Ingezonden Fiets voor Pieter Verstegen Ondernemen met goed doel Geslaagde bloedsuikertest Open huis Baderie Janssen k-reiutaug <fe>REMAL PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2010 - Pagina 9 De rubriek 'ingezonden brieven' staat open voor reacties op arti kelen in deze krant. De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den brieven te redigeren, in te korten of niet te plaatsen. Plaatsing van een brief betekent niet dat de redactie de mening of opvatting van de schrijver deelt. Anonieme brieven worden niet geplaatst. De brieven worden in de krant uitsluitend ondertekend met naam en woonplaats. Bijdragen, van maximaal 250 woorden, kunnen gestuurd worden naar: redactie@vandenmunckhof.nl. Mauro Ik heb Mauro en zijn (pleeg)ouders nog nooit ontmoet. Toch weet ik door de vele media- aandacht die zijn dreigende uitzet ting uit Nederland opleverde, wie hij is. Door gesprekken met men sen in mijn omgeving, vaak leef tijdgenootjes, die hem kennen en waarderen om wat hij is en wat hij doet, heeft hij een gezicht gekre gen. Het waren vooral dat soort gesprekken waarin verbazing en verontwaardiging om voorrang streden. Hoewel er vraagtekens zijn rond zijn aankomst in Neder land kan Mauro daar, als destijds negenjarige, niet voor verantwoor delijk gesteld worden. De aanlei ding daartoe kan niet anders dan droevig zijn geweest. In de acht jaar dat hij hier is, heeft hij zich ontwikkeld tot een leergierige, goed aangepaste en enthousiaste jongeman, een dankbare pleegzoon voor zijn familie en een gewaardeerd lid van de Oostrumse gemeenschap. Het is uitermate triest dat hij tot afschrikwekkend voorbeeld wordt gemaakt van een vastbera den IND. Ook ik ben voorstander van een streng asielbeleid. Ik weet dat we niet de ellende van de hele wereld op onze schouders kun nen nemen. Avonturiers, gelukzoe kers en criminelen moeten aan de poort geweerd worden. Als echter iemand aan geen van deze criteria voldoet, voor de volle honderd procent is ingeburgerd en boven dien al acht jaar moet leven met de dreiging om het land uitgezet te worden dan is de menselijke maat ver te zoeken. Dit beschavingsni veau getuigt van een beschamend laag peil. Kunnen we deze IND niet het land uitzetten? Jan Loonen, Maashees Pieter Verstegen is winnaar geworden van de loterij die was georganiseerd door Dierenspe ciaalzaak Driessen. De dieren speciaalzaak van Frank en Marly Driessen bestond in oktober een jaar. Dat werd gevierd met tal van acties en een loterij. De hoofd- prijs, mede mogelijk gemaakt door Dekkers tweewielers, was een Batavus fiets. Pieter Verstegen uit Venray werd de gelukkige win naar en mocht behalve fiets uit handen van Frank Driessen, ook een midweekarrangement in een bungalowpark ontvangen. Na acht jaar gewerkt te hebben in de internationale financiële wereld wil je wel eens wat anders. Het lijkt dan ook een vreemde stap om een eigen onderneming te beginnen in de verkoop van authentieke en bijzondere goederen voor huis en tuin, gemaakt van natuurlijke en vaak hergebruikte materia len. Nog vreemder is dat je je committeert om een deel van de opbrengst te stoppen in goede doelen. Jan Swin- kels zette die stap en onlangs startte hij zijn bedrijf: Doing Goods. Jan is geboren en getogen in Venray, op zijn 18e levensjaar naar Amsterdam vertrokken en werkte bij ABN/AMRO. De laatste twee jaar in Londen, maar dat vond hij te ver van zijn vriendin die in Neder land woonde. Jan keerde terug en wilde wat anders. "Ik was altijd al bezig geweest met inrichting van huizen en ontwerpen. Tijdens een reis naar onder andere Indonesië stuitte ik op een partij meubels, gemaakt van gebruikte materi alen. Tafels en stoelen gemaakt van hout van een oude boot. Ben- zineblikken waar lantaarns van is gemaakt etc." Dat trok de aan dacht van Jan en