Start afzet appartementen ParcVelt De Beejekurf in Michelingids Nico de Haan te gast bij Vivara Ristorante Botticelli populair Prijswinnaars Ladies Night Intratuin Openbare toiletten zijn niet nodig p l^Burger^a^ Venray wordt als veilig ervaren 11 A Burgers van Venray PEEL EN MAAS De afzet van de nieuwbouw- appartementen ParcVelt is op een ludieke manier van start gegaan. Met een bloemenactie zijn de nieuwbouwwoningen onder de aandacht van het winkelend publiek in Venray gebracht. De actie is met name gericht op de woongebouwen De Draaijer en De Poortier; in totaal 67 apparte menten. Vorige week is de bouw gestart en de oplevering wordt medio 2012 verwacht. De komen de tijd kunnen geïnteresseerden zich inschrijven via www.parc- velt.nl. Men kan zijn interesse ook kenbaar maken via telefoonnum mer (0478)554600. Alle apparte menten zijn voorzien van twee slaapkamers. De oppervlakten van deze appartementen variëren van ca. 87 tot ca. 131 m2 en de ver koopprijzen zijn vanaf 194.500 euro v.o.n. De appartementen worden met voorrang voor koop afgezet. Vanaf april volgend jaar komen de appartementen ook als huurappartementen op de markt. In principe kan de klant dus kie zen voor koop of huur. Draaijer (40 woningen) en de Poortier (27 woningen) maken onderdeel uit van het totale nieuwbouwplan ParcVelt. Dit plan vormt straks het nieuwe hart van Veltum. Eerder al is het nieuwe winkelcentrum met bovenliggende appartemen ten gerealiseerd. De afbouw van de 36 huurappartementen Schout begint langzaamaan haar einde te naderen. De sleuteluitgifte van deze appartementen wordt ver wacht in het eerste kwartaal van 2011. Met de aanleg van het open baar terrein rondom dit complex is men op dit moment druk in de weer. De laatste fase van het plan omvat het nieuwe wijkontmoe- tingscentrum met 40 zorgwonin- gen. De plannen voor dit wijkont- moetingscentrum zijn nog volop in ontwikkeling. Kijk voor meer informatie op www.parcvelt.nl. In navolging van het blad Lekker heeft het Venrayse res taurant De Beejekurf ook in de Michelingids een goede ver melding gekregen. Het restaurant van Paul en Ilse Franssen heeft van Michelin drie bestekjes gekregen, wat gelijk staat aan een zeer comfortabel restaurant. Daarmee is Venray let terlijk op de kaart gezet in deze gids. Volgens de rapporteurs van de Michelingids is De Beejekurf een restaurant met een moderne keuken tegen een goede prijs. De gerechten worden op actuele wijze gepresenteerd. De rappor- teurs zijn verder gecharmeerd van de moderne inrichting en comfortabele stoelen. De Miche- lingids is vooral bekend om haar onderscheidingen die ze jaarlijks uitdeelt aan restaurants. Dit jaar heeft Michelin negen nieuwe ster ren uitgereikt. Nederland kent twee zaken met drie sterren, der tien restaurants met twee sterren en 83 restaurants met een ster. In Noord-Limburg zijn veertien bedrijven opgenomen in de Miche- lingids. De onderscheidingen wer den op 23 november uitgereikt. De gids ligt sinds 30 november te koop in de boekhandel. Ceremonie inburgeringsdiploma op Peel en Maas TV Ze werden woensdagmor gen in het gebouw van Gilde Opleidingen aan de Kruitweg in Venray uitgebreid in het zonnetje gezet. Wethouder Twan Jansen en teammana ger Gerard Laenen van het regionaal opleidingscentrum feliciteerden elf inburgeraars tijdens een feestelijke bijeen komst met het behalen van hun inburgeringsdiploma, dat cruciaal is voor een succes volle deelname aan de Neder landse samenleving. De inburgeraars kregen van Laenen een certificaat en een relatiegeschenk als bewijs voor hun inzet en doorzettingsvermo- gen. Wethouder Jansen overhan digde de inburgeraars tevens het fotoboek Jong in Venray, waarin meerdere generaties van families die wonen en werken in Ven- ray worden geportretteerd. De wethouder complimenteerde de geslaagden met het behalen van hun diploma, maar drukte ze ook op het hart om de Nederlandse taal nog beter te gaan leren. "Maak je de taal helemaal eigen, want met taal kun je een brug slaan tussen twee werelden. Het is belangrijk om de Nederlandse taal niet alleen te verstaan, maar ook te begrijpen. Spreek Nederlands tegen je man, je vrouw, je kinde ren en je landgenoten, dan zal er misschien een keer een moment komen dat je ook in het Neder lands gaat denken en dromen. Het behalen van dit certificaat is een mooi