Gemeente Venray W> W Een kruiwagen vol marktwaar! vr- l Info over Werkplein en Parkeerbeleid Dag van de Vrijwilliger Inzameling plastic afval Cursus 'Omgaan met geld' Asfaltonderhoud Gemeente Venray doet mee aan Regelhulp.nl Naturalisatie en optie: veranderingen Rijkswet en tarieven Kijk ook op www.venray.nl L -»* W PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden De gemeente Venray organiseert op donderdag 11 november om 19.30 uur een openbare informatieavond in de raadszaal van het gemeentehuis. Van 19.30 tot 20.30 uur vindt er een presentatie plaats over de stand van zaken van het Werkplein. Zowel de inhoud als het proces van de totstandkoming van het Werkplein worden toegelicht. Van 20.30 tot 21.30 uur is er een presentatie over het toekomstige Venrayse parkeerbeleid. Deze informatieavond is in eerste instantie bedoeld voor de raads- en commissieleden. Maar ook u als inwoner van de gemeente Venray bent welkom. Op deze avond geldt echter geen spreekrecht voor het publiek. Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MBVenray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 44 - i Op zondag 7 november vindt de Dag van de Vrijwilliger plaats. Iedereen die in Venray vrijwilligerswerk doet is welkom in de schouwburg van Venray. Wethouder Twan Jansen maakt op deze middag de vrijwilligers organisatievan 2011 bekend. Deze organisatie ontvangt een cheque van vijfhonderd euro, beschikbaar gesteld door Rabobank Venray. Vereniging 'Ronde tafel 160 Venray-Horst' looft een publieksprijs uit van 250 euro. Genomineerden voor Vrijwilligers organisatie van 2011 zijn de Algemene Hulpdienst, Vrijwillige Palliatieve Terminale Zorg en de Voedselbank. Zij komen ook in aanmerking voor de publieksprijs, net als Let's do it, Jeugdnatuurwacht en de werkgroep educatie van het Odapark. Voor deze prijs kunnen alle aanwezigen hun stem uitbrengen. Verder worden de vrijwilligers verwend met hapjes en drankjes, een gratis loterij met veel prijzen, magie en muziek van onder andere Daimy Lucassen, de Venrayse kandidate van Popstars. De Venrayse Dag van de Vrijwilliger vindt plaats in de foyer van de schouwburg en begint om 13.30 uur. Op vrijdag 12 november wordt het plastic afval weer huis aan huis opgehaald. U kunt uw zak ken vrijdag (uiterlijk 7.00 uur) gewoon aan de straat zetten. Bewoners van de hoogbouw plaatsen hun zakken bij de ondergrondse restcontainers. Heeft u geen zakken meer? Dan bestelt u heel eenvoudig nieuwe. Dat kan via de website www.zakkenbestellen.nl of via het (gratis) telefoonnummer 0800-recycle 0800-7329253. Het ophalen van plastic afval is een proef, die tot het einde van dit jaar duurt. Eind dit jaar beslist de gemeente of het huis aan huis ophalen van plastic afval definitief wordt voortgezet en dan ook op welke wijze. Heeft u achterafgezien profijt gehad van de cursus? "Ik heb zeker profijt gehad van de cursus. Ik heb vooral veel gehad aan de lessen over verzekeren, internetbankieren en de verschillende soorten inkomsten en uitgaven. Ik heb een beter financieel overzicht voor mezelf gekregen. Voorheen hield ik nooit rekening met onvoorziene uitgaven. Daar let ik nu veel beter op. Ik kan de cursus iedereen aanbevelen, het is erg leerzaam. Ook als je geen financiële problemen hebt. Op de markt isje euro veel meer dan een daalder waard. Althans, dat gold afgelopen maandag voor mevrouw Marlies Janssen-Geuyen. Zij won de eerste 'kruiwagenactie'op de markt en daarmee een ritje met de kruiwagen langs alle kraampjes. Bij elke kraam ontving zij etenswaar of bruikbare spullen. Aan het einde van de rit zat de kruiwagen vol met bossen bloemen, lekkere kazen, verse vis, waarde bonnen, kleding en textiel met een totale waarde van zo'n vierhonderd euro! Ook kans maken op zo'n mooie prijs? Ga naar de weekmarkt in Venray en misschien wordt u dan gefotografeerd. Als uw portret op 2 december op deze gemeentepagina staat, loopt uop6 december met een volle kruiwagen over de Fraaymarkt! Gemeente Venray organiseert enkele keren per jaar een cursus 'Omgaan met geld' voor mensen die een beroep doen op de gemeente voor hun financiële problemen. De cursus bestaat uit zeven avondbijeenkomsten en wordt verzorgd door Gilde Opleidingen in opdracht van gemeente Venray. Deze week startte de nieuwe cursus. Marei van Doogen, een cursiste van de vorige cursusreeks, vertelt aan de hand van een paar vragen over haar ervaringen. Wat was uw eerste gedachte toen u uitgenodigd werd voor de cursus omgaan met geld? "Ik had eerst twijfels over de cursus. Ik vond het niet nodig om hulp te vragen. Ookwas ik bang om bekenden tegen te komen bij de cursus. Ik schaamde me namelijk voor mijn financiële problemen en wilde niet dat anderen hiervan wisten. Toch heb ik me uiteindelijk door mijn schuldhulpverlener over laten halen om deel te nemen aan de cursus." Hoe heeft u de cursus