De schijnweri Jeffrey Ver (Ysselsteyri) SVEB wint derby tegen Sporting ST SSS'18 verslikt zich SVOC'01 verliest van koploper Ontketend Venray speelt DESK van de mat Droomdebuut Thomas Weijs Summa Topschutters Klassement I PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2010 - Pagina 21 top inn town FLE> TRONICS SPORT2000 Oostrum en SVOC'01 wachten nog op eerste zege Kevin Koolhof terug bij SV United De Roy blijft bij Oostrum Bas Joosten scoort 500e doelpunt VV Holthees De redactie van Peel en Maas zslrook in het voetbalseizoen 2009-2010 weke een speler, trainer of anderTyoetbaldier' van een amateurvereniging uit het spreidingsgebied van PeeJ^n Maas in de schijnwerpers. De gastspeler voorsielt net als de voetbalkennis van het Venrayse nieuwsblad ook nu weer de ui gen van tien amateyrauels die dat weekend gespeeld worden. Zijn de voor; lingen van de gastspeler beter, dan wint hij een bal voor de jeugdafdeling zijn voetbalvereniging, die beschikbaar wordt gesteld door Sport-Inn aan Henseniusplein in Venray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore naar enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet mee om eer. Deze week in De schijnwerper op: Jeffrey Versteegen, verdediger vai koploper in de vijfde klasse F: Ysselsteyn. Naam: Jeffrey Versteegen Leeftijd: 27 Woonplaats: Ysselsteyn Partner: Mijn vriendin Sharon Wismans Werk: werkvoorbereider bij Lely Center Venray Club:Ysselsteyn Positie: laatste man Hoogtepunt: Het kampioenschap met de B1 van Venray Dieptepunt: De degradatie met Ysselsteyn van de vierde naar de vijfde klasse Beste trainers: Noud Janssen en Stephan Sijbers Slechtste trainer: Die zijn er meer. Beste boek/tijdschrift/krant: Voetbal International Andere hobby's: Stappen en uit eten Mooiste vrouw: Sharon natuurlijk Favoriete clubs: VVV en Ajax Favoriete speler: Xavi van Barcelona Favoriete tv-programma: Voetbal International en CSI Favoriete vakantieland: Spanje en Kroatië Wie wordt kampioen in jullie klasse?: Ysselsteyn Wie wordt laatste in jullie klasse?: Griendsveen Jeffrey redactie EHC-SV Venray 1-2 2-1 Blerick-Volharding 2-2 2-1 Herpinia-SSS'18 1 -2 1-1 Quick Boys-Oostrum 1-1 3-1 Leunen-Sparta'18 2-0 1-1 Sporting ST-MVC'19 1-0 3-2 Holthees-Egchel 1 -3 1-1 TSC'04-SV United 1-2 2-1 RKPVV-Ysselsteyn 0-2 1-4 Astrantia-Merselo 0-2 4-3 Freddy van den Munckhof was met zijn voorspellingen beter dan redacteur Henk Lammen van Peel en Maas. Van den Munckhof scoorde zes punten tegen Lammen slechts twee. In het klassement staat Freddy van den Munckhof, die een bal verdiende voor de jeugdafdeling van zijn club, nu derde. Klassement: 1) Stan Venhuizen (SSS'18) 2) Peter van den Heuvel (Holthees) 3) Freddy van den Munckhof (SV United) 6 4) Ben Verberkt (Volharding) en Bastian Bouwsema (Oostrum) 6) Rik Linders (SV Venray) 7) Sander Thijssen (Sporting ST) 8) Mark Weijs (Leunen) 14 7 4 3 2 0 Dé voetbalspeciaalzaak van Venray Ook dit jaar kunnen de topschut ters van alle ploegen uit het versprei dingsgebied van Peel en Maas weer prachtige prijzen winnen. Tijdens het voetbalseizoen wordt u door de redac tie van Peel en Maas op de hoogte gehouden van het Summa Topschut ters Klassement 2010-2011. Aan het einde van de rit zijn er prijzen voor de eerste elftallen en de spelers die de meeste doelpunten hebben gescoord in de amateurvoetbalcompetitie 2010 2011. U wordt verzocht de namen van de topscorers door te geven via het emailadres manuelc@summa.nl. In het teamklassement staat Yssel- steyn, dat