Gemeente Venray Prettige sfeer tekent collegebezoek Dorpsraad Merselo Werkzaamheden Nieuwe Overloonseweg kruiwagen vol marktwaar! Vacature wonen Geld besparen en comfortabel Energiezuinig Venray Gladheidbestrijding in Venray strooischema wegen en fietspaden 2010/2011 PEEL EN MAAS Donderdag 2 december 2010 - Pagina 15 Gemeentehuis Openingstijden Week 48 Vanwege wegwerkzaamheden aan de Nieuwe Overloonseweg, tussen de Broekweg en de Buitenweg, wordt verkeer richting Venray van maandag 6 tot en met vrijdag 24 december omgeleid via de bestaande Overloonseweg. Verkeer uit Venray in de richting van Overloon kan wel gewoon gebruik maken van de Nieuwe Overloonseweg. Op de Nieuwe Overloonseweg is de opsluiting van de rijbaan plaatselijk kapotgereden. Als de weersomstandigheden goed zijn, kan aannemers bedrijfVan Den Oetelaar b.v. uit Mill de herstelwerkzaamheden uitvoeren. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 toerisme en recreatie. Lucille van den Berg: "Met betrekking tot wensen voor de kern en nieuwe woningbouw hebben we als dorpsraad in het DOP al één en ander laten zien. En vrijwilligers hebben 'rondom de kerk' zelf ook al veel werk verzet. Daar willen we dan wel door de gemeente in worden ondersteund. Maar dat gebeurt gelukkig ook." Elk dorp heeft zo zijn eigen wensen en opvattingen, weet Hans Gilissen. "Door uitleg over en weer en het toelichten van bepaalde wensen krijgen we meer begrip voor eikaars standpunten. Want ondanks hun wensenlijst snappen de dorpsraden ook wel dat de gemeente niet alles en niet onmiddellijk kan realiseren. We komen dan samen tot de conclusie dat we keuzes moeten maken." Lucille beaamt: "Het is plezierig dat we nu onze bestuurders kennen. Een half uurtje praten doet namelijk vaak al wonderen. Die lijn moeten we in elk geval vasthouden, ook als straks het DOP klaar is." De markt is van alle markten thuis. Eens per maand hebben de marktkooplieden nog iets extra's in petto; de kruiwagen actie. Herkent u zichzelfop de foto? Neem dan contact op met de gemeente Venray via tele foonnummer (0478) 52 33 33. Of u meldt zich bij markt meester Arie van Bokhoven, 06-20935863. Het college van Burgemeester en Wethouders bezocht op 18 novem ber de dorpsraad van Merselo. Burgemeester Hans Gilissen en Lucille van den Berg van de dorpsraad kijken terug op een geslaagde kennismaking. "We hebben veel besproken. Maar we hebben ook gelachen." portefeuilles. De leden van de dorps- ofwijkraad vertellen vervolgens na hun voorstelronde wat er zoal in het dorp ofwijk speelt. Twee weken geleden was Merselo aan de beurt. Het was een ontspannen bezoek, de gesprekken verliepen in een plezierige sfeer. tuinder s, Knelpunten opgelost Tijdens het collegebezoek kwam ook de oversteek op de Beekweg ter sprake, een reeds lang gekoesterde wens van de dorpsraad. De verrassing was groot toen bleek dat de gemeente dit knelpunt inmiddels al voor 2011 in de planning heeft staan. Ook andere verkeersonveilige plaatsen worden nu als het kan meteen ter verbetering meegenomen. Geld voor een speelveldje in het dorp bleek eveneens op korte termijn nog beschikbaar. Toen ook nog bleek dat vanuit de Wmo een subsidie mogelijk is voor het toegankelijk maken van verenigingsgebouwen, ontlokte dat aan de dorpsraad de uitgelaten reactie: "Zeg, kunnen jullie niet wat vaker komen?" Het tekent de sfeer van het bezoek. Hans Gilissen concludeert dat Merselo een gezellig dorp is met een bevlogen dorpsraad. "Wij merken als gemeente dat als wij ons best doen en wij wensen serieus nemen, wij daar ook wat voor terug krijgen." Lucille merkt op: "Dat geldt andersom ook. Het is prettig om te ervaren dat er met je opmerkingen ook iets wordt gedaan." Beiden kijken terug op een fijne kennismaking. Het college kreeg van de dorpsraad zelfs nog iets extra's mee: een chocoladeletter. "Een pure. Daar is over