Finale Salon Toine Feest in Uitmarkt Glasacties.nl: laagste prijs Waardering na première in schouwburg Venray ft about success Nieuwe huisvesting Culinair Creatief i Voorpremière Harrie Potter in bioscoop Open dag bij La Finca Workshops interieurstyling de Uilmarhl VeiiI f l l DE KLOMP DJ GIJS DISCO CLASSICS pAiTHRStome'ij DEKLOMP lm IT'S NOT ALWAYS Rijschool Peter Herens GRONDONTSMETTEN text _J EU KEN Voor al het reinigen van uw kleding en gordijnen. Geef krimp geen kans! Stomerij Claessens PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2010 - Pagina 8 De landelijke wedstrijd voor hairstylists, gehouden door Wella, heeft haar ontknoping beleefd in de vorm van de finale in Haarlem. Van de 400 inzendingen waren er tien gekozen die mochten deel nemen aan de finale. Janine Egel meers en assistente Daisy Lichte- veld vertegenwoordigden Salon Toine in Overloon. Zij zaten bij deze laatste finalisten. In de cate gorie Young Talent probeerden zij met hun model een prijs in de wacht te slepen. Ondanks hun creatieve idee en grote inzet heb ben zij zich niet kunnen plaatsen bij de eerste drie winnaars. Twee jaar geleden mocht Salon Toine zich ook scharen bij de finalisten voor deze awards. Zaterdag 13 november komt dj Gijs weer naar café De Uitmarkt. Al vaker zette hij de boel op zijn kop in De Uitmarkt, name tijdens de kermisdagen. Dj Gijs draait van alles door elkaar, van feest tot disco, van r&b tot après ski. Wat hem bijzonder maakt, is dat hij niet alleen draait, maar ook een geweldige zanger-entertainer is. Dit is bij platenmaatschappijen niet onopgemerkt gebleven en inmiddels is zijn eerste single Voor eeuwig verschenen. Dj Gijs draait als vaste huis-dj in feestcafé De Taverne in Den Bosch en draait in de weekenden door heel Neder land. Natuurlijk draait hij ook in de Spaanse badplaatsen en in de wintersportgebieden. Zaterdag 13 november, aanvang 22.30 uur, entree gratis. Glasacties.nl is een nieuwe Venrayse onderneming die via internet glas verkoopt. "Wel 1500 verschillende glassoor ten", stelt Francois Thiele, een van de initiatiefnemers. Samen met onder meer Mario van der Vleuten heeft hij dit nieu we bedrijf opgezet. "Eigenlijk is het een concept", aldus Van der Vleuten. Beide ondernemers zijn onder andere ook betrokken bij Partner in Hout BV, een concept waarbij centraal ingekocht wordt voor timmerbedrijven, aannemers etc. Door de malaise in de bouw wereld werd gezocht naar een aanvullend concept. "Dat werd uiteindelijk glasacties.nl. Het basisidee was om via internet glas aan bedrijven te verkopen", aldus Mario. "Voordat we begonnen, hebben we eerst glas via Markt plaats aangeboden. Daar bleek grote behoefte in te zijn. Voor ons was ook verrassend dat veel par ticulieren zich melden waarna we besloten een eigen website te bouwen. Toen ook nog eens de vraag naar montagemogelijk- Op de foto het nieuwe pand van glasacties.nl aan de Voorde 12 in Oostrum. heden steeds vaker werd gesteld zijn we een netwerk van glaszet ters en -bedrijven gaan opzetten. Momenteel hebben we ruim 30 bedrijven die bij ons zijn aangeslo ten en we zijn druk bezig om dat aantal te verdubbelen." Glasacties. nl is inmiddels uitgegroeid tot een website waar zowel bedrijven als consumenten glas kunnen bestel len. "Daarbij geven we de laagste prijsgarantie. Bovendien wijzen we de consument op de mogelijk heid om subsidie op dubbel glas te krijgen." Glasacties.nl betrekt het glas van enkele grote glas leveranciers zoals Scheuten en Pilkington. Van der Vleuten ziet ook steeds meer een toename in aanvragen voor projecten. "Zo doen we onder