vier keer scoorde, nu alleen aan kop met 21 goals. Zesdeklasser Merselo scoorde eveneens vier keer en staat nu tweede met 20 doelpunten. In het individuele klassement blijft Tom Hendriks (Ysselsteyn), die afgelopen weekend een keer scoorde, koloper met tien doelpunten. Ahmad Qurishi (Merselo) scoorde eveneens een keer en blijft met zeven treffers tweede. Teamklassement 1) Ysselsteyn 21 2) Merselo 20 3) SSS'18 17 4) Venray, Volharding, Sporting ST en Holthees 14 8) Oostrum 13 9) SV United en Leunen 10 11) SVOC'01 3 Individueel klassement 1) Tom Hendriks (Ysselsteyn) 10 2) Ahmad Qurishi (Merselo) 7 3) Dave Hendriks (Volharding) en Joost Jenneskens (SV United) 5 5) Chris Wilschut (Oostrum), Bas Litjens en Mark Maassen (beiden Merselo), Michiel Santegoeds (Hol- thees) en Erik Ermers (Volharding4. •S^" Ven ray Hoofdsponsors: Kledingsponsors: SPECIAL MEMBER: SUMMA Advies Groep B.V. Personato Werving Selectie AMBASSADOR MEMBER: Gemeente Venray Burgemeester Hans Gilissen Attractiepark Toverland Bavaria Winters Liessel De Bruijn Isolatie B.V. De Golfhorst, America Eye Watch Security Group Flextronics GGZ Groep Golfbaan Landgoed Bleijenbeek, Afferden Hofmans Tapijten, Cuijk Inalfa Roof Systems Group B.V. JDS Bedrijfsautomatisering B.V. Kyoto Koi Farm McDonald's Venray OTTO Work Force B.V. Plus van Dijck Venray Price Cleaning B.V. Rabobank, Venray Rühl Haegens, Molenaar, Accountants Seacon Logistics Van den Munckhof B.V. Van Haren Autobedrijven B.V. Verstraaten Business Travel Vie Curi Vitaal ABN/AMRO Bank Adecco Administratiekantoor Van Dijck Lenders Arbo Office Nederland Argowil B.V Atec Aanhangwagens B.V./Trailer World, Cuijk Auto Arena Venray B.V. Autoschade Venray Avydo accountants en belastingadviseurs Bilderberg Hotel "de Bovenste Molen" Bol Accountants, Venray Bouwbedrijf Fleuren Bouwbedrijf Koenen Zn., Holthees BTL Realisatie BV. (Verhoeven Groen) Brienen aan de Maas Claassen, Moolenbeek en Partners Claassen Bouw Vastgoed BV CleanCare24 Cocosoft Contour, Accountants en Belastingadviseurs Cornelco B.V. Culinair Creatief Ruud Welbers De Aanpak Bouwservice B.V. De Beejekurf, restaurant De Lekkernij -'tAnker, Merselo Deloitte,Venlo Delvia Accountants en Belastingadviseurs, Deurne Derksen Dienstverlening Econsultancy B.V., milieuadviesbureau Swalmen Electro Martens Installatie BV. Elektro Van Gogh B.V. ERWOLAR B.V. Familie-Restaurant 't Roekenbosch, Blitterswijck Feenstra Warmte Totaal Zorg First Lady, Venray, Tegelen en Arcen Flanderijn en Geboers FlexEvents Fortis Bank, Venray Frank Elbers Assurantie Advies Gamma, Venray Gerard Reynders Schilderwerken Venray B.V. Gossimijne, bar-bistro Hoogma Advies B.V. Hypotheekshop, Venray Hotel Asteria ING, Venray Innovate Nederland B.V. Intratuin, Venray Invent Personeel en Organisatie Janssen Venray Stucadoors BV. Jenniskens Installatie BV. Jewagas B.V., Wanssum Julicher en Meijer Advocaten K- Rental Nijmegen, Harm en Karel Leenders Keijsers-Manders Installatietechniek B.V., Ysselsteyn Kersten Europe Koenen en Co. Kortenbos, Mental Balance Center Lifestyle Mode/ Secondo Fashion Makelaardij Carel Fijen Manders Verhuur Mari, Wanssum Martin Cuijpers Meldon Plastics B.V., Bergen lb. Melskens Beheer B.V. ND Logistics Nelipak B.V. NLW Groep Notariskantoren Venray Partycentrum "De Witte Hoeve" Peka Kroef B.V. Peelrand Makelaardij B.V. PG Group BV Ricor Rocom Telecommunicatie B.V. Rongen Tegels, Sanitair en Tegelwerken V.O.F. Rooijerie Uitmarkt Saarloos Automotive Equipment, Venray