Uitreiking Wakkere Piëlhaas Open atelierdagen Estafette actief voor kansarme kinderen Speel-o-Theek 't Silveren Swaentje Ernst Humor Unicef bij BiblioPlus PEEL EN MAAS WlLDE GANI STEl ONZE At PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2010 - Pagina 20 Rommelmarkt Het Peelmuseum in America houdt op zondag 14 november een rommelmarkt. Traditioneel biedt deze rommelmarkt een ruim aanbod aan serviesgoed en glaswerk, lampen, elektra, huis houdelijke apparatuur, puzzels en kinderspeelgoed. Maar ook liefhebbers van antiek, curiosa en andere tweedehands goederen worden op hun wenken bediend. De markt vindt net als vorig jaar plaats in De Kamphut en in een grote tent, die achter het museum gebouw wordt opgesteld. Dankzij deze uitbreiding is er voor het kooplustige publiek meer ruimte om bij het aangeboden waar te kijken. De rommelmarkt duurt van van 13.00 tot 16.30 uur en wordt gehouden in Het Peelmu- seum aan de Griendtsveenseweg in America. Voor meer informatie kan men contact opnemen met voorzitter Frans Steeghs via tele foon (077)4641336. Hobbymark Reumapatiënten Vereniging Venray e.o. (RVV) houdt op zondag 7 november de jaarlijkse hobbymarkt in hotel Asteria in Venray. Hobbyisten pre senteren zich met zelfgemaakte producten. Er staat zo'n 100 meter kraampjes opgesteld waar men de meest uiteenlopende hobbycrea ties kan kopen of ideeën op kan doen voor een eigen hobby. Als extra activiteit draait het Rad van Fortuin in diverse rondes, met een mysterieuze hoofdprijs. Ook draait het Rad van Fortuin speciaal voor kinderen. De aanwezigen kunnen de waarde van een boodschap- penpakket van Plus Verbeeten in Overloon raden dat door de win naar meegenomen mag worden. Iedere betalende bezoeker krijgt bovendien een consumptie aan geboden en een lotnummer voor de loterij die ongeveer om het uur gehouden wordt. De hobby- markt duurt van 11.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Vivian Elbers via telefoon (0478)641904. Zitting bij 't Knölleke In gemeenschapshuis De Brink in Leunen worden op vrijdag 19 en zaterdag 20 november zit tingsavonden gehouden door carnavalsvereniging 't Knölleke. Om 19.51 uur opent vorst Erwin de avond, waarna presentator Job diverse artiesten van eigen bodem en van buiten de regio aankondigt. Er wordt een afwis selend programma geboden. Op zondag 7 november kan men tus sen 12.00 en 13.00 uur voor beide avonden kaartjes verkrijgen bij café Martens in Leunen. Er zijn per persoon maximaal vier kaart jes te verkrijgen. Kerstdinershow MMSK St. Petrus'Banden uit Venray houdt op woensdag 22 december in samenwerking met De Witte Hoeve in Venray een kerstdinershow. Deze avond is voor iedereen toegankelijk. Om 18.30 wordt men in De Witte Hoeve ontvangen met een glas champagne. Daarna kan men aan schuiven voor een viergangen diner. De avond wordt muzikaal opgeluisterd door het orkest St. Petrus'Banden. Kaarten zijn te reserveren via www.mmskstpe- trusbanden.nl. Sint Maartensoptocht Jong Nederland Venray en Wijk- vereniging Veltum hebben hun krachten gebundeld. Wijkvereni- ging Veltum richt zich op de kin deren die in Veltum wonen, Jong Nederland Venray op de kinderen en jongeren van de gemeente Venray. De gezamenlijke doelstel ling is om activiteiten aan te bie den. Vandaar de samenwerking bij het organiseren van het Sint Maartenfeest. Op donderdag 11 november trekt vanaf 18.30 uur een Sint-Maartentocht door Vel- tum. De optocht vertrekt vanaf Jong Nederland Venray aan de Kempweg, met Sint-Maarten te paard voorop, onder muzikale begeleiding van de Joekskapel Gst Net. De route: Startpunt Jong Nederland Venray (Kempweg 162), Weg in den Berg, Haam- makersstraat, Veltumse kleffen, Blauwververstraat, Vollenbergs traat, Rochusstraat, Engelenstraat, Monikesstraat, Gratenstraat, Haam- makerstraat, Vogezenlaan, Eifel- laan, Oerallaan en het eindpunt is Blokhut Jong Nederland Venray. Eenmaal aangekomen bij de blok hut is er een kampvuur met een versnapering en een vuurshow. Omstreeks 20.00 uur is de activi teit