hij ging zich daar verder in verdiepen. Het idee voor een webwinkel in gerecyclede meubels en woondecoraties was geboren. Jan keek daarbij niet alleen naar Indonesië maar ook in China vond hij enkele leveran ciers. "Het basisidee is dat de meu bels en woondecoraties door de mensen ter plaatse wordt gemaakt. Alles is handwerk en alles is van hergebruikte materialen. Ik koop dat bij lokale suppliers en zit zo dicht bij de bron. Dan heb ik ook controle over de kwaliteit en de productiewijze. In China koop ik alleen authentieke Chinese kas ten." Jan maakt ook zelf ontwerpen die hij in Indonesië laat maken. Ik bezoek ook alle fabrieken waar de goederen worden gemaakt om daar een goed gevoel bij te krij gen. Als ik dat niet heb, zoek ik een andere leverancier." Behalve verdienen heeft Jan Swinkels ook een ideële doelstelling. "Ik ben op zoek gegaan naar een goed doel in Indonesië, waarmee ik iets terug kan doen voor de mensen daar." Dat is de stichting Satu PerSatu, een Nederlandse stichting met een zusterstichting in Indonesië. Samen bepalen we de goede doe len en van de afdracht blijft niets aan de strijkstok hangen. Zo wor den vakopleidingen gefinancierd en microkredieten verstrekt zodat mensen een eigen onderneming kunnen starten. "We sponsoren meerdere projecten per jaar. Het mooie is dat wanneer mensen een bestelling doen via de web site www.doinggoods.com met een zien wel deel van de omzet besteed wordt aan een goed doel. De hoogte van dat bedrag is in Indonesië bovendien het tienvou dige waard." Inmiddels is Jan ook op zoek naar nieuwe goederen op de Fillipijnen. Wilt u meer weten, kijk dan op www.doinggoods. com. Ook kunt u op afspraak de loods van Doing Goods in Venray bezoeken. Uitzendbureau OTTO Work Force uit Venray verzorgt vanaf nu zijn opleiding tot uitzendmedewerker ook in het Pools en Engels. De cur sus leidt tot een diploma dat sinds 1 januari 2001 verplicht is voor medewerkers van uit zendbureaus, dus ook voor de Poolse bemiddelaars die bij OTTO werken. In de cursus wordt veel gebruikgemaakt van computers. Het vakbekwaamheidsdiploma van de Stichting Examens Uitzend- branche vormt de afsluiting van de kennisopleiding intercedent. Deze opleiding kan via e-learning wor den gevolgd en sluit naadloos aan op de wensen, behoefte en leer stijl van de moderne intercedent. Door het vertalen van deze oplei- ding kunnen anderstalige bemid delaars in binnen- en buitenland ook voldoen aan de Nederlandse exameneisen en de verplichting hiervoor in de ABU CAO. PAT Lea rning Solutions is een belangrijke aanbieder van vakopleidingen voor de uitzendbranche. OTTO Work Force is de grootste inter nationale arbeidsbemiddelaar in Nederland en heeft 15 kantoren in Centraal-Europa. SAMENWERKING Begin deze maand hebben OTTO Work Force en PAT Lear ning Solutions hun samenwerking bekrachtigd. Het voordeel van e-learning is dat met deze oplei ding ook bemiddelaars in andere landen eenvoudig opgeleid kun nen worden op het gebied van de Nederlandse uitzend wet- en regelgeving. OTTO investeert op deze manier niet alleen in het ver hogen van de kwaliteit van zijn eigen personeel, maar draagt ook een bijdrage aan het verhogen van kwaliteit in de hele branche. Vanaf januari 2011 is deze e-learning opleiding voor alle uitzendbu reaus beschikbaar. Aanmelden kan op www.pat.nl/seu.PAT Learning Solutions is een toonaangevend advies- en implementatiebureau in de e-learning branche. Het bedrijf heeft 25 jaar ervaring op het gebied van leren, waarbij ict als hulpmiddel wordt toegepast. PAT ontwikkelt opleidingen voor de zorg, het bedrijfsleven, onder wijsinstellingen en de overheid. De e-learning-opleiding voor het SEU-diploma wordt door de een groot aantal vooraanstaand uit zendorganisaties gebruikt. PAT is ISO9001 gecertificeerd, erkend door