Boerenbond verhuisd Trekt uw hond zijn eigen plan? Pasch Cosmetics Jubilaris Kerkkoor Veulen Herberg De Klomp Nieuw concept Plein 14 Advent bij September Actie tegen overbodig vrachtverkeer www.omroepvenray.nl PEEL EN MAAS Weverstraat 1 5801 SZ Venray Telefoon 58 32 26 Fax 510139 't Roojse Huus vraagt om uw steun! De ultieme uitdaging was dui delijk. In één weekend de Boe renbondwinkel van Ysselsteyn verplaatsen naar de Agrobaan op het industrieterrein Yssel- steyn. Sommigen begonnen te lachen, anderen verklaarden je voor gek. In Ysselsteyn is het toch gelukt. Het toverwoord: samenwerken! Bedrijfsleider Gerrit Cox lacht van oor tot oor, zijn assistent bedrijfsleider Mieke krijgt er een rode kleur van als ze zich reali seert wat er gepresteerd is. Gerrit en Mieke staan beiden met twee benen midden in de Ysselsteynse gemeenschap. Ze hadden hulp gevraagd om de Boerenbondwin kel te verhuizen naar de nieuwe, tijdelijke locatie aan de Agrobaan bij de rotonde in Ysselsteyn. Hulp hebben ze gekregen. Ruim 60 men sen uit Ysselsteyn hebben hulp geboden. Korfbalclub De Peelkorf, waarvan Vitelia sponsor is, wilde graag iets terugdoen. Natuurlijk moesten velen zelf actief sporten op zaterdag en zondag, maar vele vaders en moeders, kennissen en vrienden, staken de handen uit de mouwen en begonnen zaterdag morgen aan de klus. Alle winkel- rekken leeg maken, inpakken, de stellingen afbreken, transporteren en alles weer opbouwen en inrui men. Vele busjes en enkele vracht auto's reden continue op en neer. Een geweldig gezicht, als je het over teamwork hebt, dit was een schoolvoorbeeld van samenwer ken. Geweldig zoals de oude win kel, welke plaats moet maken voor een grote nieuwe Boerenbond winkel, steeds meer lege plekken krijgt en de prachtige loods steeds meer een Boerenbond wordt. De megaklus werd in twee dagen geklaard. Door heel veel handjes. Een toppunt van organisatie en, samenwerken. Wordt u ook altijd door uw hond uitgelaten? Dan zou de gratis workshop trekken aan de lijn, die op zaterdag 18 december wordt gegeven door dierenspeciaalzaak Driessen en Martin Gaus Hondenschool in Venray, mogelijk iets voor u kunnen betekenen. "Je ziet het vaak, mensen die de hond uitlaten waarbij de hond uit eindelijk bepaalt waar het baasje heen moet", zegt René Nijen- huis van de hondenschool. "Het gebeurt zelfs regelmatig dat het baasje, zeker bij nat weer, onder uit wordt getrokken. Dat levert de nodige irritatie op. Maar het kan ook anders." Volgens Frank Dries- sen moet een hond ontspannen aan de lijn lopen. "Daarom hebben we deze workshop georganiseerd. We maken die dag diverse wande lingen vanaf de Grote Markt naar onze winkel aan de Raadhuis- straat. Telkens in kleine groepen. We letten dan vooral op de manier waarop hond en baasje met elkaar omgaan. Vervolgens krijgt de hon deneigenaar een aantal tips die hij toe kan passen. Denk daarbij aan lijnvoering, individuele fouten en instructies aan de hond. Vervol gens wordt onder begeleiding weer teruggewandeld naar de Grote Markt." De workshop is geheel gratis. "We proberen het zo laagdrempe lig mogelijk te houden.Wel dienen hondenbezitters zich aan te mel den bij onze dierenspeciaalzaak of bij de Martin Gaus Hondenschool in Venray. Alle deelnemers ontvan gen bovendien een aardigheidje", aldus Frank Driessen. een abonnement waard PEEL EN MAAS Pasch9 van Pasch Cosmetics: een nieuwe verzorgingslijn, spe ciaal ontwikkeld voor tijdens en na de zwangerschap.Pasch Cos