Salarispoint, Oirlo Sport 2000 Sterke Tekst Studio Spinazie Taxi Touringcar Geerets, Wanssum Ten Brinke Hekwerken Thetru B.V. Thomassen Interieurs BV Thuijls Beheer B.V. Van de Mortel Assurantie Advies Van Dijck Bouw en Industrie Van Dijck - Achten - Lenders Advies Van der Putt Advocaten Van Gansewinkel B.V. Vera Venray BV Verkeersschool Nottelman Verspreidingsburo Periodiek Volantis B.V. WIKO Investments V.O.F. Bestratings-/Klusbedrijf Wilms ZR Accountants en Adviseurs SVEB-Sporting ST 2-1. De derby tussen SVEB en Sporting ST werd zondag beslist in het voor deel van de thuisploeg: 2-1. Meteen na de aftrap was de toon van de middag al gezet. SVEB kwam door een goede steekpass op Joris de Mulder al oog in oog met goalie Bram Willems. Bram pareerde dit schot vakkundig, de coun ter die hierop volgde leidde er toe dat Kevin Goldschmidt oog in oog met de doelman van SVEB kwam te staan. Het publiek, dat in grote getalen was afge komen op deze derby zag zijn inzet rakelings voorlangs gaan. In het eerste half uur ging het spel in hoog tempo op en neer, de beste mogelijkheden kwamen op conto van SVEB, terwijl Sporting ST een licht veldoverwicht had. Het was met name Rick Tissen van SVEB die gevaarlijk werd aan de linker kant. Trainer Henk de Bijl besloot na 35 minuten al een tactische wissel toe te passen om dit gevaar te bestrijden. Ward van Rijswick wist weinig raad met de snelheid van zijn opponent en werd dus het kind van de rekening. Hij werd vervangen door Joop Martens. Na 40 minuten voetballen kwam er vanaf de linksback van SVEB diepe bal rich ting de zijlijn. Dit leek in eerste instan tie geen gevaarlijke bal, maar Tim van Rijswick werd omver geworpen door zijn directe tegenstander. De goed fluitende scheidsrechter beoordeelde dit als zijnde reglementair veldspel en gaf het voordeel aan de aanvaller aan SVEB. Hij had hierdoor een vrije door gang naar het doel van Sporting ST: 1-0 voor de thuisploeg. Voor Sporting was dit dus een dure fout van leidsman Van de Pasch uit Melderslo. Na de thee was het Sporting dat op zoek ging naar de gelijkmaker. Sporting ST dwong SVEB ver terug op de eigen helft. In de 50e minuut was het Martijn Cristiaans die de bal voor de voeten kreeg. Hij haal de hard uit, in de rebound kwam de bal in de voeten van Sander Thijssen die op links goed mee gekomen was Hij schoot de bal perfect in de lange hoek binnen: 1-1. Lang kon Sporting niet genieten van dit doelpunt. Want kort daarop volgde een messcherpe counter van SVEB waarui de 2-1 viel. Een voorzet vanaf de zijlijn die per fect binnen werd gekopt door Joris de Mulder van SVEB. De situatie bleef onveranderd, Sporting ST bleef SVEB onder druk zetten. Hiermee speelde het SVEB in de kaart, het is namelijk een goed op elkaar ingespeelde coun- terploeg. Het veldoverwicht was voor Sporting, maar de beste kansen waren voor SVEB. Toch kreeg Sporting ST nog enkele goede kansen op de gelijkma ker. Het was twee keer Rick van Rijs- wick die oog in oog met de doelman faalde. Een goede kopbal, die met een schitterende reflex van de keeper uit de bovenhoek werd gepakt. In de 85e minuut had Tom Aerts de wedstrijd op slot kunnen gooien. Hij mocht aanleg gen vanaf elf meter nadat Paul Kursten een speler van SVEB vloerde in het befaamde 16 meter gebied. Tom Aerts van SVEB schoot de penalty slecht in en zag de bal ook nog eens twee meter langs het doel gaan. Dit zorgde ervoor dat het tot het einde spannend bleef. Vlak voor tijd kwam Robin Tis- sen goed uit een scrimmage op