De schijnwerpj Glenn Gielei (SV Mersi •SA*Ven ray Sporting gelukkig MVC'19 ST langs SVOC01 ontbeert effectiviteit Eerste nederlaag Ysselsteyn Venray klopt EHC in derby Gretig Leunen troeft Sparta'18 volledig af Venray zaterdag tegen Blauw Geel '//I/I Summa Topschutters] Klassement Suïnma PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2010 - Pagina 25 top inn town ff"AlXrll llit 1 Will Kledingsponsors: FLE> TRONICS SPORT2000 AGtOtrLaDctEieNpMarEkMToBvEeRrlSa:nd Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. Trainer Langstraat: "Wij moeten het van strijd en het collectief hebben" Volharding bekert tegen Wittenhorst SV Oostrum Programma zaterdag 13 november MVC'19 A1-S.V Oostrum A1 15.00 America B1-SV Oostrum B1 14.30 SV Oostrum M11B1-SJVV M11B1 13.00 SV Oostrum C1-EWC'46 C1 15.00 Wittenhorst C4-SV Oostrum C2 13.00 SV Oostrum D1-SV United D1CO 9.00 Sporting S.T. D1G-SV Oostrum D2 10.00 Blerick D3-SV Oostrum D3 12.00 Helenaveen D1-SV Oostrum D4 13.15 SV Oostrum E1-TSC'04 E1 9.00 SV Oostrum E2-RESIA E4 9.30 SV Merselo De redactie van Peel en Maas zet^Ck in het voetbalseizoen 2009-2010 weke een speler, trainer of ander 'voebaldier' van een amateurvereniging uit het spreidingsgebied van PeelarnMaas in de schijnwerpers. De gastspeler voorstelt net als de voetbalkennejswan het Venrayse nieuwsblad ook nu weer de uitsla ;en van tien amateurduebrae dat weekend gespeeld worden. Zijn de voorspellingen van de gastspelerbeter, dan wint hij een bal voor de jeugdafdeling van zijn v >et- balvereniging, diebeschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan het Hensei plein in Venray Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore mee naar en prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om de eer. Deze week in De schijnwerper op: Glenn Gielens, aanvaller van zesdeklasser SV Merselo Venray-Blauw Geel Volharding-Rood Wit'62 SSS'18-Venlosche Boys Leunen-Venlo Sparta'18-Sporting ST Oostrum-HBSV SV United-Melderslo Holthees-EWC'46 Ysselsteyn-Neerkandia Merselo-SVOC'01 Glenn Gielens 3-1 1-0 2-0 1 -1 1-4 0-2 1-2 2-1 4-1 5-0 redactie 3-0 1-1 1-1 1-2 1-1 1-3 3-1 3-1 2-1 2-1 Jeffrey Versteegen van Ysselsteyn kwam met zijn voorspellingen uit op een puntentotaal van drie, redacteur Ron Koenen van Peel en Maas sprokkelde een puntje meer bij elkaar. Beiden hebben echter nog drie afgelaste duels tegoed: Herpinia-SSS'18, Holthees-Egchel en Astrantia-Merselo. Klassement: 1) Stan Venhuizen (SSS'18) 14 punten 2) Peter van den Heuvel (Holthees) 3) Freddy van den Munckhof (SV United) 6 4) Ben Verberkt (Volharding) en Bastian Bouwsema (Oostrum) 4 6) Rik Linders (SV Venray) en Jeffrey Versteegen (Ysselsteyn)* 3 7) Sander Thijssen (Sporting ST) 2 8) Mark Weijs (Leunen) 0 *Jeffrey Versteegen van Ysselsteyn heeft nog drie afgelaste duels tegoed: Herpi- nia-SSS'18, Holthees-Egchel en Astrantia-Merselo. Dé voetbal speciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas weer prachtige prijzen winnen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redac tie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschut ters Klassement 2010-2011. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2010 2011. