Internationaal debuut Luc Tijssen MGC Venray Meisjesdroom komt uit Paard van Sinterklaas Sjoelers in de prijzen Eremetaal voor judoka's Dion Dreesens imponeert met nieuw jeugdrecord KNZB BSK start met inschrijvingen Venray succesvolste wielergemeente m ft Bridgeclub Common Sense BC Klavertje Vier PEEL EN MAAS Jeugdbowlen PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2010 - Pagina 24 De Peelrunners ATV Venray BC Venray Bridge De Kemphaan NRBC Harten Drie LRV St. Jan Merselo een abonnement waard Vf Op zondag 5 december werd door Luc Tijssen in Utrecht een selectiewedstrijd gespeeld bij de Nederlandse aspiranten jeugd- bridge. Deze wedstrijd gold als plaatsingmogelijkheid voor de Channels Trophy. Dit internationaal jeugdtoernooi wordt jaarlijks gehouden voor spe lers rondom het kanaal. Er doen dus deelnemers uit Engeland, Frankrijk, Nederland en België aan mee. Door de selectiewedstrijd te winnen, plaats te Luc (15) zich met zijn partner als eerste in de klasse 16 t/m 20 jaar en mogen ze hun internationaal debuut maken op 18 en 19 december in het Franse Lille. Tijssen was blij dat hij zich wist te plaatsen, omdat hij pas sinds september dit jaar met partner Bob Donkersloot is toegelaten tot de selectietraining. Onder meer door veel wedstrijden en toernooien te spelen en hard te trainen met sterke spelers probeert hij de komende jaren zijn positie bij de top van de Nederlandse jeugdspelers vast te hou den. Gezien de grote inzet en moti vatie die hij toont, wordt verwacht dat dit streven ook met zijn nieuwe partner Felix Leufkens, met wie hij komend jaar verder gaat spelen, wel zal lukken. De vijfde speeldag van de indoor- competitie leverde geen schokkende dingen op. In de stand kwam dan heel weinig verandering en de topzes bleef zelfs intact. Gerrit Vermeulen speelde weer op zijn 'oude niveau' en dat lever de hem met 53 slagen de dagzege op, zijn tweede van dit seizoen. Opmerke lijk was dat de laag geklasseerde Ton Hendriks met slechts één slag meer (54) zelfs als tweede eindigde. Jan Litjens leverde eveneens een prima wedstrijd af en werd met 55 slagen derde. Bij de dames waren enkele uit vallers, zodat slechts twee speelsters de wedstrijd volbrachten: Jo Litjens werd met 69 slagen winnares en Bets Wilms moest met 77 slagen genoegen nemen. De laagste ronde kwam op naam van Ton Hendriks met 25 met 26 slagen. Ondanks zijn uitstekende partij leverde dat echter vooralsnog geen winst op in het klassement. Ook Piet van der Elst kwam na een matige ronde prima terug met een rondje 27 en handhaafde zich keurig op de vijfde plaats met een verbetering van 2,87 procent, net voor Jan Litjens met 2,59 procent. Gerrit Janssen (16,47 pro cent), Toon van Gerven met 9,03 pro cent en Leo Wilms met 8,49 procent vormen achtereenvolgens de top drie en hebben al een behoorlijke voor sprong opgebouwd op nummer vier Karel van Ham met 3,91 procent. Ook bij de dames traden geen wijzingen op en leidt Fieke van Ham met 1,14 procent verbetering nog steeds voor Jo Litjens (-2,19) en Truus van Dijk met -4,11 procent. Eric en Marleen van Leendert uit Broekhuizenvorst maakten op 4 december de meisjesdroom van de 77- jarige Dien Poels-Bertrams waar. Om 15.00 uur werd Dien opgehaald door Eric en Marleen in hun grote Amerikaanse truck. Haar meisjesdroom was om ooit een vrachtwagen te besturen, maar door allerlei omstandigheden was Dien Poels geniet met volle teugen. er nooit iets van gekomen. Het werd niet alleen een rondrit in winterse landschap, maar Eric gaf bij hoge uit zondering het stuur over aan Dien. "Er is een chauffeur aan haar verlo ren gegaan" aldus Eric. Dien genoot geweldig, gezien haar reactie bij terugkomst. "Dat ik dit nog ooit mocht meemaken." Groep 3 van Basisschool de Meent uit Leunen kwam donder dag naar de familie Van Dijck om samen met Zwarte Piet en leden van rijvereniging Ons Genot alles over wat wel en niet in de schoen mag voor het paard te