Er is een Venraynaar doodgegaan BVV'27 vraagt gelijke behandeling DECEMBER ACTIE1 Parkeren iets duurder Glas-in- loodraam F Bij aankoop van 2-heren pantalons t.w.v. l PEEL EN MAAS Donderdag 2 december 2010 - Pagina 7 Van der Broeck: "Als u financiële risico's te groot vindt, moet u tegenstemmen" De komst van een nieuw multifunctioneel sportpark op De Broekberg in Wanssum roept gemengde gevoelens op bij de politiek. "Het getuigt van moed en durf. Samenwer king is de drijfveer", zegt Elly van Dijck (PvdA) donderdag in de commissie Maatschap pelijke Diensten. Andere par tijen laten zich eveneens in positieve bewoordingen uit. VVD, SP en CDA wijzen ook op de keerzijde en PP2 toont zich uitermate kritisch. Zowel de gemeente als de verenigin gen moeten diep in de buidel tasten om de investering van 2,2 miljoen euro op tafel te leg gen. "We zijn heel positief, maar er zijn enkele grote financiële risi co's", meldt Ingeborg de Barban- son (VVD). "Dit is nogal wat. Het baart zorgen." Roland van Hal (SP) wijst ook op de forse bedragen. "De risico's zijn niet mis. Hoe gaan we hiermee om?" John Michels (CDA) en Theo Francken (PP2) zetten vraagtekens bij de financi- ele onderbouwing. De gemeente staat niet in voor een overschrijding van de bouw kosten. Hiervoor moet de nieuw te vormen stichting opdraaien. De vraag is of de stichting en de ver enigingen kapitaalkrachtig genoeg zijn om minstens 630.000 euro te investeren. Grootgebruiker SV United is een snel groeiende ver eniging met 580 leden. SV United bestaat pas vijf jaar en heeft in die periode veel extra kosten gehad om de beide sportparken Berg- sbos en De Broekberg in stand te houden. Daarbij moet de ver eniging in eigen beheer nog een kantine van 314.000 euro bouwen. De gemeente zich coulant op. De bedoeling was de waarde van de te slopen gebouwen op de sport parken in Blitterswijck, Meerlo en Wanssum (344.250 euro) terug te geven aan de stichting. Hier van kan de kantine worden gere aliseerd. Maar na het afhaken van BVV'27 blijft er nog 254.750 euro aan sloopvergoeding over. Wethou der Patrick van der Broeck (CDA) wil het tekort bijlappen en toch 314.400 euro beschikbaar stel len. Theo Francken (PP2) heeft hier moeite mee. Te meer daar de kantine niet geldt als een noodza kelijke voorziening, waarvoor de gemeente niet hoeft op te draaien. In totaal legt de gemeente Venray 1.572.660 euro bij. Daarnaast betaalt de gemeente een jaarlijkse onderhoudsvergoe- ding van 37.485 euro. Terwijl SV United nu slechts 5.500 euro per jaar krijgt. Het nieuwe bedrag is vastgesteld op basis van een ver gelijking met andere sportparken in de gemeente Venray. Voor deze vergoeding plus de extra bijdrage voor de kantine is geen budget. Het geld moet komen uit de post onvoorzien, die daardoor hele maal uitgeput raakt. Daardoor is er geen financiële ruimte meer voor andere initiatieven. Het roept in de commissievergadering veel vragen en bezorgde reacties op. Wethouder Van der Broeck heeft heel wat uit te leggen en hij neemt er ruim de tijd voor. Venray heeft na de herindeling per 1 januari 2010 het nieuwe sportpark over genomen van Meerlo-Wanssum. "Er is al heel veel gebeurd, maar er is nog steeds niet gescoord", zegt John Michels (CDA) treffend. Van der Broeck begint met een schone lei waarbij vier opties (Blitters- wijck, Bergbos, Broekberg en De Helling) openstaan. De wethouder slaagt erin BVV'27 aan tafel te krij gen. Alhoewel de leden uiteindelijk toch besluiten