1500 euro voor kindervakantiewerk Toeristje hekelt toeristenbelasting Muzikaal welkom Studieclub boomteelt WILDE GANZE steun! I OUZE ach PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2010 - Pagina 11 De VVD verzet zich tegen de verhoging van de onroe- rendezaakbelasting (ozb) en de toeristenbelasting. In de beschouwing op de begroting van 2011 stellen de liberalen dat de ozb niet harder mag stijgen dan het inflatiepercen tage. Het college kiest voor een verhoging van 4,2 pro cent. "Hier staan wij lijnrecht tegenover elkaar", zegt fractie leider Ingeborg de Barbanson. "Belastingverhoging vinden wij onacceptabel in deze moei lijke economische tijden en daar zullen wij tegen blijven ageren." Van de nieuwe landelijk rege ring hoeven geen financiële mee vallers verwacht te worden, denkt de VVD. De partij pleit voor een goede financiële planning, en daar schort het bij de gemeente nog te veel aan. Er staan veel pro jecten op stapel, terwijl de toe- komst ongewis is. De VVD wil er niet zo gemakkelijk mee omgaan. Er moet een degelijk financieel beleid gevoerd worden, met een sluitende meerjarenbegroting en voldoende buffers om risico's te kunnen opvangen. De lasten voor de burgers en bedrijven moeten in ieder geval zo laag mogelijk worden gehou den. De partij wijst erop dat de bedrijven in Venray al veel belas ting betalen, in vergelijking met andere regio's in zuidoost-Neder land. "Economische bedrijvig heid is de reddende hand die wij moeten grijpen in deze financieel moeilijke tijden", meent De Bar- banson. De forse verhoging van de toeristenbelasting met 57 procent kan niet op instemming rekenen. Ook bij deze heffing wil de VVD niet meer dan een toename met het inflatiepercentage. De bedrij ven in de toeristische en recreatie ve sector worden volgens de VVD driedubbel gepakt, ook door kor ting op subsidies en de verhoging van de ozb. De liberalen kunnen het ook niet rijmen met de ambi ties van het college om deze sec tor een betere en stevige positie te geven. De liberalen zijn het ook oneens met de gehanteerde bezui nigingsmethode. Er is nauwelijks inzicht in de gevolgen en effecten van de bezuinigingen. Er lopen afspraken en er zijn convenanten gesloten met subsidieontvangers, die niet van de ene op de andere dag ingetrokken kunnen worden. De VVD verwacht een goede com municatie zodat er geen afspraken worden 'vergeten'. De gemeenteraad heeft ook geen inzicht gekregen in vereni gingen of instellingen die in de problemen dreigen te komen door de bezuinigingen. "Had den wij deze informatie wel, dan hadden wij een weloverwogen keuze kunnen maken en wellicht de bezuinigingen over meerdere jaren kunnen uitstrijken", zegt fractieleider De Barbanson. Ook de VVD heeft behoefte aan een inhoudelijke discussie over kern taken. Met de vraag: wat is belang rijk voor Venray? De VVD noemt de WMO-klank- bordgroep als voorbeeld waarbij slecht gelet is op de consequen ties. Deze klankbordgroep zal seri eus in de problemen komt door de voorgestelde maatregelen. De leden moeten het voortaan stellen zonder secretariële ondersteuning. "Deze klankbord heeft een des kundigheid die wij zeer belangrijk vinden", aldus Ingeborg de Bar banson. "Deze groep werkt met vrijwilligers die deze taak uiterst serieus nemen. Hun visie en advie zen worden door de raad en com missie als heel belangrijk ervaren. Het is voor ons onvoorstelbaar dat dit weg gaat vallen. Er moet nog zo veel werk verricht worden bin- nen de WMO." Het inkrimpen van de ambtelijke organisatie mag van de VVD niet leiden tot een verminderde dienstverlening. De partij is voorstander van efficiën ter werken met minder mensen. Waarbij vooral gebruikgemaakt wordt van de kennis die in het gemeentehuis aanwezig is. Zodat minder vaak externen ingehuurd hoeven te worden. De laatste tijd wordt er kritischer naar inhuur