weten te komen. Ze kregen uitleg over het wel en wee van het paard van sinterklaas. De kinderen mochten, naast het poetsen van de paardjes Lotje, Eelco en Meggy, hoefijzer gooien en een rondje op het paard van sinterklaas zitten. Natuurlijk was Zwarte Piet alias paardenpiet ook van de partij. Piet liet zien wat voor een figuren je kunt maken in de rijbak met de letter S van sinterklaas. Iedereen kreeg van Zwarte Piet een hoefijzer mee naar huis en natuurlijk wat pepernoten en schuimpjes. Nordic walking elke woensdag vanaf het clublokaal aan de Tienray- seweg in Horst, start om 19.00 uur. Zaterdag 11 december: Het Schuitwa ter natuurgebied tussen Melderslo en Broekhuizen. Vertrek 8:30 uur vanaf het clubgebouw. Zaterdag 18 decem ber Oliebollencross/clubkampioen schappen. Aanvang 15.00 uur bij bet clubgebouw. Uitslagen 't voor niks Geldrop: Mrecr 42,2 km: Jochem Oversteeg, Grubbenvorst 3:42:18. Mrecr. 21,1 km: Ted Beekman, Horst 1:38:22 Uitslagen Ohlne-Spa-Ohlme-Ohlne: Mannen 65 km: Arno Jeurissen, Grub- benvorst 8:04:10. Jan Seuren, Melder- slo 8:33:02. Trainingen: Dinsdag baantraining van 19.00 tot 20.30 uur, Kastiëlse Baan. Donderdag training op de baan van 19.00 tot 20.30 uur. Zaterdag damestraining van 9.00 tot 10.00 uur, Kastiëlse Baan. Zaterdagmiddag afwis selende bostraining van 15.30 tot 17.00 uur, verzamelen bij de parkeer plaats in de Schadijker Bossen. Agenda: 12-12 Helden Rondje Koeberg 9.30 uur. Eijsden Mescher Bergloop 14.00 uur. 18-12 Horst Olie bollencross 15.00 uur Zie ook www.peelrunners.nl. De najaarsvergadering wordt gehou den op vrijdag 10 december vanaf 1930 uur in het clubhuis. Trainingen: zaaltraining maandag 18.30-19.30 CD junioren (De Weert). Aansluitend duurloop. Baan training dinsdag 19.00-20.30 AB Junioren. Zaal training woensdag 18.00-19.00 Pupil len (De wetteling). Zaaltraining woens dag 18.30-19.30 NSG (Raayland). Baantraining donderdag 19.00-20.30 CD technische atleten. Bos zaterdag 10.00-11.15 pupillen. Bos zaterdag in overleg bostraining CD junioren. Baan- training zondag 10.00-11.30 AB junio ren en senioren. Lopersgroepen/alle niveaus: Dinsdag (start atletiekbaan) 19.00-20.30 uur. Donderdag (start atle tiekbaan) 19.00-20.30 uur, donderdag atletiekbaan 18.30-19 30 uur. Zwem- trainingen van 19.15 tot 20.15 uur in De Sprank. Iedere zaterdag van 9.00 tot 12.00 uur is er gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/Kulutweg. Agenda: 12 december Deurne Zand- boscross. Run-ATB-Run Groesbeek. 19 december Meinwegcross 26 december Interchalet kasteelloop Zie ook www.atvvenray.nl De laatste competitieavond van het tweede blok is afgewerkt. In de gele lijn waren Ron van Gaal en Piet van Genugten de besten. Zij wer den gevolgd door Annette Paris en Mieke Stappers. Derde waren Miets Verstappen en Wim Vervuurt. In de rode lijn waren Miep Tepas en Ton van Jaarsveld degenen die nog graag een promotieplaats wilden bemachtigen. Op de tweede plaats volgden Klazien Baak en Annie v.d. Munckhof en de derde plaats werd gedeeld door Annie Rottgering met Toos Willems en Jacky Coenen met Riet Muermans. In de groene lijn ten slotte waren Irene Camps en Marijke Meijer de besten, gevolgd door Bella Huisman met Wim van Schoonhoven en Miem Limpens met Herbert Jans sen. Volgende week worden de pro movendi bekendgemaakt en wordt de derde van vier viertallenavonden gespeeld. De zevende laddercompetitie is gespeeld. In oranje eindigde op de eerste plaats met 61,81 Jan Tig- geloven en Jeanne Korsmit, op de tweede plaats met 55,56 Jan Jans sen en Frans Mertens en als derde met 54,17 Jo de Backer en Toon van Vegchel. In groen op de eerste plaats met 59, 38 Herma Darmstadt en Caroline Wikkers, op de tweede plaats met 57,64 Truus Michels en Mien Spreeuwenberg en op de derde plaats met 56,94 Thei Gerrits en Piet van Ool. Volgende week is er geen bridge in verband met het bezet zijn van de locatie De Hoender. De uitslag van de vierde