Laatste optreden Jonge Garde Koor Kerstviering voor Alpe d'HuZes Kerstconcert Ons Genoegen Nachtmis in de St. Annakapel Kerstconcerten seniorenorkest Kerstwandeling in Geijsteren Winterwandeling met Venrode "Alles is van harte welkom" Mallemoer in Koningskerkje Kerstboom in het licht r Kerstvieringen De Zonnebloem t i i PEEL EN MAAS Donderdag 16 december 2010 - Pagina 13 iT Gilde Venray en het Raayland College in Venray houden een kerstviering op vrijdag 17 decem ber van 11.00 tot 13.00 uur. Deze viering is een initiatief van Sjoerd Mathijsen en Imke Gommans van het vak management organisa tie en staat helemaal in het teken van het goede doel Alpe d'HuZes. De opbrengst gaat naar het team Cycling4better, dat mee gaat doen aan de beklimming van de Alpe d'Huez. Iedere klas van het Raayland College zamelt geld in. Daarnaast houden de leerlingen een loterij en Gilde Opleidingen zorgt voor de kerstmarkt. Ze bie den diensten en zelfgemaakte producten aan. De kerstviering wordt gehouden in het gebouw van Gilde Opleidingen aan de Henry Dunantstraat in Oostrum. Het team Cycling4better neemt deel aan de Alpe d'HuZes op 9 juni 2011. Dit is een actie waarbij fietsers, alleen of in een team, geld bijeen fietsen voor de strijd tegen kanker. Op één dag wordt zes keer de Alpe d'Huez beklommen voor het goede doel. Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo verzorgt op zaterdag 18 december een kerstconcert in samenwer king met Vocalgroup Hoor's uit Horst. Het concert vindt plaats in de kerk in Oirlo en begint om 20.00 uur. Ons Genoegen staat onder leiding van Geert Jacobs en Vocalgroup Hoor's staat onder lei ding van Ernst Lamers. Een greep uit het repertoire dat deze avond wordt gebracht: The Little Drum mer Boy, The Christmas Way, Can- tique de Noël, Hark the Herald, Do they know it's Christmas. Na afloop is iedereen welkom in gemeenschapshuis De Linde. Na ruim 28 jaar houdt 't Jonge Garde Koor Oirlo op te bestaan en gaat in januari 2011 verder onder de nieuwe naam Seven-to-Eight-vocaal. Op zaterdag 25 december wordt een tijdperk afgesloten met een sfeervol kerstconcert in de kerk van Oirlo. Het con cert begint om 16.30 uur en de entree is gratis. "Een teruglopend ledental maakte het noodzakelijk dat er keuzes gemaakt moesten wor den", verklaart voorzitter Domi nique Voesten-Gerritsen van 't Jonge Garde Koor Oirlo de opmer kelijke stap om na bijna dertig jaar te stoppen. "Na al die jaren moesten we reëel zijn en was de tijd gekomen voor een sprong in het diepe. Met een kleine groep leden was het moeilijk om door te blijven zingen en zo kwam het dat we in september op een tweesprong stonden. Wat gaan we doen? Stoppen met zingen of toch door en in welke vorm dan? Het koor bevond zich in een unieke Venrode zingt op zaterdag 18 december tussen 17.00 en 22.00 uur diverse bekende en minder bekende kerstliederen tijdens een winterwandeling in de bossen bij het Rijtven in Deurne. Tijdens deze wandeling kunnen de deel- December is de maand van de kerstvieringen bij de zes afde lingen van de Zonnebloem in de regio Venray. Als eerste waren 72 gasten en vrijwilligers van de afde ling Maasbloemen aan de beurt. Mede dankzij een donatie konden situatie, een professionele diri gent, een gloednieuwe piano, een leuk en uitdagend repertoire, een bestuur dat verder wilde en een kleine groep van zeven leden die graag wilden zingen. Toen is het besluit genomen om te stoppen als 't Jonge Garde Koor." Tijdens het kerstconcert wordt nog een keer teruggekeken op 28,5 jaar 't Jonge Garde Koor. "Maar we kij ken ook meteen vooruit", aldus Dominique Voesten-Gerritsen. "Want we blijven zingen, ook in 2011. Alleen onder een nieuwe naam en met de bedoeling ons nog meer toe te gaan leggen op de kwaliteit van het zingen. Dus wat minder vaak in het openbaar zingen, maar intensief repeteren met een enthousiaste groep die het leuk vindt