Vuurdoop voor Transparant Junior Je Anne-D en 101 Dalmatiërs Lieven Tavernier in Cambrinus geschiedenis van Euterpe (11) Publieksprijs Mök is Los r Cabaret in Gryphus 4 PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2010 - Pagina 19 Vocal Group Transparant uit Venray verzorgde zondag in het Raayland College in Ven ray een muzikale Feelgood- middag. De groep bracht op geheel eigentijdse wijze een aantal nummers ten gehore, waaronder Hallelujah, Make you feel my love, An English man in New York en Wind of change. De zangeressen van Transparant Junior beleefden hun vuurdoop. Al bij de ingang werden de tal rijke bezoekers ontvangen door een vrolijke, muzikale kerstman die qua sfeer meteen de toon aan gaf. VGT trakteerde haar bezoekers deze middag op een zeer geva rieerd programma. Muziek over liefde, vreugde en hoop. Het drui lerige weer buiten werd vergeten. Omringd door prachtige kerst versiering en de geur van glüh wein en warme chocomel opende VGT de middag met de nummers Wind of change en An Englishman in New York. Geen stijve verto ning maar een verfrissende pre sentatie, stemmige kleding en een onmiskenbaar plezier van dirigent, combo en leden, wat onmiddellijk oversloeg op het publiek. Geluids technici zorgden voor een perfec tionering van het geluid.VGT juni or liet tijdens deze middag zien dat een jongerenkoor in Venray wel degelijk bestaansrecht heeft. De jongeren zijn in september van dit jaar gestart waardoor ze nog niet heel erg veel repetities heb ben gehad. VGT junior liet deze middag horen en zien dat het, ondanks het beperkt aantal repe tities, de afgelopen weken heeft leren spelen met klank, ritme, woord en beweging. Het resultaat mocht er zijn. Een lust voor oor en oog. Een aantal muzikale vrienden van VGT verzorgde op eenzelfde spontane wijze een gratis gastop treden waaronder koor Chrisko, Daimy, Geert Pelzer en Wilmy van der Helm, met verrassende duetten en samenzang van koren. Een door de kerstman op ludieke wijze uitgesproken kerstwens bracht bij de vele toehoorders een glimlach en een blik van herken ning. Onder het toewensen van belastingmeevallers, luie zonda gen, gezellige verjaardagen, mooie herinneringen maar nog mooiere vooruitzichten, kwam er een einde aan een geslaagde middag. Het slotakkoord was voor VGT en VGT junior. Samen vertolkten zij de nummers This little Light en Jin gle bell rock, hierbij begeleid door combo en een aantal danseresjes van Dizzy Dance. Dirigent René Pisters dirigeert, arrangeert, motiveert en brengt VGT tot grote prestaties met zijn inspirerende enthousiasme. VGT heeft na een bestaan van ruim anderhalf jaar onder zijn leiding een eigen sound ontwikkeld en die mag gehoord worden. Vocal coach Wilmy van der Helm assisteert en zorgt voor muzikale coaching. Het doel van deze middag; bezoekers met een feel good gevoel en een warme herinnering naar huis laten gaan is in alle opzichten geslaagd. VGT heeft laten zien een bijzon der koor te zijn dat geniet van wat het doet en wat je graag doet, doe je goed. VGT heeft de uitvoering afge sloten met een geweldig kerst diner voor alle leden in De Witte Hoeve. VGT telt 125 leden, een volwassenenafdeling met 100 leden en een jongerenafdeling met 25 leden. De leden variëren in leeftijd van 11 tot 69 jaar. Op de website www.vocalgrouptrans- parant vind je meer informatie over VGT, VGT junior, repetities, dirigent, vocal coach, repertoire, optredens etc. Tevens kan voor meer informatie contact opge nomen worden met Nicole