zelfstandig te blij ven. De Broekberg rolt als meest geschikte locatie, zowel financieel als planologisch, uit de bus. Vooral de oudere Meerlose leden van SV United hebben moeite met de ver huizing naar Wanssum. "Ik snap dat dit pijn doet bij die leden. Het is net alsof je eigen huis wordt afgebroken", zegt Van der Broeck. "Maar als het sportpark in Meerlo was gekomen, dan was het Wans- sumse deel boos geweest. Het is niet alleen ratio, maar ook emotie. Ik respecteer de beslissing van BVV'27 om zelfstandig te blijven. Alhoewel ik het jammer vind. Het is wel klasse van beide clubs dat de samenwerking bij de jeugd blijft bestaan." Over de financiële onzekerhe den laat de wethouder zich niet uit. "Als u de risico's te groot vindt, dan moet u tegenstemmen", zo kaatst Van der Broeck de bal terug. "Het grootste risico ligt bij de stichting. Zij moet mogelijke tegen vallers opvangen. Het is nogal wat. Chapeau voor SV United en de andere gebruikers. Er is inderdaad moed en lef voor nodig om samen aan de slag te gaan."Theo Francken wijst erop dat in het plan Ooijen- Wanssum het sportpark bestemd is voor woningbouw. "De situatie is compleet veranderd", reageert Van der Broeck. "Er zijn meer dan genoeg woningbouwlocaties in Wanssum. Het is daarom niet meer aan de orde daar te bouwen." Op dinsdag 14 december neemt de gemeenteraad een besluit. Protestants-christelijk basis school De Hommel uit Ven- ray heeft een uitje met groep 8 naar Moviepark Germany gewonnen. De basisschool wint de prijs omdat de leerlingen enorm veel loten hebben verkocht voor de Jantje Beton Loterij. Vijftig kinde ren van basisschool De Hommel reizen in 2011 af naar Duitsland. Elk jaar in september wordt de landelijke Jantje Beton Loterij georganiseerd. Duizend scho len doen jaarlijks mee aan de loterij. Ze mogen de helft van de opbrengst zelf houden. Basis school De Hommel gebruikt deze opbrengst voor het kamp van groep 8. De kinderen zijn erg enthousiast dat ze naar Duitsland gaan, een hele belevenis voor de kinderen die daar zelden komen. "Mijn vader zei dat Moviepark Ger many net zo iets is als Euro Disney in Parijs", aldus een leerling uit groep 8. De kinderen konden het niet geloven dat ze de prijs had den gewonnen. Kim - Linge Rob ben van Jantje Beton was speciaal naar Venray afgereisd om de kin deren hun prijs te overhandigen. Pas toen wilden de 48 kinderen het geloven. Er is een Venraynaar dood gegaan. "Zet dat er maar boven", zegt Jaap van Riesen. Op 26 november overleed de 62-jarige Venraynaar aan de gevolgen van kanker. Een ziekte die zich in november 2009 openbaarde, maar niet meer geneesbaar was. Jaap van Riesen was de afgelopen anderhalf jaar de kartrekker van Venray Centraal en van het Lokaal Toeristisch Plat form Venray. Taken die hij niet meer heeft kunnen voltooien. "En dat doet mij veel pijn", ver telde hij eind vorig jaar in een interview. Gehoor gevend aan zijn wens publiceren wij dit na zijn overlijden. door Christ van den Munckhof "Of ik er een probleem mee heb om een zieke man te interviewen en het artikel na zijn overlijden te plaatsen?" "Nee", is mijn antwoord op de vraag van de man die op dat moment, medio november 2009, niet ziek oogt, maar dat wel degelijk is. Van Riesen was in het verleden onder meer directeur bij de Keukenhof, de Wanroyse Ber gen en de Leistert. Recreatie was zijn werk en hobby. Sinds 1989 woont de oer-Groninger, met een korte onderbreking, in Venray. Hij stond bekend als een