Gemeente Venray Belangrijke informatie rondom de verhuizing van het gemeentehuis Infoavond Grondexploitatiewet en Limburgs Kwaliteitsmenu Verplaatsing markt voor Venray on Ice Kijk ook op www.venray.nl Gebiedspanel.nl Eigen bijdrage hulp bij het SolarVillage Vredepeel een stapje dichterbij huishouden (Wmo) &<- M PEEL EN MAAS Donderdag 9 december 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente houdt op donderdag 16 december een openbare informatieavond. Van 19.30 tot 20.30 uur vindt er een uitleg plaats over de Grondexploitatiewet (een onderdeel van de Wet ruimtelijke ordening) en de Venrayse uitvoering van die wet. Van 20.30 tot 21.30 uur wordt er een inhoudelijke toelichting gegeven op het Limburgs Kwaliteitsmenu. De infoavond is in eerste instantie bedoeld voor de raads- en commissieleden. Maar ook u als inwoner van de gemeente Venray bent welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. De infoavond vindt plaats in de raadszaal van het gemeentehuis. Actuele informatie over uw wijk of dorp vindt u op www.gebiedspanel.nl Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 49 De weekmarkt wordt van maandag 13 december tot en met maandag 3 januari deels verplaatst. De ijsbaan van Venray on Ice staat gedurende die periode namelijk op het Schouwburgplein. De marktkramen komen deels op het Schouwburgplein en Henseniusplein en deels in de Schoolstraat, De Bleek en Grotestraat te staan. Vanaf 20 december vindt alle gemeentelijke dienstverlening plaats in het tijdelijke gemeentehuis aan Westsingel 1. Hier vindt u voorlopig de publieksbalies en de medewerkers van de gemeente Venray. Het gemeentehuis aan de Raadhuisstraat wordt ondertussen helemaal verbouwd. De renovatie duurt tot oktober 2012. Hieronder ziet u een opsomming van belangrijke data en informatie rondom de verhuizing: - Vrijdag 10 tot en met zondag 13 december kunt u www.venray.nl niet raadplegen. - Tussen 15 december en 22 december verhuizen alle medewerkers van de gemeente naar Westsingel 1. Behalve een aantal medewerkers van de sociale dienst; zij verhuizen op 15 december naar het UWV-gebouw aan de St. Jozefweg. Hier kunt u alleen terecht op afspraak. De klanten van de sociale dienst ontvangen hierover persoonlijk bericht. - Op 17 december is het gemeentehuis gesloten voor publiek, vanwege de verhuizing. We vragen om uw begrip wanneer zaken tijdens de verhui zingsperiode niet helemaal perfect lopen. - Vanaf 20 december kunt u aan de Westsingel terecht voor alle diensten van de gemeente. Venray on Ice is toegankelijk voor publiek van zondag 12 december tot en met zondag 2 januari 2011. De ijsbaan is op dinsdag 7 december opgebouwd en wordt afgebroken op maandag 3 januari. De verplaatsing van de marktkramen gebeurt in goed overleg met de marktcommissie, centrummanager, organisatie en gemeente Venray. Gemeentearchief in december gesloten Vanwege de verhuizing naar het tijdelijke gemeentehuis zijn het archiefen de studiezaal in december gesloten. Vanaf 4 januari 2011 kunt u terecht op twee locaties; een in Venray en een in Venlo: Studiezaal Venray Voor genealogisch onderzoek (gekopieerde bestanden, microfiches en digitale bestanden), de historische bibliotheek, de fotocollectie, RooyNet en informatie over de historie van Venray kunt u terecht in de studiezaal van het tijdelijke gemeentehuis aan Westsingel 1 in Venray. De studiezaal is op dinsdag tot en met donderdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Studiezaal Venlo Alle archieven (overheidsarchieven en particuliere archieven) van het gemeentearchief van Venray zijn tijdelijk in het gemeentearchief van Venlo ondergebracht. Het adres is Blumenkampstraat 1, Venlo. De openingstijden zijn op dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.30 uur. Feestdagen Omdat kerst en nieuwjaarsdag in het weekend vallen, is het gemeentehuis rondom de feestdagen gewoon open. week 49 adv 01.indd 17 08-12-2010 16:27:10 Mensen die hulp bij het huishouden krijgen via de Wet maatschap pelijke ondersteuning (Wmo) betalen hiervoor een eigen bijdrage. Deze eigen bijdrage betaalt u aan het CAK. Per 1 januari 2011 verandert de minimale eigen bijdrage. Per 1 januari 2011 verandert de minimale eigen bijdrage voor alleenstaan den van 17,60 euro naar 17,80 euro per vier weken. Voor echtparen vindt ook een verhoging plaats van 0,20 euro per vier weken. Was dit 25,20 euro per vier weken dan wordt dit per 1 januari 2011 25,40 euro per vier weken. Inkomensgrenzen Ookveranderen de inkomensgrenzen waarmee de maximale eigen bijdrage wordt berekend. Waarschijnlijk heeft deze verandering voor de meeste mensen geen gevolgen. Wilt u zeker weten of dit voor u gevolgen heeft, dan kunt u deze inkomensgrenzen de komende zes weken inzien bij de informatiebalie in het gemeentehuis. Uurtarief hulp bij het huishouden Doordat per 1 januari 2011 ook de uurtarieven voor hulp bij het huishouden veranderen, kan dit gevolgen hebben voor uw maximale eigen bijdrage. De uurtarieven worden voor hulp bij het huishouden (1) 23,54 euro per uur (was 23,25 euro per uur) en voor hulp bij het huishouden (2) 26,17 euro per uur (was 25,85 euro). Meer informatie Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met het Zorgloket via telefoonnummer (0478) 52 33 33. Dit kan van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. U kunt het Zorgloket ook bezoeken in het gemeentehuis; op maandag van 12.00 tot 20.00 uur en van dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Houdt u rekening met de verhuizing van het gemeentehuis? Sinds een maand liggen er zonnepanelen op het dak van varkensbedrijf Marcellis aan de Twistweg in Vredepeel. Daar mee is dit het tweede bedrijf dat dit doet in het kader van het project Solar Village. De gemeente ondersteunt dit ver nieuwende, milieuvriendelijke initiatief van Solar Village. Onder de naam Solar Village nemen zo'n 26 ondernemers in Vredepeel deel aan een onderzoek of het haalbaar is om op daken van stallen zonnepanelen te plaatsen en om daarmee in de toekomst heel Vredepeel van energie te voorzien. In Vredepeel is het voor veel bedrijven interessant om zonnepanelen te plaatsen, omdat de vele daken zeer gunstig liggen en omdat de totale dakoppervlakte enorm groot is. Vorderingen tot nu Meerdere bedrijven in Vredepeel krijgen subsidie voor het plaatsen van zonnepanelen uit de landelijke Stimuleringsregeling Duurzame Energieproductie (SDE). Op basis daarvan zijn inmiddels twee aansluitingen gerealiseerd. De overige bedrijven bereiden zich daar nog op voor. Eén aansluiting levert 7,5 kilowatt-piek (kWp) en het bedrijfvan Marcellis levert 57,6 kWp. De overige subsidie beschikkingen zijn goed voor in totaal 105 kWp. (Het elektrisch vermogen van zonnepanelen wordt in kW-piek uitgedrukt. Gemiddeld levert 1 kWp in Nederland ongeveer 850 kilowatt-uur elektriciteit per jaar.) Ervaringen InitiatiefnemerTheo Kooter vertelt dat met het proefproject al veel ervaring is opgedaan. Zo blijkt dat de SDE-subsidie noodzakelijk is om dit project te realiseren. Zonder die subsidie is de investering te groot en is de terugverdientijd te lang. Helaas is SDE-verstrekking niet toereikend voor alle aanvragen uit Vredepeel; lang niet alle bedrijven konden subsidie krijgen voor deelname aan het SolarVillage-project. Daarom onderzoekt Solar Village of de provincie en/of vakorganisaties het project ookwillen ondersteunen en of er mogelijkheden voor kwantumkorting zijn. Voor de verdere toekomst zijn er ideeën om met energiemaatschappijen afspraken te maken over de uitwisseling van zonne-energie. SolarVillage wil een voorbeeld project voor heel Limburg zijn. Zes proefprojecten Solar Village is één van de twee lopende proefprojecten in Venray voor energiebesparing en het toepassen van duurzame energie, die de gemeente stimuleert met een subsidieregeling. De gemeente hoopt dat hiermee ook andere ondernemers op het duurzame energiespoor worden gezet. Er is financiële ondersteuning mogelijk voor ongeveer zes projecten.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17