nagedacht", zegt Lucille uitdagend. De burgemeester pakt de hint met zichtbaar plezier op. Samen lachen, dat is voor hem een basisfilosofie. "Hoe serieus de gespreksonderwerpen verder ook zijn, er moet af en toe ook gelachen kunnen worden." De gemeente Venray is op zoek naar een nieuwe medewerker: - Afdelingsmanager Publieksdiensten Kijk voor meer informatie op www.venray.nl vacatures. Bij gladheid moet de gemeente ervoor zorgen dat iedereen op een veilige manier van de wegen gebruik kan maken. Hoe gaat dat in zijn werk? Het beleid in de gemeente Venray schrijft voor dat er bij gladheid gestrooid wordt op doorgaande wegen, wijkontsluitingswegen, busroutes, fietspaden en de schoolroutes van en naar het Raayland College. Incidenteel worden de wegen rond de basisscholen in Venray en de dorpen gestrooid. Deze zitten in een 'toegevoegde' route die alleen bij extreme gladheid of sneeuwval meegenomen wordt. Op deze manier kan het verkeer goed doorstromen en voldoet de gemeente aan de wettelijke verplichting erop toe te zien dat weggebruikers op een veilige manier gebruik kunnen maken van de wegen. Zoutbakken Verder staat in elk kerkdorp, in de wijk Brukske en op het Raayland College een zoutbak die door de betreffende dorps- ofwijkraad of school wordt beheerd. Onderhoud, plaatsing en het vullen met zout wordt door een aannemer van de gemeente geregeld. Strooimethode Sinds enkele jaren strooit de gemeente met 'natzout'. Dit betekent dat tijdens het strooien een vloeistof (zoutwater) aan het droge strooizout wordt toegevoegd. Daardoor plakt dit meteen aan het wegdek. Bij het natstrooien gaat weinig zout verloren en wordt met minder zout hetzelfde resultaat bereikt. Het gebruik van natzout heeft verder als voordeel dat veel meer preventief gestrooid kan worden wat leidt tot een kortere strooitijd. Acaciastraat Depute Petersstraat Hoebertweg- Lollebeekweg Oude Oostrumseweg St.Servatiusweg- Agribaan Dorperveld- (westelijk deel) Loonsedijk Overbroekseweg (detspad) Akelei- (fietsroute) (oostelijk deel) Hoenderstraat Lorbaan Overloonseweg St.Wilbertweg Akkerweg Dorpsstraat Hofstraat Lovinckplein (noordelijk deel) Stationsplein Albionstraat Eijkenhofweg Hoofdstraat Maasheseweg- Overloonseweg- Stationsweg Ambachtstraat Eikenlaan Hoogriebroekseweg (Geijsteren) 'fietsroute Stayerhofweg Anthoniusstraat- Eindstraat Horsterweg Maasheseweg- Paardekopweg Steeg (Blltterswijck) Energieweg Hulstweg (Venray) Pas-(westelijk deel) Steegsepeelweg Anthoniusstraat- Ericaweg Johan van Macroweg Passage Swingpad (Venray) Etnalaan Stalbergweg Marktstraat Pastoor t Liene Aronskelk- Feldberglaan Johan van Mathiasstraat Gerardsstraat Tiendstraat- (detspad) Fluitekruid- Wyttenhorstweg Meerlosebaan Pastoorstraat (oostelijk deel) Beekweg (detspad) Julianasingel Meerloseweg- (Oirlo) Paterslaan Timmermansweg Beemdweg- Franciscuslaan Kapelaanspad Meerloseweg- Patersstraat Twistweg alleen viaduct) Geijsterseweg- Keizer Karelweg (Wanssum) Paul Burgmanstraat Veltumse Kleffen Beeteweg 'Oostrum Keizersveld Meterikseweg Pauwweg Vendel Bergweg Geijsterseweg- Kempkesberg- Merseloseweg Piet van Elsstraat Vennootstraat Bleek (Wanssum) (oostelijk deel) Metaalweg Plataanstraat Veulensewaterweg- Blekerveld Gouv.Houbenstraat- Kempweg Mgr.Hanssenstraat Poststraat (oostelijk deel) Blittersijckseweg (gedeeltelijk) Kennedystraat Mgr.Verrietstraat Raadhuisstraat Veulenseweg Boddenbroek Graaf van Kerkpad Microstraat Ringweg noordwest Vliegert- Bongerdstraat Schellaertstraat Kerkstraat Molenpad Ripseweg (noordelijk deel) Bonte Koestraat Groenewoltsepad Kerkweg Nieuwe parallelweg Volen Boterbloem Grootdorp Kiekweg Overloonseweg Roland Vredeweg Brugpas Grote Markt Kiosk Nieuwhuisweg Rondweg Brukske Wanssumseweg- Burg.de Grotestraat Klaproos Nieuwlandtsestraat Schoolstraat (Geijsteren) Weichshavenstraat Gunhoekweg- Klein Oirlo- Nobelstraat