om samen de kwa liteit van het zingen in een koor omhoog te brengen. We blijven repeteren op woensdagavond van zeven tot acht, onder de nieuwe naam Seven-to-Eight-vocaal." De koorleden kiezen voor een nieuwe weg, hopen nieuwe leden aan te kunnen trekken en daar- nemers genieten van zang, kerst verhalen, sprookjesfiguren, win terse taferelen en allerlei acts die betrekking hebben op Kerstmis. Informatie over dit evenement is te vinden op kerstwww.nl. Zon dag 19 december brengt Venrode zij genieten van een voortreffelijk kerstdiner in het Roekenbosch in Blitterswijck. Tussen de gerechten door hield pastoor Van Horne een kersttoespraak en las Tiny Derks een gedicht voor. De middag werd muzikaal omlijst door Stefan mee het voortbestaan van het koor te waarborgen. Dominique: "Een bijkomend voordeel is dat door deze opzet het mogelijk is geworden dat onze dirigent, Ad Voesten, vanaf januari als dirigent en organist bij het dameskoor van Oirlo kan starten. Daarnaast zal geprobeerd worden om een koor voor kinderen op te starten. Door een stapje terug te doen, kan het hele proces voor Oirlo als paro chie wel eens heel veel muzikali teit opleveren. Een positieve wen ding aan een noodgedwongen stap." Het koor verheugt zich op het slotconcert. "Op Eerste Kerstdag willen we samen met de mensen Kerstmis vieren tijdens een sfeer vol kerstconcert voor groot en klein. De laatste officiële activiteit van 't Jonge Garde Koor. We stop pen met pijn in het hart, maar het is wel een bewuste keuze geweest. Tijdens het kerstconcert nemen we afscheid van twee trouwe leden en de naam 't Jonge Garde Koor." om 15.20 uur kerstliederen ten gehore in de Grote Kerk in Venray. So this is Christmas, Oh my Love van Queen, Christman time Again van Extreem, Glory in the Highest en andere liederen worden ten gehore gebracht. Ansinger met viool en blokfluit. Stefan doet zijn maatschappelijke stage bij de Zonnebloem. Behalve zijn medewerking aan de kerst middag is Stefan, samen met zijn klasgenoot Twan Cuijpers, bezig met het opzetten van een website. Kerstmarkt Petrus Bandenschool In de Petrus' Bandenschool in Venray wordt op donderdag 16 december een kerstmarkt gehou den. In de klaslokalen, op de gan gen, in de aula en op de speel plaats vinden talloze activiteiten plaats. Er kan geknutseld worden, er kunnen foto's gemaakt worden in een sneeuwlandschap, er is een puzzeltocht door de hele school en nog veel meer. Deze kerst markt duurt van 16.30 tot 19.30 uur. Het geld dat wordt ingeza meld, is bestemd voor het ontwik kelingsproject Helpende Handen. Muzikale kerstborrel Buurtvereniging Aan de Beek en Harmonie Sub Martris Tutela hou den een muzikale kerstborrel op zaterdag 18 december vanaf 19.30 uur in D'n Oesterham in Oostrum. Het tamboerkorps onder leiding van Hans Simons opent het pro gramma, waarna het orkest onder leiding van Betty Bartels aan de beurt is. Vervolgens treedt de nieuwe jeugdslagwerkgroep Hit- it onder leiding van Bart Jeuken op en het leerlingenorkest onder leiding van Betty Bartels, die ieder afzonderlijk, maar ook samen musiceren. Kerstconcert in Wanssum Het Gemengd Koor Wanssum houdt op zondag 19 december weer een sfeervol kerstconcert met medewerking van Fanfare Concordia en het Koor van Oude ren. In een gezellige kerstsfeer brengen zij samen hun kerstreper toire ten gehore. Tijdens de pauze is er voor alle aanwezigen kof fie met kerstbrood of een lekker glas glühwein. Het concert vindt plaats in de St.Michaël kerk in Wanssum. Het concert begint om 18.00 uur. Kerstconcerten Mallemoer In de aanloop naar Kerstmis verzorgt volksmuziekgroep Mal lemoer een aantal optredens in kerstsfeer. Het programma bestaat uit volkse liederen en melodieën afkomstig uit Nederland, Vlaan deren, Ierland en Duitsland. Op zondag 20 december is er vanaf 15.30 uur een optreden in het Koningskerkje in Vierlingsbeek en in zaal De