CEDEO en lid van de Bran che Vereniging voor Leer Techno logie (BVLT). OTTO Work Force is de grootste internationale arbeidsbemiddelaar in Europa. Dagelijks heeft OTTO zo'n 10.000 uitzendkrachten aan het werk; 4.000 in Nederland, 3.000 in Polen, 2.000 in Duitsland en op kleinere schaal is het bedrijf actief in Engeland, Tsjechië, Slo wakije en Hongarije. Samen met de eerder dit jaar overgenomen bedrijven Olympia Polen, Olympia Duitsland en EAR Holding ver wacht OTTO Work Force in 2010 een omzet van ruim 150 miljoen euro. Op het hoofdkantoor in Ven ray zijn ruim 150 medewerkers van verschillende nationaliteiten werkzaam. Open dag op zondag 27 februari Het nieuwe crematorium Boschhuizen in Venray opent begin januari 2011 officieel zijn deuren. Op zondag 27 februari 2011 van 10.00 tot 17.00 uur kunnen belangstel lenden tijdens een open dag een kijkje nemen in het cre matorium, dat onderdeel uit maakt van DELA. Momenteel wordt er aan de Spurkterdijk 40 nog hard gewerkt aan de nieuwbouw, die onder meer gaat bestaan uit ontvangst- ruimtes, familie- en rouwkamers, condoleanceruimtes, kantoren, een uitvaartcentrum, een aula met ruim 120 zitplaatsen en een uit- vaartlounge, waar de bezoekers na een crematie of een begrafenis op de naastgelegen begraafplaats Boschhuizen van een koffie, cap puccino, glas wijn of tapbiertje kunnen genieten. Ook wordt in de koffiekamers naast de bestaande koffietafels een uitgebreid horeca- assortiment aangeboden. De uit- vaartlounge gaat na de ingebruik name zondags open van 14.00 tot 16.00 uur. "Ook wandelaars kunnen dan in deze horecaruimte terecht voor een hapje en een drankje", zegt locatiemanager Elly Swinkels. "In het rolstoelvriende- lijke gebouw gaan tien mensen aan de slag, die momenteel een interne opleiding volgen bij DELA, en er worden ruim tachtig verlich te parkeerplaatsen aangelegd. We rekenen op 500 crematies per jaar Uitvaartonderneming DELA gaat bij Boschhuizen in het bestaande bos tevens een herdenkingsbos aanleggen, waar de as van de over- Er wordt momenteel met man en macht gebouwd aan het nieu we crematorium, dat begin janu ari 2011 zijn deuren opent. ledene kan worden uitgestrooid. Jaren geleden hebben de zussen Gerrie en Elly Swinkels dit pro ject in gang gezet. "We zijn ontzet tend blij dat deze uitvaartfaciliteit in de nabije toekomst iedereen een warme, persoonlijke gelegen heid biedt om waardig afscheid te nemen van de overledenen", zegt Elly Swinkels. Leerlingen van havo 2 van de onlangs opgerichte techna- siumopleiding op het Raay- land College hebben voor Waterschap Peel en Maasval lei een plan gemaakt voor de natuurlijke inrichting van de Loobeek. Vrijdag 5 novem ber hebben de leerlingen hun plannen gepresenteerd aan elkaar, hun docent, hun ouders en de opdrachtgever van het waterschap. Namens Waterschap Peel en Maasvallei waren portefeuillehou der beekherstel Sjraar Roelofs, projectleider Martijn Schraven en hydroloog Myrjam de Graaff aan wezig om de leerlingen te beoor delen op hun onderzoek en de presentatie ervan. De jury vroeg de leerlingen vooral om de onder bouwing van hun onderzoeks plan. Waarom wil je de Loobeek zo leggen en niet anders? Wat voor oplossingen heb je voor het teveel aan hemelwater? Waarom heb je voor deze manier van hermeande ren gekozen? Alle leerlingen uit de groep kregen van het waterschap een rekenmachine die op water werkt. Bovendien zijn de leer lingen uitgenodigd om een dag naar een al heringerichte beek te gaan kijken. Keven Broeren, Kelsy Waaijenberg en Nino Cortenbach wonnen de opdracht. In hun plan nen wordt de Loobeek 1,5 keer langer dan deze nu is. De groep bedacht een 'antiworteldoek' om de begroeiing tegen te gaan. Ook hebben ze de meandering zoveel mogelijk om de huidige perceels- grenzen heen gelegd, om zo wei nig mogelijk land