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement scoorde koploper Ysselsteyn niet, maar blijft met 21 treffers wel aan kop. Merselo kwam niet in actie en blijft op 20 goals, terwijl Venray door de vijf tref fers tegen EHC steeg naar de derde plaats met 19 doelpunten. In het individuele klassement blij ven Tom Hendriks (Ysselsteyn) met Maatwerk In financiële zekerheid tien treffers en Ahmad Qurishi (Mer- selo) met zeven goals de nummers een en twee. Teamklassement 1) Ysselsteyn 21 2) Merselo 20 3) Venray 19 4) SSS'18 en Sporting ST 17 6) Volharding en Leunen 15 8) Oostrum en Holthees 14 10) SV United 11 11) SVOC'01 4 Individueel klassement 1) Tom Hendriks (Ysselsteyn) 10 2) Ahmad Qurishi (Merselo) 7 3) Dave Hendriks (Volharding), Chris Wilschut (Oostrum) en Joost Jen- neskens (SV United) 5 6) Dave Hendrix (Venray), Sander Thijssen (Sporting ST), Bas Litjens en Mark Maassen (beiden Merselo), Michiel Santegoeds (Holthees) en Erik Ermers (Volharding 4. Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering BV. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Plus van Dijck Venray Price Cleaning B.V. k, Venray hl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Verstraaten Business Travel Vie Curi Vitaal ABN/AM RO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie BV. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers De Aanpak Bouwservice B.V. De Beejekurf, restaurant De Lekkernij - tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie BV. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers FlexEvents Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gossimijne, bar-bistro Hoogma Advies B.V. Hypotheekshop, Venray Hotel Asteria ING, Venray Innovate Nederland B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors B.V. Jenniskens Installatie B.V. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Kortenbos, Mental Balance Center Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Melskens Beheer B.V. ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" Peka Kroef B.V. Peelrand Makelaardij B.V. PG Group BV Tegels, Sanitair en Tegelwerken V. ie Uitmarkt ■s Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Sterke Tekst Studio Spinazie Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Volantis B.V. WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms ZR Accountants en Adviseurs Sporting ST-MVC'19 3-2 (1-1). Doelpunten Sporting ST: Martijn Christians, Robin Tissen en Sander Thijssen. Sporting ST heeft in de vierde klas se F een meer spannende dan goede wedstrijd de drie punten in eigen huis weten te houden. Op Sportpark 't Hoogveld wonnen de gastheren met 3 2 van MVC'19 uit Maasbree. Vanaf het eerste fluitsignaal werd duidelijk met welke intenties MVC'19 naar Tienray was afgereisd. Met veel strijd en druk naar voren werd Sporting ST vastgezet op eigen helft. Dit leidde in de tiende minuut tot de eerste mogelijkheid waarbij doelman Bram Willems goed redding bracht. In de vierentwintig ste minuut volgde er een voorzet die Jeroen van Bers over doelman Willems in het doel kopte: 0-1Deze voorsprong was zeer terecht, alle persoonlijke duels werden verloren door de man nen van Sporting ST. Uit het niets maak te Martijn Christians de gelijkmaker. Een vrije trap werd goed ingespeeld op John Thijssen, die op zijn beurt Martijn in stelling bracht: 1-1. Sporting ST begon heel anders aan de tweede helft. In de vijfenvijftigste minuut werd een goede voorzet van Sander Thijssen door broer John tegen de paal