begin." Venray is de eerste gemeente in de regio waar inburgeraars een ceremoniële ontvangst krijgen na het behalen van hun diploma. Gilde Opleidingen wil deze tradi tie ook graag in andere gemeen ten in Noord- en Midden-Limburg in het leven gaan roepen. Sinds eind 2007 heeft de gemeente Ven ray al ruim 250 inwoners bij Gilde Opleidingen aangemeld voor een inburgeringscursus. De mees ten van hen volgden een traject gericht op het vinden van werk. Sommigen moesten eerst gealfa- Wethouder Twan Jansen en teammanager Gerard Laenen van Gilde Opleidingen zetten woensdagmorgen elf inburge- raars in het zonnetje. betiseerd worden voordat ze met de daadwerkelijke cursus konden beginnen. Het officiële diploma krijgen de inburgeraars overigens van het ministerie van VROM. Op Peel en Maas TV wordt zaterdag vanaf 19.00 uur aandacht besteed aan de ceremonie. De uitzending wordt om het uur herhaald op het kanaal van Kabelkrant Venray, tot zondagavond 23.00 uur. Vanaf maandag is de weekenduitzen ding terug te zien op de website www.peelenmaastv.nl. Het strooizout raakte ook in de gemeente Venray in febru ari praktisch op. Oorzaak van het gebrek aan strooizout was de langdurige winter met veel sneeuw in grote delen van Euro pa. Heeft de gemeente Venray, nu Koning Winter zich weer van z'n beste kant laat zien, gezorgd voor voldoende strooizout? "We kun nen niet voor een heel jaar zout inslaan", laat een woordvoerster van de gemeente Venray weten. "Daar hebben we geen opslag- ruimte voor. We hebben nu 300 ton. Plus nog eens 200 ton garan- tievoorraad bij de leverancier, dat is nieuw sinds vorig jaar. Het is lastig te zeggen hoe lang we met deze voorraad doen, dat is natuurlijk afhankelijk van het Een prachtig winters tafereel in Venray. weer. We bestellen nu bij iedere 50/ 60 ton die gestrooid is nieuw zout, dus we houden de voorraad wat voller." Astmafonds De door Astma Fonds Long patiëntenvereniging gehouden ontmoetingsdag was vorige week een groot succes. De dag was bestemd voor longpatiën ten, hun partners, mantelzor- gers en overige belangstellen den. Hans Hagens, lid van de werk groep Venray-Horst van het Astma Fonds: "De avond is geslaagd omdat niet alleen de deskundigen aan het woord waren. De longpa tiënten konden zelf meepraten en ook oefeningen doen. Deze opzet is voor herhaling vatbaar." De aan wezigen waren zeer te spreken over de informatie die zij gekregen hebben. Niet alleen bij de work shops, maar ook bij de infostands van het Astma Fonds, mantelzorg, gemeente Venray en het SGL. Ook de pauzeact van goochelaar Math van Rhee viel in de smaak. Ad Swinkels, voorzitter van de werk groep, kondigde aan dat er in het voorjaar van 2011 weer een ont moetingsdag gehouden wordt. Winkeliersactie Meerlo en Wanssum Tijdens de najaarsactie van 15 november tot en met 24 december 2010 in Meerlo en Wanssum, plaatst de winkelier voor elke 5 euro die klanten besteden een stempel. Elke volle stempelkaart maakt kans op een reischeque t.w.v. 500 euro of een van de vele waarde bonnen, die ingeleverd kunnen worden bij de deelnemende win keliers. De trekking vindt plaats op woensdag 8 en maandag 27 december. De deelnemende bedrijven zijn: Meerlo Bloemsier- kunst Anneke, Frans Kusters, Hipp haarmode, Peters Textiel, Ovivo Streekproducten, Apotheek Maas dorpen, Elektro Kusters Slagerij v.d Pasch Wanssum Bakkerij Ver- deuzeldonk, Dekkers Tweewielers, M&H fashion, Angy Photo Design, Rich Art kappers. De actie wordt mede mogelijk gemaakt door Rabobank Venray. Broodbonnen bij Cambrinus Muziekpodium Cambrinus in Horst overweegt om in de toekomst geen entreekaarten voor concerten meer te verko pen, maar broodbonnen. Bij aankoop krijgt de bezoeker bij binnenkomst dan ook daad werkelijk brood. Omdat een mens niet leeft van brood alleen wordt er door Cambrinus een volwaar dig concert als beleg gratis bij geserveerd. Brood wordt belast met 6 procent BTW, voor entree- kaarten voor cultuurevenemen ten gaat de BTW omhoog van 6 procent naar 19 procent. Of de concertbezoeker kan kiezen uit wit, bruin of volkoren brood laat de organisatie in het midden. Het beleg is in ieder geval geestelijk zeer voedzaam en gezond, aldus Cambrinus Muziekpodium. Via cambrinusconcerten.nl kan een petitie aan de Eerste Kamer wor den getekend met het verzoek om de voorgestelde BTW-maatregel af te wijzen. Geen voetbal De KNVB heeft alle duels in het amateurvoetbal voor komend weekend afgelast. Vanwege het slechte weer voert de Neder landse voetbalbond een algehele afgelasting voor dit weekend in. De afgelasting geldt voor alle dis tricten en landelijke competities, inclusief de topklasse zaterdag en zondag. Kerstdinershow MMSK St. Petrus'Banden houdt op woensdag 22 december in samenwerking met De Witte Hoeve voor de eerste keer een Kerstdinershow. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Om 18.30 worden de gasten met een glas champagne ontvangen, waarna ze kunnen aanschuiven voor een viergangendiner. De avond wordt muzikaal opgeluisterd door het orkest van Muziek-, Mars- en Show korps St. Petrus'Banden uit Ven ray. Het orkest van MMSK wordt begeleid door zangeres Annemiek Jansen. Kaarten reserveren kan via www.mmskstpetrusbanden.nl. Donderdag 2 december 2010 - Pagina 11 Op zaterdag 11 december houdt Vivara rond het bezoe kerscentrum in Vierlingsbeek een vogelvoederdag. Tijdens deze dag is Nico de Haan aan wezig om een aantal lezingen te geven die gratis bijgewoond kunnen worden. Het thema van de lezingen is 'Hoe komen vogels de winter door?'. Om de winter te overleven heeft elke vogelsoort zo zijn eigen strategie. De ene vogelsoort legt voorraden aan, de andere zorgt voor een paar kilo extra vet en weer een andere soort schuift gewoon met de vorstgrens over Europa heen en weer. Hoe over winteren de vogels en wat kunt u doen om ze daarbij te helpen? De drie lezingen starten om 10.30 uur, 12.30 uur en 14.30 uur. Naast de lezingen van Nico de Haan zijn er presentaties over het voeren van vogels en de mogelijkheden van diverse voederystemen. In het bezoekerscentrum kunt u terecht voor informatie over de produc ten van Vivara en de samenwer kende natuurbeschermingsor ganisaties. U kunt de producten bekijken in het bezoekerscentrum zelf, maar ook in de tuin rondom het bezoekerscentrum. Daar kunt u met eigen ogen zien hoe de vogels gebruik maken van de voe dersystemen en het vogelvoer. De vogelvoederdag is te bezoeken van 10.00 tot 16.00 uur. Meer informatie is te vinden op www. vivara.nl. Het bezoekerscentrum bevindt zich aan de Overloonse- weg 11a in Vierlingsbeek. Veel mensen uit de regio Noord-Limburg hebben inmid dels kennisgemaakt met het Italiaanse restaurant Botticelli. Na een periode van overweldi gende drukte in het restaurant, met name door de komst van vele nieuwsgierige gasten en nieuw personeel, is de organi satie inmiddels gestroomlijnd en heeft Ristorante Botticelli zich geschaard bij de populai re restaurants in het centrum van Venray. Uitbater Giovanni Giorgi baatte voorheen met succes een relatief klein Italiaans restaurant uit in Kevelaer. Na een jaar blijkt het een goede keuze te zijn geweest om in Venray een Italiaans restaurant te beginnen. Giovanni concentreert zich nu dan ook volledig op Ven- ray en heeft zijn onderneming in Kevelaer inmiddels overgedra gen. Met een capaciteit voor 170 personen is het ook meteen het grootste restaurant in het cen trum. Botticelli mikt op een breed publiek. Er is een grote keus aan menu' s, met onder andere pizza' s (die natuurlijk in het eigen res taurant worden gebakken) en niet te vergeten het zelfgemaakte overheerlijke Italiaanse ijs. Bij Bot ticelli kunt u terecht voor een avondvullend diner, om eventjes een pizza eten en alles wat hier tussen mogelijk is. Dat betekent ook dat het restaurant toeganke- lijk is voor zowel de grote als de kleine beurs. Een uitgebreide ijs- bar en de pizzaoven staan midden in het restaurant en de tafels zijn sfeervol aangekleed, terwijl de Ita liaanse muziek op de achtergrond te horen is. Wie in dit restaurant binnenkomt, zal zich dan ook al gauw wanen op vakantie in het Italiaanse land. Giovanni begrijpt dat in het afgelopen jaar de taal soms een probleem opleverde. De mede werkers zetten hun beste beentje voor om naast het Italiaans, Engels en Duits nu ook de Nederlandse taal machtig te worden. "Het Nederlands verstaan en praten gaat al steeds beter, maar natuur lijk heeft het ook zijn charme om in Venray begroet te worden door een rasechte Italiaan in zijn eigen moedertaal', aldus Giovanni. Speciaal ter gelegenheid van de feestdagen zal Ristorante Bot ticelli tijdens de kerstdagen en kerstmenu serveren. Op oude jaarsavond wordt er een