de achterlijn bij SVEB. Het legde de bal terug op Rick van Rijswick die de bal vol in het zijnet trapte. Dit was de laat ste kans van de wedstrijd. Zondag moet Sporting ST aantreden tegen MVC'19. SSS'18-Sp. Irene 0-0 Vijf dagen na de spectaculaire bekerzege op Venray wist tweedeklas ser SSS'18 thuis tegen hekkensluiter Sp. Irene niet verder te komen dan een teleurstellend gelijkspel: 0-0. Stan Venhuizen, die na de rode kaart tegen Venray een wedstrijd geschorst werd, moest vervangen worden door Marcel Rooymans, die liet blijken een goede vervanger te zijn. Ook Frits Lucassen, die een duidelijke toegevoegde waar de voor de vereniging heeft, moest verstek laten gaan omdat hij in de zaalvoetbalcompetitie vrijdag gebles seerd raakte. De wedstrijd had moge lijk daardoor een rommelig verloop. Er waren voortdurend momenten dat de verzorgers de spelers moesten verzorgen en dat kwam de wedstrijd niet ten goede. In de eerste helft valt weinig te vermelden of het moet het moment zijn dat Joey de Bouville na een hoge voorzet van links totaal over de bal heen maaide. In de rust verving trainer John Thijssen Ton Aben, omdat hij al een gele kaart op het einde van de eerste helft had opgelopen. Hij werd vervangen door Jeroen Peeters. In de 65e minuut was het Mahmin van Sp.Irene die in de diepte vrij gespeeld werd, maar hij produceerde een slap schotje. Inmiddels waren Paul Nijdam en Stan van Raaij in de ploeg geko men voor Mark Verbeek en Rob Jans sen en dat betekende een nog grotere aanslag op de verdediging, maar ook Sp.Irene wist daar geen raad mee en daardoor eindigde de wedstrijd in een 0-0 gelijkspel.Zondag speelt SSS'18 uit tegen Herpinia. SSS'18 deelt momenteel de eerste plek met Margriet uit Oss. Elsendorp-SVOC01 2-0 (0-0) In de zesde klasse E verloor SVOC'01 in en tegen koploper Elsendorp: 2-0. Het verschil in punten was echter niet terug te zien in de wedstrijd. SVOC01 begon goed en brutaal tegen de kop loper uit Brabant. De eerste kansen waren dan ook voor de gasten. Goed doorzetten van gelegenheidsspits Roel Classens leverde bijna de, op dat moment, verdiende voorsprong op. Hij zag zijn schot echter op de paal belan den. Elsendorp kon hier de eerste helft nagenoeg niets tegenover stellen, mede door goed verdedigend werk. Verder dan een tweetal afstandscho ten en eenzelfde aantal ongevaarlijke corners kwam de thuisploeg niet. Aan de andere kant had Maikel Wismans nog enkele kansjes, maar hij miste de precisie. Na de thee kwam Elsendorp gevaarlijker opzetten en een kwartier tje na rust leverde dit een doelpunt op. Hierna nog een tweetal grote kan sen voor de gastheren maar ook zij misten de scherpte. Tien minuten na de openingstreffer kon Jasper Philip- sen op links vrij door naar de goal. Hij werd echter onterecht teruggevlagd. In nagenoeg de daarop volgende aan val besliste Elsendorp de wedstrijd met een tweede goal. Tom Strijbos was nog dicht bij de aansluitingstreffer maar zag zijn schot met een katachtige reflex gekeerd door de goalie. Venray-DESK 8-1 (3-1). Doelpunten: 12. Dave Hendrix 1-0; 21. Bas Joosten 2-0; 29. Cas per van Elsacker 2-1; 44. Dave Hendrix 3-1; 46. Bas Joosten 4-1; 67. Freek Thoone (strafschop) 5 1; 71. Dave Hendrix 6-1; 72. Nick Bronzwaer 7-1; 73. Rik Linders 8 1. Scheidsrechter: Van Opheusden (Schiedam). Toeschouwers 350. Rode kaart: Rini Hoevenaar (doel man DESK) vanwege neerhalen tegenstander. SV Venray: Nielen; Van Mil, Geenen (72. Janssen), Lenders en Custers; Van Bergen, Willemse, Gommers (70. Linders) en Hen- drix; Joosten en Thoone (68. Bronzwaer). Thuis tegen de nummer twee DESK rekende een ontketend Venray af met een wekenlange vormcrisis in de hoofdklasse B: 8-1. In deze wedstrijd scoorden de Venraynaren vaker dan in de vorige zeven duels bij elkaar (zes treffers). Freek Thoone stond na de ouverture tegen Schijndel op 5 september voor het eerst weer in de basis bij een competitieduel. Trainer Jan Poels viel grotendeels terug op de formatie van afgelopen seizoen. Voor het eerst in deze competitie ver scheen geen enkele nieuwkomer in de basisopstelling. Nadat uit de eerste kans van DESK de bal net naast de paal verdween, was het de beurt aan Venray. De hoog geplaatste ploeg uit Kaatsheuvel had geen antwoord op het felle spel van de thuisclub. De rood-witten speelden als een eenheid en streden voor iede re meter. In de twaalfde minuut stond Freek Thoone aan de basis van de openingstreffer. Uit zijn voorzet vanaf links tikte Dave Hendrix de 1-0 bin- nen. Halverwege de eerste helft ver dubbelde Venray de voorsprong. Het begon met een actie op links van Dave Hendrix. Freek Thoone fungeerde als tussenstation waarna Bas Joosten de stand op 2-0 bracht. Daarna kenden de rood-witten even een mindere periode. DESK profiteerde en Casper van Elsacker wist de achterstand te verkleinen: 2-1. Maar vlak voor rust herstelde Venray de marge weer. Uit een hoekschop van Freek Thoone kon Tom van Bergen vanaf de zestienme terlijn inschieten. In de kluts belandde de bal bij Dave Hendrix: 3-1. Direct na de pauze besliste Venray de wedstrijd. Freek Thoone slingerde de bal uit een vrije trap aan de lin kerkant hoog voor het doel. Het was Bas Joosten die de 4-1 binnenkopte. Halverwege het tweede bedrijf kon aanvoerder Wout Gommers alleen op het doel afgaan. Hij werd neergehaald door doelman Rini Hoevenaar: rood en strafschop. Freek Thoone schoot vanaf elf meter de 5-1 binnen. Het was de laatste actie van de aanvaller die werd vervangen door Nick Bron- zwaer. Even later vielen Rik Linders en Paul Janssen, die zijn competitie debuut maakte, in voor respectievelijk Wout Gommers en Daan Geenen. De invallers lieten zich direct zien. Vooral Rik Linders leek af te willen rekenen met een zwakkere periode. Hij stond aan de basis van de 6-1. Uit zijn pass kon Bas Joosten de meegelopen Dave Hendrix op maat bedienen en Hen- drix scoorde zijn derde treffer. Uit een dieptepass van Rik Linders tilde Nick Bronzwaer de stand naar 7-1. De jonge middenvelder scoorde vlak daarna de allermooiste treffer. Vanaf de rand van de zestien krulde de jonge middenvelder de bal fantastisch in de bovenhoek: 8-1. [Sportnieuws -info Futloos Oostrum ruim ten onder Oostrum-VCH 0-5 (0-2). Het door blessures geplaagde Oostrum leed in de vierde klasse F een royale 0-5 nederlaag tegen VCH. Voor Oostrum kwam hiermee tevens een einde aan de reeks ongeslagen thuis wedstrijden die al meer dan dertien maanden stand hield en inmiddels elf wedstrijden (negen overwinningen, twee gelijke spelen) omvatte. De thuisploeg liep al in de vierde minuut van de wedstrijd tegen de eerste klap van de middag aan en zou hier negentig minuten lang niet meer bovenop komen. Een strakke corner van de rechterkant werd door aan voerder Dennis Steegh doodeenvou dig binnengekopt: 0-1. Waar Oostrum er normaal bij een achterstand een schep strijd en inzet bovenop weet te doen, ging het deze keer van kwaad tot erger. De VCH-spelers kregen overal Doelman Rob Jeucken is voor de derde keer kansloos. Roy