Bewonerstuin bij flat Brukske Ingezonden LETSELSCHADE? tl m V 3k >f-.%h 0 v .«O* -1 ,Jf-- e ff ff Advocaten Ga naar een specialist bij u in de buurt! Extra ouderavond De Landweert PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2010 - Pagina 5 Venraynaar Bert Kersten provinciaal lijsttrekker PvdA Bert Kersten (60) is lijst trekker van de PvdA bij de verkiezingen van de Provinci ale Staten op 2 maart 2011. De Venraynaar is door het partij bestuur gevraagd als opvolger van Odile Wolfs, die niet meer terugkeert in de provinciale politiek. De ledenvergadering stelt op 18 december de lijst definitief vast. Er hadden zich drie kandidaten gemeld voor het lijsttrekkerschap. Maar het gewestbestuur passeer de ze alle drie, en deed vervolgens een beroep op Bert Kersten. Ook tot mijn eigen verrassing", zegt hij. "Ze zochten iemand die de dos siers kent, het debat kan voeren en daarin het PvdA-geluid voor het voetlicht kan brengen." De PvdA werkt met twee lijsten: een voor Zuid-Limburg en een voor Midden- en Noord-Limburg. Op de noordelijke lijst staat Lia Roefs uit Bergen op de tweede plaats. Het voormalige Tweede Kamerlid viel bij de verkiezingen van 9 juni buiten de boot. Op de zuidelijke lijst neemt de huidige fractielei der Peter van Dijk uit Heerlen de tweede plek in. Bert Kersten werkt sinds okto ber 2004 als gedeputeerde in het provinciehuis in Maastricht. De stad waar hij geboren en getogen is. Hij heeft onder meer milieu, water, vervoer, duurzaamheid en energie in zijn portefeuille. De Venraynaar hoopt bij de komende verkiezingen minimaal acht zetels te kunnen behouden. "Alhoewel het lastig zal worden", denkt Ker sten. Hij beseft dat zijn partij sterk afhankelijk is van de landelijke tendens. In de opiniepeilingen staat de PvdA er momenteel niet goed voor. Bovendien doet in Limburg voor het eerst de PVV mee. De partij van Geert Wilders was op 9 juni nog de grote win naar in de zuidelijke provincie. De PVV rekent erop twaalf van de 47 zetels te bemachtigen. "Het belooft een pittige campagne te worden", zegt Kersten. "Met de VVD die in opmars is en de PVV die in Limburg hoog scoorde. Het is aan mij het tegengeluid te laten horen. De PvdA is het linkse alter natief. Wij maken ons, zoals veel mensen, zorgen over de samen leving. Over veiligheid, het drei gende tekort aan medewerkers in de zorg en de bevolkingskrimp. Ook zijn burgers bezorgd over hun inkomen en pensioen. Daar moeten oplossingen voor gevon den worden. Hier liggen grote uitdagingen." PRIJS Bert Kersten wijst erop dat de PvdA in de afgelopen periode veel heeft bereikt. Onlangs ontving hij nog een prijs omdat Limburg is uitgeroepen tot de meest duur zame provincie van Nederland. "Er is veel tot stand gebracht. De PvdA heeft een goede staat van dienst in het provinciebestuur." Toch houdt de PvdA'er er reke- ning mee houdt dat zijn partij bij de coalitievorming buiten de boot kan vallen. Betekent dit het einde van zijn politieke loopbaan? "Nee", reageert hij beslist. "Want dan ga ik in de Staten zitten. Dat is ook de consequentie als je de lijst aan voert. Maar ik denk dat er straks een stabiele middencoalitie komt van CDA, VVD en PvdA. Deze par tijen hebben in het verleden altijd goed samengewerkt. De VVD is na de vorige keer helaas buiten de boot gevallen." Na zijn studie economie aan de universiteit in Tilburg, verhuist Bert Kersten in 1976 naar Venray, waar hij economieleraar wordt aan het Boschveld College. Hij sluit zich al snel aan bij de lokale PvdA-afdeling. In januari 1982 komt hij tussentijds in de Venrayse gemeenteraad. In december 1989 zegt hij zijn baan in het onderwijs op om wethouder te worden. Hij is de opvolger van zijn partijge noot Henk Willems, die burge- meester wordt in het Brabantse Wouw. Kersten heeft in Venray al ruime ervaring opgedaan als lijst trekker. Bij de raadsverkiezingen van 1990, 1994 en 1998 voert hij de PvdA-lijst aan. In oktober 2000 komt