metics is een nieuw cosmeticabe drijf, dat is opgericht door visagis- te en ondernemer Jessica van de Pasch. Zij lanceerde in september 2010 haar eerste nieuwe verzor gingslijn: Pasch9. Met dit unieke concept heeft Pasch Cosmetics een complete huidverzorgings lijn ontwikkeld voor de zwangere vrouw. De Pasch9 verzorgingslijn helpt bij het verminderen van zwangerschapsongemakken zoals jeuk, striae, spataderen en pijn lijke borsten en zorgt ervoor dat zwangere vrouwen zich op en top vrouw voelen in deze speciale tijd. Pasch Cosmetics introduceert vier luxe verzorgingsproducten Pasch Sumptuous9 voor de buik, Pasch Delicate9 voor de borsten, Pasch Exquisite9 voor de benen en Pasch Ravishing9 voor de totale huidverzorging. De Pasch9 verzor gingslijn staat voor luxe, verant woorde huidverzorging voor de zelfbewuste, moderne zwangere vrouw. Dierproefvrij, hypoaller- geen en met gebruik van natuur lijke grondstoffen. Op 9 december 2010 is Pasch Cosmetics aanwe zig bij de informatieavond voor zwangere vrouwen in het Maas ziekenhuis in Boxmeer. Daarnaast is de gehele Pasch9 lijn tijdelijk verkrijgbaar bij Pasch Cooking Dining Living, schoolstraat 11A in Venray. Voor meer informatie www.paschcosmetics.nl. Tijdens de jaarlijkse Cecilia- avond in Veulen is Nelly Fleurkens- Janssen uit Venray gehuldigd door pastoor C. Müller uit Leunen met een Gregoriusspeld. Fleurkens is veertig jaar actief lid van Kerk koor Veulen. Zij ontving tevens een oorkonde. De documentaire Mijn naam is Max heeft vrijdagavond tij dens de première in gasten- centrum De Witte Hoeve in Venray grote indruk gemaakt. Niet alleen de Noord-Limbur gers die in de film een hoofdrol spelen, kregen complimenten, maar ook de Amsterdammers die in de oorlog in deze regio onderdak hebben gekregen. "Een prachtige documentaire met authentieke verhalen van de Noord-Limburgse families met ernst en vooral ook humor", aldus Manfred Grunzynski uit Budel die na afloop van de film spontaan het woord vroeg. Paul Dohmen, de zoon van Nico Dohmen die samen met Hanna van de Voort 123 joodse kinderen onderdak heeft bezorgd in de regio Tien- ray, was onder de indruk van het document. "Een evenwichtige film die recht doet aan de gastgezinnen van toen en de joodse kinderen die hier werden opgevangen. En wat mij vooral trof was de afwis seling van de bijzondere verha len en de hilarische fragmenten", aldus Dohmen jr. De documentaire Mijn naam is Max, van de Swolgense filmmaker Marijn Poels, is de afsluiting van een twee jaren durend project van het LGOG kring Venray en een spe ciale werkgroep in Meerlo onder leiding van Frans Koch. "Met deze documentaire brengen we een hommage aan de ouders die des tijds met gevaar voor eigen leven Joodse kinderen liefdevol hebben opgevangen. Een postuum dank je wel aan de ouders van toen van ons allemaal", verwoordde jour nalist René Poels de visie van de initiatiefnemers van dit project. In de werkgroep Meerlo hadden verder zitting Harrie Raaijmakers, Max Schrijver, Sjeng Smits, Sjang Ewalds en de filmmaker. Dankzij deze werkgroep zijn de verhalen van elf kinderen van toen op filmbeeld vastgelegd voor het nationale archief in Den Haag van het ministerie van VWS. Omdat er zoveel waardevol materiaal bij was, besloot filmmaker Marijn Poels om er een documentaire van te maken. Dat blijkt nu een schot in de roos. "Het was voor mij een totaal andere materie waarmee ik doorgaans werk als filmmaker. Het onderwerp en de verhalen van