Gemeente Venray Wat deed je zelf op H-H? Programmabegroting 2011 vastgesteld Deze week Collectes Openbare bekendmakingen Steuntje nodig in het centrum? Gedeputeerde Staten in Venray Bouw crematorium Boshuizen bijna klaar Evenementen Centrumafsluiting vertraagd PEEL EN MAAS Donderdag 18 november 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De gemeenteraad heeft op dinsdag 9 november de programmabegroting 2011 vastgesteld. De programmabegroting is gebaseerd op het collegeprogramma 2010 - 2014 'Venray Veilig Vooruit'. Voor 2011 zijn belangrijke speerpunten: het ontzien van de zwakkere groepen bij de bezuinigingen, de vorming van een werkplein om de begeleiding van mensen naar werk te verbeteren, versterking van het veiligheidsgevoel door het aanstellen van extra Buitengewoon Opsporings Ambtenaren (BOA's) en de renovatie van het gemeentehuis. De begroting voor 2011 is sluitend. Door de verwachte verminderde inkomsten van het rijk zullen na 2011 tekorten ontstaan. In deze begroting is daarom rekening gehouden met bezuinigingen. Kijk op www.venray.nl voor de totale programmabegroting 2011. Standplaatsvergunningen Subsidieplafonds Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 46 HD520»' Het hele centrum is sinds de herinrichting fietsvrij. Dat betekent onder andere dat u in de Grotestraat, Schoolstraat en De Bleek niet mag fietsen. Bovendien is het stallen van uw fiets alleen nog toegestaan op de daartoe aangewezen stalling plaatsen aan de randen van het centrum. U kunt uw fiets gratis en bewaakt stallen in de fietsenstallingen aan 't Liene en aan de Poststraat. Gratis rollators De fiets wordt in het winkelcentrum door ouderen en minder validen ook vaak gebruikt als steuntje bij het lopen of als tassendrager. Met het fietsvrije centrum is hier een einde aan gekomen. Om hiervoor een alternatief te bieden, staan sinds kort een aantal winkelshoppers en rollators bij de bewaakte fietsen stalling aan de Poststraat. Na het stallen van uw fiets kunt u hier gratis een winkelshopper of rollator lenen. Daarmee kunnen ook de mensen die tijdens het winkelen een steuntje nodig hebben bij het lopen, prettig en veilig het hele centrum bereiken. Centrum fietsvrij Een fietsvrij centrum brengt veel voordelen met zich mee. Er ontstaat meer ruimte om prettig en veilig te bewegen door het winkelgebied, vooral voor minder validen. Daar naast zijn winkeldeuren en etalages niet meer gebarricadeerd door fiet sen en is het gehele straatbeeld veel rustiger. Op 11 november was de Dag van de Duurzaamheid. Met als slogan 'Wat doe je zelf op 11-11?' von den overal in het land activitei ten plaats die de verduurzaming van onze samenleving dichterbij brengen. Zo ook in Venray. De gemeente heeft een bedrijven netwerk opgericht om haar inwoners bewust te maken van de mogelijk heden van energiebesparing in hun woning. Met de aanbiedingen van bedrijven uit het netwerk is het nu nog aantrekkelijker om spaarlampen, rolluiken, waterbesparende kranen, etc. aan te schaffen. Kijk op www.venray.nl en klik rechts op de banner 'Energiezuinig Venray' voor de acties van het bedrijvennetwerk. Wethouder leest voor Daarnaast las wethouder Patrick van der Broeck vorige week op 11-11 het boek 'Mr. Finney en de wereld op zijn kop' voor in groep 4 van basis school de Kruudwis. In dit boekvan Laurentien van Oranje en Sieb Post- huma maakt Mr. Finney kinderen nieuwsgierig naar onze aarde en hoe we ermee omgaan en stimuleert hen vragen te stellen over de toekomst. Mr. Finney ontdekt dat oplossingen voor problemen in de wereld om ons heen soms dichterbij liggen dan we denken. Lopende projecten De gemeente onderneemt natuurlijk Het college van Gedeputeerde Staten van de provincie Limburg bracht afgelopen dinsdag een werkbezoek aan Venray. De wekelijkse vergadering van Gedeputeerde Staten vond deze keer plaats in het gemeentehuis van Venray. Daarna werden ze ontvangen door het college van Burgemeester en Wethouders. Na een korte wandeling door ons