Keu- nen, secretaris, telefoonnum mer (0478)513543 of per email nicole@vocalgrouptransparant.nl. Programma Schouwburg Venray Schouwburg Venray pre senteert aan het einde van dit jaar nog drie voorstellingen: de jubileumconcerten van het Venray's Mannenkoor, de musical Je Anne-D en de fami lievoorstelling 101 Dalmatiërs. Het Venray's Mannenkoor geeft op vrijdag 17 december vanaf 20.00 uur een concert in de schouwburg. Het voor het grootste deel Limburgs- en Neder landstalig repertoire wordt uitge voerd door het mannenkoor. Dit in samenwerking met de forma tie FEZZ onder leiding van Otto Koolen, Gé Reinders en een Lim burgs Symfonisch Strijkorkest. Na de pauze ontbreekt de muzikale kerstsfeer niet en wordt het gala concert afgesloten met de jubile umcompositie Twieë Bieën. Op dinsdag 21 december kunnen belangstellenden in de schouwburg in Venray genieten van de musical Je Anne-D. Het is een integere musical die trouw blijft aan de feiten met alle facet ten, zoals zich die afspeelde in het achterhuis. De vele moeilijke momenten en spanningen, maar ook de warmte en het eeuwige optimisme van Anne, worden op ontroerende wijze in deze musical weergegeven. Spelers zijn meer Thom Hoffman (Otto Frank), Marloes van den Heuvel (Edith Frank), Frans Maas (Fritz Pfeffer), Levi van Kempen (Peter van Pels), Sanne Bosman (Margot Frank) en Abke Bruins als Anne Frank. Aanvang 20.00 uur. 101 Dalmatiërs is een voorstel ling voor de hele familie en wordt 1 opgevoerd in de schouwburg in Venray op woensdag 22 decem ber vanaf 15.00 uur. Al sinds de jaren zestig geniet jong en oud van dit verhaal over de meest aandoenlijke viervoeters van de wereld. Modeontwerpster Gru- wella de Vil maakt het liefst bont- jassen van de puppies. Dus alle zwart/wit gevlekte honden zijn in groot gevaar! De dalmatiërs Pongo en Teefje gaan de strijd aan, met hulp van honden en katten uit het hele land, en dat levert heel wat avonturen op. De regie is in han den van Leopold Witte. Lieven Tavernier, een van de zonen van Vlaanderen, zoals hij getypeerd wordt in de Belgische pers, staat zondag 19 december op het podium van Cambrinus in Horst. Hij wordt bijgestaan door twee andere prominente Belgi sche musici: Bruno Deneckere (gitaar, banjo en harmonica) en Nils de Caster (viool, pedal steel en gitaar). Tavernier brengt pure persoonlijke liedjes in het Vlaams, waarbij het lijkt alsof de tijd enkele tientallen jaren heeft stil gestaan. Velen kennen zijn lied De Fanfare van Honger en Dorst, het definitieve Gentse stadslied, in uit voeringen van onder meer Gerard van Maasakkers, Thé Lau, JW Roy en Jan De Wilde. Tavernier is een teruggetrokken man en treedt spaarzaam op en slechts zelden in het buitenland. In België zijn die optredens meestal binnen een dag uitverkocht. Zijn vertederende onzekerheid bij aanvang van ieder concert weer slaat gaandeweg dat concert om in puur vakman schap. Tijdens zijn optredens lijkt de tijd ineens wat minder snel te verstrijken. Zijn begeleider Bruno Deneckere is niet de minste. Als muzikant, componist en vertol ker met een eigen oeuvre heeft hij in Vlaanderen een zekere sta tus hoog te houden. Dit concert begint om 16.00 uur. Informatie en reserveringen, (077)3983009 of www.cambrinusconcerten.nl. Match Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray Match is voor Alzheimer Nederland, afdeling Noord-Lim burg, op zoek aan een secretaris. De taken van de secretaris bestaan onder meer uit het organiseren en notuleren van bestuursvergade ringen, post- en