ervaren? "Ikvond de cursus erg interessant en heel leerzaam. Er kwamen allerlei onderwerpen aan bod. Zo hebben we gesproken oververschillende inkomsten en soorten uitgaven, welke verzekeringen hebje nodig, hoe kun je de bankzaken beter beheren, internetbankieren, de nadelen van kopen op afbetaling en het bijhouden van een kasboek. De cursus werd op een goede en begrijpelijke manier opgebouwd, de cursusleider gaf een duidelijke uitleg en beantwoordde ieders vragen uitgebreid. Je merkte dat de sfeer binnen de groep de eerste les gespannen was. Je zit toch allemaal in dezelfde situatie en moet aan elkaar wennen. Na een paar bijeenkomsten werd de sfeer binnen de groep steeds meer ontspannen en werd het zelfs gezellig! We hebben veel van elkaar geleerd." De gemeente Venray voert tot en met 5 november kleinschalig asfaltonderhoud uit aan diverse wegen binnen en buiten de bebouwde kom. Deze werkzaamheden vinden verspreid over de hele gemeente plaats. Ter plaatse van de wegwerkzaamheden wordt het verkeer door verkeersregelaars geregeld. Op woensdag 10 en donderdag 11 november wordt de Meerloseweg van bermasfalt voorzien. Daarom is deze weg gedurende twee dagen voor alle verkeer afgesloten vanaf de Spoorlijn in Oirlo tot de gemeentegrens met Horst aan de Maas. Het verkeer wordt met de bekende gele borden omgeleid. Bam Wegen uit Helmond voert de werkzaamheden uit. Voor meer informatie kunt u telefonisch contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten, telefoon (0478) 52 33 33. Regelhulp is de tomtom voor chronisch zieken, gehandicapten en ouderen. Deze website leidt mensen door het ondoordringbare woud van regelingen, voorzieningen en uitkeringen. Uniek is dat u via Regelhulp direct contact kunt leggen met verschillende organisaties tegelijk. Sinds vorige week is ook de gemeente Venray aangesloten bij Regelhulp.nl. Veel mensen met een beperking en ouderen hebben een meervoudige hulpvraag. Naast een woningaanpassing hebben zij bijvoorbeeld hulp in het huishouden nodig. En vervoer om naar hun werk te gaan. Of misschien een aangepaste computer voor een opleiding. Al die voorzieningen komen van verschillende organisaties. Het is al een hele toer om uit te zoeken waarje moet zijn voorwelke voorziening. En als dat gelukt is, moetje bij iedere instantie opnieuw al je gegevens doorgeven. Regelhulp maakt hier een einde aan. De website wijst u de weg naar de juiste instantie. En u kunt direct via Regelhulp voorzieningen aanvragen bij of contact krijgen met CIZ, UWV, UWV WERKbedrijf (voorheen CWI) en de gemeente Venray. Met één formulier, waarop u maar één keer uw gegevens invult. Regelhulp zorgt ervoor dat dejuiste instantie de benodigde gegevens krijgt. Gemeentelijke voorzieningen De gemeente ondersteunt mensen met een beperking in het kader van de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Inwoners van Venray vinden op www.regelhulp.nl nu ook lokale informatie over Wmo-voorzieningen en andere oplossingen die de gemeente biedt. En zij kunnen een digitaal formulier invullen. Gewoon thuis, achter de computer. Eventueel met hulp van een familielid, kennis of professionele hulpverlener zoals MEE Noord- en Midden Limburg. Meer informatie Ga naar www.regelhulp.nl en ervaar het gemak van dit digitale loket. Heeft u na het bekijken van de website nog vragen? Mail of bel dan met het Zorgloket van de gemeente Venray. Het telefoonnummer is (0478) 52 33 33 en het e-mailadres is gemeente@venray.nl. Voor ministeriële regelingen zijn er per jaar vier vaste verander- momenten voor alle wetten en algemene maatregelen van bestuur: op 1 januari, 1 april, 1 juli en 1 oktober. Hieronder vindt u wijzigingen in de wetgeving per 1 oktober 2010 betreffende de Rijkswet op het Nederlanderschap en van de tarieven voor naturalisatie en optie. Personen met een vreemde nationaliteit, geboren vóór 1 januari 1985 uit een Nederlandse moeder en een vader met een vreemde nationaliteit, kunnen sinds 1 oktober 2010 de Nederlandse nationaliteit via optie verkrijgen. Denkt u hiervoor in aanmerking te komen, informeert u dan naar de mogelijkheden bij de afdeling Publieksdiensten van de gemeente, telefoon (0478) 52 33 33. U krijgt dan informatie over de voorwaarden en de gevolgen van het aannemen van de Nederlandse nationaliteit (zoals het mogelijke verlies van de oorspronkelijke nationaliteit). Wijziging tarieven naturalisatie en optie Per 1 januari 2011 worden landelijk de tarieven verhoogd voor het aan vragen van de Nederlandse nationaliteit. Een optieverzoek kost nu 148 euro; vanaf 1 januari 2011 zijn de kosten 168 euro. Een enkelvoudig naturalisatie- verzoek kost nu 567 euro; vanaf 1 januari 2011 is dat 789 euro. Voor elk meenaturaliserend kind wordt voortaan 116 euro in rekening gebracht. week 44 adv 01.indd 17 03-11-2010 16:33:33

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17