Jubileumactie Rowwen Hèze Blues met Guy Forsyth Doe mee met het literair café Uit de geschiedenis van Euterpe (5) Pop strings Wervelende herfstshow Expositie Russia Bello Opening carnavalsseizoen Muziekseizoen Mariakapel De vergeving Luxeproblemen NICHOLAS EVANS PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2010 - Pagina 19 Programma Schouwburg Venray ken. Na het succes van Allo Allo komt producent 3 and a Crowd nu met deze heuse wereldpremiè re. Nog steeds zijn in Nederland de perikelen rondom Hyacinth Bucket reden voor torenhoge kijk cijfers. Bij iedere uitzending trek ken de avonturen van deze 'echte' dame meer dan een miljoen kij kers. Naast Hyacinth ziet men al die andere bekende personages. Zoals haar sullige echtgenoot Richard, haar op seksbeluste zus sen Daisy en Rose, haar intens luie zwager Onslow en haar neuroti sche buurvrouw Elizabeth. Aan vang 20.00 uur. Voor meer informatie kan men www.schouwburgvenray.nl bezoeken. De muziekband Rowwen Hèze uit America viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Er werd een spe ciaal album Zilver uitgebracht en de band werd bekroond met de fel begeerde Edison oeuvreprijs. Met twee uitverkochte slotcon- certdagen op 5 en 6 november in het verschiet, loopt het feest jaar voor Rowwen Hèze bijna ten einde. Voor het zover is, deelt Rowwen Hèze in de feestvreugde door een echtpaar dat, net als de band 25 jaar getrouwd is, te trak teren op 25 vrijkaarten. Iedereen die in 2010 een vijfentwintigjarig jubileum viert, kan meedoen door In een serie artikelen over de Koninklijke Harmonie Euterpe een kennismaking met bijzon dere muziek, personen, fotoOs en gebeurtenissen uit het 150-jarig bestaan. De onderwerpen waar over wordt geschreven vindt u terug op de tentoonstelling Van Toeten en Blazen in het Venrays Museum (www.museumvenray. nl). In de vijfde bijdrage: de pro cessie. Een van de hoogtepunten in het vroegere dorpsleven was de processie die met de kermis door Venrays straten trok. Doorgaans begunstigd door mooi weer, trok na de hoogmis de processie rond alvorens de kermis mocht begin nen. Voorafgaand aan de hoogmis werd het verenigingsvaandel van onder het spelen van een vrolijke mars de kerk binnengebracht en voor het altaar geplaatst, waarna de muzikanten vertrokken naar café Öt Hert om er een kaartje te leggen en een pot bier te drinken in afwachting van de dingen die komen gingen. Zodra de hoog mis uit was, werd de lange pro cessiestoet geformeerd. Voorop de schutterij, gevolgd door een schare van biddende en zingende mensen, het kerkkoor, de Broe ders van Servaas en de Paters Franciskanen, de bruidjes die een foto waarop de jubilarissen staan te mailen. De mooiste of origineelste foto wordt beloond met 25 entreekaarten voor Zon dag in het Zuiden op 7 november. De winnaar kan daarmee familie, vrienden en bekenden trakteren op een feestmiddag in de feesttent in America. Daarnaast mag het winnende echtpaar samen met Rowwen Hèze op de foto. Verder wordt het echtpaar en hun gas ten, net als de overige bezoekers, getrakteerd op optredens van onder meer Frans Duijts, Beppie Kraft, Monique Smit en Fabrizio. Als uitsmijter geeft ook Rowwen bloemblaadjes strooiden en het maagdenkoor van Juf Linskens. Boze tongen beweerden later dat dit koor was opgeheven bij gebrek aan maagden. En natuurlijk was de harmonie aanwezig die plechtig klinkende processiemar sen speelde. Onder een baldakijn de deken met het Allerheiligste. Mensen langs de kant knielden in eerbied neer. Schutterij Sint Anna sloot de stoet. De processie trok via de Grote Straat en Paterstraat naar het Patersklooster waar een rustaltaar stond opgesteld en de zegen werd gegeven met het Aller heiligste terwijl trombonist Hein Wijnands een sonoor klinkend signaal liet horen. Dan ging het via Hèze een klein concert tijdens deze middag. Voor de kinderen zijn tijdens Zondag in het Zuiden veel activiteiten, een echte kermis in de