andere het nieuw bedrijfspand van Hoex Bouw op de Blakt, het interieurglas bij Auto schade Venray en hebben we een project op Schiphol." Wilt u meer weten? Surf naar www.glasacties.nl Een minutenlang ovationeel applaus kregen documentaire maker Juul Thielen uit Meerlo en filmmaker Marijn Poels uit Swolgen vorige week vrijdag avond in de Venrayse schouw burg na de première van hun film It's not always about suc cess. "Het is ongelooflijk wat deze mannen teweeg hebben gebracht", reageerde na afloop directrice Anne-Christine Liebrand van Schouwburg Venray. Ze heeft de film ook bekeken en viel van bewondering en verbazing bijna van haar zetel. "Het is een onge kend mooi en indrukwekkend document", aldus de schouwburg directrice. Maar niet alleen de documentaire, ook de hele entou rage waarin de mannen achter de documentaire hebben gewerkt, verdient volgens Anne Christine alle waardering en lof. De belang stelling voor deze productie is zo groot dat overwogen wordt een tweede avond te organiseren. Het feest van de première begon al om acht uur, toen honderden mensen voor de schouwburg ston den om de hoofdrolspelers op te wachten. De brede rode loper was speciaal voor deze gelegen heid uitgerold. De hoofdrolspelers van de film (Maarten Peelen, Tim Groetelaars, Daniel Grob, Juul Thie len, Jos de Hoog en Marijn Poels) arriveerden samen met een aan tal figuranten en medewerkers in twee grote limousines. En toen de deuren van deze mega-auto's open gingen, draaiden camera's van pro vinciale en lokale televisiestations en bleven tientallen fotocamera's langdurig flitsen. Zeshonderd gas ten - de schouwburg was helemaal uitverkocht- volgden de spelers en weldra sloeg de aanvangsgong. Als een volleerde conferencier sprak Marijn Poels het publiek toe. In poëtische woorden legde hij uit dat de droom van zijn vriendengroep, om een megaproductie te maken van The Lost History of a Mythe, niet gelukt is omdat de harde schijf doorbrandde. "Maar het leven gaat door. Je kunt alleen maar groeien door falen te accepteren", aldus Poels. En van die mislukking heb- ben de vrienden, mede dankzij documentairemaker Juul Thielen, toch nog een succes gemaakt door er een indrukwekkende documen taire van te maken onder de titel It's Not Always about Succes. Tijdens de negentig minuten durende documentaire ziet en hoort het publiek over de film die er niet kwam en wat er achter de schermen allemaal gebeurde. Het verhaal en de prachtige beelden zijn afwisselend door de filosofi sche teksten van Marijn Poels, en dan weer eens hilarische momen ten tijdens de opnames. Met als hoogtepunt de indrukwekkende en spectaculaire veldslagen van The Battle of Camelot. Na afloop van de documentaire werd Juul Thielen gecomplimenteerd door filmmaker Marijn Poels. Hij kreeg een prachtige oorkonde als her innering aan dit unieke project. Na afloop bleven de honderden bezoekers nog uren napraten met de documentairemakers en de hoofdrolspelers over de mislukking van de speelfilm en het succes van de documentaire. Iedereen was enthousiast of, zoals een van de gasten het zei: "Ik wist niet wat ik Presentator Lucas Mooren met de filmmakers (Foto: Mieke Mooren). mij er van moest voorstellen. Maar wat deze mannen hebben gedaan, is ongekend mooi en kwalitatief van hoog niveau. Verwondering en waardering". En van de vele gasten was pastoor Ruud Verheggen van Meerlo. Hij verwoordde de mening van velen: "Je hebt laten zien hoe om te gaan met een mislukking en wat vriendschap betekent. Jij hebt mensen kunnen mobiliseren en zo meegewerkt aan gemeenschapsop bouw." Veel mensen werden