets meer vernomen. Noordelijke gemeenten matig vertegenwoordigd op CDA-lijst Tijdens de drukbezochte ledenvergadering in Geleen heeft het CDA vorige week dinsdag de lijst voor de pro vinciale verkiezingen defi nitief vastgesteld. Van de lijst voor Noord- en Mid den-Limburg had Marlies Janssen uit Meerlo zich al eer der teruggetrokken, ze stond op de derde plaats. Uit de gemeente Venray is Herman Rutten uit Wanssum de hoogst geklasseerde. Rutten, financieel directeur van Vitelia, behield zijn negende plek. Het is twijfelachtig of dat vol doende is voor een zetel in Pro vinciale Staten. Er is ook nog een zuidelijke lijst. Lijsttrekker Martijn van Helvert verwacht twaalf tot vijftien zetels in de wacht te sle pen. Momenteel is het CDA met achttien zetels de grootste partij in het Limburgs Parlement. De laatste twee keer was Venraynaar Jan Loonen een grote stemmen- trekker in deze regio. Als nummer zes op de lijst behaalde de CDA- er vier jaar geleden liefst 4421 voorkeurstemmen. Loonen is in deze zittingsperiode nog het enig overgebleven Statenlid uit Venray, de gemeente waar hij sinds bijna een jaar tevens wethouder is. Om rechtstreeks gekozen te worden, moet een kwart van de kiesdeler worden behaald. Dit komt neer op ongeveer 2000 stemmen. De noor delijke gemeenten van Limburg zijn maar matig vertegenwoor digd in de top van de lijst. Door het wegvallen van Marlies Janssen schoven de nummers vier, vijf en zes een plaatsje op. Marij Cox maakte de sprong van de elfde naar de zesde plaats. Nieuwkomer op de lijst is gedepu teerde Ger Driessen. De Horste naar was aanvankelijk gepasseerd door zijn partij. Door een lobby van vooral de noordelijke CDA- afdelingen kreeg Driessen toch nog een plekje. Vlak onder Dries- sen staat Marlies Janssen verras send op de zestiende plaats. Eer der verkondigde de Meerlose dat ze helemaal niet meer op de lijst zou gaan staan. Bernie van Lierop uit Venray is daardoor een plaatsje gezakt, hij staat nu zeventiende. Van Lierop is al langer actief in de gemeente lijke politiek voor de lokale partij Samenwerking. CDA-lijst Noord- en Midden Limburg 1) Martijn van Helvert (Susteren) 2) Geert Frische (Maasbracht) 3) Pieter Janssen (Venlo) 4) Hubert Mackus (Nederweert) 5) Anja van den Beuken (Neeritter) 6) Marij Cox (Roermond) 7) John Verhoijsen (Beringe) 8) Jan Nabben (Horst) 9) Herman Rutten (Wanssum) 10) Jacob Knoops (Siebengewald) 11) Annette Bonn (Belfeld) 12) Frans Heldens (Beesel) 13) Frans Camps (Wellerlooi) 14) Jeroen Cremers (Montfort) 15) Ger Driessen (Horst) 16) Marlies Janssen (Meerlo) 17) Bernie van Lierop Venray) 18) Joey Gommans (Blerick) De gemeente Venray gaat onderzoeken of ze de toeristi sche status kan krijgen. In dat geval zouden in toeristenstad Venray de winkels op alle zon dagen van het jaar de deuren mogen openen. Maar er zitten nogal wat haken en ogen aan dat winkeltijden- verhaal, vertelde wethouder Ike Busser (Samenwerking) dinsdag avond tijdens de raadsvergade ring. "We gaan eerst alle ins en outs bekijken, bijvoorbeeld wat dit juridisch zou betekenen. We willen voorkomen dat we scha declaims aan de broek krijgen." Aanleiding voor de uitleg van de wethouder waren de vragen van fractieleider Tino Zandbergen van oppositiepartij inVENtief. Die stelde dat voor zijn partij het huidige beleid van de gemeente Venray niet duidelijk is. Datzelfde geldt volgens hem voor sommige ondernemers, die vinden 'dat de gemeente Venray met meerdere maten meet'. Zandbergen wees op het feit dat momenteel alleen de supermarkten Plus in Landweert en Jan Linders op de hoek Noord singel-Raadhuisstraat zondags van 16.00 tot 20.00 uur de deuren mogen openen. Volgens Busser is er echter geen sprake van het meten met twee maten. Per 15.000 inwoners mag een gemeente een zogehe ten avondontheffing op zondag verlenen aan een supermarkt. De gemeente Venray mag met haar inwonertal van ruim 42.000 dus twee van dergelijke ontheffin gen verstrekken. Van die regeling maakte zowel de Plus als de Jan Linders in 2009 dankbaar gebruik. Er is volgens Busser op dat moment door geen enkel ander bedrijf protest tegen dit besluit aangetekend. "Er waren op dat moment ook geen andere gega digden. De Plus en Jan Linders hebben de avondontheffing op 15 juli 2009 gekregen." VEEL KLANTEN Volgens de wethouder kan hij er ook niks aan doen dat de twee supermarkten zondagsmid dags enorm veel klandizie over de vloer krijgen, en dat andere supermarkten de kip met de gou den eieren aan hun neus voorbij zagen gaan. Maar volgens raadslid Toon Loonen (CDA) kan het toch