tent, maar ook een speciaal optreden van Monique Smit. Om mee te doen aan deze prijsvraag kan de foto met de jubilarissen, naam en telefoonnummer voor vrijdagochtend 5 november via e-mail foto@slotconcertamerica. nl. De winnaar krijgt op vrijdag 5 november bericht. Meer informa tie over Zondag in het Zuiden is te vinden via www.slotconcertame- rica.nl. Paterslaan, Langstraat, Schoolstraat weer terug naar de Grote Kerk. In de deuropeningen en voor de ramen van de huizen langs de route brandende kaarsen, ver sierde beeldjes en veel bloemen. Zodra de stoet bij de Grote Kerk was teruggekeerd, barstte het kermisgeweld los, de muzikanten marcheerden met gezwinde pas en onder het spelen van een frisse mars terug naar het verenigingslo kaal bij Sjang Schaeffers waar voor hen een welverdiende pot bier klaar stond. De harmonie tijdens de proces sie in 1935. De heer met de hoge hoed is dirigent Henri Welting. Jubilarissen St. Oda Ook dit jaar worden de jubila rissen van muziekvereniging St. Oda uit Merselo in het zonnetje gezet. Op zaterdag 6 november wordt in zaal 't Anker in Merselo vanaf 19.30 uur stilgestaan bij het 25-jarig jubileum van Xander Eijs- sen, Erwin Hendriks, Ruud Kes- sels, Rob Muijsers en Arno Poels, het 40-jarig jubileum van Frans Janssen en Noud Janssen en het 50-jarig jubileum van Jan Gielen. De jubilarissen zullen in het licht van de schijnwerper worden gezet en er zal een luchtig concert gegeven worden door de fanfare. De avond wordt afgesloten met een gezellig samenzijn. Belang stellenden zijn van harte welkom. Kom Op speelt Dino Toast Ook dit jaar brengt toneelver eniging Kom Op uit Venray weer een blijspel op de planken. Het stuk van dit jaar heet Dino Toast en is geschreven door Wendy Stroobant en de regie is in han den van Jet Lenkens. Het stuk gaat over een aantal werknemers van een bedrijf dat met hun echtge notes op survival in Rusland is. Degene die hier het beste uit de verf komt, staat een belangrijke promotie te wachten. Dit zorgt ervoor dat de spanningen nogal hoog oplopen. Vooral als er ook nog een paar terroristen hun pad kruisen. Wie dit hilarische toneel stuk wil zien is van harte welkom op woensdag 3, donderdag 4 of vrijdag 5 november in 't Pelgrims huis in Smakt. Aanvang 20.00 uur. Kaarten reserveren kan via tele foon 06-51231298. Meer informa tie is te vinden op www.toneelko- mop.nl. Trefpunktkunst Onder de naam Trefpunktkunst vindt de eerste twee weekenden van november een open atelier route plaats van Duitse en Neder landse kunstenaars. Op 6 en 7 november kan men tussen 12.00 en 18.00 uur terecht bij 24 Neder landse kunstenaars van Reuver tot Venray. Op 13 en 14 november openen elf kunstenaars uit Nette- tal hun deuren voor het publiek. Gedurende deze twee weekenden is er een gezamenlijke expositie in een fabriekshal aan de Nie- dieckstrasse in Lobberich in Net- tetal. Hier vindt ook de opening plaats op vrijdag 5 november om 20.00 uur in het bijzijn van burge meester Bruls van Venlo en bur gemeester Wagner van Nettetal. De expositie is beide weekenden dagelijks open van 12.00 tot 18.00 uur. Naast de mogelijkheid voor het publiek kennis te maken met kunstenaars en hun werk is het voor de kunstenaars een gelegen heid om kennis te maken met buitenlandse collega's. Hoewel de afstand in geografisch opzicht gering is vormt de grens nog vaak een barrière. Na een eerdere samenwerking (het project Rond Poëzie dat in 2009 plaatsvond) werd besloten de 'grenzeloze uitwisseling en kruisbestuiving' voort te zetten. In Venray kan men op 6 en 7 november werk bewon deren van Anne Haeyen (stati onsweg 66) en Liesbeth Rutten (Albionstraat 57, Leunen). Voor informatie over alle deelnemers zie www.rondzien.com. De Locht In streekmuseum De Locht in Melderslo kan men op zaterdag 6 en zondag 7 november stroop maken. De medewerkers van De Locht laten in de eigen stroopma- kerij zien hoe een mengsel van 90 procent suikerbieten en 10 