Gemeente Venray Bedrijvennetwerk Energiezuinig Venray opgericht Uw sportieve activiteit op de 'Sport in Venray-kalender' KiW «nats w HSëlli. Tl 4 Laatste stap bestemmings plan Buitengebied BenWop bezoek bij Walkro in Blitterswijck Inzameling textiel Web-enquête voor nieuw jongerencentrum Kijk ook op www.venray.nl Samenwerkingsovereenkomst Gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum getekend gm*t* PEEL EN MAAS Donderdag 11 november 2010 - Pagina 19 Gemeentehuis Openingstijden ««aawvMVgitT 4*» j» m m Net als vorig jaar willen de sportconsulenten van de gemeente Venray weer graag een kalender verspreiden. Daarop kan elke vereniging zijn sportieve activiteiten, zoals toernooien, instuiven en sportdagen promoten. Heeft uw vereniging een sportieve activiteit die interessant is voor op de kalender? Meld de volgende gegevens dan vóór 1 december aan sportconsulent Marloes Faesen, e-mail m.faesen@synthese.nl: data, tijden en locaties sportactiviteit. Meld ook of het een open of een gesloten activiteit is (alleen voor leden of mag iedereen meedoen?). Voor een open evenement: hoe kan men zich inschrijven? Vermeld eveneens een website waarop informatie staat over de activiteit. Zo kan de informatie op de kalender beknopt zijn. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 45 Afgelopen dinsdag heeft het college vanBenW het bestem mingsplan Buitengebied behandeld en ter vaststelling aangeboden aan de gemeente raad. De 259 binnengekomen zienswijzen zijn zorgvuldig behandeld en hebben geleid tot verbetering en verduidelijking van de regels en de lay-out. De gemeenteraad behandelt het plan op 14 december. Het nieuwe bestemmingsplan geeft meer mogelijkheden voor ruimtelijke ontwikkelingen. Uitgangspunt hierbij is dat de ontwikkelingen plaatsvinden in de gebieden die daarvoor het meest geschikt zijn. Er wordt met respect omgegaan met de ruimtelijke kwaliteit in het gebied. Voor verschillende ontwikkelingen geldt dat er een tegenprestatie gevraagd wordt. Denk hierbij bijvoorbeeld aan landschappelijke inpassingen, hergebruik van gebou wen of sloop. Het bestemmingsplan Buitengebied heeft als doel het bieden van een juridisch-planolo- gisch kader voor onder andere de agrarische sector, natuur, maar ook voor niet-agrarische bedrijven in het buitengebied van Venray. Daarnaast beschermt het bestemmingsplan natuur-, landschappelijke- en cultuurhistorische waarden. Tevreden over proces Wethouder Patrick van der Broeck is niet alleen tevreden over het eindresultaat, maar ook over het proces: "We hebben actief met onze inwoners van het buitengebied gecommuniceerd en hen betrokken bij het proces, onder andere door het organiseren van een informatie bijeenkomst en door overleg met verschillende partijen. Waar mogelijk staat het bestemmingsplan uitbreiding van het bouwvlak toe, zijn er mogelijkheden voor vestiging en uitbreiding van niet- agrarische bedrijven. Ook staat het bestemmingsplan een agrarische nevenactiviteit toe, zoals een zorgboerderij". Vaststelling In 2005 heeft de gemeenteraad al een bestemmingsplan Buitengebied vastgesteld. De provincie heeft haar goedkeuring hiervoor onthouden, naar aanleiding van de uitspraak van de Raad van State. Daarom is in 2008 een herstart gemaakt met het opstellen van een nieuw bestemmingsplan voor het buiten gebied van Venray. Het college van BenW heeft het bestemmingsplan inmiddels aangeboden aan de gemeenteraad. De raad behandelt het bestemmingsplan Buitengebied op 14 december. Kortingen op waterbesparende kranen, isolatieglas of extra garantie op een nieuwe HR- ketel. Het bedrijvennetwerk 'Energiezuinig Venray' heeft tot en met december 2011 dit soort aanbiedingen voor inwoners van de gemeente Venray. Om het bedrijvennetwerk op te richten tekenden ruim twintig (voor namelijk) Venrayse bedrijven op 25 oktober een intentie overeenkomst. Het bedrijvennetwerk maakt onderdeel uit van de campagne 'Energiezuinig Venray'. Met deze campagne wil de gemeente Venray energiebesparing stimuleren bij u thuis! Dit wil de gemeente bereiken door u te informeren over de moge lijkheden en door de aanbiedingen van het bedrijvennetwerk. Bij de meeste mensen valt thuis al gauw 30 procent te besparen op de energiekosten. Fijn voor het milieu, maar óók voor uw portemonnee! Aanbiedingen De aanbiedingen van het bedrijven netwerk kunnen u extra motiveren om allerlei besparende maatregelen te treffen. Wat dacht u van korting op spaarlampen, dakramen en korting op schemerschakelaars of tijdklokken om te voorkomen dat uw buitenverlichting onnodig brandt? En wat dacht u van comfortverbetering? Ook dat gaat vaak hand in hand met energiebesparing. Kijk snel op www. venray.nl