PitchLight in 't Brugeind P- Kerstconcert Vriendenkring Overloon m 'i'k Opening educatief centrum in San Mateo Chantilly Lace in 'clash' Harmony in Asteria Concert Luna Back on Track Jubileum Ald Oeldere Kerst met St. Oda Merselo Nieuw natuurboek Kerstoptredens Mallemoer PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2010 - Pagina 21 In sport- en feestzalencomplex 't Brugeind aan de Leeuwerik in Meerlo staat op zaterdag 18 december de uit elf muzikanten bestaande soul-, rock- en popco verband PitchLight op de planken. Deze populaire, uit Grevenbicht afkomstige formatie, is de win- naar van The clash of the cover bands public's favourite award 2008/2009. Het repertoire van PitchLight concentreert zich voorname lijk op de soul-, rock-, pop- en rhythm- en bluesmuziek uit de jaren 60, 70, 80, met covers van onder meer Aretha Franklin, James Brown, The Blues Brothers, Tina Turner, The Golden Earring, Melis sa Etheridge, Meatloaf en AC/DC, maar ook de hits van Robbie Wil liams, Anouk, Belle Perez maken deel uit van het repertoire van de band. "Wij hebben PitchLight bij ons uitgenodigd omdat er in de maand december voor de jeugd niet erg veel te beleven is", zegt Twan Kleeven van 't Brugeind. De zaal is open om 21.00 uur en de entree voor dit concert bedraagt 4 euro per persoon. Vriendenkring Overloon presenteert op zondag 19 decmberHet concert Kerst suite van zondag 19 decem ber belooft ook dit jaar weer prachtig te worden. Dit jaar staan de volgende mensen voor u op de bühne: het fan fareorkest onder leiding van Tom D'Joos, het slagwerkor kest onder leiding van Stefan Castro, kinderkoor Cantiloön, zanger David Henckens en een combo. Dit combo bestaat uit pianist Robert Lemmens, drummer Freek Arts en gitaristen Jasmijn Riechel- man, Marjo Weerts en Jan Mels- sen. David Henckens (zie foto) zal samen met het kinderkoor twee prachtige luchtige kerstwerken voor u zingen. I close my Eyes uit de musical Joseph and the techni- colar dreamcoat, en het nummer We need a little Christmast, waar bij zij begeleid worden door de fanfare. Het slagwerkorkest speelt onder andere het kerstnummer Little Drumber Boy en Joy to the percussion World. De fanfare heeft natuurlijk ook een groot aan deel in het programma. Zij speelt onder andere de werken Polar Express, Spirit of the Season en uiteraard enkele traditionele num mers. Daarnaast zullen drie leden uit het fanfare orkest ook als solist optreden. John Crooijmans zingt: It's beginning to look like Christmas en Joost Broekman en Annemarie Bardoel laten u genie ten van het nummer Santa Baby. Het kerstconcert vindt plaats op zondag 19 december om 19.30 uur in de H. Theobalduskerk in Overloon. Kaartjes a 7,50 zijn te koop bij Salon Toine, bakkerij Degen en Marjon Cremers (tele foon 06-15546326).De jeugd van Fanfare Vriendenkring Overloon heeft een eigen kerstconcert. Op donderdag 23 december presente ren de jeugdige muzikanten Kerst in alle Werelddelen. Dit concert wordt verzorgd door het jeugdor kest, onder leiding van Wil Jacobs, en alle blokfluiters en blazers die nog in opleiding zijn, maar nog niet in het jeugdorkest spelen. Daarnaast zal ook het kinder koor Cantiloón mee doen. De presentatie van dit concert ligt in handen van twee jeugdleden van toneelvereniging HOT. Het jeugdorkest speelt deze avond onder andere Stille nacht in Afri ka, Mambo Sapin en Little pony's Christmas Song. Daarnaast betre den ook enkele solisten het podi um. Rene Nijhuis op xylofoon, Joyce Smeijers op sopraan saxo foon en Janine Verberkt op bugel. Janine speelt het populaire num mer Sorry van Kyteman. Het concert is op donderdag 23 december 19:00 uur in het gemeenschapshuis in Overloon. Entree is gratis. Eindelijk is het dan zover. Na ruim een jaar bezig te zijn geweest in Guatemala en in Venray, staat de opening van Semilla de Esperanza y Amor voor de deur. Op 31 december vertrekken Jan Hendriks en Alda Haegens naar Mexico en vervolgens gaan ze op doorreis naar Guatemala, waar op 19 januari de officiële opening van het nieuwe educatieve cen trum plaatsvindt. Bij deze opening zijn ook de moeder van Alda, een tante van Alda en een vriendin van Jan en Alda aanwezig. Met