afgelopen. Bij regen gaat de activiteit niet door. Natuurwerkdag De Nationale Natuurwerkdag wordt op zaterdag 6 november voor de tiende maal gehouden. De activiteiten van Werkgroep Behoud De Peel in De Peel bestaan deze dag uit het wegknip pen en afzagen van jonge berkjes van een vlakte in het hart van De Peel. Daardoor wordt voorkomen dat vlaktes met een hoogveen achtige plantengroei dichtgroeien met bomen. Zo zorgt men ervoor dat er een fijne leefplek blijft bestaan voor planten en dieren. Er zijn ervaren begeleiders en deze activiteit is ook geschikt voor kinderen. Aanmelden kan via de website van de Nationale Natuur werkdag of bij de stichting Werk groep Behoud De Peel via e-mail wbdp@hetnet.nl of via telefoon (0493)354411 of (0493)319610. Verzamelen om 9.30 bij het kerk je aan de Helenaveenseweg in Griendtsveen. Er wordt gewerkt tot ongeveer 14.30 uur. Zwarte markt In de nieuwe evenementenhal in Oostrum wordt op zondag 7 november voor de derde keer een zwarte markt gehouden. De gehele dag is muzikaal ingevuld en voor de kinderen is er een groot kinderspeelplein. De markt bestaat uit aanbieders van diver se producten, zowel nieuw als tweedehands. Er zijn voldoende parkeerplaatsen en er zijn facilitei ten voor mindervalide bezoekers. De markt bestaat uit onder meer vijfhonderd stands, terrassen en een loempiakraam. Ook is er een platen-cd-beurs met vijftig kramen met muziekitems. Indiamarkt De Stichting Global Vision houdt op donderdag 7 november een Indiamarkt en een kleine foto expositie in het gebouw aan het Kiriwennopad in Venray. Tijdens deze markt worden pro ducten uit India te koop aangebo den, zoals geborduurde schouder tassen, bedspreien, wandkleden, wollen en zijden sjaaltjes en bron zen beelden. Ook worden er pro ducten te koop aangeboden die zijn gemaakt door Tibetaanse vrouwen die zich gevestigd heb ben in Ladakh. Zij zijn Tibet ontvlucht en om een inkomen te verwerven, maken zij producten die te koop worden aangeboden. De doelstel ling van de stichting Global Visi on is het verlenen van financi'le steun aan niet-gouvernementele ontwikkelingsorganisaties, om in India projecten voor vrouwen op te zetten, te begeleiden en uit te voeren. De projecten worden gefinan cierd door giften, donaties, spon sorgelden, maar ook door de opbrengst van de verkoop van handwerkproducten uit India. Deze handwerkproducten zijn prachtige handtassen, bedspreien, wandkleden en zijden en wollen sjaals uit India. Zo profiteren vele mensen uit India van de verko pen. De kleine winkeliers in India maken winst en de winst van de verkopen in Nederland gaat naar kleinschalige projecten naar India. Platenbeurs In het VECC in Venray wordt op zondag 7 november een interna tionale platen- en cd beurs gehou den. Men vindt op de beurs vijftig kramen vol muziek met standhou ders uit Nederland, België, Duits land en Engeland die samen dui zenden items meebrengen in alle muziekgenres en in alle mogelijke prijsklassen. De beurs duurt van 8.30 tot 16.30 uur. Carnavalsvereniging De Piël- haas uit Venray heeft besloten de Wakkere Piëlhaas dit jaar uit te reiken aan Koninklijke Harmonie Euterpe en het Venray's Mannen koor. De Wakkere Piëlhaas wordt jaarlijks uitgereikt aan een per- soon of verenging die zich onder scheiden heeft op sociale en culturele aspecten binnen de Ven- rayse gemeenschap. De Wakkere Piëlhaas wordt normaal gespro ken uitgereikt tijdens Hazepaeper. Dit jaar is er op verzoek van beide ontvangers gekozen voor een andere gelegenheid om de onder scheiding uit te reiken. De Wakke re Piëlhaas wordt daarom dit jaar uitgereikt op donderdag 24 febru ari 2011 tijdens het carnavalscon cert in de Venrayse schouwburg. De Open Atelierdagen worden gehouden op zaterdag 6 en zon dag 7 november. Aan de Kerkstraat in Horst gaan de Venrayse Jolanda Nabben en de Horsterse Marian Lenssen en Ine Schriever samen exposeren in het voormalig Inter- toys-gebouw. Lenssen toont een collectie schilderijen met orga nische vormen geïnspireerd uit planten. Schriever toont