Reischeque Van Essen Kerstengeltjes kopen voor straatkinderen Van Geenen Kookt van start Samenwerking NLW en DHL Kappersbon voor Mariette Klein met persoonlijke service Boerenbond grootste verkoper vuurwerk Horst a/d Maas harmoniseert afvalbeleid X Twee openingen in Brukske In drie stappen naar meer geluk inZichtadvies behaalt Blik op Werk Keurmerk fij staan voor u klaar! Vleespakketjes voor voedselbank BEZORGEN? .v i PEEL EN MAAS PEEL EN MAAS -;V f - l"!% -Mm.1 1 Zoon Johan van Essen ves tigde Van Essen Optiek Optometrie in mei 2008 in de Schoolstraat 24 in Venray. Het duurde echter twee jaar voor dat Frans (zie foto) zelf weer als opticien werkzaam mocht zijn in Venray. Om de samenwerking een fees telijk tintje te geven, maakte ieder een die een bril of contactlenzen aanschafte tussen 1 september en 30 oktober kans op een van de vele prijzen. De hoofdprijs is een reischeque van maar liefst 2.500 euro, te besteden bij Club- Med. De andere prijzen zijn een weekeinde Antwerpen, Wii fit en vier reistassen. Mevrouw P.M. Schlootz is de gelukkige winnaar van de hoofdprijs, een reischeque van maar liefst 2.500 kan zij nu vrij besteden. Van Essen Optiek Optometrie is te vinden in de Schoolstraat 24 in Venray. Voor meer informatie en openingstij den, zie www.vanessenoptiek.nl. Mama Alice, een humani taire hulporganisatie die zich inzet voor straatkinderen, is op zaterdag 18 december aan wezig bij Intratuin Venray. Met de verkoop van diverse Mama Alice-producten krijgen straat kinderen in Peru een kans op een betere toekomst. Zo wor den bij Intratuin de speciale Mama Alice-engeltjes verkocht als kerstactie die ook nog eens leuk zijn voor in de boom bijvoorbeeld. De producten worden lokaal in Peru door de 'moeders' van de straatkin deren gemaakt om hier ver kocht te worden. De volledige opbrengst komt vervolgens ten goede aan de straatkinde ren. Bij Intratuin Venray is Mama Alice op zaterdag 18 december op de winkelvloer te vinden met een eigen stand. Vrijwilligers van deze hulporganisatie geven uitge breid toelichting over dit initiatief. Ter plekke verkopen zij diverse Mama Alice-producten, waaronder een speciaal voor kerst gemaakt engeltje. Leuk voor in de boom of aan een kerstkaart bijvoorbeeld. De engeltjes kosten 2,50 euro per stuk en dit volledige bedrag komt ten goede aan de straatkinderen in Peru. De Mama Alice-producten kunnen in de stand zelf gekocht worden en dus niet worden afge rekend bij de kassa van Intratuin zelf. Mama Alice geeft straatkinderen een beter leven. Mama Alice, opge richt in 2004, is het initiatief van Fréderique Kallen en vernoemd naar haar veel te vroeg overleden moeder Alice Kallen-Frijns. Alice Kallen-Frijns overleed op 10 juni 2004 aan de gevolgen van ALS. Zij was voor velen een voorbeeld van warmte, passie en eerlijkheid en haar persoon staat symbool voor de structuur, veiligheid en warmte die deze straatkinde ren zo hard nodig hebben. Het was de droom van Fréderique om, net als haar moeder Alice, mee te helpen aan een nieuwe toekomst voor deze kinderen. Met nieuwe kansen, vanuit een nieuw gevoel van eigenwaarde en zelfvertrouwen. Meer infor matie over Mama Alice kijk op www.mamaalice.com. Wie geen zin, tijd of talent heeft om elke dag uitgebreid te koken, hoeft zich nooit meer schuldig te voelen. Sinds kort kan iedereen in de omgeving van Venray terecht bij Van Geenen Kookt. Een nieuwe maaltijdservice met dagverse maaltijden voor in de magne tron. De maaltijden worden gemaakt door een professionele chef-kok. Van verse, pure ingrediënten en waar mogelijk met biologische, streek- en seizoensgebonden pro ducten. Zo zet u voortaan elke dag razendsnel een restaurantwaardig gerecht op tafel voor slechts 6,25 euro per maaltijd. De nieuwe ser vice van Van Geenen Kookt is nu al een groot succes. Vooral de kwa liteit van de gerechten verrast veel klanten. De maaltijden worden dagelijks vers bereid en verpakt in de innovatieve verpakkingen van Culidish. Hierbij wordt elk onder deel van de maaltijd verpakt in een apart compartiment dat