gekeken. Het bevreemdt de VVD dat in de afgelopen jaren de effi ciency niet of nauwelijks is ver beterd. De partij heeft het gevoel dat er bijvoorbeeld veel te laks is omgegaan met het op orde bren gen van de warboel aan beleids documenten. De VVD blijft grote moeite hebben met de investe ringen in de ict. De Barbanson: "Ondanks dat wij het belang van goede ict onderstrepen, blijven wij van mening dat het efficiën ter kan met aanzienlijk minder externe ondersteuning." Voor de zomervakantie heeft basisschool De Hei in Heide een wateractiviteit gehouden om ener zijds de bijna droogstaande vijver in het centrum van Heide bij te vullen en anderzijds om geld te verdienen voor de weeskinderen van het project Helpende Handen. Dit sponsorgeld wordt gebruikt voor de nieuwe Helpende Han den bibliotheek. Deze bibliotheek is belangrijk voor de kinderen uit het project, maar ook voor kans arme kinderen uit de omgeving. Pappa Vidyaakar zorgt er voor dat alle kinderen, rijk of arm, straks van deze bibliotheek gebruik kun nen maken. Daarom hoeven de kinderen maar heel weinig geld te betalen voor het lenen en als ze het boek netjes terug brengen dan krijgen ze het geld terug of ze mogen een nieuw boek uitzoeken. Voor de kleinsten en de kinderen die nog niet kunnen lezen wordt er elke avond en in het weekend door een juffrouw voorgelezen. Marijke en Bart Veldpaus hebben de cheque van 75 euro namens de kinderen en leerkrachten per soonlijk overhandigd aan Pappa Vidyaakar. Wilde Ganzen geeft een premie van 70 procent. In totaal krijgt Pappa het bedrag van 127,50 euro. Naschoolse sportactiviteiten op Raayland Jules Wijers (23) is nu ruim een jaar actief als sportconsu- lent. Wijers, die aan de pabo studeerde en momenteel bezig is met sociale studies, wil de jeugd van Venray moti veren. Hij richt zich met een naschools sportaanbod nu vooral op de jongeren van het Raayland College. Door Sanne Claessens Onlangs nog kwamen er nieu we cijfers naar voren. De kinderen van nu zouden minder sterk, snel en lenig zijn dan vroeger. Er wordt gepleit voor meer gymlessen op scholen om ook het groeiende overgewicht van de jeugd een halt toe te roepen. Ook sportcon- sulent Jules Wijers is bekend met deze cijfers. "Gelukkig zijn onder de jeugd in het zuiden nog wel veel sporters en is het probleem hier niet zo groot als bijvoorbeeld in de randstad. Toch is er ruimte voor verbetering. Samen sporten is natuurlijk ook heel belangrijk, onder meer voor het opbouwen van sociale contacten." Het afgelopen jaar is Jules Wij- ers vooral met netwerken actief geweest. Dingen op poten zetten. Zo heeft er een straatvoetbaltoer nooi in het centrum plaatsgevon den en is er een sportbraderie geweest. Hij moest zichzelf eerst bewijzen. "We hebben tot nu toe vooral veel geïnvesteerd, en nu is het tijd om te gaan vlammen", aldus Jules. Daarom heeft hij onderzocht waar behoefte aan is onder de jeugd in Venray. Vorig jaar al kwam hij met een pilot voor een sportaanbod, maar hij kwam er achter dat het lastig was leerlingen te bereiken. Gelukkig was het Raayland Col lege in Venray wel enthousiast over zijn plannen. Dit schooljaar start hij dan ook met een Naschools Sport Aanbod (NSA). Georgani seerde lessen aansluitend op de lesroosters van de leerlingen. Na een eigen onderzoek bleek dat eerste- en derdejaarsleerlingen het minst actief zijn op sportgebied. In deze klassen wil hij de leerlingen extra gaan motiveren. "Ik bezoek de klassen en geef de leerlingen voorlichting. Maar daarnaast pro beer ik ze erbij te betrekken. Wat willen zij? Hoe kunnen we het leuker maken?", legt Jules uit. Hij daagt ze uit om mee te denken en vormt een focusgroep vol enthou siaste jongeren. Samen met hen zoekt hij uit waar de jeugd naar op zoek is. "Ik denk dat ik het zelf ook een beetje gemist heb vroe ger. Vaak zit je op