te hoeven opko pen. De ideeën die ze uiteindelijk verder hebben uitgewerkt waren goed onderbouwd en creatief. Ze werkten gedurende het hele pro ces goed en effectief samen. Kelsy stortte zich op de lastige bereke ningen, Nino nam het computer- werk voor zijn rekening en Kevin struinde het internet af. Daarbij hielden ze elkaar con tinu op de hoogte en bediscus sieerden ze de uitkomsten en conclusies. "We hadden geen enkel idee wat meanderen inhield De winnaars Kevin Broeren, Kelsy Waaijenberg, en Nino Cor- tenbach, samen met de opdracht gever Sjraar Roelofs, Myrjam de Graaf en Martijn Schraven. en Kevin had nog nooit van de Loobeek gehoord. De opdracht leek ons in eerste instantie niet zo leuk. Pas na het doen van de berekeningen en tijdens het maken van het verslag, begonnen we de lol ervan in te zien en de opdracht echt goed te begrijpen. Het bedenken van oplossingen voor het meanderprobleem en de discussies die daaruit voortkwa men, vonden we leuk en interes sant. We probeerden elkaar te begrijpen en te overtuigen. Din gen goed uitleggen en naar elkaar luisteren was dan ook heel erg belangrijk!" Ter bevordering van onderwijs in exacte vakkenen, de integratie van deze vakken in het beroepenveld en om leerlingen beter voor te bereiden op een vervolgopleiding en uiteindelijk een baan, is het technasium in het leven geroepen. Leerlingen gaan in opdracht van een opdracht gever van buiten de school iets onderzoeken of ontwerpen. Het waterschap wil graag medewer king verlenen aan dergelijke onderzoeksprojecten. Het brengt de leerlingen direct in contact met beroepen en opleidingen, waar ze in eerste instantie niet aan denken. Het Loobeekdal ligt ten noord westen van de stedelijke kern van Venray. Waterschap Peel en Maasvallei, gemeente Venray en Provincie Limburg gaan samen met betrokkenen het Loobeekdal herinrichtingen. Ze willen natuur realiseren, de landbouwstruc tuur verbeteren, de oorspron kelijke natuurlijke loop van de Loobeek terugbrengen, recrea tieve mogelijkheden creëren en het landschap aantrekkelijker maken. Het gezamenlijke doel is een gezond, veilig en aantrekke lijk Loobeekdal. De herinrichting moet uiterlijk eind 2015 gereed zijn. In totaal is hiervoor door de provincie Limburg, gemeente Venray en Waterschap Peel en Maasvallei ruim 10 miljoen euro ter beschikking gesteld. In Medisch Centrum Anto- niusveld is op 30 oktober een bloedsuiker-meetactie gehou den. Patiënten die waren opgeroepen voor de griepvac cinatie, werd de mogelijkheid geboden om hun bloedglucose (suiker) te laten meten. De metingen werden verricht door gespecialiseerde apothekers assistentes van Escura Apotheek te Venray. Ongeveer 500 patiënten maakten graag van deze mogelijk heid gebruik, gewoon om eens te kijken hoe het ervoor stond met hun gezondheid op dit gebied. Bij elke patiënt werd een vingerprik uitgevoerd. Hierbij komt dan een druppeltje bloed vrij. Dit kan op een teststrookje worden aange bracht, waarna het apparaat bin nen enkele seconden de bloedglu- cosewaarde aangeeft. Bij de meeste patiënten was de waarde in orde. Bij 7% van de patiënten was deze verhoogd. Omdat dit allerlei oorza ken kan hebben is deze patiënten geadviseerd de meting nog eens bij hun eigen huisarts te laten overdoen. Wat is de bloedglucose (bloedsuiker) eigenlijk? Het is de hoeveelheid suiker (glucose) in het bloed. Het lichaam maakt glucose uit eten en drinken. Het bloed zorgt ervoor dat de glucose naar de cellen in het hele lichaam gaat. Glucose kan echter niet zelf in de cellen komen. Hiervoor is een andere stof nodig, namelijk insuline. Insuline maakt de cellen open, zodat de glucose naar bin nen kan. Door glucose in de cellen te verbranden, krijgt het lichaam energie. Als iemand diabetes heeft, maakt het lichaam geen, of te wei nig insuline