laddercom petitie. In geel op de eerste plaats met 65,28 Riet Dobbe en Ria Stevens, op de tweede plaats met 59,50 Wil Tacken en Martien Verheijen en als derde met 55,56 Toine Tiggeloven en Jeanne Korsmit. In rood op de eer ste plaats met 58,33 Gert Claessens en Truus Michels, op de tweede plaats met 53,47 Thea Janssen en Anny Marinus en op een derde plaats met 52,08 Marijs en Geert Nelissen. In de gele lijn waren de winnaars Wilma Dik en Lei Vissers met 57.64 procent, gevolgd door Marijke v.d. Boom en Aike van Glabbeek met 56.25 procent. De derde plaats ging naar Lily tissen en Jan Tiggeloven met 54.86 procent. In de groene lijn eindigden Arnoud Bruyns en Gerard Dusee op de eerste plaats met 65.07 procent. Tweede waren Francien Hae- gens en Jeu Steeghs met 63.23 pro cent en Ko Sturm en Henk de Vries waren met 59.59 procent derde. De jaarlijkse Sinterklaasdrive is gespeeld. In geel waren Theo Jakobs en Jan Stiphout de beste met 65,18 procent, gevolgd door Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 64,29 procent. Derde met 60,42 procent waren Toon den Brok en Riet Muer- mans. In rood waren Riek Arts en Mar griet Potten de winnaars met 63,13 procent. Ria Drabbels en Ria van Mil bezetten met 59,38 procent de twee de plaats en als derde eindigden Adrie en Piet Kock met 58,75 procent. Uitslag van de eerste zitting in de derde ronde. In de A-lijn 1 Trees v. d. Beele en Wim Teunissen 63.75%, 2 Truus Buijssen en Mien Kuenen 61.25% en 3 Aike van Glabbeek en Jacqueline van der Slik 56.25%. In de B-lijn 1 Gonnie v.d.Pas en Tonny v. Veg- hel 59 52% 2 Mia Koopman en Annie Visser 58.93% en 3 Margriet Mater en Hans Koopman 56.55%. De laatste selectiewedstrijd sprin gen voor paarden is gehouden in Meterik. Petra van Dijck behaalde een vierde plaats met Zemendus in de klasse M. LR Nobel uit Oostrum heeft in de Molenhorst in Meterik een selec tie springwedstrijd gehouden. Karin Bouten startte in de klasse B met haar vierjarige merrie Bologna Mille RS en pakte de eerste plaats met 56 punten voor de rijstijl. De eerste individuele selectiewed strijd voor het NK individueel van de ANS (Algemene Nederlandse Sjoel- bond is gehouden in een nieuwe sjoellocatie in Sittard. Van Sjoelclub Venray namen acht leden deel aan deze wedstrijd, van wie er vijf sjoelers in de prijzen vielen. In de klasse E eindigde Harrie Rongen als derde en Mimi Jansen kwam als tweede uit de bus in de klasse G. Ook in de klasse G werd Willeke Baltussen derde, Judith De vijf prijswinnaars. Kateman pakte de derde plaats in de klasse H en in de klasse K kwam Wim Pijnenburg na een goede tweede ronde op de eerste plaats. De uitslagen van de overige sjoe- lers: klasse F, vijfde Ben Rongen, klas se F zesde Truus Schoeber, klas se G zesde Bas Pastors ISBV) en klasse G zevende Andre Terstegen. Op het Limburg kampioenschap voor jeugdjudoka's in Born slaagden dertien judoka's van de Venrayse Judo Vereniging erin om door te dringen tot op het erepodium. Aan de lijst met 116 provinciaal kampioenen die Judo Vereniging Venray in haar vijftigjarige bestaan heeft voortge bracht, mogen er weer vijf worden bijgeschreven want Nikki Vermeulen, Maggy van Hoof, Teun Philipsen, Stijn Huntjens en Goof Classens slaag den erin om een Limburgse titel in de wacht te slepen. Zilver ging naar Mandy van Rhee, Quinten van Rhee, Jochem van Sinderen en Quint Jans sen. Verder waren er nog bronzen plakken voor Chayenna de Man, Lyam van der Groef, Zyan Rassulyar en Ralph Delsing. Tijdens de Nederlandse kam pioenschappen in Amsterdam behaalde Venraynaar Dion Dreesens met ruime voorsprong op zijn leeftijdsgenoten het goud op de 100, 200 en 400 meter vrije slag. Het waren echter de tijden die op de klokken kwamen die imponeerden Dat de 400 vrije slag jeugd een prooi zou worden voor Dion Dreesens, van Eiffel Swimmers PSV, was geen verras sing. Dat hij echter het jeugdrecord 17-jarigen van Pieter van den Hoog- enband zou