trots kunnen Jan en Alda mede- delen dat zij in 1,5 jaar tijd meer dan 23.000 euro hebben kunnen doneren aan dit project. Uiteraard hebben zij dit niet alleen gedaan. Mede dankzij vele donaties van familie, vrienden, bekenden, scho len, horecamedewerkers en hore caondernemers, een sportzaak en ook onbekenden, hebben zij dit project kunnen realiseren. Buiten deze 23.000 euro heeft een Bel gisch particulier, Stijn Rombouts, een donatie gedaan van 8.000 euro. Het overige geld is betaald door de Stichting Los Ninos uit Tilburg, die het project inmiddels geadop teerd heeft en ook garant staat voor de exploitatiekosten e.d. Nu de bouw gerealiseerd is en zo goed als klaar, denken Alda en Jan na over hun volgende project voor Semilla de Esperanza y Amor. Hun volgende project zal met name medische zorg in de breed ste zin van het woord inhouden. Financiële ondersteuning voor ouders die de ziektekosten en medicijnen niet zelf kunnen beta len, tandartsbezoeken, vitaminen die van essentieel belang zijn voor deze kinderen, etc. Donaties zijn welkom op reke ningnummer.: 70.72.21.064 t.n.v J. Hendriks en A. Haegens t.b.v San Mateo. Wilde Ganzen steunt schoolbus SOS De landelijke tv-actie Wilde Ganzen steunt het mobiele schoolbusproject van SOS Meerlo- Wanssum. De directie van Wilde Ganzen in Hilversum vindt het project zelfs zo goed dat ze er begin volgend jaar op televisie aandacht aan wil schenken. Sinds kort voert SOS actie voor het pro ject mobiele school van de organi satie Udavum Karangal in Chennai (India) van Steven Vidyaakar. Hij wil een grote personenbus aan schaffen en deze ombouwen tot klaslokaal. Met deze mobiele school bezoeken de leerkrachten van zijn organisatie krottenwijken en grote bouwputten waar veel arme bouwvakfamilies met kinde ren wonen. Straatkinderen en de bouwvakfamiliekinderen krijgen in deze bus onderwijs. "Het is de bedoeling dat we via deze metho de de ouders en kinderen kunnen overtuigen dat ze beter naar een reguliere school kunnen gaan", aldus Pappa Steven. De aanschaf van de bus en het inrichten daar van kost zo'n 44 mille. Als SOS Meerlo-Wanssum het komend jaar 25 mille inzamelt, vult Wilde Gan zen het resterende bedrag aan. Dat betekent dat de inzameling van SOS bijna verdubbeld wordt. SOS Meerlo-Wanssum heeft Pappa Steven laten weten dat hij ook kan rekenen op een bedrag van 30.000 euro, zijnde de personele lasten de eerste drie jaren en de kosten van transport. "Wilde Gan zen en SOS Meerlo-Wanssum zijn uitstekende partners die samen de schouders zetten onder dit project in India", aldus voorzit ter René Poels van SOS Meerlo- Wanssum. Geïnteresseerden die deze actie willen steunen, kunnen het geld rechtstreeks overmaken op rekeningnummer 40.000 van Wilde Ganzen onder vermelding van Schoolbus Meerlo-Wanssum. Het geld kan ook gedoneerd worden op de bankrekening van SOS Meerlo-Wanssum, nummer 132591189. Kerstmarkt Beukenrode In verpleeghuis Beukenrode aan de Beukenlaan in Venray wordt op woensdag 15 december van 15.00 tot 20.00 uur een kerst markt gehouden. Er staan verschil lende kraampjes met onder meer schilderijen en breisels die zijn gemaakt door bewoners. Belang stellenden kunnen er ook terecht voor verschillende soorten siera den, streekproducten en hapjes. Unicef en de Wereldwinkel zijn ook present met een kraam. Expositie galerie Irok Galerie Irok in Horst opent op zondag 12 december om 13.00 uur een expositie met werken van Iris Slock en Stan Linssen. Sinds eind jaren '90 werkt de galerie samen met kunstenaar Slock. Ze is geboren in Ossenisse en is via de kunstacademie in Den Haag en Groningen in Venlo beland. Irok aan de Meldersloseweg in Horst geeft deze expositieopening een decembertintje met kunstcadeau tjes en glühwein. De expositie is nog te bezichtigen tot en met 15 januari 2011. 