Schoutenstraat Weg in den Berg Burg.Ponjeestraat (oostelijk deel) (doorgaande weg) Noordsingel Schouwburgplein Westsingel Busserhofweg Haag Kleindorp Notarisberg Sleutelbloem Weverslo Campagnestraat Hagelweg Kranendries Oirloseheide Sleutelbloem- Wijnruit- Castenrayseweg Handrik Kruidenlaan Oirloseweg (detspad) (detsroute) Catharinastraat Heidsepeelweg Kruisstraat Oosterbosweg Smakterweg Wilhelminastraat- Christoffelkruid Heidseschoolweg Kulutweg Oostrumseweg- Sparrendreef- (westelijk deel) De Cuijperstraat- Heidseweg Landweertweg (Geijsteren) (detspad) Witte Vennenweg (westelijk deel) Helling Langeweg Oostsingel Sportlaan- Ysselsteynseweg De Germaan Hemelsleutel- Langstraat- Ooyenseweg (detsroute) Zandhoek- De Gouden Leeuw (detspad) (Blitterswijck) Op den Bus Spurkt (doorgaande weg) De Hulst Henri Dunantstraat Langstraat- Ossendijk- Spurkterdijk Zeilbergseweg De Kooy Henseniusplein (Venray) (zuidelijk deel) Spurkterweg Zuidsingel De Zomp Henseniusstraat Leeuwstraat Oude Heerweg St.Jozeflaan Zuivelweg Deken Thielenstraat Hertekruid Leunseweg Oude Kerkstraat St.Jozefweg Zwarte pad Brukske Wilt u besparen op uw verwarmingskosten, maar denkt u dat gevelisolatie te veel kost? Lees dan verder. Want veel huizen hebben een spouw. Het isoleren daarvan is niet duur en levert u snel veel besparingen op. En niet te vergeten: een geïsoleerd huis is veel comfortabeler! Als de spouwmuren nog niet zijn geïsoleerd, kunt u deze alsnog laten na-isoleren. Uw huis wordt dan een stuk behaaglijker. U heeft minder last van koude plekken en warmteverlies via de muren. Dat scheelt veel aan stookkosten. De investeringskosten vallen mee: voor een hoekwoning moet u bijvoorbeeld denken aan zo'n 1500 tot 2000 euro. Die kosten heeft u er snel uit, want in dit voorbeeld bespaart u zo'n 450 euro per jaar aan verwarmingskosten. Geen rompslomp Het vullen van de spouw met isolatiemateriaal duurt maar één dag, en u heeft er zo goed als geen hinder van. Alles gebeurt aan de buitenkant van uw huis. Alleen het boren van de gaten waardoor het isolatiemateriaal naar binnen wordt gebracht, kan wat geluidoverlast geven. Het isoleren van een spouwmuur ziet er op het oog simpel uit, maar het moet met kennis van zaken gebeuren. Kies altijd een gecertificeerd isolatiebedrijf. Wilt u deskundig advies, kijk dan op www.isoleerjespouw.nl. Bedrijvennetwerk 'Energiezuinig Venray' Voor isolatiematerialen en isolatiewerkzaamheden kunt u ookterecht bij het bedrijvennetwerk'Energiezuinig Venray'. Kijk op www.venray.nl en klik rechts op de banner 'Energiezuinig Venray'. De winnares van deze maand (zie foto) wordt uitgenodigd om naar de Fraaymarkt van maandag 6 decem ber te komen. Zij mag dan met een speciale kruiwagen bij alle markt kooplieden een presentje ophalen en verlaat de markt uiteindelijk met een kar vol gratis marktwaar. Zo ziet u maar dat een bezoek aan de markt in Venray meer dan de moeite waard is. Misschien wordt u binnenkort door de marktfotograaf gespot en maakt u kans op een volle kruiwagen met gratis marktwaar! Burgemeester en wethouders maken een tour langs alle dorps- en wijk raden. Het college is sinds januari actief in de huidige samenstelling en organiseerde de bezoeken om kennis te maken met deze voor de gemeente belangrijke gesprekspartners. Tijdens de kennismakingsbezoeken stellen burgemeester en wethouders zichzelfvoor en vertellen zij over hun Samen keuzes maken Uiteraard werd het DorpsOntwikkelingsPlan (DOP) uitgebreid besproken. De powerpointpresentatie van de dorpsraad gaf een goed inzicht in de samenstelling, doelstelling en werkwijze van de dorpsraad Merselo. Daarnaast kreeg het college informatie over de stichting Schaapscompagnie, die nieuwe projecten initieert op het gebied van landschap, historie, adv week 48.indd 15 01-12-2010 15:40:32

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15