de mensen hebben diepe indruk op mij gemaakt", aldus Marijn Poels die de gastouders van toen als hel den betitelde. Veel Noord-Limburgse gezin nen hebben tijdens de Tweede Wereldoorlog met gevaar voor eigen leven Joodse kinderen een veilig onderdak gegeven. De cen trale vraag die Marijn Poels wilde beantwoorden luidde: hoe ver ging het de families toen en hoe hebben de kinderen van toen het ervaren om er ineens een Amsterdams broertje of zusje bij te krijgen. De ouders zijn overle den, de kinderen - inmiddels allen gepensioneerd - zijn de enigen die de verhalen nog kunnen vertel- len. "Maar ook hun groep wordt steeds kleiner", constateert René Poels die de interviews in de film voor zijn rekening neemt. "Dat hebben wij ervaren tijdens het project. Enkele weken nadat wij eind vorig jaar in Grubbenvorst Sraar van Berlo interviewden is hij overleden." Ieder Noord-Limburgs gastge zinkind heeft zijn of haar eigen verhaal en/of beleving. Aan de hand van de gesprekken trok René Poels vrijdagavond enkele conclu sies. De gezinnen vonden het over het algemeen vanzelfsprekend om in te gaan op het verzoek van Hanna van de Voort en Nico Dohmen om een Joods kind op te nemen. De Amsterdamse zusjes en broertjes maakten gewoon deel uit van het gezin en deden alles mee. Sommigen werkten mee op het land of in de huishouding en gingen zelfs mee naar de catechis mus les en kerk. Ze werden niet voorgetrokken en kregen net zo goed straf als de eigen kinderen. Sommige gezinsleden wisten niet dat het om een joods kindje ging, maar dachten dat het een neefje of nichtje was van een verre familie in het westen van het land dat hier kwam aansterken. Het afscheid, tijdens razzia's, was aangrijpend en moet voor de ouders van toen ondraaglijk spannend, emotioneel en onwerkelijk zijn geweest. In veel gevallen werd met het joods kind ook de vader des huizes mee afgevoerd en bleven de moeders en kinderen achter. Van de 123 joodse kinderen zijn er uiteinde lijk tien omgekomen in concen tratiekampen. Na de oorlog heeft een deel van de Joodse kinderen en hun families opnieuw contact gezocht en onderhouden met de gastgezinnen. Een aantal families heeft tot de dag van vandaag nog contact met de Joodse kinderen van toen. Volgens Poels zijn er ook families die na de oorlog geen contacten meer hebben omdat de Amsterdamse families dat niet wil den. "En dat wordt als uiterst pijn lijk ervaren", aldus René Poels. In de documentaire dankt voormalig Joods kind Max Schrijver uit Blit- terswijck alle gastgezinnen voor de hulp en toewijding die hij en de vele andere Joodse kinderen in Noord-Limburg hebben gekregen. In de documentaire zijn verder de verhalen te horen van Maria van de Rijt-van Geffen (Tienray-Venray), Harry Dietz (Tienray-Venlo), Bets Kupers- Litjens (Swolgen-Blerick), Joos Baten (Oirlo-Tienray), Annet Gommans-Verstappen (Oirlo-Ven- ray),Truus Mooren-Poels (Meerlo), Anny van Bindsbergen- Beterams (Venray) en broer en zus Lien Emonts-Bartels (Tienray) en Sjaak Bartels (Tienray-Horst). De documentaire Mijn naam is Max is ook op dvd verschenen en voor tien euro per stuk te koop bij René Poels, Hoofdstraat 36 in Meerlo (e-mail rag.poels@home. nl), of telefoon 0478-698241. Anny van Bindsbergen-Beterams uit Ven- ray werkte ook mee aan de docu mentaire Mijn naam is Max. Donderdag 2 december 2010 - Pagina 9 Vrijdagmorgen hebben een aantal leden van de dorpsraad en de werkgroep Veilig Ver keer Tienray een actie gehou den om overbodig