teleur gesteld omdat de schouwburg van Venray met zeshonderd plaatsen op zeker moment uitverkocht was. Om iedereen in de gelegenheid te stellen deze unieke en boeiende documentaire nog te zien, is er een speciale dvd uitgekomen waarop naast de documentaire ook nog eens vele foto's en een making-of- reportage zijn verwerkt. Deze dvd is vanaf te koop bij Electro Kusters in Meerlo voor tien euro. Van elke verkochte dvd gaat een deel naar het SOS Meerlo-Wanssum-project in India. Documentaire naar filmfestivals De film It's Not Always About a Success van Meerlonaar Juul Thie len over de film van Swolgenaar Marijn Poels wordt het komend jaar op verschillende filmfesti val vertoond. Zowel nationaal als internationaal wordt de film aange boden naar aanleiding van de vele reacties die de filmmakers hebben gekregen na de première in de Ven- rayse schouwburg. Juul Thielen: "Het heeft wat teweeggebracht in de regio, veel mensen mailen ons om nog even te melden hoe ze de première en de film persoonlijk beleefd hebben. Kennelijk zit er iets in de documentaire waar veel mensen zich mee kunnen identi ficeren." Het is nog niet bekend op welke festivals de film te zien zal zijn. Volgens Marijn Poels zijn er over de hele wereld vrienden groepen die dromen proberen te realiseren. "Ze willen iets moois neerzetten en falen daarin, net als wij. Daardoor wordt het een universeel verhaal dat overal een podium kan krijgen." "Eindelijk is het dan zover. Onze langverwachte droom komt uit", zeggen Ruud en Yvonne Welbers. Het bedrijf is vele jaren op zoek geweest naar een groter pand met een betere uitstraling. En dat hebben Ruud en Yvonne nu gevonden op het Keizersveld 20, het bedrijventerrein dat de voorkeur had. "Er is heel hard gewerkt in het afgelopen halfjaar. Het is werke lijk prachtig geworden. We heb ben het helemaal kunnen maken zoals we altijd wilden. De uitstra ling past perfect bij onze kwali teit, er is voor de komende jaren meer dan genoeg ruimte, er is een aparte broodkeuken voor de vele lunches die dagelijks worden verzorgd en die ruimte kan 's mid dags en 's avonds weer gebruikt worden voor kookworkshops en dergelijke. Onze kantine heeft 30 zitplaatsen in een sfeervolle res taurantachtige ambiance, waar deelnemers van de kookclinics en -clubs hun zelfbereide maaltijd prettig en gezellig kunnen nutti gen." Voor Yvonne en Ruud is 2010 een fantastisch jaar geworden. "We vieren ons 15-jarig bestaan, openen aankomend weekend ons nieuw bedrijfspand, lanceren dan ons nieuw logo en we zijn geno mineerd voor de Venrayse Onder- nemers Prijzen! Welke onderne mer maakt dat nu mee in een jaar tijd? De nominatie kon niet op een beter tijdstip komen als op dit moment." Ruud en Yvonne zijn het bestuur Koninklijke Horeca afde ling Venray ontzettend dankbaar dat het hen heeft genomineerd. "Het zijn allemaal collega's, die dus heel goed weten wat deze bedrijfstak inhoudt. Om door hen genomineerd te worden voor de meest complete ondernemer, is een enorme eer", geven Ruud en Yvonne aan. Op zondag 14 november is er van 12.00 uur tot 18.00 uur een open dag. Iedereen is van harte welkom om eens let terlijk een kijkje bij Culinair Cre atief Ruud Welbers in de keuken te nemen. Voor de kinderen zijn er onder meer een groot springkus sen, popcorn, een kleurplaatwed strijd etc., zodat ook zij zich zullen vermaken. "Tijdens ons jubileum- jaar maakt u bij elke bestelling kans op een van de tien Golden Tickets. Heeft u een Golden Tic ket te pakken, dan ontvangt u uw bestelling geheel gratis! U kunt op onze open dag bij een van onze medewerkers uiteraard