f ft ris vL j1 Ikl IV ff ff c Honderdeenendertigste jaargang - week 44 - donderdag 4 november 2010 Orkest Flavour Goes Continental 1 IN- r^T 1 r V. Orkest Flavour uit Venray brengt op vrijdag 5 en zater dag 6 november een complete theatershow op de planken met de titel Flavour Goes Con tinental. Deze week worden tijdens de laatste repetities de puntjes op de i gezet. Als het orkest het nummer Du van Peter Maffay inzet, wordt zanger Ilja Croque voor even overmand door zijn emoties. Aan de relatie met zijn vriend is nog maar net een einde gekomen als hij de tranentrekker van de popu laire Duitse zanger moet inzetten. Even later zingt hij Du met volle overgave. Na ruim een uur repete ren in een bedrijfsruimte aan de Energieweg in Venray wordt hij toegezongen door de orkestleden. Ilja viert vandaag zijn verjaardag. 'Lang zal ie leven' galmt het door het vertrek. Beide voorvallen ver tellen het verhaal van Flavour Goes Continental in twee bedrij ven. Lief en leed worden tijdens de repetities met elkaar gedeeld. Onder de bezielende leiding van dirigent Rob van Reijmersdal. Hij lacht, wijst terecht ('niet inkakken als je niet speelt, vrolijk naar het publiek blijven kijken'), strooit met complimentjes, is enorm gedreven. Hij geniet dan ook nu al van de voorstellingen die komend weekend op de planken van de schouwburg in Venray worden opgevoerd. Hij kan eigenlijk nau welijks wachten tot het zo ver is. "De mensen kunnen een spekta kel verwachten met wereldmu ziek in de meest brede zin van het woord. We hebben de pre tentie een muzikale wereldreis te maken. Dus ook met uitstapjes naar China, Japan en India. Om daar de muziek karakteristiek voor een bigband te schrijven, is anders dan de swing en pop die we normaal spelen. Maar het hele palet van muziek is aanwezig." De sfeer tijdens de repetitie is ont spannen, bijna laconiek te noe men. "Schijn bedriegt. Iedereen is heus wel gespannen en nog aan het zoeken. Wat moet ik nu? Waar en welke stukken moet ik spelen. Maar geloof me, komend week- end vallen al die puzzelstukjes in elkaar. En dan gaan we op twee avonden pieken." Flavour bestaat uit vijf volle dige secties; saxofoons, trombo nes, trompetten en een volledige ritmesectie. Dit wordt aangevuld met twee zangers en een zan geres. Het orkest bestaat uit 25 muzikanten. Tijdens de theater show brengt Flavour niet alleen muzikaal entertainment, maar krijgt men ook andere manieren entertainment te zien. Met mede werking van MMSK St. Petrus Ban den Venray, Desdemona Dance Overloon, de Didgeridoogroep van Muziekwerkplaats Venray en Kunstencentrum Jerusalem Venray krijgt men een spektakel van kwalitatief hoog niveau te zien, dat ook nog eens doorspekt is met humor. Marly Driessen is sinds mei 2008 zangeres van Fla vour. Ook zij kan niet wachten, voordat het spektakel vrijdag en zaterdag losbarst. "Het wordt een heerlijke muzikale avond, met juist muziek die Flavour normaal niet speelt. Mensen die ons vaker gehoord hebben, bijvoorbeeld tij dens Koninginnedag, verwachten het gewone repertoire, Neder lands- en Engelstalig. Nu spelen en zingen we juist ook stukken uit andere werelddelen en met gastinstrumentalisten. Het reper toire is voor iedereen grotendeels nieuw. Ook dat maakt het voor ons extra spannend." Het orkest gaat een muzikale vliegreis om de wereld maken waarbij vele continenten bezocht worden. Van ieder continent wor den een aantal kenmerkende muziekstukken gespeeld. De toeschouwers zullen zich in de schouwburg van Venray op een heus vliegveld wanen. Samen met het orkest stapt men in het vliegtuig en onder de klanken van Gonna fly Now gaat men op reis. Het orkest doet de werelddelen Europa, Azië, Noord- en Zuid Ame rika, Afrika en Australië aan. Onder de klanken van Acropolis Adieu waant men zich het ene moment op een van de Griekse eilanden, het andere moment krijgt men Flavour gaat vrijdag en zater dag op muzikale wereldreis in Schouwburg Venray. kippenvel bij het horen van Adios Nonino. Ook voor Flavour gaat een nieuwe wereld open. Bewust. Voorzitter Bert Linders verklaart de ommezwaai van het orkest. "We hebben altijd het idee gehad dat we in Venray redelijk bekend waren. Maar het was des te opval lender dat we de meeste optre dens buiten deze regio hebben, vooral in Brabant en Duitsland. Met dit project willen we dan ook onze naamsbekendheid in Venray vergroten. Het thuispubliek laten kennis maken met wat wij als orkest in onze mars hebben. Voor de muzikanten en vocalisten is het daarnaast een enorme uitda ging om een heel andere weg te bewandelen. In feite vangen we dus twee vliegen in een klap." Peel en Maas TV besteedde deze week aandacht aan Flavour. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl. Dat er in Venray heel wat muzikaal talent rondloopt, valt af en toe te zien op tele visie. Maar ook 'achter geslo ten deuren' hebben mensen elkaar gevonden. Popgroep VET bestaat momenteel uit vier enthousiaste en talent volle zangers die graag samen komen om te zingen. A capella welteverstaan. Door Sanne Claessens In januari stonden ze nog met een oude formatie op de planken van Schouwburg Venray tijdens het openingsconcert van het Ven- rays Mannenkoor. Al zes jaar tim mert a capella popgroep VET aan de weg. De medeoprichters Wil- bert Claessens (39) en Maarten Ewalts (55) kennen elkaar dan al van het mannenkoor en samen met nog twee anderen besluiten ze om als kwartet aan de slag te gaan. In de afgelopen jaren zijn er wat mensen bij gekomen en weggegaan, maar samen met Tom Heijligers (44) en Chico Dommeck (33) vormen ze sinds een half jaar de huidige formatie van popgroep VET. De groep, die oorspronkelijk begon onder de naam Vocal Enjoy ment, is inmiddels een echte groep van vrienden. "Het is een gezellige club. We hebben een breed reper toire en kiezen zelf de nummers kiezen, het liefst niet al te zware stukken", vertelt Wilbert als bari ton. Te denken valt dan aan lichte zogenaamde 'barbershop'-muziek, swingbeatnummers, pop natuurlijk en oude nummers in een nieuw jasje. Momenteel zijn ze bezig met het instuderen van liedjes. Num mers als 'Stand by me', 'Barbara Ann' 'Good Old Acapella' en 'Lol lipop' bijvoorbeeld. Zo'n tien num mers hebben ze momenteel in hun repertoire, maar het streven is om naar de vijfentwintig te gaan, voor namelijk Engelstalig. De nummers worden door de groep zelf uitge zocht en gearrangeerd. Dan is het een kwestie van samen dingen uit proberen en vervolgens thuis oefe nen. De vier heren zijn goed op elkaar ingespeeld en dat is ook dui delijk te horen als ze zingen. Met Maarten als bas en Tom als tweede tenor vullen ze elkaar naadloos aan. A capella, dus zonder begelei ding, hebben ze allemaal de power om een lied helemaal tot zijn recht te laten komen. "Je moet goed naar elkaar kunnen luisteren", legt Tom uit. Het is spannend om elke keer weer samen iets neer te zetten. "Het is een hele uitdaging, maar de sfeer in de groep is gewoon goed en daarom lukt het ook", aldus Chico. Het plezier is zeker zicht baar tijdens het zingen, iets waar het volgens de heren ook erg om draait. "Zingen is leuk." Oorspron kelijk zou VET weer van de partij zijn tijdens het slotconcert van het VMK dit jaar, maar de zangers heb ben hun plaats afgestaan aan Mar tin Hurkens (bekend van Hollands Got Talent). "We willen natuurlijk het liefst regelmatig optreden, gewoon omdat we van muziek maken houden", vertelt Maarten. Dat is dan ook het streven van de zangers. Chico zal aan het einde van het jaar als tenor de popgroep verlaten. Dat vindt hij jammer, want volgens eigen zeggen heeft hij er een paar goede vrienden bij gekregen door popgroep VET. Toch zal hij zich meer gaan richten op de rockband waar hij ook lid van is, Blind Beggar, www.blindbeggar. nl. VET is dan ook op zoek naar nog meer talent. "We zijn op zoek naar minimaal een nieuwe zanger, maar het liefst natuurlijk nog meer. Iemand die gevoel voor muziek heeft, maar vooral ook enthousiast is om samen te zingen", vertelt Wil- bert. Mocht je interesse hebben, dan ben je in ieder geval welkom een keer te komen kijken tijdens een repetitie op dinsdagavond. Neem dan gerust contact op met VET. Op de website http://vet.venray.net vind je meer informatie over de groep en een geluidsopname. De St. Willibrorduskapel (Rijks monument) staat ten zuidwesten van Geijsteren in de Geijsterse bossen en wel tegen de grens van Venray met Boxmeer, dus tegen de grens van Limburg met Noord Brabant. De gotische kapel staat naast een kleine put die ontstaan is uit een oude veenpoel die al in de vijfde eeuw aanwezig was. Volgens de overlevering zou St. Willibrordus, in de achtste eeuw tijdens zijn missioneringstoch- ten, deze put voor het doopwater hebben gebruikt. St. Willibrordus werd geboren in Northumbria (Noord-oost Engeland) omstreeks 658 en overleed in Echternach op 7 november 739. De put is van oudsher bekend als 'De hei lige bronne' en is ook naar St. Willibrordus vernoemd. Het met selwerk van de put is van latere