gekopt. De wedstrijd werd hierna wat onvrien delijker, dit leidde tot een aantal gele kaarten. In de zevenenzestigste minuut zette de mee opgekomen libero, Robin Thissen, Ralph van Essen vrij voor de keeper. Helaas schoot hij te gehaast de bal over het doel. Drie minuten later besloot Robin Thissen het zelf maar eens te proberen. Vanaf 40 meter schoot hij de bal op schitterende wijze over de keeper van MVC, een wereld goal: 2-1. MVC'19 speelde net zoals in de eerste helft fel en strijdvaardig, hierdoor bleven ze constant dreigend. In de vijfenzeventigste minuut schoot Ron Van de Kerkhof de 2-2 tegen de touwen. In de zesentachtigste minuut bleek uiteindelijk het geluk aan de zijde van Sporting ST. Robin Thissen legde de bal terug op Sander Thijssen, die besloot te schieten. Tot ieders ver bazing dwarrelde de bal via een voet van een MVC'19 verdediger over de keeper in het doel: 3-2). Door deze overwinning sluiten de mannen van Sporting ST aan bij de middenmoot en kunnen ze weer naar boven kijken. Volgende week wacht de uitwedstrijd bij Sparta '18. SVOC01-De Willy s 1-2 (1-0). Doelpunt SVOC'01: Dirk van de Ven. Hekkensluiter SVOC'01 blijft in de zesde klasse E in de hoek waar de klappen vallen. De thuiswedstrijd tegen De Willy's ging onnodig met 1 2 verloren. Na de goede wedstrijd van vorige week tegen koploper Elsen- dorp, die zonder punten werd afge sloten, gingen de tricolores op jacht naar de eerste overwinning tegen De Willy's. Het eerste gevaar werd na tien minuten gesticht door de gasten, maar een schot uit een moeilijke hoek ging voorlangs. Vijf minuten later was het back Bart Jennniskens die opstoomde en een perfecte voorzet afleverde op Maikel Wismans die deze opgelegde kans helaas niet wist te verzilveren. Een gelijkopgaande strijd speelde zich af op sportpark De Heesakker waar de volgende kans voor De Willy's was. Een goede reflex van Mikey Ellery en de paal stonden echter de openings treffer in de weg. Na een half uur spe len gaf Gordon Velthuijzen een mooie steekpass op Maikel Wismans die ech ter op de keeper stuitte. In de rebound die volgde legde diezelfde Wismans de bal panklaar voor de opkomende Dirk van de Ven, die de thuisploeg op voor sprong zette. Na de rust kwam het eer ste gevaar van SVOC'01. Gordon Velt- huijzen soleerde door de achterhoede, maar zijn schot ging voorlangs. Na een klein uurtje spelen beging Mikey Ellery binnen de beruchte krijtlijnen een overtreding die werd bestraft met een strafschop. Hij keerde deze echter zelf zodat SVOC'01 op voorsprong bleef. Kort daarop kreeg Maikel Wismans via Gordon Velthuijzen een goede kans om de voorsprong uit te breiden, maar hij miste echter wederom. Een kwartier voor tijd kwam De Willy's langszij en de gasten roken meer dan een punt. Vijf minuten later stoomde de voorstopper van de gasten op en legde de bal prima terug op de zestien. Een van de middenvelders haalde ver volgens genadeloos de trekker over en zorgde er voor dat SVOC'01 wederom puntloos bleef. Zondag staat de derby tegen Merselo op het programma. RKPVV-Ysselsteyn 2-0. De wedstrijd PVV-Ysselsteyn is in de vijfde klasse F na afloop helemaal ontspoord. Koploper Ysselsteyn leed zijn eerste nederlaag (2-0). Dat was vooral te wijten aan de zwakke arbi ter die niet durfde op te treden tegen de intimiderende thuisclub. De hele wedstrijd was de sfeer