niet zo zijn dat alleen die super markten voor altijd het alleen recht behouden om - buiten de twaalf koopzondagen per jaar - de deuren te mogen openen op zondagmiddag. "Ik vind dat je het niet kunt maken om ze geen kans te geven. Het verkrijgen van de toeristische status schijnt nu vrij gemakkelijk te gaan." Het zou vol gens de politiek en de wethouder een oplossing voor het 'probleem' kunnen zijn. Maar dat betekent wel dat Venray op dat gebied 'een totaal ander beleid gaat voeren', stelde Busser. "We gaan daar in het onderzoek gedegen en zorgvuldig naar kijken en komen er ergens in 2011 mee bij u terug." Vervolg voorpagina De planning is dat het gemeen telijke organisatie in het najaar van 2012 terug verhuist naar de Raadhuisstraat. Een markant gebouw voor het centrum van Venray blijft hiermee behouden, een gebouw dat na de renovatie ook aan de binnenzijde voldoet aan de normen van deze tijd. Inwoners mogen straks nog meer verwachten op het gebied van dienstverlening: het aangepaste gebouw ondersteunt hierbij. En ook de medewerkers werken dan eindelijk in een gebouw dat aan de arbonormen voldoet en weer jaren meekan. KLOOSTER In 1973 kocht de gemeente Venray de kloostergebouwen. Het klooster werd naar het ontwerp van de architecten C. Colsen en H.J. van de Klugt verbouwd tot gemeentehuis. De buitenkant bleef bijna ongewijzigd, en ook bij de verbouwing van het interieur blijven veel oorspronkelijke ken merken van het kloostergebouw bewaard. Vervolg voorpagina Harde kritiek op plan SPOV "Wat wij wel kunnen, is uitspre ken dat wij ernstig teleurgesteld zijn in de opstelling van SPOV.' Wethouder Twan Jansen (PvdA, Onderwijs) beloofde de bood schap van de raad aan het school bestuur over te brengen. De dorps raden vroegen vorige week al om een standpunt van de gemeen teraad van Venray. Zij hopen dat daardoor het besluit door het schoolbestuur wordt uitgesteld en er opnieuw met gemeente en SPOV gesproken kan worden over dit onderdeel in het toekomstplan voor de basisscholen. Als de nota niet wordt aangepast op dit punt, dan is Veulen na Heide en Vrede- peel de volgende kleine school die in de problemen dreigt te komen. De toekomstnota wordt eind deze week besproken door de GMR (Gemeenschappelijke Medezeg genschapsraad), die de inhoud ervan kan goed- of afkeuren. De welbekende laatste strohalm, aldus de dorpsraden en de politieke par tijen, die, om hun woorden kracht bij te zetten, de motie met grote meerderheid aannamen. U kunt bij ons terecht voor van de plaatselijke jagers, o.a. ree, hert, wildzwijn, gans, eend, haas, konijn etc. www.slagerijvandepasch.nl Afscheid met een traan Ze pinkte even een traantje weg. Gerda van Stelten had het dinsdagavond aan het eind van de raadsvergadering zichtbaar moeilijk met haar afscheid als fractievoorzitter van het CDA. Uit handen van PvdA-fractievoorzitter Bert Linskens ontving ze, namens de raad, een bos rode rozen, de welbekende Venrayse Rooykes. Maar niet nadat Linskens haar had bedankt voor haar inzet als frac tievoorzitter van de grootste coa litiepartij in de gemeente Venray. "Je maakt een keuze voor de toe komst. Voor je man, je kleinkinde ren en vooral je gezondheid. Een begrijpelijke keuze", stelde Lins- kens.Gerda van Stelten, sinds 2004 fractieleider van de partij, legt per 1 januari 2011 haar activiteiten als fractievoorzitter van het CDA in de gemeenteraad van Venray neer. De zware taak en de verantwoordelijk heden trekken volgens haar een te zware wissel op haar gezondheid. Ze blijft wel gewoon actief als gemeenteraadslid voor het CDA. John Michels uit Ysselsteyn werd onlangs tot nieuwe fractievoorzit ter van het CDA gekozen. Michels is sinds 2006 gemeenteraadslid. Afkoopregeling? Functiewijziging? Concurrentiebeding? Julicher Meijer PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken St. Antoniusstraat 2 Heythuysen 15 standhouders SHOWS 14.00-15.00-16.00 UUR ENTREE GRATIS www.mooidemooistemode.nl mode en schoenen voor dames, heren, tieners en kinderen SLLambertusplein 12 tel. 077-3986464 ■Je ■- jlv-^ p Hoofdstraat 11, 5864 BV Meerlo, Tel. 0478-691803 In de molen Sportlaan 10 Venray 047 06-54914131 www.stoksmeu INFORMATIE ADVIES PROCEDEREN ADVOCATEN Tel: 0478 - 52 10 70 www.julicher-meijer.nl Leunseweg 6a, Venray Keizersveld 19 5803 AM Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@ vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@ vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 21,50 (postcode 58..) 37,75 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2010 | | pagina 3