school met veel leuke mensen om je heen, maar als de laatste les uit is gaat ieder een zijn eigen weg. Zou het niet leuk zijn om met vrienden juist dan samen iets te gaan doen?" Dat was de vraag waar zijn idee een antwoord op werd. Hij wil aan het wij-gevoel werken van de jonge ren en ze inspireren met een aan trekkelijk aanbod. Hij ontdekte dat leerlingen vooral iets anders wil len dan het huidige aanbod dat ze kennen. Streedance, freerunning, tai boxing, cheerleading en rugby zijn voorbeelden van wat Jules op het programma heeft gezet. Na de herfstvakantie wordt er gestart met het naschoolse spor- taanbod. Jules heeft workshops op poten gezet die vier of vijf weken duren. Eens per week kun- nen leerlingen samen na school deelnemen aan verschillenden en uiteenlopende sporten op het sportpark en in de Wetteling. "We hebben zoveel mogelijk professi onele mensen proberen te rege len die de lessen gaan verzorgen. Natuurlijk kunnen we die altijd nog meer gebruiken om de jon geren niet alleen leuk, maar ook goed les te geven", aldus Jules. Het is nog allemaal spannend hoe het nu zal gaan lopen. De eer ste aanmeldingen zijn al binnen, maar Jules hoopt zoveel mogelijk jongeren te bereiken. "De jonge ren zijn niet pessimistisch, maar wel een beetje sceptisch", merkt Jules. "Ze moeten het ook niet zien als extra gymlessen, maar gewoon als lekker relaxed samen sporten en fanatiek bezig zijn met iets. Ik hoop dat dat de nieuwe cul tuur wordt. Daarbij, als jongeren enthousiast zijn, willen we ook het sportaanbod gaan vergroten in Venray zodat ze uit meer verschil lende dingen kunnen kiezen." Iedereen die meer informa tie wil, of vragen heeft over het naschoolse sportaanbod, kan terecht op www.nsa-venray.nl. Voor alle leerlingen die al enthou siast zijn of misschien nog twij felen, schrijf je in, bijvoorbeeld samen met een vriend of vriendin. Dit kan ook op de website maar je kunt ook eerst een kijkje nemen op Hyvespagina van Jules, www. jules-sportconsulent.hyves.nl. PvdA boos over 'vergissing' parkeertarief "Buitengewoon slordig", noemt PvdA-fractieleider Bert Linskens de foutieve tekst in de begroting. Er staat vermeld dat de gemeen teraad heeft ingestemd met een eenmalige verhoging van de par keertarieven met 10 procent in 2011. Dit blijkt niet waar te zijn. Onlangs in de commissie Mid delen vroeg de PvdA'er zich af wanneer de raad dat dan besloten heeft. "Ik kan me er in elk geval niets van herinneren", zei Linskens in de commissievergadering. Ook de andere partijen moesten het antwoord schuldig blijven.Achter- af blijkt er sprake te zijn van een 'vergissing'.Ambtenaren geven toe dat de tekst voorbarig is en dat de gemeenteraad hierover inderdaad nog geen besluit heeft genomen. De PvdA neemt het hoog op en eist meer zorgvuldigheid. De partij vraagt zich af of er niet meer van dit soort dwalingen in de begro ting staan.De parkeertarieven zijn de laatste jaren alleen met het inflatiepercentage gestegen. In de begroting is al rekening gehouden met een verhoging van 10 procent. Het levert de gemeente 150.000 euro extra inkomsten per jaar op. Pink Ribbon De derde Pink Ribbon wandel tocht in Venray was zondag een groot succes met meer dan 300 deelnemers. De tocht, waarin opnieuw een vuist werd gemaakt tegen borstkanker, leverde maar liefst 4056,77 euro op voor Pink Ribbon. "Het was in een woord fantastisch", aldus mede-organi sator Arna van Ool. Peel en Maas TV maakte zondag opnamen die dinsdagavond en woensdag wer den uitgezonden op Kabelkrant Venray. Uitzending gemist? Kijk dan op www.peelenmaastv.nl De zesde wandeling van Kiwanis Club Rooyse Ladies heeft 1500 euro opgeleverd voor het goede doel: Kinderva kantiewerk Venray. Na het succes van voorgaande jaren, toen de opbrengst werd geschonken aan verschillende goede doelen in de regio, was er dit keer wederom