archiefbeheer en het bewaken van afspraken. Eisen: goede communicatieve vaardig heden in woord en geschrift en goede computervaardigheden, word, mail, internet. Voor meer informatie Steunpunt Vrijwilli gerswerk Venray Match, Markt straat 8, 5801 BM in Venray, tele foon (0478)516995, e-mail info@ vrijwilligerswerkvenray.nl. Zie ook www.vrijwilligerswerkvenray.nl. Lage Inkomens Het Platform Lage Inkomens is in verband met de feestda gen gesloten vanaf woensdag 22 december. Vanaf maandag 3 janu ari staat het platform weer klaar om te helpen met bijvoorbeeld het invullen van formulieren. Van maandag tot en met donder dag van 9.30 tot 11.30 uur kan men binnenlopen aan de Mozart- straat in Venray. Voor het invul len van belastingaangiftes kan men vanaf medio februari een afspraak te maken via telefoon nummer (0478)581332. Zie ook www.pliv.nl. Serious request Feestcafé De Koets in Venray staat op vrijdag 17 en zaterdag 18 december in het teken van de Serious request-actie en probeert zo veel mogelijk geld op te halen voor het goede doel, waar ook de glazen huizen in Eindhoven en Venray zich voor inzetten. Het goede doel dit jaar zijn de stille slachtoffers van aids; de kinderen die hun ouders hebben verloren aan deze ziekte. Dj Jerome draait op vrijdag en Dj Bjorn op zater dag zoveel mogelijk verzoekjes voor geld. Ook het fooiengeld van het personeel verdwijnt beide dagen in het goededoelenpotje. De Koets reist met een delegatie af naar Eindhoven om daar per soonlijk het geld te overhandigen. Beide dagen is De Koets om 21.00 uur geopend. Behoud De Peel De Werkgroep Behoud De Peel gaat op zaterdag 18 december verder met het beheer in De Peel. De werkgroep zorgt voor gereed schap en werkhandschoenen. Er wordt gewerkt tot ongeveer 14.00 uur. Iedereen die mee wil werken, vanaf tien jaar, is welkom om 9.00 uur bij het kerkje in Griendts- veen. Wie mee wil doen, kan zich opgeven bij het WBdP-kantoor via telefoon (0493)354411 of via (0493)319610. 3 Euterpe bij Botticelli De Koninklijke Harmonie Euterpe uit Venray viert dit jaar haar 150-jarig bestaan. Een van de hoogtepunten in de festivi teiten was het jubileumconcert in november in de schouwburg in Venray waarbij het hele gezel schap werd uitgenodigd voor een etentje bij Botticelli. Euterpe ver zamelde zich onlangs voor restau rant Botticelli, waar allereerst een serenade werd gebracht. Daarna volgde een woord van dank door de president Paul Spronken aan de eigenaar van restaurant Botti celli. De voormalige presidenten, de huidige president en eigenaar van Botticelli hadden Euterpe verrast tijdens het jubileumcon cert met een uitnodiging voor het hele orkest bij Botticelli. Na een muzikale noot was het tijd voor het driegangenmenu. Ver dere activiteiten van Euterpe zijn het slotconcert op 2 januari 2011 in Schouwburg Venray, waarin het orkest de hoogtepunten van het jubileumjaar ten gehore zal brengen. Verder luistert Euterpe het carnavalsconcert, 24 februari 2011, op en is er nog een expo sitie van Euterpe in 't Freulekes- huus tot en met 16 januari 2011. Zie ook www.euterpevenray.nl. Kiss your f*cking year goodbye! Kiss your f*cking year goodbye! wordt gehouden op donderdag 30 december door PopPodium Venray in samenwerking met Funk the System (FTS). FTS staat bekend om zijn grote en specta culaire feesten. Zij organiseren al jaren grote feesten voor jongeren in Venray en omstreken. Dit jaar hebben zij besloten om de han den ineen te slaan met Poppodi um Venray. De danscommissie