Kei in Geijsteren vanaf 20.00 uur. Woensdag 22 december wordt een optreden gegeven in streekmuseum De Locht in Mel- derslo vanaf 19.30 uur. Zie ook www.mallemoer.com. Kerstsuite Vriendenkring In de kerk van Overloon wordt op zondag 19 december vanaf 19.30 uur het kerstconcert Kerst suite gehouden. Kaartjes zijn verkrijgbaar bij bakkerij Degen, kapsalon Toine en Marjon Cre- mers. Op donderdag 23 decem ber wordt het jeugdkerstconcert Kerst in alle werelddelen gehou den door de jeugd van Vrienden kring Overloon. Dit concert vindt plaats in gemeenschapshuis Over- loon en start om 19.00 uur. Het was een komen gaan van mensen, donderdagmid dag bij de voedselbank aan de Smakterweg 19 (poort 3) in Venray. Met de kerst voor de deur zijn er een heleboel men sen die hun kerstpakketten bij de vrijwilligers van de voed- selbank af komen geven. De feestdagen komen er weer aan. Voor de meeste mensen een tijd van gezellig samen zijn, ont spannen, cadeautjes, uitgebreider eten dan normaal en kerstpakket ten ontvangen. Voor de meeste bezoekers van de Voedselbank is dit echter geen realiteit. Zij heb ben het tijdens de kerstdagen vaak extra moeilijk om het een Op kerstavond vanaf 21.30 uur wordt in de kapel op het St. Annaterrein in Venray een nacht mis gehouden. Deze mis wordt voorgegaan door pastoor Theunis- sen en de muziek wordt verzorgd door het Venray's Gregoriaans Koor. Tijdens de dienst kunnen de aanwezigen genieten van gregori aanse gezangen die speciaal voor de nachtmis zijn geschreven. Voor de dienst, vanaf 21.00 uur, wordt een alternatief kerstverhaal voor gelezen, afgewisseld met orgel- beetje feestelijk te maken voor zichzelf en hun huisgenoten. Door een kerstpakket af te staan of zelf een pakket samen te stel len voor de minder bedeelden, wordt Kerstmis ook voor hen bij zonder. Alles wat van de feestda gen bijzondere dagen maakt voor de bezoekers van de voedselbank, wordt met open armen ontvan gen, zegt een van de vrijwilligers. "Zuivelproducten, groente, fruit, rijst: alles is van harte welkom. Ook luxe artikelen, zoals bijvoor beeld chocolade. Mensen die de voedselbak bezoeken, willen ook wel eens een keer wat extra's heb ben. Ik hoop dat wij overladen worden met spullen." 83 gezinnen bezoeken de voedselbank in Ven- muziek en kerstliederen. Bij de Nederlandse kerstliederen en bij de vaste gezangen zijn de kerk gangers van harte uitgenodigd om mee te zingen. Het Venray's Gre goriaans Koor heeft, na de komst van Ad Voesten als dirigent, een nieuwe start gemaakt. Nieuwe zangers zijn van harte welkom. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Ad Voes- ten via telefoon (077)3662479 of met Piet Roelofs via telefoon (0478)585458. Brood, groente, chocolade, fruit: alle producten worden zorgvuldig gesorteerd en uitge reikt aan de bezoekers van de voedselbank in Venray. ray. Als gevolg van de crisis neemt dat aantal momenteel met drie tot vier nieuwe gezinnen per week toe. Wilt u ook een (zelfgemaakt) kerstpakket inleveren? Dan kan op de donderdagen 16 en 23 december tussen 10.00 en 14.00 uur. Op Peel en Maas TV was afge lopen weekend een reportage over de kerstpakkettenactie van Voedselbank Venray te zien. Uit zending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Het Seniorenorkest Horst aan de Maas verzorgt een aan tal kerstconcerten in de regio. Op zondag 19 december wordt in het Parkhotel aan de Tien- rayseweg van 14.00 tot 17.00 uur een voor iedereen toegan kelijk kerstconcert gegeven. Het orkest beschikt over een repertoire van een twintigtal kerst nummers, zoals Stille Nacht, We wish you a merry Christmas en moderne nummers van John Len- non en José Feliciano. Verder staat er een kerstoptreden gepland op Het Koninklijk Sint Willi- brordusgilde uit Geijsteren houdt op tweede kerstdag, zondag 26 december, de jaar lijkse kerstwandeling. Ieder jaar nemen zo'n 500 mensen deel aan de