pre cies de juiste hoeveelheid mag netronstraling toelaat die nodig is om het gerecht te verwarmen. Het complete maaltijdpakketje kan daardoor ineens verhit worden zonder de verschillende onderde len van de maaltijd te onder- of oververhitten. Door deze knappe technologie blijven de groenten knapperig en vlees en vis worden mooi medium bereid. Bestellen is van dagelijks mogelijk tot 13.00 uur voor de volgende dag. Maaltijd worden in de gemeente Venray en Overloon 's ochtends tussen 9.00 en 12.00 uur gratis bezorgd of kunnen 's avonds afgehaald wor den tussen 17.00 en 18.30 uur. Van Geenen Kookt op maandag tot en met vrijdag. In het weekend is de keuken gesloten. Van Geenen Kookt is geves tigd aan de Eisenhowerstraat 2 te Venray. Voor meer informatie en bestellingen: www.vangeenen- kookt.nl of (0478) 71 11 03. Ter kennismaking heeft Van Geenen Kookt een speciale actie: betaal vooraf 10 maaltijden contant en ontvang de 11e maaltijd gratis. Wil jij of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray NLW Groep, de sociale werk voorziening die mensen naar de arbeidsmarkt begeleidt, en DHL Supply Chain heb ben hun succesvolle samen werking bekrachtigd met een officiële overeenkomst. Hierin spreken zij af dat zo'n twintig medewerkers van NLW Groep logistieke werkzaamheden (blijven) verrichten op de afdeling Consolidatie van DHL in Beringe. Henk van der Pas (directeur van NLW Groep) en John Scherders (director Technology bij DHL) onderte kenden het contract. NLW Groep werkt al enkele jaren zeer succesvol samen met het reguliere bedrijfsleven. Steeds vaker gebeurt dit volgens het principe 'werken op locatie'. Het betekent dat een groep mede werkers van NLW Groep een deel van de werkzaamheden van het bedrijf voor zijn rekening neemt. Dat gebeurt onder leiding van een eigen werkleider van NLW Groep. Inmiddels werkt ook bij andere grote bedrijven een groep mensen van NLW Groep, tot grote tevredenheid van de betrokken partijen. Ook DHL is zeer tevreden over de samenwerking met NLW Groep, die inmiddels ruim vier jaar duurt. De wederzijdse tevre denheid is zo groot dat beide partijen het tijd vonden om de afspraken vast te leggen in een contract. "Door mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt een kans te geven, tonen wij onze maatschappelijke betrokkenheid", zegt sitemanager Mart Verstraaten namens DHL. "De kans om in het reguliere bedrijfsleven te werken, grijpen de medewerkers van NLW Groep met twee handen aan. Hun betrokkenheid is zeer groot. Ook al staan ze officieel onder contract bij NLW Groep, voor hun gevoel werken ze bij DHL. En daar zijn ze trots op. Zoals wij er ook trots op zijn dat deze mensen bij ons werken. Ze doen dan ook aan alle bedrijfsactiviteiten mee, van de uitstapjes tot vergaderingen over resultaten en communicatie. Ze horen er helemaal bij." Mariette Vullings uit Leunen heeft in het kader van een lan delijke actie van de Nederlandse kappers een kappersbon gewon nen van 100 euro. De actie wordt onder meer wekelijks onder het motto Looking good, feeling bet- ter onder de aandacht gebracht in het programma Life4you van Carlo en Irene. Mariette is klant bij de Knipshop in Leunen. Daar mocht ze de prijs in ontvangst nemen uit handen van Ria Pijpers van de Knipshop. Autobedrijf Francken aan de Hoofdstraat in Oirlo bestaat bijna 25 jaar. Sinds vijf jaar is Then Francken eigenaar van dit garagebedrijf. Then startte het bedrijf met zijn vader. Autobedrijf Francken richt zich met namelijk op het onderhoud en de verkoop van alle merken auto's. Uiteraard horen ook APK-keuringen tot het dien stenpakket. Als er al een automerk uitspringt, dan is het wel de grote kennis van Peugeot die binnen het bedrijf aanwezig is. Ook is een gratis leenauto bij reparatie beschikbaar. Bij Autobedrijf Franc ken werken ze met de modernste apparatuur, waaronder ook het uitlezen van informatie uit de auto via de computer. Verder verzorgen Then en zijn medewerkers ook het onderhoud en reparatie en het onderhoud en reinigen van aircosystemen in de auto. Daar