gekozen voor KindervakantiewerkVenray. Onder leiding van een tiental vrijwillige gidsen vanuit de Venrayse groen- groeperingen IVN trotseerden ruim tweehonderd wandelaars de regen en gingen de bossen van Geijsteren in. De gidsen lieten hen in de vroege ochtenduren dingen van de natuur zien en gaven uitleg over de flora en fauna. De dames van Kiwanis Club Rooyse Ladies zorgden ervoor dat de wande laars een onvergetelijke ochtend beleefden tijdens het dauwtrap- pen nieuwe stijl. De pauze tijdens de wandeling kwam dit jaar te ver vallen en werd verplaatst naar het einde van de wandeling. Dit gaf iedereen de kans om onder het genot van een hapje en warme drankjes en soep, door de dames van Kiwanis Club Rooyse Ladies zelfgemaakt, na te genieten van de wandeling. Voor de kinderen was er de mogelijkheid om zich ver der uit te leven op het uitgebreide spellencircuit. En bijzonder was dat kinder vakantiewerk dit jaar bij deze spelactiviteiten samen met de Kiwanisdames zorgde voor de ondersteuning en begeleiding. Na de wandeling werd de cheque ter waarde van 1500 euro direct door de nieuwe president van Kiwa- nis, Monique Dings, aan kinder vakantiewerk overhandigd. Mede hierdoor kan kindervakantiewerk ook komende zomer de bijdrage voor kinderen zo laag mogelijk houden en zijn alle basisschool kinderen uit groep 3 tot 7 weer gegarandeerd van een kinderva kantieweek. Wordt u gevonden door uw doelgroep? Flyers Internet Communicatie Met een ludieke posteractie probeert Toeristje de aandacht van de politieke partijen in Venray te trekken. Toeristje is een initiatief van de werk groep toeristenbelasting Ven- ray die tegen de voorgenomen verhoging van de toeristenbe lasting van maar liefst 57 pro cent is. De werkgroep, ondersteund door Koninklijke Horeca Neder land afdeling Venray, Recron, Vekabo, LLTB, en Toeristisch Recreatief Platform Venray, is van mening dat de politiek verkeerd is voorgelicht en daardoor te licht zinnig omgaat met de voorgeno men verhoging. Tevens heerst het gevoel dat door diverse politieke kwesties die op dit moment wel erg breed uitgevochten worden via de media, de echte problema tiek die de bezuinigingsronde met zich meebrengt, naar de ach tergrond wordt gedrukt. De poli tiek blijft volgens de werkgroep steken in een visie, aangereikt door ambtenaren die de voorjaars nota hebben geschreven en een begrotingstekort dienen te dich ten, zonder dat deze visie strookt met alle rapporten die gebruikt worden in het concept Kadernota Toerisme die de politiek pas ter beschikking krijgt nadat de voor jaarsnota is afgehamerd. Concreet komt het erop neer dat volgens het concept kadernota de verho ging van 57 procent toeristenbe lasting, belast aan de toeristische verblijfsaccommodaties, de lokale economie minimaal 2 miljoen euro gaat kosten om een gat in de begroting van de gemeente te dichten van 150.000 euro. Ook het veel gehoorde argument dat door verhoging weer kostendek kend gewerkt wordt kan de werk- groep weerleggen. Een geraad pleegd econoom geeft aan dat als men de richtlijnen van het VNG- model, waarmee men binnen de gemeente Venray werkt, correct interpreteert en de directe en promotionele uitgaven juist door berekent, het huidige gehanteerde tarief al kostendekkend blijkt te zijn. Om de politiek te prikkelen de handschoen op te pakken en om serieus in gesprek te gaan met de toeristische sector wor den ludieke posters ter beschik king gesteld aan alle ondernemers om hun ongenoegen kenbaar te maken. Deze zes posters met ludieke en prikkelende leuzen zoals 'Deze verordening levert gelukkig niet meer werk op' en 'In verband met mogelijke uitsterving 9 november toeristenteldag' zijn, met gehele uitleg van de proble matiek, ook te downloaden op www.toeristenbelastingvenray.nl. Op zondag 14 november in Venray Enkele dagen geleden was het dan