tekenin gen en aquarellen vanuit de filoso fie dat alles altijd in beweging is en dat alles altijd aan verandering onderhevig is. Nabben toont ruim dertig keramische vrouwfiguren, keramische schalen en sieraden. Het werk van Nabben is sierlijk en tegelijk krachtig te noemen. Tijdens de Open Atelierdagen zijn de kunstenaressen ook aan het werk en is er voor de bezoekers de mogelijkheid in gesprek te gaan met de kunstenaar. De Open atelierdagen zijn te bezoeken van 12.00 tot 18.00 uur. Verder is het op 1 november jl. verschenen Jaar boek Kunstenaars 2011 te koop. Daarin staan 267 Nederlandse kunstenaars, onder wie de Ven- rayse Jolanda Nabben. In Venray openen ook twee kunstenaars de deuren: Anne Haeyen en Liesbeth Rutten. Een overzichtstentoonstel ling van alle deelnemende kunste naars is op 6, 7, 13 en 14 novem- ber te bezichtigen van 12.00 tot 18.00 uur bij de Longlife-fabriek in Lobberich in Duitsland. In Duitsland openen kunstenaars op 13 en 14 november de deuren. Op www.rondzien.com is meer infor matie te vinden over de Open Ate lierdagen. Op www.marianlens- sen.exto.nl, www.ineschriever.nl en www.jolandanabben.nl is een impressie te vinden van het werk van onderstaande kunstenaressen. Op de foto van links naar rechts: Marian Lenssen, Jolanda Nabben en Ine Schriever. Het schilderij op de achtergrond is van Marian Lenssen. De kinderen, leerkrachten en ouders van basisschool Estafette in Venray hebben ook dit jaar weer een drukbezochte bazaar gehouden op het schoolplein. Er waren veel activiteiten waar de kinderen, tegen een kleine vergoe ding, aan mee konden doen. Ook hadden de ouders voor speciaal eten en drinken gezorgd. Hel pende Handen had een standje ingericht waar informatie gege ven werd over het nieuwe bibli otheekproject van Pappa Vidyaa- kar voor de kansarme kinderen in India. De kinderen werden door directeur Ans en de leerkrachten aangemoedigd. Er werd op deze bazaar 600 euro opgehaald voor Helpende Handen. Wilde Ganzen geeft een premie van 70 procent. In totaal konden Marijke en Bart Veldpaus tijdens hun bezoek aan India dan ook een cheque met 1020 euro namens Estafette aan Pappa Vidyaakar overhandigen. Alzheimer Café Venray Het Alzheimer Café Venray is weer open op maandag 8 novem ber. Het café is een maandelijkse informele bijeenkomst waar men sen met dementie, familieleden, hulpverleners en andere belang stellenden elkaar in een onge dwongen sfeer kunnen ontmoe ten om ervaringen uit te wisselen en te leren over dementie en aan verwante thema's. Deze dag wordt het eerste lustrum gevierd met de theatervoorstelling Respectvol dollen met Dementie en er is een optreden van de Alzheimer Buben. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. De inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. Voor meer informatie: Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon (0478)527066. Anders Sterk De Stichting Anders Sterk is een stichting voor en door ouders van kinderen met een GGZ-problema- tiek, zoals AD(H)D, autisme en aan autisme verwante stoornissen. Op woensdag 17 november houdt de stichting een oudercontact avond. Het thema is Kinderen met een GGZ-problematiek en (mis) gebruik van genotsmiddelen zoals energiedrankjes, alcohol, (soft) drugs, ghb, ruilsex, roken. Er is gelegenheid voor het uitwisselen van ervaringen. Tevens wordt er informatie verstrekt om ouders vertrouwder te maken met deze materie. Tijdens de oudercontact avond zijn infostands aanwezig van de vereniging Balans en Infor matiecentrum MEE. De avond wordt gehouden in restaurant De Tambourin aan de Stationsweg in Venray van 19.30 tot 21.30 uur. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Marga Steinmann via telefoon (0485)517217 of via e-mail info@ anderssterk.nl. Zie ook www. anderssterk.nl. In de eerste drie weken van november laat het Regionaal ComitZ Unicef in alle BiblioPlus bibliotheken een selectie van Uni- cef-artikelen en informatiemateri aal zien. Unicef komt wereldwijd op voor de rechten van kinderen en helpt hen bij het overwinnen van armoede, ziekte, geweld en discriminatie. Speciale aandacht gaat nu uit naar het bestrijden van honger. In de vitrines in de biblio theken is te zien dat Unicef-arti- kelen verkoopt, niet alleen (kerst) kaarten maar ook kalenders, kaar sen en cadeaus voor jong en oud. De Unicef-artikelen zijn te koop via vrijwilligers, bij hen thuis of in standjes in diverse winkels en op (kerst)markten. Op www.unicef. nl is te zien wat Unicef allemaal doet en waar het dichtstbijzijnde verkooppunt is. een abonnement waard In Venray is de Speel-o-Theek al jaren gevestigd en menig kind heeft hier al gebruik van gemaakt. Het bestaansrecht van de Speel- o-Theek is afhankelijk van de behoefte van kind en ouder. Daar om vindt de Speel-o-Theek het belangrijk om met de tijd mee te gaan en het aanbod van speelgoed ook af te stemmen op de behoef tes die er op dit moment zijn. Om hier een goed beeld van te krijgen start de Speel-o-Theek binnenkort met een enquête om te onder zoeken welke waarden kinderen en ouders aan de Speel-o-Theek hechten en of er verbeterpunten of suggesties zijn. Kinderen mogen aangeven welk speelgoed of spel ze nog missen bij de Speel-o-Theek. Even tueel zou aanschaf mogelijk zijn. Ook opa's, oma's en oppasouders zijn van harte welkom om gebruik te maken van de Speel-o-Theek. Peter Teeuwen heeft donder dagavond 't Silveren Swaentje uit gereikt gekregen. De onderschei ding wordt gegeven aan personen die zich niet alleen zeer verdien stelijk hebben gemaakt voor kunst en cultuur in Venray en omgeving, maar daarmee nog altijd volop actief zijn en blijven. Deze onderscheiding is der halve ook een aanmoediging om daarmee door te gaan. Peter Teeuwen is geboren en getogen in Venray en geniet de nodige bekendheid. Hij is voorzitter van het Historisch Platform Venray, besteedt veel vrije tijd aan het bestuderen en digitaliseren van het Venrays erfgoed en levert daarmee tevens een belangrijke bijdrage aan Rooynet. Hij is ook actief geweest bij carnavalsver eniging De Piëlhaas, waarvan hij ook prins was. Als lid van de APK is Peter nog steeds actief binnen deze vereniging en zorgt hij onder meer voor de muzikale noot als lid van de joekskapel Moj Zat Wout Groetelaers uit Swolgen, Femke Bergs uit Meterik en Jolie Sauverijn uit Lottum zijn de win naars geworden van de prijsvraag die de Swolgense toneelvereni ging Ernst Humor koppelde aan de Sprookjestocht 2010. Meer dan 1000 inzenders hebben hun beste beentje voorgezet om de juiste oplossingen te achterhalen. Door omstandigheden konden de prijs winnaars nu pas worden gefelici teerd, maar dat mocht de pret niet drukken. Marijke Veldpaus uit Venray heeft namens de SOS Meerlo- Wanssum-organisatie een beeld uit het omvangrijke kunstproject Mieke and Friends in India over handigd aan Pappa Steven Vidyaa- kar. Marijke is met haar man Bart Veldpaus te gast bij het School- on-wheels-project van ÖPappaÖ dat het echtpaar al jaren steunt. Zoals bekend heeft SOS Meerlo- Wanssum het schoolbusproject van Pappa Steven geadopteerd en startte in Geijsteren kunstena res Mieke van Uden met een bij zonder kunstproject. Ze gaf de 54 kunstenaars die deelnamen aan de jongste kunstmanifestatie in Geijsteren een 'naakt' beeld van haar met de vraag om dat in hun eigen discipline te bewerken. Dat leverde 54 unieke kunstwerken op die verkocht gaan worden ten behoeve van het SOS project in India. In april was Pappa Steven te gast in Meerlo en toen werd hem een van de beelden beloofd. Marijke en Bart Velpaus hebben het meegenomen en in Chennai, de stad waar Pappa Steven zijn sociale projecten heeft, overhan digd. Het kunstproject Mieke and Friens loopt nog tot en met vol gend jaar. Dankzij de samenwer king met Wilde Ganzen wordt de opbrengst van deze actie vermeer derd met een bijdrage van deze landelijke organisatie. Marijke Veldpaus overhandigd het Mieke and Friends beeld aan leider pappa Steven onder toe ziend oog van kinderen die hij heeft opgevangen. Foto Hoedemaekers

Peel en Maas | 2010 | | pagina 20