naast doen ze schadetaxatie, -repa ratie en ook glasreparatie. "We zijn een klein bedrijf met persoonlijke service", aldus Then. "Dat merken we vooral aan het feit dat bij veel van onze klanten meerdere auto's in dezelfde familie bij ons zijn gekocht." Francken beschikt over een voorraad goede occasions van diverse merken. Voor meer informatie kunt u terecht bij Autobedrijf Franc ken, Hoofdstraat 21 te Oirlo, tel. 0478-571333 of kijk op www.autobedrijf-francken.nl. De Boerenbond is de groot ste vuurwerkverkoper van Nederland. Ook dit jaar heeft de winkel in Leunen dankzij de Chinese vuurwerkinkoper Wan Li Pang weer het mooiste en grootste vuurwerkassorti ment van Nederland in huis. BoerenBond hecht grote waar de aan veiligheid en heeft in de winkels hiervoor een keur aan artikelen liggen. Bij Boerenbond is er voor elke klant van jong tot oud altijd een goede keuze te vinden, waarbij het personeel graag van dienst is om het mooiste vuurwerk te kiezen. Ook dit jaar zijn er scherpe prijsac ties en buitenkansen. En er is een uitgebreid assortiment. Zo is het geluidsarme vuurwerk te koop dat alleen visuele effecten geeft. "En voor de jonge vuurwerkliefhebber is er het unieke assortiment David Daredevil"aldus bedrijfsleider Walter van den Hout van Boeren Bond Leunen. "Dat is vuurwerk dat gaat rijden of omhoog schiet en is echt speciaal voor kinderen." Wie tijdens de voorverkoop vuur werk bestelt (t/m 28 december), profiteert bovendien van gratis vuurwerk tot 85 euro Net als voor gaande jaren zal de consument zijn weg weer naar BoerenBond weten te vinden, want de service in de winkel en de korte wacht tijden bij de kassa zijn wereldbe roemd in Nederland. Vuurwerk bestellen kan bij Boerenbond ook online. Via www.goedvuurwerk. nl kan op elk moment vuurwerk worden besteld, dat vervolgens vanaf 29 december klaarligt in de door de klant uitgekozen winkel. "Veiligheid gaat boven alles", aldus Walter, "Ons vuurwerk is daarom gekeurd en veilig gevonden." Om het afsteken van vuurwerk zo veilig mogelijk te laten verlopen, heeft Boerenbond Leunen daar naast nog een keur aan artikelen in de winkels liggen die daarbij helpen, zoals afsteeklonten, veilig- heidsbrillen, lanceerbases en vuur werkklemmen. In een speciale waterafstotende, brandwerende tas kan knalvuurwerk veilig wor den bewaard. Als fusiegemeente moet Horst aan de Maas binnen twee jaar na de herindeling één systeem voor het inzame len van huishoudelijk afval kennen. Het college van B en W stelt de raad voor een nieuw gemeentelijk afvalstof fenbeleid vast te stellen. De belangrijkste uitgangspunten voor het nieuwe beleid zijn het (nog) meer scheiden van afval, het hergebruiken van afval als grondstof en het in de hele gemeente plaatsen van tuinkorven. Het voorstel wordt op 14 december in de gemeenteraad behandeld. De verplichte overgang naar één systeem is voor Horst aan de Maas een kans om verbeteringen door te voeren en daardoor het onnodig ontstaan van restafval te voorkomen. Het nieuwe beleid zet in op meer afvalscheiding, zodat er in 2015 nog maximaal 15% ongescheiden restafval ontstaat. Verder wil de gemeente dat in 2015 minimaal 60% van het afval hergebruikt wordt als grondstof. Dit past binnen de zogenaamde cradle-to-cradle-filosofie: er wordt zo weinig mogelijk afval ver brand of gestort en zoveel moge lijk afval wordt hergebruikt. Het scheiden van afval wordt gesti muleerd door de mogelijkheden voor het gescheiden aanbieden te verbeteren en het aanbieden van restafval fysiek te ontmoedi gen. Als de raad met het voorstel instemt, zal het succesvolle tuin- korvensysteem van de voormalige gemeente Horst aan de Maas in de hele nieuwe gemeente inge voerd worden. Door het plaatsen van de tuinkorven komt er een einde aan de gft-inzameling in de voormalige gemeente Sevenum en in de kernen Meerlo, Swolgen en Tienray. Sixtiesnight In De Witte Hoeve in Venray wordt op zaterdag 18 december vanaf 20.00 uur een Sixtiesnight gehouden. Deze avond staat bol van de muziekklanken uit de fif ties, sixties en seventies