al gespannen. Na afloop ontstond er een vechtpar tij toen de grensrechter van PVV een Ysselsteynse supportster met zijn vlag sloeg. De politie moest er aan te pas komen om de orde te herstellen. Op de overwinning van de Helmon- ders viel helemaal niets af te dingen. PVV begon zeer fel aan de wedstrijd en hield dit lang vol op het moeilijk bespeelbare, zware veld. Doelman Rob Berkers van Ysselsteyn werd voortdurend op de proef gesteld en groeide dan ook uit tot de uitblinker bij de gasten. Met prachtig keepers werk wist hij het doel meer dan een uur schoon te houden. Toch kreeg Ysselsteyn voor de rust ook enkele kansen door Jeroen Sanders en Tom Hendriks, maar ook de PVV-doelman was op zijn hoede, waardoor beide partijen met een gelijke 0-0 stand gin gen rusten. Na de thee waren de Hel- monders opnieuw de betere ploeg, maar kon het bij een 0-0 stand nog alle kanten op. Ysselsteyn speelt over het algemeen zeer sterke tweede helf ten, maar deze middag wenste PVV niet te zwichten en met een tomeloze inzet trok de thuisploeg deze middag aan het langste eind. In de 68e minuut moest Ysselsteyn doelman Rob Ber- kers zich gewonnen geven op een van richting veranderd schot en was dan ook volkomen kansloos: 1-0. Yssel- steyn voerde de druk nog wel iets op, maar verder dan wat speldenprikjes kwam men niet. PVV bleef de meest gevaarlijke ploeg en toen vijf minuten voor tijd uit een strafschop de 2-0 op het scorebord stond, was de eerste nederlaag voor Ysselsteyn een feit. Zondag komt Neerkandia uit de Neerkant, nummer twee op de rang lijst, op bezoek in Ysselsteyn. EHC-Venray 2-5 (0-2). Doelpunten: 2. Wout Gom- mers 0-1; 45. Dave Hendrix 0-2; 70. Remo Gielkens 1-2; 77. Nick Bronzwaer 1-3; 80. Angelo Claes- sen 2-3; 81. Nick Bronzwaer 2-4; 85. Rik Linders 2-5. Scheidsrech ter: Souwen (Esbeek). Toeschou wers: 250. Rode kaart: 43. Dennis Jacobs (EHC) vanwege neerhalen tegenstander, 48. Ole Tobiasen (EHC) wegens natrappen en 70. Wout Gommers (Venray) vanwege haken tegenstander. Gele kaart: Bas Joosten (Venray). SV Venray: Nielen; Van Mil, Geenen, Lenders (46. Janssen) en Custers; Van Bergen, Willem- se, Gommers en Hendrix; Joos- ten (80. Linders) en Thoone (75. Bronzwaer). Een week na de eclatante 8-1 over winning op DESK heeft Venray in Hoensbroek de opmars voortgezet in de hoofdklasse B. In een merkwaar dige Limburgse derby werd EHC met 2-5 verslagen. Trainer Jan Poels startte met dezelfde basisopstelling als een week eerder. Het duel begon uitste kend voor de Venraynaren. Uit een vrije trap vanaf 35 meter van Freek Thoone kopte Wout Gommers de openingstreffer binnen: 0-1. Daarna was het de beurt aan de thuisclub die enkele goede kansen kreeg. De sterk keepende Niels Nielen sleepte zijn team door de moeilijke momenten heen. Vlak voor rust kwamen de Zuid Limburgers met tien man te staan. Wout Gommers kon op aangeven van Bas Joosten alleen op het doel afgaan en hij werd neergetrokken door Den nis Jacobs: rood. Nog voor de pauze verdubbelde Venray de voorsprong. Uit een hoekschop van Tom van Ber- gen kopte Robert Willemse de bal door naar Dave Hendrix die de 0-2 binnenschoot. Na de hervatting stuur de EHC-trainer Jean Maes zijn libero Ole Tobiasen naar de frontlinie. Voor de ex-prof van MVV zou de tweede helft slechts enkele minuten duren. Nadat hij werd aangetikt door Paul Janssen, nam