Sylves- terparty gehouden, waarbij voor muzikale aankleding is gezorgd en er natuurlijk een echte Italiaanse jaarwisseling kan worden meege maakt. Hiervoor geldt echter wel dat er een beperkt aantal plaat sen beschikbaar zijn. Wij raden u dan ook aan om tijdig te reser veren, telefoon 0478-513562 of info@ristorante-botticelli.nl. De zeer geslaagde Ladies Night bij Intratuin kreeg afge lopen zaterdag nog een leuk staartje. Op de Ladies Night zelf was door reisbureau Vice Versa samen met Change Kap pers een spel georganiseerd, waarbij aan de hand van foto's een land geraden moest wor den. Daarnaast werd uiteraard ook advies gegeven op het vakge bied van beide ondernemers. Uit de meer dan 180 inzendingen werden tien winnaars getrok- ken die zaterdag de gewonnen prijs overhandigd kregen. De hoofdprijs, een Global Keratine behandeling t.w.v. 245 euro (een behandeling die ervoor zorgt dat de conditie van het haar weer 100% wordt), werd gewonnen door Drea Driessen. Daarnaast werden manicurebehandelingen verloot, epileren, reisdagboeken en boeken met de mooiste plek ken op de wereld. De prijzen gingen naar de dames Aarts, Arts, Driessen, Hekrens, Heugen, Hor dijk, Mols, Schoots, Steinmann en Van Bon. Burgers van Venray kunnen hun mening geven Nu het centrum van Venray op de schop is genomen, wordt het resultaat ervan door iedereen gewaardeerd. Iets waar Venray terecht trots op kan zijn. Je kunt het overigens nooit iedereen volledig naar de zin maken. De meningen over de poortwachters lopen nogal uiteen, terwijl we aan het fietsverbod in de School straat blijkbaar nog moeten wennen. Een onderwerp dat tijdens het maken van plan nen aan de orde is geweest, is het eventueel plaatsen van een openbaar toilet. Vanuit de Seniorenraad is indertijd gevraagd om zo'n voorzie ning in de plannen op te ne men. Het standpunt van de gemeente, daarbij gesteund door klankbordgroepen uit diverse organisaties, was dat er geen behoefte is aan een openbaar toilet in het winkelcentrum van Venray. Gesteld werd dat in winkels en restaurants voldoende faciliteiten zijn waarvan het winkelend publiek gebruik kan maken. Wat willen wij, als inwoners van Venray en regelmatige gebruikers van het winkelcentrum? Uw mening hierover kunt u ge durende de maand decem ber geven op de website www.burgersvanvenray.nl. U kunt daarop aangeven of u het al dan niet eens bent met de stelling: open bare toiletten in Venray zijn niet nodig. Burgers van Venray kunnen hun mening geven "Maak je de taal helemaal eigen" Voldoende strooizout? Gedurende de maand no vember hebben de inwoners van Venray hun mening kun nen geven over de veiligheid in Venray. Van de mensen die op de website www. burgersvanvenray.nl heb ben gereageerd, ervaart 75% van de stemmers Venray als een veilige woonplaats. Een op de vier personen betitelt Venray echter als onveilig. Van alle mensen die hun me ning ook gemotiveerd heb ben, zijn reacties te lezen in het archief op de website. Die meningen, over hoe men de veiligheid, of het ontbre ken ervan, in Venray ervaart, zijn nogal uiteenlopend. Re acties uit inwoners van de kerkdorpen geven aan dat men zich juist daar veilig voelt, terwijl bewoners van sommige wijken in Venray daar soms heel anders over denken. Over het algemeen wordt Venray overdag als veilig ervaren, maar in de avond en nacht stukken min der. Enkele meningen die op- vallend zijn: "De aanpak van echte criminaliteit is voor de burgers niet duidelijk zicht baar" "Veiligheid is een bele ving van wat je meemaakt en waar je dan bent""Tolerantie daalt en criminaliteit stijgt" "Verplaats coffeeshops naar bijvoorbeeld een industrie terrein". Venray staat volgens de sta tistieken blijkbaar nog altijd in de top 20 van de meest onveilige gemeenten van Nederland. Dat staat eigen lijk in contrast met de uitslag van de stelling, maar dat be tekent eveneens dat er nog genoeg werk aan de winkel is. Bij de introductie van de stelling gaf burgemeester Gilissen al aan dat er ver betering wordt geboekt, on der meer door het inzetten van straatcoaches. Hij heeft de initiatiefnemers van de website aangegeven bijzon der geïnteresseerd te zijn in de resultaten van deze pol- lingsite, om zodoende ook te ervaren wat er leeft onder de burgers van Venray over diverse onderwerpen.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11