de Kleijn kijkt hulpeloos toe. op het veld te veel ruimte en konden daarom vrijuit richting het Oostrumse doel combineren. Het was aan doel man Rob Jeucken, die normaal gespro ken het doel van het derde elftal ver dedigt, te danken dat Oostrum niet al na een kwartier met minimaal drie doelpunten achter stond. Oostrum probeerde op voetballende wijze het tij te keren en betaalde daar in de 25e minuut de rekening voor. Na wederom slordig uitverdedigen kwam de bal voor de voeten van Jeffrey Bömers die in een vol Oostrums strafschopgebied teveel ruimte kreeg en de bal beheerst met een halve stift in het doel legde: 0-2. Hierna nam VCH wat gas terug en kreeg de thuisploeg een paar kansen op de aansluitingstreffer. Een knappe kopbal van Kees van de Ven werd net voor de doellijn gekeerd en na een harde vrije trap van Chris Wilschut kwamen de instormende Oostrum- mers net te laat om de rebound bin nen te tikken. Aan de andere zijde had Oostrum geluk dat de doorgebroken Salman Barari een medespeler over het hoofd zag en de bal op de bin nenkant van de paal schoot. De rust werd opgezocht in de wetenschap dat het in het tweede bedrijf een stuk beter zou moeten. Een onvervalste donderspeech van trainer Wim de Roy ten spijt begon de tweede helft op identieke wijze als de eerste, want na een paar minuten had VCH alweer doel getroffen. Na een lange trap van achteruit sprintte Jeffrey Bömers de Oostrumse verdediging eruit en schoof de bal onder de uitkomende Jeucken door: 0-3. De gasten lieten Oostrum hierna wat meer het balbezit en probeerden het duel op deze wijze te controleren. Oostrum werd zo gedwongen wat meer risico te nemen en was dicht bij een doelpunt toen een afstandschot van de ingeschoven Bastian Bouwsema van de lijn werd gekopt. Omdat Oostrum achterin meer ruimte weg moest geven bleven de counters van VCH levensgevaarlijk. Nadat doelman Jeucken al een paar keer reddend op had getreden, viel de vierde VCH treffer dan toch. De mee opgekomen libero Davy Steegh bekroonde een goed uitgespeelde counter met een geplaatst schot in de rechterhoek: 0-4. Dat Jeffrey Bömers in de slotminuut vanaf de penaltystip nog de 0-5 binnenschoot was vooral leuk voor hemzelf omdat hij hiermee zijn hattrick voltooide. Komende zon dag staat in Venlo de belangrijke wed strijd tegen het onberekenbare Quick Boys op het programma. Ysselsteyn verrassing van deze competitie De voetbalcompetitie is alweer twee maanden onderweg. De grote verrassing is zonder twijfel Ysselsteyn in de vijfde klasse F. De nieuwkomer pakte de eerste periodetitel en heeft al een gat van zeven punten geslagen met de concurrentie. Als de manschap pen van trainer Noud Janssen zo doorgaan, dan keren ze weer heel snel terug in de vierde klasse. Zondag gaan de Ysselsteyners in Helmond op bezoek bij middenmoter PVV Opnieuw een onbekende Bra bantse opponent, maar dat lijkt voor de vastberaden Peelbewoners niets uit te maken. Een bittere tegenvaller zijn de prestaties van SVOC'01. Uit gerekend in het tiende jaar sluit de fusieclub troosteloos de ranglijst in de zesde klasse E. Een schril contrast met afgelopen seizoen toen de tri colores lang meestreden om de titel, maar uiteindelijk overal naast grepen. Het vertrek van drie routiniers (Paul Buddiger, Erwin Steeghs en Arjan Tijs- sen) plus een waslijst aan blessures heeft de club niet kunnen opvan gen. Thuis tegen De Willy's, getraind door Merselonaar Jeroen Denissen, gaat SVOC'01 voor de eerste zege. In dezelfde klasse houdt