Tobiasen wraak op de Overloner die tijdens de rust Sander Lenders (liesblessure) had afgelost. Arbiter Souwen kende geen pardon voor de oud-prof en hij trok opnieuw de rode prent. Met negen man wist EHC zowaar op 1-2 te komen. Doel puntenmaker Remo Gielkens kwam op de terugweg ten val. Hij zou zijn aangetikt door Wout Gommers. Het gebeurde buiten het zichtveld van de arbiter. Toch trok de leidsman na het nodige tumult de rode kaart voor de Venrayse captain. "Ik heb hem echt niet geraakt", beweert Gommers. "Dat heeft die speler na afloop ook toege geven. Maar ja, het staat wel op het wedstrijdformulier. Het zal ook heb ben meegespeeld dat EHC al twee rode kaarten had. Met de tv-beelden van L1 proberen we het bij de KNVB nog ongedaan te maken. ik hoop dat het lukt, want anders ben ik zaterdag tegen Blauw Geel geschorst." Een kwartier voor tijd kwam Nick Bronzwaer in het veld voor Freek Thoone. Uit een crosspass van Bas Joosten knalde Bronzwaer de bal ineens binnen: 1-3. Vlak daarna wist EHC terug te komen tot 2-3. Een minuut later was het opnieuw Bron- zwaer die doel trof: 2-4. Ditmaal was de eveneens ingevallen Rik Linders de aangever. In het slotakkoord waren de rollen omgedraaid. Uit een uitgespeel de aanval tikte Nick Bronzwaer de bal naar Rik Linders die de 2-5 op het sco rebord zette. [SPOrtnieuws -info Leunen-Sparta'18 5-0 (3-0). Doelpunten: 10. Roy Keijsers 1-0; 35. Roy Keijsers 2-0; 45. Guus Gielens 3-0; 67. Bobby Minten (eigen doel) 4-0; 83. Nick Litjens 5-0. Scheidsrechter: Netelmans (Schaijk). Toeschouwers: 110. Gele kaart: Rob Gielens (Leunen), Pim Nellen, Danny Vullings en Bart Peeters (Sparta'18). Leunen: Koenen; Biezenaar, Ruud van Ool, Rob van Ool en Koen Gielens; Rob Gielens (46. Van den Heuvel), Thomas Litjens en Keijsers; Guus Gielens, Sijberts (68. Nick Litjens) en Tolkamp (78. Hendrix). Door Henk Willemssen Leunen is op stoom gekomen in de vierde klasse F. Na de 2-4 zege op MVC'19 - de eerste winstpartij in deze competitie - veegden de oranje-witten zondag op eigen ter rein het hoger geklasseerde Spar- ta'18 van de mat: 5-0. Na de slech te start met drie nederlagen op rij, heeft trainer Henk Langstraat het over een andere boeg gegooid. Met veel strijd en een hecht collec tief als nieuwe wapens is Leunen uit het dal geklommen. "Na de nederlaag tegen Quick Boys, Leunen-middenvelder Thomas Litjens levert een voorzet af op het Sparta-doel. ons derde verlies, moest het anders", vertelt Langstraat. "We hadden op het veld te weinig voor elkaar over. We weten onze tekortkomingen en dat moeten we compenseren met strijd. Dat zullen we iedere week opnieuw moeten opbrengen. Uit tegen HBSV kwam de ommekeer. Maar de echte overtuiging komt pas met de resulta ten Zo'n 5-0 is daarom heerlijk voor de jongens." Langstraat wijst erop dat de beste Leunse voetballers buiten het eigen dorp voetballen: Freek Thoone (Ven- ray), Jaap Litjens (Volharding) en Frits Lucassen (SSS'18). Bovendien is top scorer Tom Hendriks vertrokken naar Ysselsteyn. Het scoren is vanaf het begin een groot probleem: zes tref fers in de eerste zeven duels. Terwijl de laatste twee ontmoetingen negen doelpunten opleveren. "Kansen heb ben we het hele seizoen al veel gehad. Het begon al thuis tegen Belfeldia. We wisten ze telkens niet af te maken. Ter wijl we nu een optimaal rendement halen", stelt de