zover, pakjesboot 12 is volgeladen met pakjes en pepernoten vanuit het warme Spanje vertrokken naar Neder land. Sinterklaas, Amerigo en natuurlijk alle zwarte pieten kunnen niet wachten om weer in Nederland aan te komen! Op zaterdag 13 november zet ten ze voet aan wal in Harder wijk, en op zondag 14 november zal het gezelschap direct naar Venray komen. Het muzikale pro gramma start om 13.30 uur op de Grote Markt, waar Sinterklaas om ongeveer 14.00 uur wordt ver wacht. Nu heeft Sinterklaas er dit jaar zelf voor gezorgd dat er niet alleen door de kinderen gezongen wordt, maar ook door de pieten! Hoe hij dat heeft gedaan kun je zien op het Pietenjournaal. Dit wordt op 9, 10, 11 en 14 novem ber uitgezonden op het Venrayse kabelkrantkanaal. Ben je vergeten om te kijken? Geen zorgen! Kijk eens op www.sinterklaasinvenray. nl. Daar komen alle afleveringen van het Pietenjournaal op te staan, en kun je ook nog andere leuke dingen zien en doen. Sinterklaas en Zwarte Piet komen op zondag 14 november naar Venray. Foto: Sint Nicolaas Gilde Venray. Blauw in je broekzak Op 1 november ging de landelij ke mobiele website van de politie de lucht in. Op deze internetsite voor de mobiele telefoon vindt u het laatste politienieuws en de opsporingsberichten. Via een een voudige landkaart klikt u door naar het korps [korpsnaam ingeven] voor belangrijke nieuwsberichten en voor een overzicht van de poli tiebureaus bij u in de buurt. De politie wil de burger meer betrek ken bij haar werk. Hier worden ook nieuwe media voor ingezet. Zoals bijvoorbeeld sms-alert, twitterende agenten, columns van korpschefs, een wervende Hyvespagina en filmpjes op YouTube. En nu is er dus ook de mobiele website. Een extra stukje service door snel en eenvoudig politie-informatie aan te bieden. Benieuwd hoe de politiesi te eruitziet? Kijk dan op m.politie. nl. Nog geen internet op uw tele foon? Geen probleem. De politie is natuurlijk ook gewoon via de com puter te volgen op www.politie.nl. Met ingang van het nieuwe sei zoen in 2011 wil de Boomteelt studieclub Horst aan de Maas de huidige groepen uitbreiden met een ondernemersrichting bomen. Op deze manier wordt een optimale uitwisseling gebo den voor kwekerijen in vrucht-, laan- en overige boomsoorten. Het activiteitenprogramma start bij voldoende inschrijvingen in februari 2011. Aangemelde leden hebben zelf een grote invloed op het activiteitenprogramma en profiteren mee met de voordelen die de boomteeltstudieclub als vereniging biedt. Natuurlijk staan de andere groepen; roos volle grond, roos container, sierteelt volle grond, sierteelt container open voor nieuwe ondernemers die lid willen worden. Ook kun nen medewerkers in de boom- teelt zich nu voor het nieuwe seizoen zich het beste aanmelden voor de bedrijfsgerichte groepen. De boomteeltstudieclub is groei ende en bestaat uit ruim 65 leden uit de primaire sector boomteelt. Gestreefd wordt naar een uitwis seling van kennis op het gebied van teelttechniek en onderne merschap tussen ondernemers in Noord-Limburg en Oost-Brabant. De boomteeltstudieclub wil daar naast ook een klankbord vormen om zo een zinvolle bijdrage te leveren aan de boomteeltsector in deze regio. Voor alle nieuwe leden die zich in 2010 nog aan melden voor het nieuwe seizoen ontvangen tijdens de jaarvergade ring in februari 2011 een gratis snoeischaar. Voor verdere infor matie en aanmeldformulier zie www.boomteeltstudieclub.nl. Weverstraat 1 5801 SZ Venray Telefoon 58 32 26 Fax 510139 VVD tegen lastenstijging burgers en bedrijven De Hei steunt straatkinderen Samen relaxed maar actief bezig zijn" Wij zorgen er voor dat uw website vindbaar is. Onderzoek Advies Ontwerp Ontwikkeling info@flyers.nl www.flyers.nl 0478 546293 Training Coaching Productontwikkeling voor Sinterklaas

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11