Merselo zich staande in de kopgroep. De geel-zwar- ten scoren er lustig op los, maar ver dedigend is het een stuk minder. Zo werden afgelopen zondag twee dure punten verspeeld (4-4) tegen laagvlie ger Sambeek. Merselo gaat op bezoek bij Astrantia in Middelaar. Naast SVOC'01 heeft ook Oostrum nog niet het zoet van de overwinning mogen proeven. De nieuwkomer is zelfs op de laatste plaats beland in de vierde klasse F. Oostrum kampt momenteel met nogal wat blessures, zo zijn onder meer de beide doelman nen geblesseerd. Zondag spelen de rood-witten een cruciaal duel in Venlo tegen Quick Boys. Bij een zege ach terhaalt Oostrum de Venlonaren. Leu nen is sinds afgelopen zondag van de hatelijke nul verlost. Door de 2-4 uit zege op MVC'19 deed Leunen de rode lantaarn over aan Oostrum. De ploeg van trainer Henk Langstraat staat nu net boven de degradatiezone. Thuis tegen subtopper Sparta'18 hopen de oranje-witten de stijgende lijn door te trekken. In de hoofdklasse B treft Venray in EHC een oude bekende. De club uit Hoensbroek is na een afwezig heid van acht jaar teruggekeerd in de hoofdklasse. EHC is de Limburgse hoofdklasser met de langste staat van dienst. De Zuid-Limburgers zijn begonnen aan hun 25e seizoen en ze spelen zondag thuis tegen Venray hun 631e hoofdklasseduel. Voor Ven- ray wordt het de 345e wedstrijd in de hoofdklasse. In het seizoen 2007/08 troffen beide clubs elkaar voor het laatst, in de eerste klasse. Venray, dat toen de titel greep, won op 6 oktober met 0-1 in Hoensbroek. De thuiswed strijd eindigde op 15 maart 2008 in een 3-0 zege. EHC is verrassend opge klommen naar de tweede plek achter koploper UNA. SSS'18 moet in de tweede klasse H uit winnen bij Herpinia om aanspraak te maken op de eerste periodetitel, die over negen wedstrijden gaat. De concurrentie is moordend in de top van 2H. Thuis tegen hekkensluiter Sportclub Irene liet de ploeg van trai ner John Thijssen een uitgelezen kans liggen om een gaatje te slaan met de achtervolgers. Volharding moet na het verlies tegen Margriet even afhaken, maar de Vierlingsbekers staan slechts op drie punten van lijstaanvoerder SSS'18. In Blerick treft Volharding een bekende tegenstander uit de eerste en tweede klasse. De laatste ontmoetin gen dateren van het seizoen 2005/06, beide duels eindigden onbeslist in 2 2. In de vijfde klasse E moest Hol- thees na het 3-2 verlies bij SV United afhaken bij de koplopers. Zondag spe len de blauw-witten thuis tegen het stugge Egchel dat samen met Melder- slo aan kop gaat. Egchel incasseerde tot nu toe slechts een tegendoelpunt. SV United is door de zege opgeklom men naar de middenmoot. Komend weekeinde wacht een zware klus bij degradant TSC'04 in Tegelen. MVC'19-Leunen 2-4 (1-1). Doel punten Leunen: Joost Tolkamp, Rob Gielens, Wim Sijberts en Tho mas Weijs. Leunen kan weer ademhalen. Na een enerverend voetbalgevecht ver sloegen de oranjemannen afgelopen zondag MVC'19 in Maasbree met 2-4 en passeerden concurrent Oostrum - dat met 0-5 onderuit ging tegen VCH - én MVC'19 op de ranglijst. Met de overwinning werd de stijgende lijn van de laatste weken voortgezet. De wedstrijd op sportpark De Driesprong voltrok zich voor zo'n 150 toeschou wers onder een stralend najaarszon netje. Trainer Henk Langstraat kon niet beschikken over Koen Gielens (geschorst), Roel Gielens en Mark Weys (beiden langdurig geblesseerd) en had een beroep gedaan op Nick Lit- jens die zijn opwachting in de basiself mocht maken. Vanuit de A-junioren zaten Thomas