Venlonaar tevreden vast. De openingsminuten zijn nog voor de Sevenumse gasten. Doelman Robin Koenen pakt een inzet van Erik Minten. Het eerste gevaar van Leunen komt in de negende minuut als Guus Gielens doorbreekt over de linkerflank. Hij stuit op doelman René Verhaeg. Een minuut later heeft Joost Tolkamp een goede actie op links. De bal belandt in de zestien bij Roy Keijsers die zich niet bedenkt en de 1-0 in de verre hoek binnenschiet. De Spartanen hebben geen antwoord op de Leunse daden drang. Rob Gielens kopt de bal door naar spits Wim Sijberts die de bal naast mikt. Eenmaal weten de Sevenum- mers nog uit te breken als aanvoerder Bobby Minten op avontuur gaat. Hij mist het doel op enkele centimeters. De oranje-witten zetten druk over het hele veld waardoor de bezoekers niet in hun spel komen. Daarbij aangemoe digd door de fel coachende Langstraat. "Wat een druktemaker", merkt een Sevenumse supporter op. Op links is de jonge Joost Tolkamp zijn bewaker Bart Peeters herhaalde lijk te vlug af. Na weer een overtreding slingert Koen Gielens (terug na een schorsing) de vrije trap vanaf dertig meter hoog voor de pot. Daar is het opnieuw Roy Keijsers, ditmaal met een kopbal, die doeltreffend is: 2-0. Vlak voor rust wordt de opkomende Koen Gielens in volle vlucht onderuit geschoffeld door Danny Vullings: geel en vrije trap. Guus Gielens weet er wel raad mee. Hij kogelt de bal vanaf twintig meter ineens binnen: 3-0. Na de pauze zet Sparta'18 het ver wachte offensief in. De Leunse defen sie, met de sterke broers Ruud en Rob van Ool in het centrum, weet van geen wijken. Er ontstaat tumult als Koen Gielens achter de rug van de arbiter wordt getorpedeerd door Roy Vullings. Langs de kant ontstaan meer irritaties. Het tijdrekken en de opmerkingen van Langstraat vallen niet in goede aarde bij het Sparta-kamp. Na een uur komen de bezoekers bijna op 3-1 als invaller Chiel Rijs de bal na een kluts tegen de onderkant van de lat schiet. Hier zit het de thuisclub even mee. Een paar minuten later is de strijd beslist als Bobby Minten zo in het nauw wordt gebracht door Thomas Litjens dat hij zijn eigen doelman passeert: 4-0. De Spartanen geven zich gewonnen en Leunen speelt het slim uit. Koen Gie- lens wordt weer eens gevloerd. Dit keer is Bart Peeters de dader, ook hij krijgt geel. Zeven minuten voor tijd is het de zojuist ingevallen Nick Litjens die vrij voor het doel opduikt en de 5 0 binnenschiet. Vlak daarna kan Litjens weer alleen op het doel afstormen. Buiten de zestien komt hij in een ste vige aanvaring met doelman Verhaeg. Nick Litjens moet geblesseerd naar de kant waardoor Leunen het duel met tien man eindigt. Voor het eerst dit seizoen speelt Venray een competitieduel in de hoofdklasse B op zaterdagavond. Om 19.30 uur is nieuwkomer Blauw Geel uit Veghel de tegen stander op sportpark De Wieën. Na de overwinningen op DESK en EHC willen de manschappen van trainer Jan Poels de stijgende lijn doortrekken. Venray en Blauw Geel vertoeven met ieder twaalf punten in de midden moot. Het is de eerste keer dat beide clubs elkaar in de hoofdklasse treffen. De Venraynaren klommen door de twee recente zeges van de dertiende naar de zeven plek. In de langgerekte middenmoot zijn de onderlinge ver schillen klein. Een tegenvaller is de rode kaart die aanvoerder Wout Gom- mers afgelopen zondag in