vrachtver keer uit het dorp te weren. De actie werd mede ondersteund door Veilig Verkeer Nederland en de SP (Horst aan de Maas). Er zijn ongeveer 30 vrachtwa gens aangehouden. De chauffeurs werden aangesproken over de route die ze reden en mogelijke alternatieven. Ze kregen een pam flet uitgereikt waarin de proble matiek van verkeersoverlast in onze dorpskern stond vermeld. Hun werkgevers zullen later nog een brief ontvangen met uitleg en het verzoek waar mogelijk ver- Leden van de dorpsraad en de werkgroep Veilig Verkeer Tienray hielden vrijdagmorgen een actie om overbodig vrachtverkeer uit het dorp te weren. keersbewegingen door Tienray te vermijden. De chauffeurs reageer den allen begripvol. Het meren deel van deze chauffeurs moest in Tienray of omgeving zijn. Als bedankje voor het korte opont houd kregen de chauffeurs een appel en/of een kaart met groeten uit Tienray uitgereikt. In verband met de verkeersveiligheid was er bewust gekozen voor een minder druk tijdstip voor deze actie. De actie was gericht op de proble matiek van verkeersoverlast in de dorpskern van Tienray. Eind vorige maand openden Bjorn Janssen en Petra Neu- vel Herberg De Klomp aan de Merseloseweg 96. Een nieu we naam op een vertrouwde horecaplek in Venray. Bjorn en Petra starten met Herberg De Klomp een nieuwe formu le waarbij eten een belangrijke rol speelt. "Naast het bekende café en de zaal gaan we een kleine kaart voeren voor ons eetcafé", stelt Bjron. Samen met Petra hebben ze een ruime horeca-ervaring, onder meer bij de Golfhorst in America. Petra zwaait in de keuken de scep ter. "Behalve deze kleine kaart verzorgen we ook buffetten en catering", stelt Petra. "Daarnaast is de zaal uitermate geschikt voor feesten, partijen en bijeenkomsten tot 150 personen. Naast de zaal hebben we een kleine vergader ruimte gerealiseerd. Onder onze vaste gasten bevinden zich tal van verenigingen op het gebied van biljart, dart en zangkoren." Voor feesten dient wel voortijdig gere serveerd te worden. Herberg De Klomp dankt haar naam aan de vriendengroep van Bjorn en Petra, die tijdens het carnaval altijd op klompen door de Venrayse straten trekt. Ook op scoutingkampen zijn de klompen een vast attribuut. "Vandaar deze naam", aldus Bjorn. Herberg De Klomp is dagelijks geopend vanaf 16.00 uur en op zondag zelfs vanaf 10.00 uur. De keuken is op maandag gesloten. Sinds deze zomer zijn Ankie van de Zanden (24) en Elwin Gielen (30) de nieuwe eige naars van Plein 14, het trendy café-restaurant aan het Hense- niusplein. Beide ondernemers hebben reeds ruime ervaring in de horeca, onder meer bij Chateau Holtmuhle in Tegelen. Met de komst van de nieuwe eigenaars, die niet alleen zake lijk maar ook privé partners zijn, waait er een nieuwe wind in het restaurant. "We zijn gestart met een nieuw concept eten en drin ken, een nieuwe lunch- en diner- kaart. Daarbij is er voor elk budget een goede keuze", aldus Ankie. "Alle gerechten zijn bovendien gemaakt met verse streekproduc- ten zoals Livar varkens en wor den ambachtelijk bereid voor een eerlijke prijs", vult Elwin aan. De dinerkaart toont tal van gerech ten tot 20 euro en er is een drie gangenmenu a la carte voor 24,50 euro. Bijzonder is dat gerechten en menu's ook afgehaald kunnen worden. "Die dienen dan wel een uur van tevoren besteld te zijn", zegt Ankie, die zelf ook regelmatig in Plein 14 optreedt als zangeres van country- en soulnummers. De keuken van Plein 14 is met uitzondering