pro cent appels wordt gekookt in de authentieke kookpotten, die nog met hout worden gestookt. Ver volgens wordt die prut uitgeperst en ingekookt tot lekkere dikke stroop. Dergelijke stroopmake- rijen stonden vroeger in vele dor pen. De Locht brengt het verleden weer tot leven met het maken van deze stroop die men uiteraard ook kan kopen. Op zondag mogen kin deren Sint Maartenfakkels maken op ouderwetse manier. Het geheel wordt omlijst met een optreden door Mart Vervoort. Hij zingt vro lijke en nostalgische liedjes. Vanaf 1 november gelden er aangepaste openingstijden; woensdag van 14.00 tot 17.00 uur en zaterdag en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Groepen kunnen, op afspraak, ook op andere tijden terecht. De demonstraties beginnen om 13.00 uur. Muzikale middag Op de Servaashof in Venray vindt zondag 7 november van 14.30 tot 16.30 uur een muzikale middag plaats met een optreden van smartlappenkoor Scho'n Luuj uit Venlo. Het koor is op 26 mei 2000 opgericht door drie dames uit Venlo. Een aantal jaren later bestaat het koor uit veertig leden. De bedoeling is alleen Nederland se smartlappen en levensliederen ten gehore te brengen. Bij dit koor staat gezelligheid voorop. Belang stellenden zijn van harte welkom in restaurant Le Tambourin op de Servaashof aan de Stationsweg in Venray. De organisatie is in han den van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tam- bourin van de GGZ Noord- en Midden- Limburg. Cambrinus in Horst heeft op woensdag 10 november met de Amerikaan Guy Forsyth een inter nationale bluestopper in huis. De rijke Americana- en rootssound van de Texaan Guy Forsyth is al jaren een gevestigde waarde in de blueswereld. Met folk en blues cre'ert hij een fascinerend geluid. In 2005 won hij onder meer de Austin Music Award for Best Male ongewone popformatie, staat op zondag 7 november op het podi um van Cambrinus in Horst. Jody- moon voelt aan als een kamer orkest met een kleine bezetting maar rijk in haar sound. Viool en cello leggen een breed tapijt onder de composities van zange respianiste Digna Jansen en multi- instrumentalist Johan Smeets, die moeiteloos van gitaar via percus sie naar piano schuift. De zang van Jansen is fraai, gedragen en volleerd. Soul klinkt uit haar stem en die stem waaiert zich moeite loos door de instrumentalen. Waar de strijkers het ene moment als De Mariakapel in Holthees is mede dankzij een subsidie van de provincie Noord-Brabant, maar vooral mede dankzij de inzet van vele vrijwilligersuren, in de perio de april tot oktober ingrijpend ver beterd. De kapel heeft een nieuwe berging gekregen en een nieuwe toiletgroep, er is vloerverwarming aangelegd en ook het binnenschil- derwerk is ter hand genomen. De Mariakapel kan de bezoekers door deze verbeteringen een aangena mer verblijf in de kapel mogelijk maken. Zondag 7 november is het zover: klarinetkwartet Flau- tando opent het nieuwe muzi kale seizoen in de Mariakapel met een gevarieerd programma, met bekende en onbekende compo nisten, maar alles van uitzonder lijk hoge kwaliteit. Het kwartet Het carnavalsseizoen wordt op donderdag 11 november om 19.55 uur officieel geopend op de Grote Markt in Venray door de voorzitter van carnavalsver eniging De Piëlhaas en prins John II. Aansluitend is het er een feest bij De Artiest met het Pup pies Huisorkest. Op zondag 14 november staat De Hazepaeper op het programma in de schouw burg van Venray. De artiesten die het liedjesfestival hebben gewon nen gaan hun liedjes presente ren aan het publiek. David Jans sen, De Stappers, 2VR en Now Vocalist. The Guy Forsyth Band brengt al enkele jaren een ver jongingsinjectie in de bluesscene. Het resultaat daarvan is te horen op zijn cd's. Maar bovenal is de Guy Forsyth Band een liveband. Dit concert begint om 20.30 uur. Meer informatie is verkrijg baar via telefoon (077)3983009 en via www.cambrinusconcerten. nl. een vliegend tapijt de zang, gitaar