Samenwerking toerisme RooyNet-vrijwilligers in campagne Binnenspel proef Voedselactie in Venray Vliegoefening Zorgwoningen in Veltum Berly-fleur Cd-presentatie Grad en Petran Positief over spectaculair voordeel John Michels CDA-fractieleider .uil cle UuksI/ op de GEHELE collectie 25 26 27 28 1 Donderdag 11 november 2010 - Pagina 7 PEEL EN MAAS Op initiatief van het Huis voor de Zorg loopt momen teel een driejarige campagne onder de naam Binnenspel. Deze campagne, die tot en met 2012 duurt, is bedoeld om de sociale cohesie in Limburg te versterken, waarbij een spe ciaal accent gelegd wordt op wonen, welzijn en zorg. Aansprekende initiatieven van Limburgse burgers op een van deze terreinen worden voor het voetlicht gehaald en vervolgens op de website www.binnenspel. nl geplaatst. Het doel is om ande ren te inspireren deze goede voor beelden te volgen en ook met eigen initiatieven op de genoem de terreinen te komen. Sociale Het voormalige carnavals duo Grad en Petran heeft zaterdag de cd Klèn Geluk gepresenteerd. Dit gebeurde tijdens een voorstelling in De Witte Hoeve in Venray, waar naast Grad en Petran ook Neutjes Rang, Jeroen Aarts, Nard Reijnders en de Bups optredens verzorgden. De presentatie was in handen van Bas van der Zwaan. Nog één keer vermaakten Grad en Petran contacten zi)n bi) al deze initiatie ven erg belangri)k. Onlangs was de vri)willigersgroep van RooyNet onderwerp binnen het pro)ect Binnenspel. Na een voorbereiding van enkele jaren ging op 2 novem ber 2007 RooyNet van start. Het 252.000 euro kostende Venrayse digitaliseringsproject met als doel het vastleggen en voor een breed publiek toegankelijk maken van het Venrayse erfgoed en zijn cul tuurgeschiedenis was in de lucht. Het samenwerkingsproject van de Openbare Bibliotheek, het Gemeentearchief, Museum 't Freu- lekeshuus en het (Lokaal) Histo risch Platform Venray kreeg de financiële steun van de provincie Limburg, die in het kader van de vernieuwingsagenda van de open- (Joep Joosten en Ten Duijf) het publiek met hun gebruikelijke mix van 'schele wazel' en gevoe lige liedjes. De muzikale bege leiding was in handen van Nard Reijnders, in wiens studio in Broekhuizenvorst de cd is opge nomen. De vierhonderd aanwezi gen waren enthousiast en nadat Grad en Petran als afsluiting de titelsong van de cd Klèn Geluk ten gehore hadden gebracht, beloonde het publiek hen met een staande ovatie. Het eerste bare bibliotheken het project voor 90 procent subsidieerde. Ook de Stichting CAI liep warm voor het project en financierde onder meer het vooronderzoek en de uitwer king van het projectplan. Vorig jaar werd het aanlooptra ject afgesloten en het is nu zaak de website boeiend te houden. Daarvoor kunnen de deelnemers in RooyNet zorg dragen. Dat zijn onder andere de ruim dertig bij het Historisch Platform Venray aangesloten organisaties. Een zeer grote hulp daarbij is de vrijwil- ligersgroep. Binnen RooyNet is een groep van ruim twintig vrij willigers al een paar jaar actief op het gebied van digitaliseren, fotograferen en archiveren. Deze exemplaar van Klèn Geluk werd aangeboden aan Hans Gilissen, burgemeester van Venray. In de pauze en na afloop van de presen tatie was de cd voor het eerst ver krijgbaar. Van deze mogelijkheid werd door het aanwezige publiek gretig gebruikgemaakt. Op de cd zijn alle nummers van de cassette Ger Gedoan uit 1991 opgenomen, alsmede nooit eerder uitgebracht materiaal. De opbrengsten van de cd en de kaartverkoop van de pre sentatie komen ten goede aan de december, is via deze radiozender de Dorcas Voedselactie te volgen. In reclamecommercials wordt opgeroepen om mee te doen aan de actie. De luisteraar kan de voedselpakketten volgen tot op de plaats van bestemming. Daarnaast voeren Dorcas en GrootNieuws Radio een extra actie. In