hij als wethouder in het nauw vanwege de woningbouw- affaire in Merselo. De gemeente staat het oogluikend toe om hui zen binnen stankcirkels te bou wen. De VROM-inspectie legt de bouw stil, maar de huizen kun nen later toch afgebouwd wor den. Kersten verlaat in 2001 de Venrayse politiek. Drie jaar later maakt hij zijn rentree. Als opvol ger van PvdA-gedeputeerde Henk Evers, die burgemeester wordt. Bij de verkiezingen van maart 2007 is Bert Kersten lijstduwer. De PvdA valt terug naar acht zetels en is in Limburg na CDA (18 zetels) en SP (negen) de derde grootste partij. Uiteindelijk vormen CDA en PvdA een coalitie, waardoor Kersten zijn werk als gedeputeerde kan voortzetten. Venray's Mannenkoor sluit jubileumjaar af met Gröts op Limburg k' A 1® WJtf wf ïj 'JÉ ffcï- Jftir' 'w. W fi I' J v Het Venray's Mannenkoor beleefde samen met de Ven- rayse bevolking een fantas tisch jubileumjaar en besluit 2010 met muzikaal vuurwerk. Tijdens Gröts op Limburg neemt het koor de gasten dit maal mee in de wereld van het Limburgse muziektalent. "Het wordt een daverend slotak koord", aldus Leo Janssen van het jubileumcomité. In Schouwburg Venray wordt het publiek op vrijdag 17 en zater dag 18 december getrakteerd op een wervelende show met voor de pauze vooral Limburgs- en Nederlandstalig repertoire, uit gevoerd door het Venray's Man nenkoor en zijn solisten samen met enkele Limburgse toppers, onder wie Gé Reinders en Nancy Deuzings, en de winnaar van Hol land's Got Talent, Martin Hurkens. Er is muziek van onder andere Gé Reinders, Marco Borsato, Guus Meeuwis, De Schintaler, Ram ses Shaffy en Rowwen Hèze. De arrangementen zijn van Anton Kropivsek. In samenwerking met de Krakau Symfoniker onder lei ding van Nard Reijnders zorgt het combo Fezz onder leiding van Otto Koolen voor de muzikale begeleiding. De algehele leiding is in handen van dirigent Anton Kropivsek. "Het wordt een gewel dig feest", zegt Janssen. "We heb ben het afgelopen jubileumjaar als fantastisch ervaren. Genoten van alle activiteiten. Gezien de reac ties van de mensen kunnen we met gepaste trots terugkijken op een heel mooi jaar. Voor ons een geweldige stimulans om nog een keer alles uit de kast te halen." Het Venray's Mannenkoor heeft er alles aan gedaan om het slot feest extra cachet te geven. De ambiance die het verdient na een jaar vol hoogtepunten. "Met de Krakau Symfoniker hebben we een absoluut topgezelschap naar Venray weten te halen. Samen met de ondersteuning van twee instru- mentale groepen van hoog niveau, krijgen de mensen een absoluut topprogramma voorgeschoteld. Met niet voor niets de titel Gröts op Limburg. We zijn trots op de artiesten die Limburg rijk is. Bovendien bedienen we met het contracteren van een Pools top orkest de vele Poolse mensen in deze regio op hun wenken." De solisten die Venray aandoen, hebben inmiddels naam en faam verworven in Limburg en ver daarbuiten. Nancy Deusings maakt overal waar zij komt veel indruk met haar warme stemgeluid. Zij weet telkens het publiek de ont roeren met haar unieke sound. De Limburger Gé Reinders con centreert zich sinds 1996 op het theater. Hij zingt in het hele land Limburgse liedjes over alledaagse zaken. Daarnaast is het Venray's Mannenkoor erin geslaagd Martin Hurkens naar Venray te halen. De eerste cd van de sensatie van Hol land's Got Talent was al goud voor hij in de winkels lag. Na de pauze wordt het concert in kerstsfeer voortgezet met kerstliedjes van John Lennon, Mud en een aantal gouwe ouwe uit het kerstreper toire. De eregasten van de jubileum concerten krijgen een voorkeurs behandeling waar de gemiddelde theaterbezoeker jaloers op zal zijn. Zo heeft het mannenkoor bedacht om te werken met valet parking. De eregasten rijden met hun auto het Schouwburgplein op, geven de sleutels af aan een van de leden van de mannenkoor, die het voer tuig parkeert. Na afloop wordt de auto ook weer opgehaald en de sleutels afgegeven