en piano naar hogere sferen voe ren, zo voelen diezelfde cello en viool op het andere moment prominent als een warm dekbed waaronder Jodymoon zich nestelt. Violist Wim Spaepen en celliste Marie-José Didderen voelen feil loos aan waar hun plaats is in de Jodymoon-mix van singer-song writer, pop, klassiek en roots: ze rijgen met hun strings de draden die het tapijt compleet maken. Dit concert begint om 16.00 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 en www. cambrinusconcerten.nl. bestaat uit Harmen Klomp, Sas- kia Martens, Ria Boeijen en Berry van der Laar, allen uitvoerend musicus in diverse professionele gezelschappen, bijna allen ook als muziekdocent actief. Het con cert op zondag 7 november start zoals gewoonlijk om 15.30 uur. Kaarten kunnen gereserveerd worden bij de bekende voorver koopadressen in Holthees: de familie Ermers, Kapelstraat 3, tele foon (0478)636480, en de familie Wijenberg, Gildestraat 6, telefoon (0478)636390. Kaarten kunnen ook besteld worden via www.mariakapel.nl. Ook is er nog de mogelijkheid om vanaf een half uur voor aanvang van het concert kaarten te kopen bij de ingang van de kapel. Weej gaan hun nieuwe nummer zingen. Verder wordt de middag muzikaal opgeluisterd door Aacht vur Ellef en ook De Toddezek uit Grubbenvorst gaan een optreden verzorgen. De nieuwe piëlhaas- cd wordt gepresenteerd en uit gereikt. Verder wordt er afscheid genomen van het oude boeren bruidspaar Marc en Angelique en wordt het nieuwe boerenbruids paar bekendgemaakt. Ook is er een speciaal programma voor de kinderen. De zaal is om 14.33 uur geopend. Kaarten zijn aan de kassa te koop. Schrijven met Stefan Brijs. De Vlaamse auteur Stefan Brijs komt op uitnodiging van het Literair Café op zondag 14 november vanaf 11.30 uur een schrijversmorgen verzorgen in De Witte Hoeve in Venray. De schrijver vertelt over en leest voor uit eigen werk. Brijs (1969) maakte als onderwijzer zijn debuut in de schrijverswereld in 1997 met zijn roman De Ver wording. Enkele jaren later ver scheen zijn alom geprezen roman Arend; een aangrijpend verhaal over een misvormde jongen die op zoek is naar zichzelf en ervan droomt te kunnen vliegen. In 2001 deed zijn publicatie van Villa Keetje Tippel veel stof opwaaien. Van De engelenmaker (2005); een roman over een dokter die na twintig jaar naar zijn geboorte plaats terugkeert, zijn de vertaal rechten aan meer dan tien landen verkocht. Het boek werd genomi neerd voor verschillende litera tuurprijzen en het werd in 2009 De bezoekers van de schouwburg in Venray werd afgelopen zaterdag aange naam verrast door Muziek vereniging De Peelklank uit Ysselsteyn. De vereniging pre senteerde een avondvullende muzikale show, uitgevoerd door 120 muzikanten, varië rend in de leeftijd van 10 tot 70+. Wat zeker ook opmerkelijk was, dat van die 120 muzikanten er zestig jonger dan 20 jaar waren. Wat het programma betreft had De Peelklank een uitstekende mix van blaasmuziek en slagwerk, die op een aangename slimme en Bij galerie Irok aan de Mel- dersloseweg in Horst wordt vanaf zondag 7 november tot en met 11 december een expositie gehouden met wer ken van de kunstenaars Oleg Chernykh (Donetsk Oekraïne) en Alexander Daniloff (Rovigo Itali). In 1995 exposeerde Irok voor het eerst de schilderijen van Dani- loff. Destijds woonde hij nog in Donetsk in Oekraïne. De samen werking kreeg een langdurig ver volg. Met regelmaat organiseerde galerie Irok exposities van zijn werken. Doordat Daniloff tussen tijds verhuisde naar Itali' werden zijn kleuren lichter en de thema's uitgebreid. In het jaar 2000 ont ving Irok een boekje van Cher- nykh, een kunstenaar met een minimalistische stijl en tevens 'Semper fortis', 'Wees altijd dapper', aldus het motto van de kostschool waar Tommy Bedford naartoe gaat. Het is 1959 en de school wordt bevolkt door bullebakken en sadistische leraren. De achtjarige Tommy is een een ling, geobsedeerd door cowboys en