de week van de Dorcas Voedselactie staat voor de studio het Oekraïnehuis. Dit huis wordt bewoond door vier personen die moeten zien rond te komen van een voedselpakket en 20 euro. Hun belevenissen zijn live te volgen via de radio. De pro grammering staat de hele week in het teken van de Dorcas Voedsel- actie en dagelijks wordt om 19.45 uur het Dorcas Voedselactie Jour naal uitgezonden. GrootNieuwsRa dio is een christelijk radiostation dat 24 uur per dag, zeven dagen in de week via de ether uitzendt op de middengolf op 1008 AM. Meer informatie is te vinden op www.grootnieuwsradio.nl. Woonevent Venray Tijdens het Woonevent werd door de ondernemers van de spe- cialistenmarkt op 15 en 16 okto ber op het Schouwburgplein een puzzelprijsvraag georganiseerd. Daarbij kon een cadeaubon van 50 euro worden gewonnen. De fami lie Smits uit Venray is de gelukkige prijswinnaar en heeft de cadeau bon inmiddels thuis ontvangen. vrijwilligers beleven heel veel ple zier aan de onderlinge contacten en aan het idee dat ze iets kunnen betekenen voor anderen. In feite zorgen zij er voor dat RooyNet in beweging blijft. Zij stimuleren de bij het HPV aangesloten organi saties hun historisch erfgoed via het web toegankelijk te maken en uit te dragen. Zo nodig verlenen ze daarbij directe hulp of geven instructie hoe te werk te gaan. Al deze vrijwilligers vormen het stevige fundament, waarop Rooy- Net gebouwd is en al een paar jaar als een blok staat. Het is deze vrijwilligersgroep die deze maand centraal staat in het project Bin nenspel. Dat ook RooyNet daarbij extra aandacht krijgt, is een goede zaak, want tijdens de onlangs in zorginstellingen 't Raayke in Tien- ray en Koningserf in Koningslust. Henk Rheiter, medewerker van Koningserf, en twee jonge bewo ners van deze instelling waren aanwezig om uitleg te geven over het goede werk dat de medewer kers van deze instellingen ver richten. Ook bedankten zij Grad en Petran voor hun inzet voor dit goede doel. Een bijzondere rol was tijdens de presentatie wegge legd voor Jeroen Aarts uit Oploo. Hij kreeg vorig jaar een eervolle Boven luchtmachtbasis De Peel in Vredepeel vinden in week 46 vliegactiviteiten plaats in verband met de oefening Advanced Windmill. De vlieg bewegingen zijn van 16 tot en met 19 november. Op dinsdag, woensdag en donderdag wordt gevlogen tussen 09.00 uur en 23.00 uur, op vrijdag tussen 09.00 uur en 13.00 uur. De oefening Advanced Wind mill heeft als doel het opleiden van militairen die vanaf de grond per radio aanwijzingen geven aan vliegers van jachtvliegtuigen over de precieze locatie van de aan te vallen doelen. In het kader van hun opleiding moeten cursisten in praktijksituaties leren samen- Venray gehouden Boekenmarkt bleek dat lang niet iedereen op de hoogte is van het bestaan van www.rooynet.nl. Inmiddels is het RooyNet-con- cept één op één overgenomen door de gemeenten Horst aan de Maas en Gulpen-Wittem. De gemeente Kerkrade gaat nog dit jaar van start en de gemeente Peel en Maas heeft belangstelling voor het concept getoond. En deze ontwikkeling is precies wat de provincie Limburg voor ogen had, toen ze het RooyNet-project enkele jaren geleden met een forse subsidie financieel mogelijk maakte. Het volledige interview met enkele personen van de Rooy- Net-Digigroep is te bekijken op www.binnenspel.nl. vermelding tijdens de talenten jacht van Funpop, het festival voor mensen met een verstandelijke beperking. Zijn Scooterlied staat op Klèn Geluk. Aarts bracht dit nummer ook tijdens de presenta tie ten gehore. Klèn Geluk is ver krijgbaar op diverse verkooppun ten in de gemeenten Venray, Horst aan de Maas en Peel en Maas. Een volledige lijst met verkoop punten, evenals meer informa tie over Grad en Petran, staat op www.gradenpetran.nl. werken met vliegtuigen