aanjager. "Zie mij maar als een solist in een koor. Dan ben ik ook het meest in mijn element. Van daaruit kan ik mensen en organisaties in bewe ging zetten, mensen binden en intrigeren." Op die wijze ging Jaap van Riesen ook aan de slag met ondernemersvereniging Venray Centraal. "Ik had in eerst instan tie gereageerd op de functie van centrummanager. Na het gesprek kreeg ik de vraag of ik geen voor zitter van Venray Centraal wilde worden. De vereniging stond aan de vooravond van een aantal grote veranderingen en uitdagingen. De reclametaks werd ingevoerd, het centrum kreeg een facelift en Venray moest zich in de regio gaan profileren. Als je je bedenkt dat er in Venray veel gemekkerd en gemopperd wordt en er een lage betrokkenheid is, kun je dat als een uitdaging beschouwen. Die heb ik aangenomen omdat ik ook een van de mensen ben die trots zijn op Venray. En dat heb ik de afgelopen periode willen uit dragen en over willen brengen op de mensen." Naast het voorzitter schap van Venray Centraal werd Jaap ook aangesteld om het Lokaal Toeristisch Platform Venray van de grond te krijgen. "De regionale VVV was ontploft en in Venray was, mede met het oog op de her indeling, behoefte aan een toeris tisch platform. Als je weet dat in deze regio de meeste toeristische overnachtingen van Nederland zijn, is er veel te winnen." Jaap was trots op Venray, maar miste dat bij veel mensen. "Er waren wel veel initiatieven en die wilde ik gaan bundelen. Venray heeft immers veel te bieden. Denk aan de horeca, kunst, als logistiek centrum, de agribusiness. Maar het imago was grijs, zwak. Daar zijn we aan gaan trekken. Er moest draagvlak gevonden worden en dat werd ook gevonden. Dat leidde ook al tot resultaten. Het is jammer dat ik die klus, eigen lijk mijn droom, niet heb kunnen afmaken want ik weet zeker dat het mij zou lukken. Samen met al die anderen." Jaap van Riesen was bedroefd dat hij niet af kon maken waar hij aan begonnen was. "Maar ik heb er vertrouwen in dat er genoeg krachten in Venray rondlopen om mijn droom te verwezenlijken." Jaap van Riesen is deze week in besloten kring gecremeerd. Extra kosten reiniging centrum De reiniging van het cen trum van Venray gaat na de renovatie meer geld kosten. De gemeente en ondernemers vereniging Venray Centraal bekijken samen hoe dat 'pro bleem' het beste kan worden aangepakt. De oorzaak van de extra kos ten is de natuurstenen bestrating. "Voor Centrum op de Schop was het hele centrum met klinkers bestraat. Dat vergde geen extra schoonmaakkosten. De natuur steen die nu gebruikt wordt wel", stelde Toon Kateman, voorzitter van Venray Centraal tijdens de ledenvergadering op 23 november. Natuursteen is poreus waardoor niet alleen vocht, maar ook vet in de steen trekt. Dat is er met de reguliere veegbeurten van de straat niet uit te krijgen. "Daarom zijn we naar oplossingen aan het kij ken, maar die zijn niet goedkoop", aldus Kateman. Volgens hem zijn er al diverse testen geweest om het centrum te reinigen, maar die zijn of te duur of werken niet vol doende. Venray Centraal wil nu bij de gemeente voorstellen om een test te doen met de schrobmachi- ne die gebruikt wordt in de par keergarage van de Gouden Leeuw. "Die machine is van de gemeente. Als dit goed werkt, kunnen we op een relatief goedkope manier het centrum schoonhouden." Daar naast is er echter ook nog de indi viduele verantwoordelijkheid van de ondernemers. Een ondernemer die overdag op of aan de straat bij