van dinsdag dage lijks geopend van 11.30 tot 22.00 uur. Verder hanteert Plein 14 een flexibele sluitingstijd. Wilt u met kerst of rond de jaarwisseling bij Plein 14 uit eten, dan kunt u nu al reserveren. Het Maasvariool is een boek dat handelt over de bizarre gebeurtenissen van journa list Jan van der Steen en is onlangs verschenen. Bauke Brouwer is de schrijver van dit bijzondere verhaal dat zich in de regio Venray afspeelt. Het verhaal begint aan boord van de Filia Mosae. Daar proost Jan van der Steen met vijftig geno digden op de ontknoping en de vangst van De Peelmutant - het vorige avontuur van deze nieuws gierige journalist. Een hevig en diep geluid en plotselinge hoge golven verstoren het feest. Paniek breekt uit.Wat is hier aan de hand? Enkele passagiers slaan overboord. Eenmaal terug aan wal merkt Jan, dat dit nog maar het begin is van een bizar verhaal over ziekten en dood. En wat heeft het verleden van de Maas hiermee te maken? Venray speelt een bijzondere rol in dit verhaal! Het luxe, gebonden boek telt 112 pagina's boordevol illustra ties en informatieve teksten. Daar doorheen loopt het verhaal over de bizarre gebeurtenissen van journalist Jan van der Steen. Het boek (ISBN/EAN: 978-90-814964 2-1) is geschreven voor volwas senen en kinderen vanaf 14 jaar. Voor volwassenen vanaf ca. 14 jaar. Zaterdag is er in het centrum van Venray extra aandacht voor dit boek. De schrijver komt met een aantal mensen in witte overals een deel van de pleinen afzetten en in de witte rook zetten. De eerste zondag van de advent in September. Onder het genot van een glaasje glüh wein en (zelfgebakken) kTuid- koek konden de bezoekers van September afgelopen week end genieten van een heerlijk sfeertje. Hoewel de meeste mensen het gevoel hebben eerst de Sint' heeft men een mooi voorproefje kunnen nemen op de komende gezellige kersttijd. Buiten ston den een vuurbak, prachtige hel- leborussen, mooie bakken met kerstbomen met sfeerverlichting; binnen werd men ontvangen met een glaasje glühwein, en onder de mistletoe genieten van sfeer, gezelligheid en mooie muziek. Ook was er een expositie van een aantal werken van Sanne Louwers, zij is meesterbinder en heeft een aantal doeken gemaakt die de moeite van het bekijken waard zijn. In de gehele advent tijd bent u bij de dames van Sep tember welkom om te komen na proeven. ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Documentaire over opvang Joodse kinderen Extra aandacht voor Het Maasvariool Van 15 t/m 19 december staat het Roojse Huus op het Henseniusplein. Het Roojse huus gaat dit jaar proberen zoveel mogelijk geld binnen te halen voor de Stichting Calebas. (www.stichting-calebas.nl) 't Roojse Huus trekt natuurlijk veel bekijks die de vier dj's komen steunen en ook de pers zal ongetwijfeld aanwezig zijn om verslag te doen. En natuurlijk Omroep Venray zelf, waar alles wat er in en rondom 't Roojse Huus gebeurt te volgen is. Dat maakt 't Roojse Huus tot een aantrekkelijk sponsorobject voor ondernemers met het hart en de portemonnee op de juiste plaats. Wat we zelf een leuke bijdrage vinden is "De top 5 van uw bedrijf" U kunt 5 verzoeknummers aanvragen die we in een uur zullen uitzenden tijdens de marathon uitzending. Maar uiteraard zijn er ook andere sponsormogelijkheden. Wilt u 't Roojse Huus steunen?, neem dan contact op met 't Roojse Huus via e-mail info@roojsehuus.nl voor meer informatie. WW'

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9