wandeling. De deelnemers kunnen genieten van twee verschillende wande lingen: een van ongeveer twee uur en een kortere van circa anderhalf uur. In de route is een pauzeerplaats opgenomen, waar de wandelaars koffie of warme chocomel kunnen nuttigen. Voor de kinderen is er ranja en er is ook gildemik verkrijgbaar. Evenals het voorgaande jaar wordt deze plek ingericht bij de oude watermo len De Rosmolen. Deze eeuwen oude watermolen is enkele jaren Kerst staat voor de deur. Ook in Leunen, waar maan dagavond na afloop van de adventsviering van de KBO in De Brink een kerstboom in het licht werd gezet. De gemeente Venray heeft de dorpen dit jaar van de laat ste kerstboom voorzien, maar de dorpsraad van Leunen wil de komende jaren een kerstboom blijven zetten op een centrale plek in het dorp. Dit jaar staat de kerstboom in de voortuin van de voormalige Rabobank. Met het ontsteken van de dorps kerstboom wil de dorpsraad niet alleen de kerstsfeer in het hart van het dorp verhogen, maar ook zelf duidelijk zichtbaar zijn voor de inwoners van Leunen. Hij wil de inwoners licht bieden in deze woensdag 22 december in Meerlo. Daar verzorgt het orkest de muzi kale omlijsting van de kerstmiddag van de KBO van Meerlo-Wanssum. Ten slotte verzorgt het orkest een optreden in samenwerking met de Zorggroep Noord -Limburg op donderdag 30 december in huize Maasduinenstaete in Bergen. De dertig leden van het seniorenor kest repeteren iedere vrijdagmor gen in Het Gasthoes in Horst. Er wordt nog gezocht naar nieuwe leden, met name klarinettisten. Voor meer informatie: Will Faasen, telefoon (077)3981210. geleden volledig gerestaureerd en weer in gebruik genomen. De molen is tijdens de wandeling opengesteld voor het publiek. Het begin- en eindpunt van de kerstwandeling wordt dit jaar gevormd door zaal de Kei, aan de Nieuwlandsestraat in Geijste ren. Starten kan tussen 11.00 uur en 14.00 uur. De kosten voor deelname bedra gen 2,50 euro voor personen vanaf 16 jaar en ouder. Jonge mensen van 11 tot 16 jaar betalen slechts 2 euro. Kinderen jonger dan 11 jaar mogen gratis deelnemen. Voor dit luttele bedrag krijgen ze een routebeschrijving van de wande ling met de daarbij behorende vra gen. De prijsuitreiking vindt rond 17.00 uur plaats. duistere dagen, maar ze tevens het gevoel geven dat er een 'brand punt' is dat centraal staat in de Leunse gemeenschap. De dorps raad hoopt namelijk samen met de inwoners te kunnen gaan wer ken aan de realisatie van een echt dorpshart. Met de huidige parti culiere initiatieven, participatie en inzet van de Leunse gemeen schap moet het volgens de dorps raadleden mogelijk zijn om deze gedachte in 2011 om te zetten in de juiste plannen. Na inleidende woorden door Kees van de Molen- graft, lid van de werkgroep kerst viering, 'dat dit zeker niet de laat ste boom voor Leunen zou zijn', werd de boom onder luid applaus van veel KBO-leden en andere inwoners ontstoken. De ver lichte dorpskerstboom staat t/m 6 januari 2011 in Leunen. In de aanloop naar Kerstmis verzorgt Volksmuziekgroep Mal lemoer op zondag 19 decem ber een kerstprogramma in het Koningskerkje in Vierlingsbeek. Het motto is Wilt allen Aanhoren en dit is tevens de titel van de nieuwe kerst-cd. Het programma bestaat uit volkse liederen en melodieën uit Nederland, Vlaanderen, Ierland en Duitsland. Ook zijn er enkele nieuwe nummers in het pro gramma opgenomen, zoals enkele grappige bedelliedjes, Wexford Carol en l'Christmas 1914. Mal lemoer bestaat uit zes personen: Gerard Oonk, Charles van Dom melen, Mart Hendriks, Stan Bag- gen, Al Jacobs en Theo Spronk. Het instrumentarium bestaat uit viool, gitaar, diverse fluiten, accordeon, bas, rietpijp en doe delzak. Aanvang 15.30 uur. Kaar ten zijn te bestellen bij de familie Evers via telefoon (0478)632172, 06-10467598 of via e-mail koningskerkje@home.nl. Kerst in d LU- -

Peel en Maas | 2010 | | pagina 13