voorbeeld vette worst verkoopt, moet volgens Kateman aan het eind van de dag niet alleen maar het loket dichttrekken. Kerstpakketten voedselbank De feestdagen komen er weer aan. Voor de meeste mensen is dit een fijne tijd. Helaas is dit niet voor ieder een het geval. Voor de meeste bezoekers van de voedselbank is dit geen reali teit. Integendeel, zij hebben het tijdens de kerstdagen extra moei lijk om het een beetje feestelijk te maken voor zichzelf en/of hun gezin. Maar mensen kunnen de bezoekers van de voedselbank helpen door een kerstpakket af te staan of er zelf een te maken. Alles wat van de feestdagen bijzondere dagen maakt voor de bezoekers van de voedselbank, wordt met open armen ontvangen. Mensen kunnen het pakket inleveren op de donderdagen 9, 16 en 23 december tussen 10.00 en 14.00 uur bij Voedselbank Venray aan de Smakterweg 19, ingang poort 3. Tableau voor schouwburg Tijdens het geslaagde jubileum concert van de Venrayse harmonie Euterpe heeft voorzitter Sef Raedts namens de stichting de directie van de schouwburg een keramisch tableau aangeboden, dat gemaakt is door de keramist Herman Crins uit Beesel. Het is een voorstelling van het verenigingsvaandel van harmonie Euterpe uit 1955 dat geschonken werd door de toen malige Industriële Club Venray. Het tableau is een blijvende herinne ring aan de muziekzaal die Euter pe in 1895 bouwde op de plek van de huidige schouwburg. De plaquette krijgt een prominente plaats in de foyer. Voetbalclub wil onderhoudsvergoeding sportpark behouden Op donderdag 28 oktober 2010 neemt de ledenvergade ring van BVV'27 een van de belangrijkste besluiten uit de clubhistorie. De Blitterswijck- se voetbalclub blijft zelfstandig en verhuist ook niet naar het nieuwe multifunctionele sport park in Wanssum. Het is een tegenvaller voor de gemeente Venray, die graag zo veel moge lijk clubs op de nieuwe accom modatie had samengevoegd. "Ik vind het jammer dat BVV niet meedoet, maar ik respec teer het wel", zegt wethouder Patrick van der Broeck (CDA). Voorzitter Maurice Wolters heeft op verzoek van Van der Broeck meegewerkt in de stuurgroep. "Maar onze leden bepalen. Zij hebben op 28 oktober een zeer ingrijpende keuze gemaakt", zegt Wolters donderdag in de commis sie Maatschappelijke Diensten. Vol gens de voorzitter heeft BVV'27 de moeilijkste periode achter de rug. De club telt tweehonderd leden, van wie 77 actieve voetballers bij de senioren, dames en veteranen. Daarnaast zijn er 39 jeugdleden die spelen bij SV United. "BVV is de grootste vereniging in Blitters- wijck. Het sportpark wordt door meerdere verenigingen gebruikt. Sinterklaas is er onlangs nog met de helikopter geland. BVV heeft wel degelijk bestaansrecht. En we kunnen rekenen op de steun van de dorpsbewoners en veel vrij willigers", zegt Wolters. "Het diep tepunt ligt achter ons. We zijn op de goede weg. Steeds meer leden en sponsoren sluiten zich aan. Ik hoop dat de gemeente Venray BVV daarom behandelt zoals alle ande re verenigingen." En daar wringt nu net de schoen. De gemeente investeert fors in het nieuwe sport complex in Wanssum. Doordat BVV'27 op de eigen thuishaven 't Turnhal veel goedkoper De bouw van de turnhal van gymnastiekvereniging St. Christof- fel valt anderhalve ton goedkoper uit dan het geplande bedrag van 970.000 euro. Dat meldde wet houder Van der Broeck (CDA) donderdag in de commissie Maat schappelijke Diensten. Een half jaar geleden kwam de wethouder in botsing met St. Christoffel. De