aan. Daardoor kan de glucose niet of onvoldoende de cellen in, met als gevolg dat het lichaam minder energie heeft.Als u diabetes heeft, is het goed om dat op tijd te weten. Zo kunnen aller lei nare complicaties, zoals hart en vaatziekten en voetproblemen, mogelijk worden voorkomen. De meetactie was een succes. Omdat Escura iedereen de gelegenheid willen bieden zijn/haar bloedglu cose te laten meten, doet Escura mee aan de diabetesweek van de KNMP. Deze is van 15 november tot en met 19 november. Wilt u ook uw bloedsuiker laten meten, dan kunt u in deze week contact met een van de vestigingen van Escura Apotheek in Venray opne men en een afspraak voor een meting maken met een van de gespecialiseerde assistentes. Kerstshow Berly-fleur Voor de 15e keer in het 28-jarig bestaan vindt er weer een kerst en sfeershow plaats Bij Berly-fleur aan de Venrayseweg in Overloon. Op donderdag 18, vrijdag 19, zater dag 20 en zondag 21 november staat de kerst centraal met heel veel sfeerhoeken en demonstraties. Dit jaar in samenwerking met de buren, IJssalon Clevers, waar work shops en een wedstrijd/ tentoon stelling plaatsvindt van kerstarran gementen die door de cursisten van Berly-fleur zijn gemaakt. De deelnemers zijn uitgegaan van een zelfde object een ster, en hebben er hun eigen creatie van gemaakt. Nieuwsgierig en benieuwd naar het resultaat? Er is maar een oplos sing: gewoon komen en genieten van al het moois wat Liny Nelissen en haar team hebben gemaakt. De sanitairshowroom van Gebr. Janssen, tot ver bui ten de regio bekend, heeft in juli van dit jaar haar deuren geopend als Baderie Janssen Beugen. Zij neemt het werk gebied over van Baderie Box meer. In de afgelopen periode is de sanitairshowroom van Gebr. Janssen aangepast aan de Baderie-stijl. Tijd om dat te vieren! Speciaal voor de ope ning is het komend weekend open huis bij Baderie Janssen Beugen. In de showroom kunt u volop badkamerinspiratie opdoen en uitgebreid profes sioneel advies krijgen. Bij Baderie Janssen Beugen vindt u de nieuwste trends op sanitair en badkamergebied. Van sanitair tot vloerverwarming en van tegel tot complete badkamer. U kunt u laten inspireren door de vele complete badkamers die in de showroom opgesteld staan. Daarnaast zijn er voor elke smaak losse opstellingen en tren dy accessoires te vinden. En als u dat wilt, staat Baderie Janssen Beugen het gehele traject voor u klaar: van ontwerp tot en met installatie en oplevering van uw droombadkamer. Een badkamer is een uitgave voor jaren. Daarom gaat Baderie Janssen niet over één nacht ijs. Dat is mogelijk doordat eigenaar Gebr. Janssen BV onder hetzelfde dak huist als de show room én men onder dezelfde naam service als totaalinstallateur aanbiedt. Zij nemen u dus graag al het (installatie)werk uit handen, maar u kunt ook samen met hen aan de slag. Zelf doen, samen doen of laten doen? Het kan allemaal! Wilt u inspiratie opdoen? Bezoek de nieuwe showroom van Baderie Janssen Beugen aan de Hagelkruis straat 6 en haal er gratis het nieu we Badkamerboek: 136 pagina's boordevol assortiment, nieuws, informatie, tips en inspirerende ideeën over alles wat met de bad kamer te maken heeft. Het open huis wordt gehouden op zaterdag 13 november, van 9.00 tot 16.00 uur, en zondag 14 november van 10.00 tot 16.00 uur. Meer weten over Baderie? Kijk op www.bade- rie.nl. Méér dan 1000 gereedschappen onder één dak! Modern en professioneel 100% Service! Openingstijden Ma. t/m vr. 07.30 - 17.30 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur OTTO: opleidingen ook in Pools en Engels Bouw crematorium vordert gestaag Leerlingen Raayland meanderen Loobeek K-Rental Venray Keizersveld 105, 5803 AP Venray T 0478-550898 F 0478-510805 E venray@k-rental.nl www.k-rental.nl VERHUUR VAN GEREEDSCHAP

Peel en Maas | 2010 | | pagina 9