aan de eigenaar. "Een leukigheid", zegt Janssen, "Maar het geeft wel aan dat we de concerten echt cachet geven. Alles in stijl." Het Venray's Mannenkoor heeft nog enkele verrassingen in petto. Zo heeft Nard Reijnders spe ciaal voor de jubileumconcerten negen arrangementen geschreven. Eentje daarvan speelt hij als solist op saxofoon samen met de Krakau Symfoniker. Daarnaast is er voor de pauze de première van het nummer Twiëe Biëen, een speciaal voor dit jubileumconcert geschre ven nummer van Ten Duijf (tekst) en Nard Reijnders (muziek). Alle gasten krijgen bij binnenkomst bovendien het hoesje van de dvd die het koor ter gelegenheid van het 100-jarig jubileum gaat uitge ven. Nog een keer passeren alle hoogtepunten de revue. Met het hoesje kunnen de bezoekers inte kenen voor de dvd die half januari verschijnt. Voor de leden van het Venray's Mannenkoor worden het ook concerten om niet snel te ver geten. Janssen: "Als mannenkoor slaan we ook een hele nieuwe weg in. Concerten van een koor Het Venray's Mannenkoor sluit het jubileumjaar in stijl af. staan vrijwel altijd synoniem voor een statisch optreden. De koorle den zingen hun nummers en daar mee is de kous af. We willen het in de toekomst anders gaan doen. Wilma Keijzers (van Dizzy Jazzdan- ce in Venray, red.) is de afgelopen tijd met ons aan de slag gegaan om ons danspasjes bij te brengen. We gaan dan ook als mannenkoor echt swingen. Heel bijzonder en nieuw in de mannenkoorwereld. Dit beweeglijke accent moet weer iets extra's toevoegen aan onze optredens. We zijn benieuwd hoe de vuurdoop ons vergaat." Het Venray's Mannenkoor toont aan klaar te zijn voor een nieuwe eeuw met moderne en gevarieerde koorzang. Kaarten zijn nog te bestellen voor de voorstelling op vrijdagavond via pietpannekoek@home.nl. Ontwerpwedstrijd scholieren De één is vriendelijk, de ander zeer confronterend. Maar een heldere boodschap hebben ze allemaal, de negen genomineerde ideeën voor de ontwerpwedstrijd van de Noord-Limburgse jongeren campagne 'Fietsverlichting laat je zien!'. Tweede klassers van middelbare scholen in de regio ontwierpen campagnemiddelen om hun leef tijdsgenoten te overtuigen van het belang van fietsverlichting. De uit eindelijke winnaars zien hun ont werp terug in de campagne van volgend jaar.De opdracht was kort maar krachtig: bedenk een filmpje of poster voor je eigen leeftijdsge noten. Doel van de wedstrijd is de scholieren bewust te maken van het nut van fietsverlichting. Zo'n 70% van de scholieren voert op dit moment geen fietsverlichting in het donker. Dat aandeel moet flink omlaag vinden het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) en het Regionaal Mobiliteits Overleg (RMO) Venray- Venlo. Tweedeklassers van zes middel bare scholen in Noord-Limburg deden mee aan de ontwerpwed strijd. In totaal zonden de leerlin gen 65 ideeën in. Daaruit werden de meest aansprekende genomi neerd door een jury, bestaande uit de initiatiefnemende organisaties, de regionale politie en communi catiedeskundigen. Er zijn vijf pos ters en vier filmpjes genomineerd. In januari volgt de finale: vmbo-, havo- en vwo-leerlingen van een school die niet meedeed aan de wedstrijd, kiezen in beide catego rieën de uiteindelijke winnaars. De twee winnende groepjes mogen met hun hele klas een dag naar Movie Park Germany. De winnende ideeën vormen bovendien de basis voor de fietsverlichtingscampagne van het seizoen 2011-2012. De poster zal prijken op scholen, in bushokjes, bij fietsenmakers en in openbare gebouwen. Het filmpje van zo'n twee a drie minuten zal te zien zijn in onder meer de bus en op scholen. De ontwerpwed strijd was niet het enige onderdeel van de campagne 'Fietsverlichting laat je zien!'. Er was ook lesmateri aal en er zijn posters ingezet. Tien scholen hebben in oktober fiets verlichting controles gehouden op het schoolplein. En in week 50 - de week vóór de kerstvakantie - gaat de politie extra controleren. Hopelijk heeft de campagne effect gehad en hoeven de agenten min der vaak in actie te komen. 