gymnastiekvereniging had al aan nemers in de arm genomen, toen de gemeente Venray op het laatste moment met de extra eis kwam van een openbare aanbesteding. De gemeenteraad steunde de wethouder, tegen de zin in van St. Christoffel. "Het is achteraf een wijs besluit geweest", zei Van der Broeck. "Voor de gemeente bete kent het een voordeel van een ton, terwijl de vereniging 50.000 euro bespaart. De onderhandse aan besteding is dus zeker de moeite waard geweest." St. Christoffel gaat de huidige sportzaal aan de Lange- weg renoveren en uitbreiden tot een volwaardige turnhal. Zoals bij alle accommodaties neemt de gemeente Venray twee derde van de verbouwingskosten voor haar rekening. College naar Den Haag De ontwikkeling van de haven in Wanssum, de huisvesting van buitenlandse werknemers, de Ven- rayse veiligheidsaanpak en de ver betering van de provinciale weg N270: het zijn enkele thema's die het college van B en W op woens dag 8 december in Den Haag met een tiental Tweede Kamerleden gaat bespreken. Volgens bur gemeester Hans Gilissen is het belangrijk om de politici in Den Haag op de hoogte te brengen van een aantal belangrijke lokale en regionale ontwikkelingen in Ven- ray. "Het is goed om daar aandacht voor te vragen. Voor de realisatie van sommige punten hebben we de politieke support van onze volksvertegenwoordigers in Den Haag nodig." Kunstmarkt Venray De Kunstfladder Kunstmarkt wordt dit jaar voor de tweede keer gehouden op zondag 10 juli in het centrum van Venray. De organisa tie is in handen van de Venrayse Jolanda Nabben. Op het Schouw burgplein en Henseniusplein zijn deze dag honderd kramen met kunst te vinden. Het is voor de bezoeker mogelijk de kunstwer ken te bewonderen, inspiratie op te doen, in gesprek te gaan met de kunstenaar en eventueel een kunstwerk te kopen. Voor de kunstenaar is het de mogelijkheid om zijn of haar kunst te presen teren aan een breed publiek en in contact te komen met andere kunstenaars. De inschrijvingster mijn voor kunstenaars is van start gegaan en loopt tot 1 april 2011, waarna een selectie gaat plaats vinden. Voor 1 mei 2011 ontvan gen de kunstenaar bevestiging van deelname. Voor meer informatie: www.kunstfladder.nl. Hoogveld blijft, krijgt het straks geen onderhoudsvergoeding meer. Het jaarlijkse bedrag van 5.200 euro wordt binnen vijf jaar tot nul afgebouwd. Maurice Wolters vindt dat onterecht. Bovendien staat er nog een oude rekening open van 47.000 euro. De gemeente Meer- lo-Wanssum zou dit bedrag heb ben toegezegd voor achterstallig onderhoud op het Blitterswijckse sportpark 't Hoogveld. Tineke Lamers (Samenwerking) wil weten waarom BVV'27 de ver goeding kwijtraakt en hoe het zit met de belofte van Meerlo-Wans- sum.Theo Francken (PP2) weet, als voormalige raadslid van de opge heven gemeente, dat er geen defi nitief besluit is genomen. "Maar in 2009 heeft de gemeenteraad wel een amendement aangenomen over de betaling van die 47.000 euro", meldt Francken. Wethouder Van der Broeck is hiervan niet op de hoogte. "We hebben het niet kunnen vinden. Ik ken het amen dement niet. Maar we gaan er nog eens naar kijken", belooft hij. Van der Broeck voelt er weinig voor de jaarlijkse onderhoudsvergoe- ding voor 't Hoogveld in stand te houden. "Het nieuwe multifuncti onele sportpark is straks de plek. Daar gaat het geld naartoe. Het is daarom niet logisch nog een twee de accommodatie te financieren. Alhoewel het nooit leuk is om geld af te