al een bestelling plaatsen. Wij hopen dat er op deze dag al een Golden Ticket uitgaat. Graag tot ziens op onze open dag bij Culinair Crea tief Ruud Welbers, Keizersveld 20 te Venray." In de nacht van dinsdag 16 op woensdag 17 november, om precies een minuut over twaalf, is de Nederlandse voor première van de nieuwste film van Harry Potter: The Deadly Hallows Part 1). De laatste film uit de Harry Potter-serie verschijnt in twee delen in de bioscoop. Het eerste deel aan komende week en het aller laatste deel in de zomer van het volgende jaar. Hoewel beide delen in eerste instantie in 3D uitgebracht zou den worden, heeft de studio beslo ten het eerste deel toch niet uit te brengen in 3D. Tijdsdruk om een fantastisch product neer te leggen, lag aan dit besluit ten grondslag. "Uiteraard vinden wij dit jammer, omdat wij in twee zalen 3D kun- nen draaien. Maar de laatste digi tale projectoren die afgelopen weken geïnstalleerd zijn, maken film beleven nog mooier dan het al was. De kleuren zijn helderder, het beeld is vele malen scherper dan op de 'ouderwetse' traditi onele manier van film draaien, namelijk op celluloid. Wij kunnen dus met zekerheid zeggen dat ondanks dat deze film niet in 3D is, hij wel veel mooier is in digi taal dan op 35 mm", aldus Jeroen Cattoir van Luxor-Studio-Select in Venray. De entree voor deze speci ale voorpremière bedraagt negen euro, inclusief een welkomstcock tail bij Bubbels, het grand café onder de bioscoop. De kassa is vanaf 23.15 uur geopend. Reserve ren is vanaf vandaag mogelijk. Sinds 2008 is Maashees een prachtige Bed en Breakfast rijker. La Finca is een mediter raan landhuis met een ruime tuin, waar al vele gasten een plek vonden om tot rust te komen. Met zijn kloostergang, binnenplaats, zwembad en sauna biedt La Finca volop mogelijkheden. La Finca is meer dan een Bed en Breakfast.PaulJanssen(bourgondiër, hobbykok en arts-acupuncturist) en Lilian in 't Zandt (innovatieve ondernemer en coach-consultant) zijn de eigenaars van La Finca. Zij willen met La Finca hun gasten een inspirerende plek bieden: ont spanning, persoonlijke aandacht en bijzondere activiteiten. Mensen die nieuwsgierig zijn en willen zien én beleven wat La Finca ze te bieden heeft, zijn welkom op de open dag. Ze kunnen kennisma ken met het uitgebreide aanbod: Acupunctuur; altijd al willen erva ren hoe een acupunctuur-naald voelt? Reconnective healing Recon- nection®; wat is dat eigenlijk en wat kan je ermee? Intuïtieve coaching; wat is het bijzondere aan deze manier van coaching? Bed Breakfastkamers Menukaart met voorbeelden van een driegangendiner Informatie over diverse arrange- menten met een combinatie van overnachting(en) en een activi teit voor alleenstaande ouders met kinderen, teams/groepen en individuele personen. Deze open dag biedt de bezoe kers de mogelijkheid om eens in en rondom deze gastvrije plek te kijken en de sfeer te proeven. Er is voldoende tijd om in gesprek te gaan onder het genot van een kop koffie of thee met iets lekkers. Tij dens lunchtijd kunt u ook proeven van Paul zijn eigengemaakte soep. Op zondag 21 november staan de deuren van La Finca voor iedereen open. Belangstellenden zijn van harte welkom van 10.00 15.00 uur aan de Kalverstraat 19 te Maashees. Voor meer informa tie over La Finca, de activiteiten en arrangementen en de route beschrijving kijk op de website www.bedenbreakfastmaashees.nl Tijdens de open dag kunnen de bezoekers parkeren op het par keerterrein bij Havens of in de par keervakken in de Kalverstraat. Mensen die Paul en Lilian vooraf laten weten dat ze komen, maken tijdens