van ver schillende NAVO-bondgenoten. Hiertoe vinden gedurende het jaar verschillende oefeningen plaats in het luchtruim boven en rondom luchtmachtbasis De Peel. De vlieg tuigen starten en landen niet op luchtmachtbasis De Peel. Voor informatie over de vlieg bewegingen kijk op de website www.defensie.nl/actueel/vliegbe- wegingen of teletekstpagina 766. Voor nadere vragen en eventuele klachten kan worden gebeld met Bureau Communicatie lucht machtbasis De Peel, telefoonnum mer 0493-598045. Klachten kun nen eveneens worden ingediend via www.defensie.nl/actueel/ vliegbewegingen of via het gratis nummer 0800-0226033. Stichting Promotie Noord Limburg en de aangesloten lokale toeristische platforms, die zich breder willen richten op de vrijetijdseconomie, heb ben Stichting Toerisme Noord Limburg uitgenodigd om samen te onderzoeken in hoe verre de betrokken organisa ties, die in het zelfde segment van de economisch belangrij ke vrijetijdsmarkt actief zijn, nog meer synergie en efficien cy kunnen bereiken. De besturen van Stichting Pro motie Noord-Limburg en Stich ting Toerisme Noord-Limburg hebben tijdens een gezamenlijke bestuursvergadering de intentie uitgesproken om, onder leiding van bestuurder Adri Dorrestein, te komen tot een intentieverklaring waarin het vervolgtraject wordt benoemd. Anderhalf jaar geleden is Stichting Promotie Noord-Lim burg, waarin ondernemers en overheden samen optrekken, van start gegaan. In de afgelopen peri ode zijn forse stappen gezet om te komen tot een gerichte promotie- en marketingaanpak waarvan de eerste resultaten duidelijk zicht baar zijn. Vanuit vier lokale plat- forums is er een directe band tus sen de plaatselijke ondernemers en SPNL. Inmiddels zijn ruim 65 zogenaamde digitale i-punten in de regio operationeel en wordt de website www.liefdevoorlimburg. nl, die door SPNL ontwikkeld is, buitengewoon frequent geraad- De gemeenten Horst aan de Maas en Venray, Waterschap Peel en Maasvallei, de pro vincie Limburg en de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) gaan ook in 2011 ver der met het samen controle ren van veehouderijen en glas tuinbouwbedrijven. Dat is de conclusie na het afsluiten van de tweede fase van de proef Vernieuwing Toezicht. In deze proef hebben contro leurs van de verschillende hand- havingsdiensten controles uitge voerd bij agrarische bedrijven in de gemeenten Venray en Horst aan de Maas. Doel is om door de samenwerking het aantal contro lemomenten terug te brengen, Police Experience Day voor jongeren Zes politiekorpsen in Zuid Nederland organiseren op zaterdag 20 november in Eind hoven de Police Experience Day. Een dag vol actie. Een dag waarop middelbare scholieren en andere jongeren kunnen voelen wat het betekent om te handelen als een agent en een situatie te zien door diens ogen. Jonge mensen die interesse heb ben voor werken bij de politie ervaren die dag aan den lijve hoe is het om iemand aan te houden. Om tussenbeide te komen bij een ruzie. Om te schieten met scherp. Om jezelf te moeten verdedigen. Ervaren politiemensen dagen hen uit om het beste uit henzelf te halen. Het evenement is niet nieuw. De afgelopen jaren werd het al met veel succes georgani seerd door de politie Midden-en West- Brabant. Dit is zo goed beval len dat nu heel Zuid-Nederland meedoet. Want er is nog steeds behoefte aan nieuwe agenten. Al was het maar omdat er ook perso neel met pensioen gaat. Werken bij de politie betekent een actieve en afwisselende baan, met avontuur, discipline, specialisatie, teamwork en maatschappelijke verantwoor delijkheid. Werken bij de politie is werken in een zeer diverse maat schappij. Daarom wil de politie een goede werkgever zijn voor een grote diversiteit van mensen. Op www.kombijdepolitie.nl staat in het menu 'Agenda' alle informa tie