van dit Poppodium onder leiding van Rik Gielens houdt nu al ruime tijd het evenement genaamd Rookies. Met dit concept hebben zij al veel jeugd weten te mobiliseren. FTS en Rookies hebben besloten om de dag voor oudejaarsavond, een nieuwe evenement houden met de naam Kiss Your F*cking Year Goodbye. Dit evenement wordt gehouden in de nieuwe evene mentenhal naast sporthal De Wet- teling. Het is de eerste keer dat er een grootschalig dancefeest gaat plaatsvinden in de nieuwe hal. De programmering is nog even geheim, maar een keur aan regio nale en nationale artiesten komen voorbij. Meer hierover wordt bekendgemaakt via de website Partyflock, Funk the System. Geslaagde popquiz Bij Roelanzia is de tweede Ysselsteynse Popquiz gehouden. In een spannende strijd tussen tien teams beleefden zowel deel nemers als toeschouwers een gezellige en tevens informatieve avond met veel informatie uit de rijke geschiedenis van de popmu ziek. De quiz, gepresenteerd door Double U Rules, kende ook weer een aantal hilarische momenten en ook voor de mensen in het publiek waren er zo nu en dan verrassende vragen waarmee prijzen te verdienen waren. Het team van Pubquiz Venray (Frank Verheyen, Jan Driegen, Marc Gom- mans) werd eerste, gevolgd door The Racing Rats (Ingo Seuren, Luc Janssen, Ed Verschuren) en Hen- nepop (John Franssen, Theo Ver happen, Patrick Marcellis). De Locht Streekmuseum De Locht in Melderslo is tot 9 januari in kerst sfeer ingericht. Er is een grote tentoonstelling van kerststallen. Op zaterdag 18 en zondag 19 december kunnen kinderen en volwassenen onder deskundige begeleiding kaarsen maken en elders op het terrein vindt een demonstratie glas in lood maken plaats. Op woensdag 22 december vanaf 19.30 uur is er een speciaal kerstoptreden van de muziek groep Mallemoer. Op de boven verdieping is een tentoonstelling ingericht over de emigratie vanuit deze regio naar Noord-Amerika in de periode van 1870 tot 1935. Rabobank steunt projecten in 2010 Het coöperatiefonds van Rabobank Venray heeft in 2010 verschillende doelen onder steund voor een totaalbedrag van 69.792,50 euro. Er werd een bijdrage overgemaakt aan Kunst manifestatie Geijsteren, Stichting Mondiaal Platform Venray, Stich ting VA.A.T '69 (monument Hen- schenius), Literair Café Venray e.o., Stichting Buurt Bazaar Bruks- ke, Oudervereniging St. Vitus Well (speelplaats), basisschool De Stek Castenray (speelplaats), Alle fanfa res en harmonieën in het werkge bied, multifunctioneel centrum de Buun in Well, Dorpsraad Wanssum (speelplaats) en Stichting Venray Events (ijsbaan). In een serie artikelen over de Koninklijke Harmonie Euterpe een kennismaking met bijzondere muziek, perso nen, fotoös en gebeurtenissen uit het 150-jarig bestaan. De onderwerpen waarover wordt geschreven, vindt u terug op de tentoonstelling Van Toe ten en Blazen in het Venrays Museum (www.museumven- ray.nl). In de elfde bijdrage: De schellenbomen, een erfe nis van de Turken. De Koninklijke Harmonie Euterpe is in het bezit van twee zeer fraaie schellenbomen. Ze zijn een geschenk van dokter Struben die van 1923 tot 1928 president was van de vereniging. Vroeger gingen deze zware instrumenten geregeld mee als de harmonie er op trok voor een serenade of een mars op straat. Luid klingelend, met nikkelen belletjes en orna menten, sterren en gekleurde paardenstaarten trokken de schel lenbomen alle aandacht. En daar was het natuurlijk om te doen. De schellenbomen vormden samen met de drapeau het visitekaartje van de