3 De Horster rock-'n-rollco- verband is zaterdag 11 decem ber een van de zes bands die in De Bosuil in Weert strijden om twee plaatsen in de lan delijke halve finales van de bandcompetitie 'The Clash of the Cover Bands 2010/2011'. Op zaterdag 11 december vanaf 19.30 uur vindt de finale van Limburg plaats. De zes beste en populairste Limburgse bands van deze zeven de editie gaan in twee categorieën (vakjury en publiek) de muzikale strijd met elkaar aan om Limburg te mogen vertegenwoordigen in de landelijke halve finales. De vak jurywinnaar en de publiekswin- naar plaatsen zich voor de lande lijke halve finales, die in februari 2011 worden gehouden in de Gas houder op de Westergasfabriek in Amsterdam. In de Gashouder strij den alle regionale winnaars om een plaats in de landelijke finale waar de hoofdprijzen worden ver- deeld. Met in de prijzenpot onder meer een cd-contract met video clip, distributie en plugging in de gehele Benelux en een tour van 20 optredens wordt de strijd nu echt spannend. Naast de strijd om als band een plek in de landelijke halve finales te veroveren, gaat ook de strijd om de individuele awards van start. De individuele bandleden maken namelijk ook kans op een award voor beste vocalist, gitarist, bassist, toetsenist of drummer van 2010/2011. Ook de bandleden van de bands die afvallen tijdens één van de regio finales of landelijke halve finales maken, tot de landelijke finale in 013 in Tilburg, deel uit van deze race. De individuele awards worden tijdens deze landelijke finale in Tilburg uitgereikt. Coverbands kunnen zich tot 1 maart weer inschrijven voor 'The Clash of the Cover Bands 2011' via www.the- clashofthecoverbands.com. Op zondag 19 december ver zorgt koor Harmony als afsluiting van zijn jubileumjaar een sfeer vol optreden tijdens een brunch in Hotel Asteria in Venray. Deze brunch begint om 11.00 uur. In oktober 2010 werd door koor Harmony ter gelegenheid van zijn 35-jarig bestaan een jubile umconcert gegeven. Dit specta culair optreden vond plaats in de schouwburg van Venray met medewerking van de bekende pianist Cor Bakker. Koor Har mony heeft een uitgebreid ker- Koor Harmony. Foto: Van Essen Fotografie. strepertoire en op 19 december zingen de koorleden natuurlijk ook diverse kerstliedjes, in drie blokken van een kwartier. Vanaf 11.45 uur zingt koor Harmony onder leiding van dirigent John Wauben uit Beesel. De pianobe geleiding wordt verzorgd door Ludmila Ferroni uit Horst. 's Mid dags treedt koor Harmony tijdens de koopzondag ook op in het centrum van Venray. De Venrayse formatie Luna verzorgt op zondag 12 decem ber in Cambrinus in Horst een optreden. De achtergrond van de zeven bandleden van Luna, allen afkomstig uit de regio Venray, is heel divers en in eerste instantie deelden ze zelfs niet eens elkaars muzikale voorkeur. Als het echter op schrijven van eigen werk aan- komt, blijken de zeven bandleden wonderwel op een lijn te zit ten. Invloeden halen ze van over de hele wereld, die, eenmaal bij elkaar, samensmelten tot de typi sche Luna-sound. De stem van zangeres Nelleke Rijs doet sterk denken aan Vaya Con Dias. Het concert begint om 16.00 uur. Back on Track verzorgt op zater dag 18 december vanaf 22.00 uur een optreden in café Het Hert in St. Anthonis. De formatie bestaat uit Elisa van Els, Maria Bastiaans en Angelique van Gerven uit Ven ray. Het trio is niet onbekend in St. Anthonis en omstreken. Zo maak ten de zangeressen jarenlang deel uit van de Hop Swing Band en schitterden ze in enkele musicals. Als duo waren Bastiaans en Van Els te gast bij Meer lève in Oelbroeck en andere dorpse muzikale avon- den. Sinds begin dit jaar verzorgt het drietal als Back on Track de zang op bruiloften, kroonjaarpar ty's en andere feesten in de regio. Bij het optreden in Het Hert is jong en oud welkom om te genieten van covers van onder meer The Pointer Sisters, Amy Winehouse, Caro Emerald, Doobie Brothers en Adele. Wie Back on Track wil boeken voor een feest, kan voor meer informatie contact opne men met Maria Bastiaans via e-mail germaria.bastiaans@home.nl. In het kader van het dertigjarige jubileum van Stichting Ald Oelde- re wordt op zondag 12 december in gemeenschapshuis De Linde aan de Hoofdstraat in Oirlo een expositie gehouden. In deze expositie wordt een overzicht getoond van wat er in de afgelopen dertig jaren is gedaan. Er zijn oude films en foto's van Oirlo te zien en er worden archeologische vondsten tentoon- gesteld. Op de Oirlose basisschool Maria verdiepten de kinderen zich in vroeger