verbreken, lag niet in de Dion en Lisa Dreesens waren tijdens het NK uitstekend op dreef. lijn der verwachtingen. Met 3 51.06 minuten pakte hij het NR Jeugd en de Nederlandse titel. Op grote achter stand, tijden gezwommen in de series, volgden de jeugdzwemmers Niek Pee reboom met 4.02.33 minuten en Bart Dunweg met 4.02.58 minuten. Alle ogen waren na het NR jeugd 400 vrije slag gericht op Dion Dreesens. Bij de kampioenschapseries van de jeugd kwam er 1.48.39 minu ten op de klokken en in de A-finale bleek dat Limburger nog veel meer in zijn mars had: 1.47.34 minuten. Alleen Pieter van den Hoogenband is als 17- jarige ooit sneller geweest met 1.46.31 minuten. Met die tijd werd hij vijftien jaar geleden kampioen van Neder land en dat was toen een Nederlands record. All in leverde dit een vierde plaats bij de heren op. Het was op de derde dag inmiddels wel duidelijk dat Dion Dreesens in vorm was. In de series zwom hij al een snelle tijd met 50.64 seconden, maar in de B-finale deed hij er een schepje bovenop. Via een 24.23 op de 50 meter finishte hij uiteindelijk in 50.47. Met een flinke tijdsverbetering van acht seconden zwom Lisa Dreesens in 4.4930 minu ten naar het brons op de 400 meter wisselslag. Daarnaast behaalde ze zil ver met de estafetteploeg van Eiffel Swimmers PSV op de 4 x 100 meter wisselslag. Een fractie sneller finishen zou haar ook het brons hebben opge leverd op de 200 meter wisselslag, nu stond ze net naast het podium, maar wel met een verbetering van haar per soonlijk record naar 2.16.30 minuten. De 100 vlinderslag werd in een tijd van 1.01.30 gezwommen, wat een vijf de plek betekende en wederom een tijdsverbetering. In Maastricht werd de derde ronde van de Jeugd Trio League Limburg gespeeld. De Venrayse vaandeldra gers deden het goed. Drie keer werd een wedstrijd winnend afgesloten en slechts een keer moest Venray zich gewonnen geven. Richard Addae was, zoals vaker dit seizoen, de grote gangmaker van zijn team. Met 197,60 gemiddeld en 223 als hoogste game was hij een van de smaakmakers van de dag. Ook Kilian Martens kende een uitstekende dag. Met een gemiddelde van 170,60 speelde hij ver boven zijn normale niveau. De tegenstander was Sittard en, ondanks de koude start van het team, begon Jelle van Duuren al met een surprise, die door de rest van het team dankbaar werd uitgepakt in de vorm van een duidelijke overwin ning. De volgende opponent kwam uit eigen stal: Venray 2. Ondanks het jeugdig enthousiasme van de reserves bracht Venray deze partij probleemloos binnen. Vervolgens kwam koploper Heerlen als tegenstander op de prop pen. Venray speelde tegen Heerlen zijn beste wedstrijd van de dag, maar moest desondanks de Zuid-Limburgers 64 pins toestaan, wat de Heerlenaren twee wedstrijdpunten opleverde. De laatste wedstrijd ging tegen Maastricht, maar tegen de Limburgse hoofdstedelingen had Venray snel het antwoord klaar en werd Maastricht met bijna honderd pins verschil huiswaarts gestuurd. Venray 2 wist ditmaal geen enkele wedstrijd winnend af te sluiten. De constant spelende Quincy Vermeu len was desondanks met een gemid delde van 146,40 de uitblinker van zijn team. Melvin Hendriks revancheerde zich met vier games boven de 100 prima van zijn zwakke prestatie van de vorige keer. In de stand blijft Heerlen koploper met 33 7725, gevolgd door Venray met 28 7216, Maastricht met 25/6484, Sittard met 14/5350 en Venray 2 met 10/5305. In de Harrie Claessens- League hebben Jesse van Duuren en Siebe de Koster prima zaken gedaan. Siebe de Koster scoorde in zijn laatste game 122 pins, wat een verbetering zijn pr betekende, waarmee hij voor de eerste keer de grens van 100 pins pas seerde. Zover kwamen Jesse van Duren en Marco van Sinten weliswaar nog niet, maar ook zij wisten hun pr aan te scherpen tot achtereenvolgens 97 en 80 pins. Jesse kroop naar de derde plaats met 118 punten, maar vooral Siebe maakte een grote sprong en wel van de