en er gaan twee bands optreden. Uit Enge land komt de formatie The Flames met bandleden die al actief waren in de jaren zestig. Het repertoire van deze band omvat Engelse rock-'n- rollnum- mers van onder meer Billy Fury, Marty Wilde, Cliff, Johny Kid en Vince Taylor. Maar ook nummers van Eddie Cochran, Elvis, Gene Vincent, The Shadows, Hunters en Cougars. De tweede band, The Stamps, komt uit Groningen. Deze formatie bestaat 28 jaar. Het reper toire van deze band bestaat uit jaren zestig en begin jaren zeven tig muziek, maar ook de nummers van nederbeatgroepen worden niet vergeten, zoals de eerste nummers van de Golden Earrings, The Swinging Blue Jeans en The Easy Beats. Kaarten reserveren kan via e-mail l-linders@home nl of via telefoon (0478)580624, (0478)581626. Zie ook www. timeswitch.web-log.nl. Kaarten- voorverkoop bij Sigarenhuis Jans sen aan de Grote Markt in Venray en bij De Witte Hoeve aan de Gas- straat in Venray. Tevens zijn er six- tiesarrangementen [kaarten, over nachting en ontbijt] verkrijgbaar. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (0478)581626. Zingen rond de kerststal Op zondag 19 december houdt de Dekenale Koorkring Venray in de Grote Kerk weer de activiteit Zingen rond de kerststal. Als voor bereiding op het naderende kerst feest presenteren zich verschillen de koren en ensembles met hun eigen kerstrepertoire. 'Samen zin gend en musicerend op weg naar Kerstmis' is het thema. Medewer king aan deze middag verlenen vanaf 14.00 uur in volgorde: Ars Musica, kinderkoor Spirit, blokfluitensemble En Bloc, kamer koor Contrast, blokfluitensemble Kunstencentrum Venray, wereld muziekgroep A Djambo en strijker sensemble Poco a Poco. Als laatste presenteert Popkoor Venrode zich rond 15.20 uur. Het programma begint om 14.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Iedereen kan op elk moment de kerk binnenlopen om te luisteren of mee te zingen en is van harte welkom. Onder de toren van de kerk wordt koffie - en warme chocola - geschonken. Voor meer informatie: Jack Garde niers, telefoon 0487-532693, Joke Halmans, telefoon 06-53730515. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS PitchLight in 't Brugeind In sport- en feestzalencom- plex 't Brugeind aan de Leeu werik in Meerlo staat op zater dag 18 december de uit elf muzikanten bestaande soul-, rock- en popcoverband Pitch- Light op de planken. Deze populaire, uit Grevenbicht afkomstige formatie, is de win naar van The clash of the cover bands public 's favourite award 2008/2009. Het repertoire van PitchLight concentreert zich voornamelijk op de soul-, rock-, pop- en rhythm- en bluesmu ziek uit de jaren 60, 70, 80, met covers van onder meer Aretha Franklin, James Brown, The Blues Brothers, Tina Turner, The Golden Earring, Melissa Etheridge, Meat- loaf en AC/DC, maar ook de hits van Robbie Williams, Anouk, Belle Perez maken deel uit van het repertoire van de band. De zaal is open om 21.00 uur en de entree voor dit concert bedraagt 4 euro per persoon. Een jaarabonnement kost u slechts 21,95 euro* Op zondag 12 en maandag 13 december werden twee openin gen verricht onder de vlag van 'Brukske mooi anders'. Op zon dag Iedereen heeft talent. Dit pro ject is in het leven geroepen om zo talenten onder kinderen op te sporen die anders verborgen zou den blijven. Één keer per week op zondag worden deze kinderen getraind in het voetballen door drie vrijwilligers op het trapveldje gelegen naast de Polkastraat in het Brukske. Ondanks het koude weer waren er veel genodigden die dag. Speciaal voor deze dag stond er een tent waar men ont vangen werd met koffie en thee en men kijken kon naar een leuke demonstratie van de kinde- ren met hun trainers. De dag erna was de opening van het project huiswerkbegeleiding. Dit gebeur de in Samenwerkingsschool Esta fette, waar gemiddeld zo een 200 leerlingen drie keer in de week komen om zo hun schoolpresta ties op deze manier te vergroten. Er zijn maar liefst vijfenveertig begeleiders die deze kinderen begeleiding geven. Het is geble ken dat