'Fietsverlichting laat je zien!' is een initiatief van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Limburg (ROVL) en RMO Ven- ray-Venlo, in samenwerking met de verkeerscoördinatoren van scholen in deze regio. Het RMO Venray-Venlo is een samenwer kingsverband op het gebied van verkeer en vervoer van de Noord Limburgse gemeenten (Mook en Middelaar, Gennep, Bergen, Venray, Horst aan de Maas, Peel en Maas en Venlo). Ook de politie Limburg Noord en Veilig Verkeer Nederland (VVN) werken mee. Jongerencentrum Wil je weten hoe Venrayse jongeren denken over het nieuwe jongerencentrum? Kom dan 23 december naar 't Poppodium. Daar presenteert de werkgroep die zich met de voorbereiding voor het jon gerencentrum bezighoudt, de resultaten van een inter- netenquête onder Venrayse jongeren. Begin november konden alle jongeren uit Venray hun mening geven over het nieuwe jongeren centrum dat de gemeente Venray wil gaan bouwen. Willen de jonge ren er naar toe en wat willen ze er gaan doen? Welke voorzieningen moet een jongerencentrum heb ben willen alle Venrayse jongeren zich er thuis voelen? Willen ze zelf de handen uit de mouwen steken als vrijwilliger? En wat vinden de jongeren de beste plek voor hun nieuwe centrum? Op deze vragen gaven meer dan 350 jongeren een antwoord. Meer dan 10% van de ruim drieduizend jongeren tussen 14 en 23 jaar vulden de vragenlijst op www.mijnjongerencentrum. nl in. Wethouder Twan Jansen is tevreden met de respons. De wethouder van Jeugdzaken ver loot donderdag 23 december de I-Pods Nano Multi-touch onder de jongeren die de enquête hebben ingevuld. Vrijwilligers van 't Pop podium presenteren de resulta ten en Frans Brakkee vertelt hoe het verder gaat met de bouw en de inrichting van het jongeren centrum. Brakkee is van bureau Nieuwe Ruimte dat de gemeente helpt met de totstandkoming van het centrum. Hij heeft voorbeel den van jongerencentra in andere plaatsen in ons land. De avond begint om 19.30 uur in 't Poppo dium aan de Kruisstraat. OM eist celstraf Het Openbaar Ministerie (OM) heeft voor de rechtbank in Roermond achttien maan den gevangenisstraf, waarvan zes voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, geëist tegen een 50-jarige man uit Groesbeek, die op 31 juli verle den jaar in Ysselsteyn een ern stig verkeersongeval heeft ver oorzaakt. Daarbij raakte een bromfietser zwaar gewond. Volgens het OM had de ver dachte te veel gedronken en naderde hij de kruising met een veel te hoge snelheid, gelet op het slechte zicht door de laagstaande zon. Justitie verwijt hem onvoor zichtig en onoplettend rijgedrag. Het OM vervolgt hem ook voor het vluchten na het ongeval. Hij heeft de plaats van het ongeval verlaten, terwijl hij kon weten of in ieder geval kon vermoeden dat het slachtoffer gewond was. Het OM heeft een werkstraf van 80 uur, waarvan 40 voorwaar delijk, geëist tegen een 58-jarige man uit Grubbenvorst voor het veroorzaken van een verkeerson geval waarbij twee mensen ern stig gewond raakten. Ook wil het OM dat de man twaalf maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar krijgt opgelegd. Het ongeval vond plaats op 11 november verleden jaar op de Deurneseweg in Venray. Volgens het OM reed de man met te hoge snelheid en merkte hij te laat op dat er voor hem auto's stil stonden. Door de hoge snelheid kom hij een aanrijding niet meer voorkomen. De rechtbank doet op maandag 13 december in beide zaken uitspraak. Dorpsraad Oostrum De geplande dorpsraadvergade ring van Dorpsraad Oostrum voor 7 december is wegens verhinde ring van B en W van de gemeente Venray verzet naar 18 januari 2011. In december wordt geen openbare vergadering gehouden. Naast de flat aan de Bach- straat in Brukse komt een bewonerstuin. De gemeente stelt hiervoor een perceel grond van 750 vierkante meter beschikbaar, voor de symboli