pakken", aldus de wethouder. BVV'27 blijft wel de normale ver enigingssubsidie per jeugdlid ont vangen. De gemeenteraad neemt op 14 december een besluit over het nieuwe sportpark en de financiële afwikkeling. Actie t/m 19-12 De parkeertarieven blijven per 1 januari 2011 gelijk of ze gaan iets omhoog. De voor genomen stijging van 13 tot 18 procent is voorlopig van de baan. De tarieven worden alleen met het inflatieper centage van 2,25 procent ver hoogd. Het parkeren op de grote ter reinen aan de Raadhuisstraat en in Blekersveld wordt 10 cent duurder: van 1,10 naar 1,20 euro per uur. Dit tarief geldt ook voor de parkeerkelder in De Gouden Leeuw. Langs de meeste straten en op enkele kleinere parkeerter reinen stijgt het tarief van 1,75 naar 1,80 euro. De andere par keerkaartjes blijven voorlopig in prijs gelijk. De gemeenteraad wil eerst praten over het toekomstig parkeerbeleid. Pas daarna wordt bekeken welke tarieven daar bij passen. In de raadsvergadering van mei 2011 staat het parkeer- beleidsplan op de agenda. De extra tariefsverhoging zal wellicht halverwege komend jaar alsnog doorgaan. Ook het parkeerbedrijf moet een bijdrage leveren aan de bezuinigingsoperatie. De tarieven zijn de laatste jaren alleen met het inflatiepercentage verhoogd. Dit heeft telkens geleid tot afronding van de bedragen. Bij de automaten op de twee grote terreinen en in de parkeergarage kan niet meer met kopergeld worden betaald. De kleinste munteenheid is 10 eurocent. Dat geldt ook voor de meeste ticketautomaten langs de straten. Vandaar dat voortaan alle tarieven zijn afgerond op 0,10 euro. De bewonersvergunning gaat van 110 naar 113 euro per jaar. De prijs voor een gereserveer de invalidenplaats op kenteken stijgt van 135 naar 138 euro. Al geruime tijd is de Stich ting tot Behoud en Restauratie van de Beeldenschat Petrus'- Bandenkerk Venray druk doende om een nieuw glas-in- loodraam te realiseren in de rechter zijbeuk van de Grote Kerk in Venray. Enkele zaken gingen voorspoe dig, zoals het inzamelen van de benodigde gelden en het maken van een keuze tussen de twee ontwerpen, enkele zaken verlie pen stroperig, zoals het verkrijgen van de gemeentelijke en bisschop pelijke goedkeuring en op een gegeven moment was er sprake van een ramp toen bleek dat de uitverkoren kunstenaar onge neeslijk ziek was. Deze laatste is inmiddels overleden, waarna de werkgroep in zee is gegaan met kunstenaar Dieter Hartmann. Vanaf dat moment ging alles van een leien dakje. De gemeente had geen bezwaar, met Hartmann en met het uitvoerend atelier Derix uit Kevelaar werd overeenstem ming bereikt en een gunstig financieel contract uit onderhan deld, zodat het ingezamelde geld voldoende was om alle kosten te kunnen dekken. Als laatste gaf de Bisschoppelijke Commissie voor Kerkelijke Kunst midden novem ber, in lovende woorden, haar goedkeuring. Met als bevredigend resultaat dat de werkgroep onder leiding van Charles de Vilder onlangs de contracten met Dieter Hartmann en atelier Derix heeft ondertekend. De verwachting is dat het raam uiterlijk 29 juni 2011, de feestdag van Petrus en Paulus, ingewijd kan worden. Kunt u eenvoudig uw site onderhouden? Flyers Internet Communicatie Politiek huiverig voor risicovol sportpark Wanssum De Hommel naar Moviepark GRAT ^AWI#IaV IUIa#*Ia met stijl en/karakter Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-5 Met ons CMS heeft u zelfde touwtjes in handen. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7