indianen, en hij heeft al zijn moed nodig om zich hier staande te houden. Totdat zijn zus Diane, een beginnend actrice, hem mee neemt naar Hollywood. Ze verhui zen erheen voor haar grote liefde en Tommy's held: tv-cowboy Ray Montane. Maar de dreiging van de koude oorlog brengt de donker ste kanten van het leven in Hol lywood naar boven, en het geluk van Tommy en Diane is slechts van korte duur. Veertig jaar later moet Tommy de trauma's uit zijn jeugd onder ogen zien, wanneer zijn eigen zoon van moord wordt beschuldigd. De vergeving is een ode aan onze zoektocht naar liefde en identiteit, en een onvergetelijk verhaal over de onvolmaaktheid van helden en ouders en het verwoestende effect van familie- verfilmd. Momenteel werkt hij aan Post voor mevrouw Bromley, een roman die in 2011 zal verschijnen. De muziek wordt verzorgd door Elvera Hibbel. humoristische manier doormid del van video of sketches werden aangekondigd. Ook bij de bugel solist met het nummer Sorry was het genieten geblazen. De percus siegroep liet overduidelijk horen dat slagwerk ook heel gevoelig en zacht Distant Memories als hard en ruw Noises On kan klinken. Zelfs op wat voor instrument ook gespeeld werd, een dure Xylofoon of een oude potdeksel of enkel met handen en voeten, het klonk als muziek in de oren. De zangeres en de twee solozangers comple teerde samen met de dansgroep Impulz het programma. Muziek vereniging De Peelklank; goed voor een avondje totaaltheater. een goede vriend van Daniloff. Op het eerste oog ruw en primitief. Toch trok het op een bepaalde manier de aandacht. Chernykh werd uitgenodigd om zijn werken te exposeren. De werken bleken boeiender te worden naarmate je er langer naar keek. Irok heeft sindsdien een kleine wisselende collectie schilderijen van deze kunstenaar in huis. Begin dit jaar stuurde Chernykh foto's van zijn nieuwste werken: pentekeningen in zwart/wit. De derde exposant is Fabiano Fiorin. Fiorin schildert dames in vreemd perspectief en in zijn thema 'mental proces ses', mannelijke figuren die zich verschuilen of juist op zoek zijn naar...? Op zondag 7 november is Irok geopend van 13.00 tot 17.00 uur. Zie ook www.irok.nl. geheimen. Auteur Nicolas Evans studeerde rechten aan de Univer siteit van Oxford, nadat hij als vrij williger actief was voor vso in Afri ka. Voordat hij de bestsellers De paardenfluisteraar, De wolvenlus, De rookspringer en Het keerpunt schreef, werkte hij als journalist, tv-producent en scenarist. De ver geving is te koop bij boekhandel Van den Munckhof in Venray. Prijs: 19,95 euro. De vierkoppige Jodymoon, een Jodymoon Boekrecensie in Peel en Maas Machteld van Gelder komt op dinsdag 9 november met de cabaretvoorstelling Luxe problemen: Handleiding voor de moderne Vrouw naar de schouwburg van Venray. Op woensdag 10 november kan men de toneelkomedie Schone Schijn-Keeping Up Appearan ces bezoeken. Machteld van Gelder komt op dinsdag 9 november met de caba retvoorstelling Luxeproblemen: Handleiding voor de moderne Vrouw naar de schouwburg van Venray. Praktische oplossingen voor dilemma's en amusante adviezen waar je zelf nooit naar zou durven vragen. Het motto rondom het Handboek voor de Moderne Vrouw is: wees goed voor je problemen, dan zijn je problemen goed voor jou. Zorg ervoor dat je problemen hebt die bij je passen. En los ze op. Van opgeloste problemen word je vro lijk. En een vrolijke vrouw is een ideale vrouw. Voila! In 2008 maak ten Aaf Brandt Corstius en Mach- teld van Gelder het Handboek voor de Moderne Vrouw. Ter voor bereiding op de herziene versie van dit boek, gaat Machteld met wisselende gasten op onderzoek uit om van levensvragen over zichtelijke kwesties te maken. Het wordt een avond vol interactief amusement. Aanvang 20.00 uur. In Schouwburg Venray kan men op woensdag 10 november de toneelkomedie Schone Schijn- Keeping Up Appearances bezoe- I DE VERGEVING! VbttUHUfPfc

Peel en Maas | 2010 | | pagina 19