vijftiende naar de vijfde plek met 92 punten. Door deze verschui vingen werd de niet spelende Kilian Martens naar de vierde plaats met 114 punten verdrongen en de eveneens niet spelende Quincy Vermeulen zelfs naar de middenmoot. Beiden speelden hun wedstrijden voor de Limburgse Jeugd Trio League in Maastricht. Aan de leiding gaat nog steeds Richard Addae met 220 punten. Melvin Vermeulen bezet de tweede plaats met 156 pun ten. Zaterdag 11 december wordt in Venray de voorronde van de Jeugdste- denontmoeting gehouden. Venray gaat met een pupillen- en een aspiranten team deelnemen. De winnaars per cate gorie: pupillen, aspiranten en junioren, plaatsen zich voor de landelijke finale eind januari 2011. De bijeenkomst in de bowling is om 9 30 uur. Voor de ove rige leden is er geen bowlen. Het Basisscholenkampioen schap Tafeltennis (BSK) Limburg is gestart met de inschrijvingen. Via het online inschrijfformu lier op www.bsktafeltennis.nl stromen de eerste aanmeldingen reeds binnen. In Venray, Tegelen, Helden en Panningen worden de basisschoolleerlingen op dinsdag 28 december voor de voorronden verwacht. Voor alle plaatsen, behalve voor Venray, geldt dat het BSK voor het eerst wordt gehouden. Wim Vercou- len, voorzitter van TTC Panningen '74: "Voor onze vereniging is het belang rijk, dat we kinderen op zoveel moge lijke manieren kennis laten maken met tafeltennis. Daarom doen we ook mee aan het BSK, ondanks dat het best op korte termijn geregeld moest worden. Het is zonder meer ook bedoeld als ledenwerfactie en gezien de regionale aanpak van het BSK konden we er gewoon niet omheen. Het is gewoon een grote kans om tafeltennis op de kaart te zetten bij veel kinderen." De aanmelding geschiedt via de website van het BSK (www.bsktafeltennis. nl). Daar kunnen alle leerlingen zich online inschrijven. "Natuurlijk maken we goed reclame door het versprei den van flyers en posters op de scho len. En we proberen via persoonlijke contacten het BSK onder de aandacht te brengen. Maar door de inschrijving online te laten geschieden, houden we de overlast voor de basisscho len beperkt. Voor de organisatie is het bovendien een heel makkelijke manier om de administratie te hante ren. Bovendien is dit modern", besluit Wim glimlachend. De aanvangstijden zijn overigens 10.00 uur voor alle locaties. In Venray spelen overigens de groepen 7 en 8 op woensdag 29 december, de overige groepen spelen op dinsdag 28 december. In Tegelen, Helden en Panningen speelt iedereen op één dag. De grote BSK-finale vindt, zoals eerder werd bericht, plaats op 20 maart 2011. Inmiddels heeft de organisatie ook de locatie definitief vastgelegd.Ying-Fu Li, werkgroep BSK Tafeltennis: "We zijn erg blij te kunnen melden, dat we de finale gaan spelen in Party en Sport Centre De Riet in Horst. Het BSK Tafeltennis kan daar tegen gunstige voorwaarden terecht in de tennishal. Die zal voor de gele genheid omgetoverd worden tot een heuse tafeltennistempel. Ik ben ervan overtuigd, dat de finale een groot suc ces gaat worden." Voor informatie kijk op www.bsktafeltennis.nl. I m Wout Poels is maandagavond gekozen tot Limburgs wielrenner van het jaar. De Club van 24 reikte de prijs uit tijdens het wielergala in Heerlen. De 23-jarige renner uit Blitters- wijck boekte afgelopen seizoen in zijn tweede profjaar twee grote over- winningen en mocht voor Nederland uitkomen op het WK in Australië. Ook Rob Ruygh en Roy Curvers waren genomineerd. Maastrichtenaar Tom Dumoulin en Mike Teunissen uit Ysselsteyn werden uitgeroepen tot renners van de toekomst. Deze prijs is voor renners uit de catego rie junioren en beloften. Mike Teu- Wout Poels (rechts) en Mike Teu- nissen. Foto: Thei van Els. nissen en Tom Dumoulin hebben in 2010 laten zien dat zij beiden tot de nationale top behoren. Besloten werd om eenmalig twee renners tot Limburgse renner van de toekomst te kiezen.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 24