vereniging. Van oorsprong is de schellenboom een Turks muziekinstrument evenals de grote trom, de gewone trommel, de bekkens of cimbalen, de pau ken, de tamboerijn en de triangel. Deze slaginstrumenten maakten samen met bazuinen, schalmeien en Turkse klarinetten deel uit van de Turkse Mehter muziek, de mili taire muziek van de Janitsaren. Deze instrumenten raakten in het Westen vooral bekend in de 17e eeuw tijdens het beleg van Wenen. Met hun muziek maakten de Janitsaren grote indruk. Beroemde componisten als Mozart, Haydn en Beethoven gebruikten Turkse muziekthemaÖs en instrumenten in hun werken en Napoleon gaf opdracht om alle militaire muziek korpsen met Turkse instrumenten uit te rusten. De schellenbomen van Euterpe vormen een belangrijk cultureel erfgoed en laten zien, hoe groot de invloed is geweest van de Turks-islamitische cultuur in de 16e en 17e eeuw. De aan de islam ontleende halve maan is terug te vinden in de vormgeving van de schellenboom, evenals de rinke lende belletjes, de paardenstaar ten en de Chinese hoed die het geheel bekroont. De voorwerpen zijn te zien op de tentoonstel ling in het Venrays Museum en worden uitgebreid worden uitge breid toegelicht in het boek Van Toeten en Blazen, over 150 jaar Euterpe 27,50). Otfe) Joekskapel De Mök is Los uit Oirlo won in Leunen de publieksprijs tijdens het joekskapellenfestival Toeter- nietoe 2010 in Leunen. Aan dit festival namen tien kapellen deel. Het festival werd gewonnen door Repketepke uit Echt. Tweede was Jonge Klaere uit Nieuwstadt en de derde prijs ging naar De Wiendzak uit Wanssum. Feest Zonder Naam Na het succes van de eerste editie van FZN (Feest Zonder Naam) is de tweede editie een feit. Op 15 januari vanaf 20.00 uur vindt deze danseditie plaats in Plein 27 in Maashees. Zeven djs komen draaien, onder wie Mickey C hit met Real High en Sergio Silvano met The beat dont Stop. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Plein 27 in Maashees, Plus Over- loon/Vierlingsbeek en cafetaria De Klein in Wanssum. Zie ook www.fznfeesten.nl. Afsluiting Jointoo 2 Jointoo 2 gaat zijn project internationaal afsluiten met een optreden op de kerstmarkt op de luchthaven van Weeze op zon dag 19 december van 16.00 tot 17.00 uur. Voor het nieuwe pro ject zijn volop plannen. Medio februari begint het volgende project en wie mee wil zingen, is van harte welkom. Voor meer informatie mailen naar jointoo@ live.nl of neem contact op met Ati Beemsterboer via telefoon (0478)513134 of met Jan Joore via telefoon (0478)692437. In Gryphus in Vierlingsbeek kunnen belangstellenden op vrijdag 17 december een caba retvoorstelling van Kees Torn bezoeken.Zijn avondvullende voorstelling draagt de titel Loze Kreten. Bij Torn weet men wat men kan verwachten. Minstens twintig hoogwaardige liedjes en ogen schijnlijk terloopse leuterkoek, met krenten van inzicht die de goede luisteraar aan het wanke len kunnen brengen. Zijn drijfve ren zijn ergernis, onbegrip, het verlangen naar schoonheid, waar heid, luchtigheid en ongevaarlijke ongehoorzaamheid. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur. Het optreden begint om 21.00 uur. Voor deze voorstelling zijn kaar- ten te reserveren via telefoon jonger dan twintig jaar krijgen op (0478)631802, (0478)630508 of vertoon van een geldig legitimatie- via www.gryphus.nl. Bezoekers bewijs korting op de entreeprijs. (MAHEKDOI. HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK Uit de

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19