datum. Deze plek is in het ver leden wellicht een belangrijke offer- of vergaderplaats geweest en heet van oudsher vanwege het terrein met stuifzanden en heide 'St. Wilbert in 't zand of 'In de heide'. Naast de put staat een hardstenen grenspaal. De ingang van de kapel ligt aan de noord zijde en bestaat uit een korfboog deur. Een korfboog is een boog die bestaat uit een aantal cirkel segmenten. En boven die entree zijn twee gedenkstenen inge metseld, zie ook de foto rechts onder. De bovenste met het ver- bondswapen van het geslacht van Obbendorf-van Wittenhorst met het jaartal 1641. De kapel werd toen hersteld, want vastgesteld is dat de kapel uit het midden van de zestiende eeuw dateert. In de onderste gedenksteen staat gebeiteld: Adamvs Schellaert baro d'Oppendorf et Alyda Wittenhorst conjvges restavrarvnt. De toenma lige heer van Geijsteren en zijn vrouw tekenden voor de kapelres tauratie van 1641. Waarschijnlijk in 1770, maar in elk geval in 1896, 1947 en 1968 vonden er ook her stelwerkzaamheden plaats. De kapel is opgetrokken in baksteen in staand verband. Dat metselver- band heeft afwisselend lagen kop pen en lagen strekken, de koppen alsook de strekken op zich boven elkaar. De dragende muren heb ben eenvoudige steunberen en de zuidelijke langgevel heeft spits boogvensters. Een leiengedekt zadeldak wordt aan de westkant afgesloten met een topgevel en heeft aan de oostkant een driezij dige schildbe?indiging boven de driezijdige sluiting. Op het dak een klokkespits met twee stijlen, zie ook de foto rechtsboven. Daar in een klokje met het opschrift Petrvs a Trier et Steven Rvtgers me fecit 1676. Foto en tekst Frans de Roos. Bronnen: Monumentenregister, Stichting Kruisen en Kapellen Meerlo-Wanssum, De monumen ten van geschiedenis en kunst in Noord-Limburg, Wikipedia. SVM: secretariaat: Vliezenweg 1, 5801 JC in Venray, e-mail venraymonu- mentaal@live.nl. voor In Venray vond zaterdag een provinciale voorronde plaats van het Kinderen voor Kinderen Song festival. Vijftig kinderen uit de regio Venray zongen bekende hits als Zomer in mijn kop, Puinhoop, Boris en Ik wil beroemd worden. De beste tien van de voorronde in Venray gaan naar de provinciale finale op 19 maart 2011 in Roer mond. De winnaars van de provin ciale finales plaatsen zich voor de landelijke finale die op 10 april in Alphen aan den Rijn wordt gehou den. De VARA houdt dit jaar voor de negentiende keer dit landelijke songfestival. De deelnemers zin gen liedjes uit het Kinderen voor Lotte Koonings uit Ysselsteyn was zaterdag een van de deel nemers aan de provinciale voor ronde in Venray. Kinderen-repertoire. De registra tie van de landelijke finale wordt door de VARA op televisie uitge zonden. De heer en mevrouw Oost veen uit Venray zijn woensdag koninklijk onderscheiden. Beiden zijn benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Hans Gilissen van Venray heeft tijdens een bijeenkomst ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Wereldwinkel de onder scheiding uitgereikt. Kees (77) en Toos Oostveen (75) zijn al sinds eind jaren zeven tig als vrijwilliger actief op sociaal maatschappelijk terrein. Sinds 1992 zijn ze zeer actief voor de Wereldwinkel in Venray. Kees Oostveen was onder meer voorzit ter van het stichtingsbestuur van de Venrayse Wereldwinkel. Als lid van de werkgroep voorlichting en publiciteit organiseerde hij voor lichtingcampagnes op scholen en bij verenigingen over eerlijke han del met de Derde Wereld. Oost veen houdt zich ook bezig met de verkoop in de winkel en is hij een groot pleitbezorger en promo tor van Max Havelaarproducten. Lange tijd vertegenwoordigde hij de Wereldwinkel in het Mondiaal Platform in Venray. Ook was hij tien jaar lang voorzitter van de Vrijwillige Terminale Zorg. Toos Oostveen heeft al vijftien jaar de dagelijkse leiding over 30 vrijwilligers en is verantwoorde lijk voor de inkoop van nieuwe producten voor de Wereldwinkel. Ook was zij zestien jaar oppas- moeder op de basisschool in Oostrum.Toos en Kees Oostveen hebben tussen eind jaren zeventig en halverwege de jaren negentig in totaal veertien tieners in hun gezin opgevangen in het kader van crisisplaatsing van het Alge meen Maatschappelijk werk. nrydean IpasWerk KL EN MAAS 'Niet inkakken als je niet speelt, vrolijk blijven kijken' 1 1 A Samen zingen is vooral leuk en gezellig! Koester uw Monument Zangtalent Powered by 1VARA Onderscheiding patersstraat sM 5801 at venrayj t 0478 588 198

Peel en Maas | 2010 | | pagina 15