voor meer informatie en de actuele acties van de bedrijven. Subsidieregelingen Er zijn nu ook diverse subsidie regelingen waar woningeigenaren gebruikvan kunnen maken. Denk bijvoorbeeld aan de btw-verlaging naar 6 procent op isolatie werkzaamheden. En de subsidie op HR++glas van 35 euro per m2. Of de Meer met Mindersubsidie tot wel 750 euro. Bovendien is er de subsidieregeling Limburgse Energie Subsidie, waarmee voor diverse energiebesparende maatregelen een subsidie te verkrijgen is! Dag van de Duurzaamheid Deze actie maken we juist vandaag, opll november, de Dag van Duurzaamheid bekend. Overal in het land bruist het vandaag van de activiteiten die de verduurzaming Op 2 november bracht het college van Burgemeester en Wethouders een werkbezoek aan Walkro, dat sinds 1990 in Blitterswijck gevestigd is. Walkro is een bedrijfdat champignoncompost produceert en heeft een aandeel van 30 procent van deze markt in de Benelux. Het college werd enthousiast ontvangen door algemeen directeur Erik Houben en locatie directeur Thed Vestjens en kreeg een rondleiding door het bedrijf. Walkro telt driehonderd werknemers, die grotendeels in de transportafdeling werken. Walkro heeft ruim zeventig vrachtwagencombinaties in eigen beheer die de teelaarde af- en aanvoeren. Het bedrijf beslaat een oppervlakte van zeven hectare waarvan vijf hectare overdekt is. Walkro heeft naast Blitterswijck nog vier locaties; Lieshout, Venlo, Horst en Duitsland. Wethouder Jan Loonen na afloop: "Walkro is een prachtig bedrijfop het gebied van agribusiness dat aan alle milieunormen voldoet". Op woensdag 17 november wordt uw oude kleding en textiel huis aan huis ingezameld. U kunt uw textiel ook gratis inleveren bij het milieustation, bij acties van de scholen of bij de Winkel van Sinkel, Bontekoestraat 2 in Venray. van onze samenleving dichterbij brengen. Zo ook in Venray. Vanaf nu leest u op deze gemeentepagina's regelmatig informatie over waar en hoe u gemakkelijk en aantrekkelijk energiebesparende maatregelen kunt treffen. Meer informatie Kijk op www.venray.nl en klik rechts op de banner'Energiezuinig Venray' voor de actuele acties van bedrijven uit het bedrijvennetwerk. Wat willen Venraysejongeren gaan doen in hetjongerencentrum? En willen ze ook zelf meehelpen om van een nieuw jongeren centrum een succes te maken? Dat zijn de centrale vragen die jongeren tussen 14 en 23 jaar binnenkort krijgen voorgelegd. "De Venrayse jongeren kunnen nu hun stem laten horen en ik roep ze allemaal op dat ook te doen", zegt wethouder Twan Jansen. Hij roept ook ouders op om hun kinderen te stimuleren mee te doen aan de enquête rond het nieuwe jongerencentrum. De gemeenteraad, B en W, jongerenwerkers en iedereen die jeugd en jonge ren in Venray een warm hart toedraagt, zijn het er over eens: jongeren in de gemeente hebben recht op een eigen plek. Op dit moment zitjongeren- centrum Poppodium in café 't Podium, maar dat is tijdelijk. In 2012 moet de jeugd haar nieuwe eigen centrum hebben. De gemeente heeft zes locaties uitgezocht. Jongeren kunnen hun voorkeur aangeven. Bovendien kunnen ze zeggen welke activiteiten ze het liefste gaan doen en welke voorzieningen daar bij horen. Als er bands gaan spelen, moet er een podium zijn. Willen ze films gaan draaien, dan is een beamer wel handig. Tot slot kunnen ze ook aangeven ofze zelfactiefwillen meewerken in hun eigen centrum. Mijn jongerencentrum Sinds 10 november is de website www.mijnjongerencentrum.nl in de lucht. Hierop kunnen alle jongeren uit de gemeente een enquête invullen. Venray- naar Hans Peeters, vader van twee tieners, ondersteunt die oproep van harte. "Ik ben zelfvroeger actiefgeweest in een jongerensoos. Een eigen plek op die leeftijd is hartstikke belangrijk", zegt hij. Wie de enquête invult maakt kans op gave prijzen, want er worden 4 iPod's nano Multi Touch verloot. Woensdag 3 november ondertekenden de gemeente Horst aan de Maas, de gemeente Venray en de Provincie Limburg een samenwerkings overeenkomst voor de Gebiedsontwikkeling Ooijen-Wanssum. Met deze overeenkomst zet de regio een belangrijke stap. Beide Gemeenteraden en Provinciale Staten stellen ruim 50 miljoen euro beschikbaar. Uit de Rijksmiddelen voor dijkaanleg is nog eens 10 miljoen euro gereserveerd voor Ooijen-Wanssum. Het Waterschap Peel en Maasvallei en Rijks waterstaat hebben inhoudelijk aan het plan meegewerkt, maar zijn voor hun financiële bijdrage afhankelijk van het Rijk. De komende tijd is uitgetrokken om in samenwerking met het Ministerie van Infrastructuur en Milieu ook deze laatste stap te zetten. weeek 45 adv 01.indd 19 10-11-2010 16:58:52

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19