deze dag kans op het win nen van een gratis overnachting en een ontbijt voor twee personen. Opgeven kan door het contactfor mulier in te vullen op de website www.bedenbreakfastmaashees. nl met vermelding van naam en adres. Puur Verkoopstyling advi seert makelaars en particu lieren bij de verkoop van woningen. Sinds kort organi seert Puur Verkoopstyling ook workshops interieurstyling. Petra Voesten van Puur Ver- koopstyling geeft advies bij het inrichten van een nieuw huis of het veranderen van een bestaande situatie. "Bij het inrichten van een nieuw huis of het veranderen van je bestaande situatie komt heel wat kijken. Wat komt er op de vloer? Welke kleuren ga ik gebruiken? Hoe zet ik mijn meubels neer? Voor welke raamdecoratie kies ik? Welke verlichting heb ik nodig?. Bij al deze vragen kan ik de mensen verder helpen", aldus Petra. Steeds meer mensen willen echter zelf aan de slag. Puur Verkoop styling heeft daarvoor een workshop inte rieur ontwikkeld. "Bij de eerste bij eenkomst neemt u foto's mee van de ruimte die u graag wilt verande ren. We beginnen met het maken van een moodboard en ik geef als interieurstyliste uitleg over kleur gebruik, lichtinval, materialen en de onderlinge afstemming hiervan. Daarna gaan we met behulp van het moodboard uw woonwensen vertalen naar uw eigen interieur." De workshop duurt twee avon den van telkens twee uur. Maxi maal zijn er vier deelnemers per groep. Ook is de workshop in een dagdeel mogelijk of kan er een andere invulling aan het program ma worden gegeven. "Alles gaat in overleg met de deelnemers. Het programma kan creatief of leer zaam zijn, eventueel speciaal voor familie, vrienden en zelfs een vrij gezellenfeest. Gewoon een leuke manier om nieuwe mogelijkheden in je woning te ontdekken. Dit kan zelfs bij een van de deelnemers thuis." Voor de feestdagen heeft Puur Verkoopstyling een aardige cadeau tip in de vorm van een cadeaubon voor een interieuradvies of deel name aan de workshop. Naast ver- koopadvisering en workshops ver huurt Puur Verkoopstyling eigen meubel- en accessoirepakketten voor het inrichten van leegstaan de nog niet verkochte woningen en modelwoningen. Voor meer informatie kijk op www.puurver- koopstyling.nl DE PLEK voor een gezellig avondje uit met heerlijke borrelhapjes Voor jouw rijplezier Marjolein 6 wil 5803 JR Venray 06-50288179 CAFE ZATERDAG 13 NOVEMBER Aanvang: 22.30 uur Entree: GRATIS ZATERDAG 20 NOVEMBER Aanvang: 22.30 uur Entree: GRATIS Nieuw Nieuw Met G.P.S. op de centimeter nauwkeurig Timmermans Agri service bv Tel. 077-4641999 www.TimmermansAgriService.nl -J Reparatie en verstellen aan alle kleding ook leer REPARATIE en VERKOOP n alle merken 'NAAI- en LOCKMACHINES DE TEXTIELBEURS .ELBEURS postst tel. L aat 11 Vefiray Stoffen, breiwol, fournituren, handwerk textielbeurs.nl voor al uw elektrotechnische installaties in nieuwbouw en verbouwingen het juiste adres: Merseloseweg 88, Venray, tel. 582471 Voor al uw: - taarten - cupcakes Tel. 0493-323281 B.g.g. 06-11954631 WWW.CAKE-WORLD.COM DE PLEK voor Uw verjaardag- of huwelijksfeest 1 [lOCUtCNWlK MW JLU. thuIN HÖUBOt HERBERG Herberg de Klomp Merseloseweg 96 Venray pfjherens@hotmail.com www.rijschoolpeterherens.nl VOOR DE HONGER EN DE DORST GROTE MARKT 19 VENRAY Poststraat 11 Venray *5 0478.-^3707 ELEKTROTECHNIEK Nassauplein 2 - 5802 BP Venray Telefoon 0478-582693/06-53371517 Telefax 0478-582693 Hendrik Mesdagstraat 8A 5753 DA Deurne - taartbenodigdheden - workshops - glutenvrije bakproducten HERBERG Herberg de Klomp Merseloseweg 96 Venray

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8