en zij laten daarvan wat zien. De tentoonstelling is van 13.00 tot 16.30 uur geopend. Ver der heeft de stichting een kalen der voor het jaar 2011 geprodu ceerd. De naam van deze kalender is Kiek op Oeldere en is te koop bij Hanneke van Lierop aan de Hoofdstraat 27 in Oirlo, telefoon (0478) 571172. Ook het boek Oirlo in Oorlog is nog te koop. Fanfare St. Oda uit Merselo houdt op zondag 19 december een kerstconcert. Onder leiding van dirigent Frank Steeghs is een nieuw programma ingestudeerd. Net als tijdens de voorgaande kerstconcerten zijn een aantal gas ten uitgenodigd. Het koor Happy Sound uit Mer selo onder leiding van Angelique Pijnenburg was al vaker te gast en zal kerstliederen ten gehore brengen. Als tweede koor zal het KamerKoorVenray (voorheen Col legium Vocale) onder leiding van dirigente Marca Kusters optreden. Zij hebben een heel andere stijl en repertoire als Happy Sound en zorgen daarmee voor een fijne afwisseling in het programma. De solist van de avond is Matthias van Nispen tot Pannerden (zie foto). Matthias is thans saxofonist bij het Orkest van de Koninklijke Lucht macht. Daarnaast is hij docent en dirigent. Zijn muzikale loopbaan is begonnen bij de fanfare in Mer- selo, zijn vroegere woonplaats. Tijdens het concert zal Matthias twee werken samen met de fan fare uitvoeren en een solistisch werk vertolken. De fanfare is er trots op dat zij tijdens dit concert een keer met deze bekende musi cus kan optreden. Het concert wordt gehouden op zondag 19 december in de parochiekerk in Merselo. Aanvang is 19.00 uur en de toegang is gratis. Ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de Limburg se natuurorganisatie Natuur historisch Genootschap in Limburg, is het boek Limburg se natuur in een veranderend landschap gepresenteerd. Dit boek laat de Limburgse natuur van noord tot zuid zien en gaat daarbij uitgebreid in op de veranderingen die er de afgelo pen 100 jaar in het landschap zijn geweest. Het boek is gevuld met tientallen schitterende natuurfoto 's en naast een aantal historische opnamen is er ook een grote hoe veelheid kleurenfoto's in opgeno men. Op bijna 360 pagina 's wordt de toestand van de Limburgse natuur in de afgelopen 100 jaar uit de doeken gedaan. Zo is er aandacht voor de akker reservaten waarin nog de klap rozen, korenbloemen en kamille bloeien, maar ook zeldzame soor ten als het spiegelklokje en de handjesereprijs voorkomen. Hele maal in het noorden van Limburg ligt de Sint-Jansberg. Hier komt door de grote hoogteverschil len en verschillen in vochtigheid van de bodem een uitzonderlijk rijke flora voor. De Maasduinen in Noord-Limburg hebben hun ont staan in de ijstijden. Tegenwoordig wordt hier gewerkt aan het her stel van de heide- en veengebie den. Een ander hoogveengebied is de Peel, waarbij vooral wordt ingegaan op de toestand van dit gebied voor en tijdens de ontgin ning. Van de vennen aan de rand van de Peel is niet meer veel over, hoewel het Sarsven en de Banen nog echte pareltjes vormen met tal van zeldzame plantensoorten. De Limburgse Maas draagt twee geheel verschillende gezich ten. De Zandmaas is van oor sprong een ondiepe zandrivier en de Grensmaas draagt juist een grindbed. De Grensmaas is nooit bevaarbaar gemaakt en heeft daardoor nog een redelijk natuur lijke bedding, de Zandmaas is door verstuwing en normalisatie geheel van karakter verandert. Dit boek biedt het Natuurhistorisch Genootschap als geschenk bij zijn 100-jarig jubileum aan aan al zijn leden. Voor niet-leden is het boek te koop voor 27,40 euro en te bestellen bij publicatiebureau@ nhgl.nl of via telefoonnummer 0475-386470. In de aanloop naar Kerstmis verzorgt Volksmuziekgroep Mal lemoer een aantal optredens met liederen en melodieën in volkse sfeer afkomstig uit Vlaanderen, Nederland, Engeland en Ierland. De optredens zijn: zondag 12 december Literair Café Venray 11.30 uur in De Witte Hoeve, zondag 19 december 15.30 uur Koningskerkje Vierlingsbeek, zon dag 19 december 20.00 uur zaal De Kei in Geijsteren en woensdag 22 december 19.30 uur streekmu seum De Locht in Melderslo. Zie ook www.mallemoer.com. ft. V

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21