deze kinderen meer zelf vertrouwen ontwikkeld hebben, meer gemotiveerd zijn om naar school te gaan en er minder over last op straat is. Deze projecten binnen Brukske worden mogelijk gemaakt door de gemeente en Wonen Venray in samenwerking met Connecting people. Wordt 2011 voor jou het jaar van acceptatie of van verande ring? Ieder mens is goed zoals hij of zij is, maar: heb jij last van één of meerdere zaken zoals bijvoor beeld innerlijke onrust, gejaagd heid, een laag zelfbeeld, te weinig zelfvertrouwen, somberheid, angs ten, ontevredenheid in je werk of in je relatie. Of ervaar jij het als vervelend dat je iedere keer weer 'terugvalt' in gewoontes, overtui gingen, gedachten en patronen. Laat 2011 hét jaar worden waarin jij zelf gaat inzien dat jij in het leven bepaalde keuzes kunt maken die jouw leven positief kunnen veranderen. Dat kan in drie stappen: 1. pak je telefoon of computer en maak een afspraak met Monique van der Veen, pro fessioneel counsellor, coach en trainer; 2. In individuele consul ten of een korte groepstraining, veelal vergoed door ziektekos tenverzekeraars, ga je jezelf nog beter leren kennen en ontvang je tips die jou kunnen helpen om je meer bewust te worden van jouw eigen unieke manieren/patronen/ gedachten/gewoontes waarna Monique samen met jou kijkt naar zaken die jou tegenhouden om over te gaan naar stap 3, je accep teert het of je brengt een veran dering aan zodat je meer en meer het geluk in jezelf gaat vinden en de kwaliteit van jouw leven aan zienlijk verbetert. Kijk gerust eens rond op www.bewust-helen.nl of bel met Monique van der Veen via telefoonnummer 06-40193253. inZichtadvies is de trotse drager van het Blik op Werk Keurmerk. Het keurmerk is officieel uitgereikt aan Jama ra Buytendijk en Stanley der Meer van inZichtadvies door Jan Loonen, wethouder bij de gemeente Venray. Hij onderstreept hiermee het belang van klanttevredenheid en kwaliteit in de regio. Met het behalen van dit keurmerk onder scheidt inZichtadvies zich in de markt en biedt ze een kwaliteits garantie aan werkgevers, werk nemers, UWV, gemeente en niet- werkenden. Het keurmerk maakt de markt transparant en borgt de kwaliteit van werkzaamheden. Inzichtadvies is een full-service dienstenorganisatie en adviesbu- Op de foto staan Stanley der Meer en Jamara Buytendijk van inZichtadvies en Jan Loonen, wethouder gemeente Venray reau op het gebied van arbeid, gezondheid en welzijn. De activi teiten worden aangeboden vanuit verschillende disciplines; coa ching, counselling, re-integratie, verzuimmanagement, arbodienst- verlening, conflictbemiddeling, outplacement, werving en welec- tie, trainingen en juridisch advies. Vanuit de vestiging in Venray biedt het bedrijf vanuit een multidisci plinair team van twaalf deskun digen zijn diensten aan in geheel Limburg, Brabant en Gelderland. Kijk voor meer informatie op de websites: www.inzichtadvies.nl of www.blikopwerk.nl. Iedere ondernemer viert een bedrijfsjubileum op zijn eigen wijze. Zo ook de Meer- lose slagerij Van de Pasch. Vol gend jaar bestaat de dorpssla ger veertig jaar en Han van de Pasch heeft daarvoor een heel bijzondere actie. Van de Pasch gaat name lijk vleespakketten weggeven aan de voedselbank in Venray. "Onze insteek was om iets voor het goede doel te doen. Nu begrepen we dat voedselban- ken vaak problemen hebben om aan goed eten te komen. Voor de komende kerstdagen zijn wij daar op ingesprongen. We gaan ruim honderd vleespak ketten samenstellen. De meeste pakketten bevatten onder andere beenham, maar voor islamitische gezinnen maken we ook rund- vleespaketten", aldus Han van de Pasch. Uiteraard heeft de Meerlose slager het komend jaar ook tal van jubileumaanbiedingen. Donderdag 16 december 2010 - Pagina 11 Verspreidingsburo j Naam: Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en omgeving. Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af te halen. Handtekening:Bankreknr. I Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig)

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11