Hoensbroek opliep. Daardoor is de middenvelder voor komende zaterdag automatisch geschorst. Naar verwachting zal Nick Bronzwaer of Rik Linders de positie van Gommers overnemen. Zeven maanden geleden (op 14 april) was Blauw Geel ook al te gast op De Wieën. In de achtste finales van het bekertoernooi won de club uit Veghel met 0-1. Blauw Geel eindigde afgelopen seizoen als tweede achter kampioen Deurne in de eerste klasse D. Door de invoering van de topklasse promoveerde de club naar de hoofd klasse. In de tweede klasse H krijgt SSS'18 koploper Venlosche Boys op bezoek. De Overloners bewaren geen goede herinneringen aan deze opponent. Vorig seizoen leed SSS'18 thuis de grootste competitienederlaag tegen de Venlonaren (0-5). Ook het uitduel ging verloren (3-1). In het seizoen 2008/09 verloren de geel-zwarten ook al beide ontmoetingen. Trainer John Thijssen kan zondag wellicht nog geen beroep doen op Frits Lucassen, die kampt met een hamstringblessure. Volharding staat na de 0-1 uitzege op Blerick in puntenaantal gelijk met SSS'18. Maar de ploeg uit Overloon heeft nog het inhaalduel met Herpinia tegoed. Volharding treedt zondag voor eigen publiek aan tegen Rood Wit'62. De ploeg uit Helmond greep vorig sei zoen de titel in de derde klasse. Door de terugkeer van een aantal spelers naar Dijkse Boys, heeft Rood Wit'62 het lastig in de tweede klasse. Wil Vol harding mee blijven doen in de top, dan moeten er zondag drie punten worden gepakt. In de vierde klasse F begint het er steeds somberder uit te zien voor Oostrum. De nieuwkomer heeft de rode lantaarn stevig in handen gekre gen. Oostrum en de vierde klasse lijkt geen gelukkige combinatie. De laatste twee keer, in 1992 en 2008, moesten de rood-witten telkens na een seizoen alweer afdalen. Zondag is de nummer vier HBSV de tegenstander op sport park De Spar. Leunen heeft na twee zeges de degradatiezone verlaten. Komend weekeinde wacht de oranje- witten een zware klus want het sterke Venlo komt op bezoek. Twee weken geleden pakten de Venlonaren de eer ste periodetitel. Sporting ST behaalde een heel nuttige 3-2 zege op MVC'19. Daardoor nam de fusieclub verder afstand van de bedreigde zone. Zon dag treedt de ploeg uit Tienray en Swolgen in Sevenum aan tegen Spar- ta'18. De Spartanen staan een plek hoger en hebben drie punten meer dan Sporting ST. De Sevenummers zullen zich willen revancheren van de 5-0 blamage tegen Leunen. In de vijfde klasse F werd Hol- thees-Egchel afgelast. Dit duel wordt waarschijnlijk ingehaald op zondag 28 november. Zondag speelt Holthees thuis tegen EWC'46. De tegenstander uit Well kent geen geheimen voor trainer Twan Bloemen, die de afgelo pen twee seizoenen EWC onder zijn hoede had. De Wellse nieuwkomer staat voorlaatste en komt moeilijk tot scoren. Voor subtopper Holthees moet de ontmoeting drie punten kunnen opleveren. SV United krijgt koploper Melderslo op bezoek. De vreugde over de komst van aanwinst Kevin Koolhof werd afgelopen zon- dag overschaduwd door het uitvallen van Joost Jenneskens. De Meerlose topscorer kreeg opnieuw te maken met een oude vervelende blessure: de schouder uit de kom. Koploper Ysselsteyn is in de vijfde klasse F bij PVV tegen zijn eerste nederlaag aangelopen. Toch is de kop positie niet in gevaar, want de Peelbe- woners hebben na een uitstekende serie de concurrentie al op grote