mooie vernieuwde centrum nam het gezelschap een kijkje bij De Gouden Leeuw. Dit bouwproject was een van de onderwerpen van gesprektussen beide colleges. Voor dit bijzondere overleg hadden BenW ook een unieke locatie bedacht, namelijk het podium van de Schouwburg Venray. Speciaal voor deze gelegenheid toverden niet alleen op de Dag van de Duur zaamheid duurzame activiteiten. De gemeente heeft beleid ontwikkeld om in Venray energie te besparen en om te schakelen naar duurzame energie. Op basis daarvan worden allerlei projecten uitgevoerd. Zo heeft de gemeente nieuwe contrac ten gesloten met Greenchoice. Zij gaat groene energie leveren aan de gemeentelijke gebouwen, openbare verlichting, rioolgemalen etc. De gemeente heeft gekozen voor de meest groene vorm van groene energie: de elektriciteit is voor 100 procent afkomstig van Nederlandse windmolens. Daarnaast wordt er LED-verlichting toegepast bij de ver vanging van de openbare verlichting in Merselo en op industrieterrein Smakterheide. Duurzame energie Ook wil de gemeente Venray grootschalige (duurzame) energie projecten realiseren. Doel hiervan is het benutten van het regionale potentieel aan duurzame energie en energie-efficiency. Bedrijven komen zelf met initiatieven om duurzame medewerkers van de schouwburg het podium om tot een intieme vergaderruimte. Tijdens het overleg werd informatie uitgewisseld en zijn er procesafspraken gemaakt over tal van onderwerpen. Via Venray Er werden zelfs spijkers met kop pen geslagen. Er is een intentie verklaring getekend met betrekking tot de Via Venray; dat is de provin ciale weg N270 (Deurneseweg- Wanssumseweg). Daarin is afgesproken dat de provincie een verkenningenstudie gaat uitvoeren naar knelpunten langs de N270 en maatregelen gaat nemen om deze op te lossen. Geslaagde ochtend Het was al weer decennia geleden dat Gedeputeerde Staten te gast waren in Venray. Door dit gegeven en het feit dat er in een prettige sfeer hele goede resultaten zijn geboekt, kijken Burgemeester en Wethouders terug op een geslaagde ochtend. DELA is een organisatie die al jaren bekend is met uitvaart verzorging. De organisatie bouwt een crematorium en uitvaartcentrum op het terrein van Begraafplaats Boshuizen. De bouw nadert zijn voltooiing. Dat was de aanleiding voor het college van Burgemeester en Wethouders om er een kijkje te gaan nemen. Mevrouw Elly Swinkels, locatie manager uitvaartcentrum, en de heer Norman van de Loop, manager DELA uitvaartverzorging facility development, ontvingen het college op de bouwplaats. Wethouder Ike Busser: "Het ontvangstgebouw is een verrijking voor de omgeving. Met zijn serene uitstraling past het goed op deze mooie bosrijke plek." Burgemeester en Wethouders constateerden tijdens een rondlei ding door het gebouw dat DELA een uitgebreid dienstverleningsconcept kan bieden. Daarbij wordt tege moet gekomen aan de persoonlijke wensen van de overledene en van de nabestaanden. Er is veel aan dacht voor persoonlijke begeleiding. Het open ontwerp van het gebouw en de doordachte toepassing van de verschillende ruimtes biedt de gebruikers een gevoel van intimiteit. Ook zijn er veel voorzieningen op gebied van ICT. Zo is het bij voorbeeld mogelijk dat familie of vrienden die niet persoonlijk aanwe zig kunnen zijn, bijvoorbeeld door ziekte of verblijf in het buitenland, de uitvaart via internet toch kun nen bijwonen. Het uitvaartcentrum wordt naar verwachting in februari in gebruik genomen. 