over de dag en hoe belangstel lenden zich kunnen inschrijven. Het aantal plaatsen is beperkt. Snelheidscontroles Bij snelheidscontroles in Mer- selo en Oostrum zijn maandag 2814 voertuigen gecontroleerd. De hoogste snelheid, 143 kilome ter per uur, werd gemeten op de Beekweg in Merselo, waar een maximumsnelheide van 80 km/ uur geldt. Deze automobilist reed tweemaal langs de radarlocatie met een veel te hoge snelheid: 128 en 143 km/u. Er reden in totaal 271 bestuurders harder dan de toegestane snelheid. De andere controle vond plaats op de Sta tionsweg in Oostrum, binnen de bebouwde kom. Hier passeerden 2089 voertuigen de radarwagen met als hoogst gemeten snelheid 83 km/u. De controles werden uitgevoerd tussen 09.20 uur en 15.00 uur. Alle overtreders krij gen binnenkort een acceptgiro op de deurmat. pleegd. Stichting Toerisme Noord Limburg heeft zich in het afgelo pen jaar, middels onder andere de zeven bekende VVV-winkels, gefo cust op de receptieve VVV functie en vervult daarnaast een belang rijke taak in het verzamelen van lokale recreatieve data zoals eve nementen, bezienswaardigheden en het ontwikkelen van wandel en fietsroutes. Deze data worden ook voor de site Liefde voor Lim burg gebruikt. De beide besturen efficiënter te controleren en de toezichtslast voor de bedrijven te verminderen. In totaal werden een kleine 50 bedrijven bezocht. Uit een onderzoek bij de bezoch te agrarische bedrijven blijkt dat 65% van de ondernemers positief staat tegenover de uitgevoerde gecombineerde controles. 71% van de ondernemers vond deze nieuwe werkwijze een verbete ring ten opzichte van de werk wijze uit het verleden. Ook de inspecteurs zijn positief over hun ervaringen. Zij zien het bredere werk in de proefperiode als ver rijking van de eigen werkzaam heden. De opzet is om te komen tot een structurele samenwerking tussen de genoemde instanties, waarbij de ervaringen en moge- John Michels (42) is vorige week donderdag gekozen tot nieuwe fractievoorzitter van het CDA. De Ysselsteyner volgt per 1 januari 2011 Gerda van Stelten op die vanwege gezondheidsredenen een stap je terug doet. Michels is sinds 2004 actief bin nen het CDA. In 2006 werd hij in de gemeenteraad gekozen. Bij de laatste verkiezingen van novem ber 2009 stond hij op de derde plaats, na Gerda van Stelten en Patrick van der Broeck. Michels heeft in Ysselsteyn een eigen bedrijf: een bouwkundig advies bureau. Vanwege zijn advieswerk op het gebied van bouwen en milieu heeft hij geregeld van doen met de gemeente. Hij beseft dat het risico van belangenverstren geling op de loer ligt. Michels wil hebben geconstateerd dat door betere operationele afstemming en door intensievere samenwer king tussen SPNL, de lokale toeris tische platforums en de Stichting Toerisme Noord-Limburg i.c. de VVV winkels er effectiever en effi ciënter gewerkt kan worden. En dat de beoogde intensivering van de samenwerking vooral tot meer waarde zal leiden voor de inwo ners en de (potentiële) bezoekers van de regio. r lijkheden van de afgelopen jaren worden benut en uitgebouwd. Uiteindelijk is het de bedoeling dat de vier instanties door mid del van gezamenlijke planning en signaaltoezicht het aantal con trolebezoeken kan terugbrengen. Signaaltoezicht houdt in dat con troleurs van één instantie tijdens een bezoek als oog en oor voor de andere instanties fungeren. Het proefproject in de regio Venray is onderdeel van het landelijke pro gramma Vernieuwing Toezicht, waarmee het kabinet onnodige toezichtslast bij ondernemers wil verminderen. Naast de regio Ven- ray lopen soortgelijke proefpro jecten in de gemeente Lansinger- land en in de regio's Den Bosch, Ede en Gouda. hier open en transparant mee omgaan en zal indien nodig zaken overlaten aan de vervangende fractievoorzitter. De Dorcas