ach terstand gezet. Zondag speelt Yssel- steyn voor eigen publiek de derby tegen Neerkandia dat de tweede plaats bezet. In de zesde klasse E staat zondag de derby Merselo-SVOC'01 op het programma. Op 1 november 2009 versloeg SVOC'01 de Merselona- ren in eigen huis nog met 2-3. Het waren betere tijden voor de fusie club uit Oirlo-Castenray, dat toen de tweede plaats bezette. Na acht duels had SVOC'01 afgelopen seizoen 21 punten. Het contrast is levensgroot, want de oogst is in deze jaargang met slechts een puntje wel heel schamel. Merselo, dat in de kopgroep bivak keert, verschijnt dan ook als favoriet aan de aftrap. Maandagavond is in Leveroy geloot voor de derde en vierde bekerronde. In de derde ronde lootte Volharding de thuiswedstrijd tegen Wittenhorst. Het duel wordt gespeeld op zondag 28 november. SSS'18 is vrijgeloot. De derde ronde is een tussenronde om uit te komen op 32 clubs. In de vierde ronde speelt tweedeklasser SSS'18 de uitwedstrijd tegen Breven- dia. De club uit Stramproy is koploper in de vierde klasse D. Ook Volharding lootte een uitduel, tenminste als eerst Wittenhorst wordt uitgeschakeld. De Vierlingsbeekse tweedeklasser of Wittenhorst gaat op bezoek bij de winnaar van Baarlo-PSV'35. De duels uit de vierde ronde worden gespeeld op dinsdag 14 december of zondag 19 december. Uitslagen Volharding A2-Oostrum A2 3-0 EWC'46 B1-Oostrum B1 10-3 Kronenberg E1-Oostrum E1 3-1 Quick Boys'31 F1-Oostrum F1 1-6 SV Quick Boys'31-SV Oostrum 2-1 Merselo 2-SV Oostrum 2 2-2 SV Oostrum 3-SV Lottum 2 5-1 SV Oostrum 4-EWC'46 3 1-2 SV Oostrum 5-SSS'18 5 1-6 Hegelsom 4-SV Oostrum 6 3-0 Mierlo Hout DA1-SV Oostrum DA1 1-2 GFC'33 E4-SV Oostrum E3 9.15 Melderslo E3-SV Oostrum E4 9.15 VCH E3-SV Oostrum E5 11.00 SV Oostrum F1-Sparta'18 F2 11.00 SV Oostrum F2-EWC'46 F3 11.00 SSS'18 F4-SV Oostrum F3 9.00 SVEB MP1/2-Oostrum MP1/2 1000 PVV Helmond-SV Oostrum Vet.,16.30 vertrek 15:30 Programma zondag 14 november SV Oostrum-HBSV 14.30 SV Oostrum 2-Leunen 3 12.00 SV Oostrum 3-Leunen 4 10.00 Holthees 2-SV Oostrum 4 11.00 JVC Cuijk DA1-SV Oostrum DA110.30 Uitslagen Merselo 2-Oostrum 2 2-2 Merselo 4-Melderslo 4 1-3 Toxandria C1-Merselo C1 2-5 Mierlo Hout D5G-Merselo D1 4-1 Merselo E1-SVOC'01 E2G 10-2 Merselo F1-MVC'19 F5 1-0 Programma zaterdag 13 november Merselo-vet.-SV United vet (W) 17.00 Merselo B1-SVOC'01 B1G 15.00 Merselo C1-Gemert C2 13.15 Someren D5-Merselo D1 10.30 Volharding E4-Merselo E1 11.00 Merselo E2-Wittenhorst E9 11.15 Baarlo F4-Merselo F1 9.00 Programma zondag 14 november Merselo-SVOC'01 14.30 Heijen 2-Merselo 2 11.30 Merselo 3-DSV 4 11.00 Leunen 6-Merselo 4 10.30 Naam: Glenn Gielens Leeftijd: 19 jaar Woonplaats: Merselo Partner: heb ik niet Studie: CIOS Club: SV Merselo Positie: aanvaller Hoogtepunt: als invaller bij het eerste scoren met een omhaal, het was de winnende 2-1 in de 87e minuut. Dieptepunt: een vervelende blessure, ingescheurde enkelbanden Beste trainer: Pep Guardiola Slechtste trainer: Aad de Mos Beste boek/tijdschrift/krant: Spits Andere hobby's: Uitgaan Mooiste vrouw: Roxanne Buksak, de dochter van de trainer Favoriete club: FC Barcelona Favoriete speler: Lionel Messi Favoriete tv-programma: Barca TV Favoriete vakantieland: Spanje Wie wordt kampioen in jullie klasse?: Merselo Wie wordt laatste in jullie klasse?: SVOC'01

Peel en Maas | 2010 | | pagina 25