21 nov. - Intocht St. Nicolaas, Leunen 22 t/m 27 nov. - Nationaal MS Fonds energie te gaan gebruiken en bieden restwarmte aan. De gemeente stimuleert dit procesmatig en met een subsidieregeling. Ookonder- steunt de gemeente bij het vinden van koppelingen met andere bedrij ven, woningen enzovoorts. Meer informatie Op www.venray.nl vindt u meer informatie over de energiezuinige en duurzame projecten van de gemeente. Klik rechts op de banner 'Energiezuinig Venray'. Als gevolg van technische problemen is de centrumafsluiting nog niet in gebruik genomen. De gemeente zoekt naar een oplossing en hoopt dat de centrumafsluiting zo spoedig mogelijk in bedrijf kan. Met de afsluiting wordt het centrum nog aangenamer om te winkelen en te wandelen. Er komen straks dagelijks palen uit de grond waardoor auto's het centrum niet meer in kunnen rijden op bepaalde tijden. Technische problemen De technische problemen zijn te wijten aan onvoldoende capaciteit van de mobiele dataverbindingen bij de telecomprovider. De cameraopnames bij de palen kunnen hierdoor niet centraal worden uitgelezen op het parkeer- bureau. De palen die het centrum fysiek afsluiten, werken gewoon naar behoren. De gemeente Venray kiest er echter voor de centrumafsluiting pas in werking te stellen als de complete voorziening werkt. Momenteel wordt er naar de beste oplossing gezocht. Afgesloten gebied Het gebied dat binnen de centrumafsluiting ligt, bestaat uit de Hofstraat, Marktstraat, Grote Markt, Grotestraat, Kleinestraat, Passage, Schoolstraat, Wilhelminastraat (tussen de Grotestraat en de Julianasingel), Schouten straatje, Henseniusplein en Schouwburgplein. Laden en lossen kan tijdens de venstertijden; op maandag tot en met zaterdag 's ochtends van 6.00 tot 12.00 uur. Ook 's avonds rond sluitingstijd van de winkels is het centrum gebied één uurtoegankelijk. Hulpdiensten kunnen in geval van noodhulp altijd via de in- en uitgangen het centrum in en bij grote calamiteiten gaan alle palen in één keer naar beneden. Meer informatie Meer informatie over de centrumafsluiting en de toegangspasjes voor bewoners en ondernemers vindt u op www.venray.nl, klik rechts op de banner 'centrumafsluiting'. Stukken die ter inzage liggen kunt u, tenzij anders vermeld, tijdens de openingstijden inzien in het informatiecentrum in de Publiekshal van het gemeentehuis in Venray. Verleend Het college van Burgemeester en Wethouders heeft vergunning verleend op: - 9 november 2010, voor een mobiel kantoor CZ zorgverzekering, op iedere dinsdag in 2011 van 10.00 uur tot 11.00 uur, op het Schouwburgplein. Het mobiele kantoor van het CZ zal geen standplaats innemen tijdens kermisperiode, carnaval en de hele maand december i.v.m. ijsbaan. - op 26 oktober 2010, voor de verkoop van onder andere loempia's, op donderdag t.h.v. Kiosk Brukske, op vrijdag t.h.v. Pastoorstraat Wanssum en op zaterdag in de kern van Veltum. U kunt de vergunning en de bijbehorende stukken van 19 november t/m 30 december (zes weken) inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u tot zes weken na de datum waarop vergunning is verleend een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Kijk voor meer informatie over het indienen van een bezwaarschrift en het treffen van een voorlopige voorziening onder het kopje Verkeerszaken. Vastgesteld De gemeenteraad heeft op 9 november 2011 de volgende subsidieplafonds vastgesteld voor het subsidiejaar 2011: Beleidsterrein Plafond 2011 Kunst en cultuur 223.306 Sport 135.849 Jeugdenjongeren 311.679 Participatieallochtonen 27.746 Ouderen 33.655 Maatschappelijke dienstverlening en belangenbehartiging 265.417 Dorps- en wijkraden 74.015 Peuterspeelzalen 168.187 Verkeerseducatie 25.466 Natuureducatie 109.793 Evenementen 37.830 Totaal professionele instellingen 3.784.276 Indien een subsidieplafond dreigt te worden overschreden, geeft het college van Burgemeester en Wethouders bij de verdeling van het beschikbare bedrag die aanvragen voorrang, waarvan de inwilliging in vergelijking met andere aanvragen naar verwachting: - van groter belang is voor het realiseren van het gemeentelijk beleid - meer zal bijdragen aan de verwezenlijking van het doel van de subsidie. Indien op grond hiervan redelijkerwijs geen voorrang kan worden bepaald, verdeelt het college het beschikbare subsidiebudget in de volgorde van ontvangst van de aanvragen. 18 november 2010 Burgemeester en Wethouders van Venray week 46 adv.indd 17 17-11-2010 16:43:32

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17