Voedselactie wordt dit jaar in de week van 31 oktober tot en met 7 november voor de vijftiende keer gehouden. Op meer dan duizend locaties in Neder land wordt voedsel ingeza meld voor de allerarmsten in Oost-Europa. Bij deze actie zijn meer dan 400 kerken, 600 supermarkten en ruim 6000 vrijwilligers betrokken. In Oost-Europa leven nog steeds veel mensen onder de armoede grens. Vooral ouderen worden zwaar getroffen door de economi sche situatie waarin hun land ver keert. Pensioenen bedragen veelal niet meer dan 60 euro per maand. Dit geld gaat op aan vaste lasten als huur, elektriciteit en verwar ming. Voor overige zaken als voed sel en kleding blijft dan onvol doende over. Daarnaast heerst in Oost-Europa hoge werkloos heid. Een sociaal vangnet zoals in Nederland, is daar niet. Geen werk betekent vaak geen inkomen. Ook hebben veel mensen in Oost Europa te lijden onder de enorme prijsstijgingen die worden ver oorzaakt door de voedselcrisis. In 2009 werden tijdens de voedselac tie ruim 52.000 voedselpakketten ingezameld. Dit jaar streven we ernaar om minstens 55.000 voed selpakketten in te zamelen. Het is de bedoeling dat de eerste 20.000 voedselpakketten voor Kerst op de plaats van bestemming terecht komen. Meer dan 600 supermark ten verlenen hun medewerking aan de Voedselactie. De vrijwil ligers delen voedsellijstjes uit aan het winkelende publiek. Op deze lijstjes staan producten die in de voedselpakketten gaan. De klan ten kunnen één of meerdere pro ducten van het lijstje kopen en afgeven aan de vrijwilligers. Op woensdag 3 november wordt in veel kerken Dankdag voor Gewas en Arbeid gevierd. Honderden kerken zamelen tijdens deze diensten voedsel in. In Venray wordt op vrijdag 5 en zaterdag 6 november de Dorcas Voedselactie gehouden in de PLUS Judith en Guido van Dijck aan de Kruidenlaan. Direct na de voedsel- inzameling worden de etenswa ren naar verschillende regiocentra gebracht. Zodra de voedselpak ketten verzendklaar zijn gemaakt, gaan vrijwillige chauffeurs op pad naar Oost-Europa om de pakketten daar af te leveren. Ze zorgen vaak zelf voor een gesponsorde vracht wagencombinatie. De overige transportkosten worden betaald van giften die tijdens de Dorcas Voedselactie in de collectebus sen worden gedeponeerd. Meer informatie: www.dorcasvoedsel- actie.nl. Ook dit jaar ondersteunt GrootNieuwsRadio de Dorcas Voedselactie. Gedurende de gehe le actieperiode, die loopt tot eind Ouderenvereniging Veltum wil leden en andere belang stellenden informeren over de bouw van veertig zorg- woningen bij het nieuwe wijkontmoetingscentrum en vier groepswoningen op het voormalige Kegterrein aan de Blauwververstraat. Belangstellenden zijn welkom op een informatiebijeenkomst op woensdag 24 november in De Kemphaan in Venray. Aanvang 14.00 uur. Sjaak Aveskamp gaat tijdens deze bijeenkomst in op de visie van De Zorggroep op zorg en huisvesting voor mensen met dementie of een chronische licha melijke handicap. Verder besteedt hij aandacht aan de concrete bouwinitiatieven in de gemeente Venray en het concept van het wijkcentrum ter vervanging van categorale dagvoorzieningen. Aanmelding voor deelname aan deze informatiebijeenkomst wordt op prijs gesteld en kan via e-mail info@ouderenbelangenveltum.nl of via telefoon (0478)582839 of (0478)516193. •fke^o.: Xfro. Venrayseweg 7 - Overloon 0478-641890 [ÓÖNDÉM® pVRÜWÖfl ZATERDAG l KOOPzoNDAG 1 HOUEMBERJ NOVEMBER NOVEMBER NOVEMBER Korting geldt niet opalgepiïjsde artikelen en aanbn kers ff f www.berly-fleur.nl donderdag 18 november vrijdag 19 november 9.00-21.00 uur zaterdag 20 november 9.00-18.00 uur zondag 21 november 10.00-17.00 uur schrijf nu in voor onze workshops PawÏiIaV IUIa#*Ia met stijl en/karakter Grotestraat 32, 5801 BH Venray, Tel. 0478-5

Peel en Maas | 2010 | | pagina 7