Weys, Brecht Claessens en reserve - doelman Jeroen Jacobs op de bank. Al in de tweede minuut kwamen de gasten op voorsprong door goed doorzetten van de jeugdige Joost Tolkamp. Na een kwartier was het alweer gelijk door Jeroen van Bers die profiteerde van slap uitverdedigen van de bezoekers. Beide teams raakten nog de lat en daarmee zijn alle wapen feiten uit het eerste bedrijf genoemd. Ruststand 1-1, een stand waar beiden niet veel mee opschoten. Na de pauze was het MVC dat snel toesloeg. Nau welijks uit het kleedlokaal was Rick Haenen verantwoordelijk voor de 2 1 voorsprong van zijn ploeg. Leunen reageerde als door een bij gestoken en door een zondagsschot van Rob Gielens en een belangrijke goal van Wim Sijberts stond het binnen acht minuten weer op voorsprong: 2-3. De bezoekers verzuimden verder weg te lopen en misten in de 25e minuut zelfs een penalty. De door Rob van Ool geplaatste bal vanaf elf meter werd gemakkelijk gepakt door doelman Rick Smits. Hieruit putte de thuisploeg weer moed. Nadat een schot van Marco Daniëls op de Leunse kruising uiteen spatte was het echter debutant Thomas Weys die bij zijn eerste balcon tact het net van de tegenstander wist te vinden en de beslissende 2-4 aan liet tekenen. Een droomdebuut.Voor Leunen breken belangrijke weken aan met thuiswedstrijden tegen Sparta '18 en koploper Venlo voor de boeg. Kevin Koolhof (18) is vorige week plotseling teruggekeerd bij SV United. De uit Meerlo afkom stige aanvallende middenvelder geldt als een groot talent. Hij werd al snel ingelijfd door VVV, waar hij de gehele jeugdopleiding doorliep. Dit seizoen kwam hij uit voor de A1 van VVV/Helmond Sport. Begin oktober speelde hij zijn laatste wedstrijd, uit tegen Ajax A2. "Het plezier in het voetballen was weg. Ik miste de motivatie om nog langer bij VVV te blijven. Ik ben al drie weken niet meer op de club geweest", zegt Kevin Koolhof die overschrij ving aanvroeg naar SV United. "Het is beter voor mij terug te gaan naar de amateurs. De overschrijving was bin nen een week rond. Natuurlijk wil ik zo hoog mogelijk voetballen. Maar ik heb nu geen andere keus om terug te keren naar mijn oude club." Trai ner Michel Baltissen is uiteraard in zijn nopjes met de nieuwe aanwinst. Kevin Koolhof begon zondag tegen Holthees op de bank. "Kevin is pas een week bij ons. We gaan nog veel plezier aan hem beleven." In de 62e minuut kwam Koolhof binnen de lij nen voor Willem Peters. Het contrast was groot: niet Ajax maar Holthees was de tegenstander. Wim de Roy heeft zijn contract met Oostrum met een jaar verlengd. De voetbaltrainer uit Helmond is bezig aan zijn eerste seizoen bij de vier deklasser. Zowel de club als De Roy is tevreden over de samenwerking. Ondanks dat de resultaten tegenval len. Na acht duels sluit Oostrum de ranglijst en wacht nog op de eerste overwinning. Bas Joosten scoorde tegen DESK het 500e doelpunt van Venray in de hoofd klasse. Voor afgelopen zondag stond de teller op 496. Zodat het vierde doel punt tegen DESK de 500e betekende. De 4-1 viel vlak na rust. Bas Joosten kopte uit een vrije trap van Freek Thoone de 'gouden' treffer binnen. Uitslagen Holthees vet.-Oostrum vet. 10-1 SV United-Holthees 3-2 Volharding 6-Holthees 2 0-5 Programma zaterdag 6 november SJVVV vet.-Holthees vet. Programma zondag 7 november Holthees-Egchel 14.30 SSS'18 6-Holthees 2 10.00 Holthees 3-EWC 4 11.00 Maatwerk In financiële zekerheid Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099

Peel en Maas | 2010 | | pagina 21