sche huurprijs van 1 euro per jaar. De beoogde strook grond is nu nog een kaal grasveld, waarop vaker illegaal vuil en afval wor den gestort. De nog op te rich- ten bewonersvereniging gaat de tuin realiseren. Bewoners van de Bachstraat hebben onlangs een aanmoedigingprijs gewonnen voor leefbaarheidinitiatieven. Met de geldprijs van 5.000 euro wordt de tuin ingericht. "Het opfleu ren van de flat is een perfect ini tiatief", vindt wethouder Twan Jansen (PvdA). "Het bevordert de betrokkenheid bij de eigen woonomgeving. Laat er maar snel duizend bloemen bloeien." VAN DER PUTT Is uw belangenbehartiger veel te aardig voor de tegenpartij? Staat uw belangenbehartiger niet voor uw belang? Kom voor een kosteloos advies naar onze specialisten. Een adviesgesprek is altijd gratis. Van der Putt Advocaten Afdeling Letselschade Patersstraat 15-17 5801 AT Venray tel. 0478 - 55 66 77 fax. 0478 - 55 66 78 info@putt.nl www.putt.nl De Landweert Naar aanleiding van uw artikel in de Peel en Maas van 2 decem ber over openbare basisschool De Landweert willen wij toch even reageren. Als eerste vinden wij het ten zeerste fout dat u onze schoolnaam gebruikt met vette letters als voorpaginanieuws. Heeft Peel en Maas geen beter nieuws voor de Venrayse burgers? Dat u dan ook nog de mensen die door omstandigheden weggaan met volledige naam in het artikel zet, zal toch niet de bedoeling zijn. Wij zijn er trots op dat onze kin deren op De Landweert zitten en als oudervereniging organiseren wij met heel veel plezier alle acti viteiten. Ook andere scholen in Venray hebben reorganisaties e.d. waardoor er teamleden overstap pen naar andere scholen. Lezen we dat in de Peel en Maas? Nee, u publiceert ten onrechte een brief die persoonlijk is voor de ouders van De Landweert en u had zeker Openbare basisschool De Landweert houdt op maandag 13 december een extra ouderavond over de recente ontwikkelingen. Eind november zijn alle ouders geïnformeerd over de veranderin gen die op school gaande zijn. Er vertrekken tussentijds drie leer krachten. Het onderwijsteam zit niet op een lijn over de te volgen koers. Enkele ouders hebben hun bezorgdheid geuit of hebben vra gen gesteld naar aanleiding van de brief van directeur Theo Hoe- bergen. Tijdens de ingelaste ouder avond wordt er meer informatie verschaft. uw bron beter moeten checken. Ook wij vinden het jammer dat deze mensen weggaan, maar over het hoe en waarom, dat is een zaak van hun persoonlijk en niet voor heel Venray! Besteden jullie ook zoveel aandacht als er drie mensen weggaan bij een ander bedrijf/ instelling door een reorga nisatie? Jammer dat u onze team leden obs De Landweert moet gebruiken in een artikel zodat heel Venray Peel en Maas leest. Er is toch echt wel ander nieuws dat men kan gebruiken als voorpagi nanieuws. Oudervereniging De Landweert. Noot van de redactie: Als er eens een leerkracht op een school vertrekt, is dat geen nieuws. Dat is het wel als er drie gelijktijdig en tussentijds opstap pen. Temeer daar er nogal wat aan de hand is op de school (team werkt niet goed samen, kri tische onderwijsinspectie, sterk teruglopend leerlingenaantal, lopende klachtenprocedure). Dat is aanleiding genoeg om er een nieuwsverhaal van te maken. Een school wordt betaald van gemeen schapsgeld, het heeft een sociale en maatschappelijke functie en heeft een hechte binding met de wijk of het dorp. Het is niet te vergelijken met een bedrijf. De brief is via derden bij ons terecht gekomen en bovendien heeft de school de brief ook gepubli ceerd op de eigen website. Het is dus vreemd om Peel en Maas te verwijten dat de drie leerkrach ten bij naam worden genoemd. Overigens niet meer dan dat. Het is geen diskwalificatie van deze mensen. 3AH mN.' SOEP IPEE VAM PE SEMEENTE.' 'Het belooft een pittige campagne te worden' Daverend slotakkoord -V - i - i v 5 -H »1 9 A n ir V - f* fi i Actie fietsverlichting

Peel en Maas | 2010 | | pagina 5