Prijs voor familie Heidens PeopleOnline koploper met 3C-model Na 63 jaar met pensioen Woodstockparty in De Uitmarkt Tussenarrest moordzaak Engels Ondernemersprijs voor Change Rob van Dijk Optiek op RTL 5 KÉIJSE Poortwachters een aanwinst? |f yi Burgers van Venray Hoe ervaart u de veiligheid in Venray? |f Burgers van Venray °£PV^ www.omroepvenray.nl Producten r t PEEL EN MAAS Donderdag 4 november 2010 - Pagina 10 De familie Heidens uit Tien- ray is winnaar geworden van de prijsvraag die was georga niseerd door Ghielen Touring- carbedrijf tijdens de Hiltho. Het gezin heeft een weeken- dreis voor twee personen gewonnen naar Weibersbrunn in Duitsland. De stand van Ghielen Touring- carbedrijf was volgens de organi satie een van de mooiste en best verzorgde stands van de beurs en werd bijzonder druk bezocht. Als blikvanger stond er een grote nieuwe, uiteraard groene, touring car. Met daarnaast een grote foto van een historische touringcar van Ghielen werd de aandacht geves- tigd op het 90-jarig bestaan van het bedrijf in 2011. De bezoekers kon den deelnemen aan een prijsvraag, waarvan dan ook gretig gebruik werd gemaakt. Bijna 5000 mensen (bijna 10% van alle bezoekers) vul den de prijsvraag in. 175 personen hadden het bouwjaar van de grote historische bus goed ingevuld. Het goede antwoord was namelijk 1962. Uit de goede inzenders zijn inmiddels de prijswinnaars getrok ken. Naast de prijs voor de fami lie Heldens ging de tweede prijs, een dagtocht voor twee naar Holi day on Ice, naar mevrouw Grutters uit Maasbree. De derde prijs, een kerstwinkeldagtocht naar keuze, ging naar mevrouw Bongaerts uit Roermond. Het Venrayse bedrijf Peop leOnline is bij een test van BG magazine, een vakblad voor bedrijfsgezondheid, in de top 3 van Nederland geëindigd op het gebied van verzuimsyste- men. "Een mooie prestatie", aldus Christel Willems van PeopleOnline. Verzuimmanagement binnen ondernemingen verschuift van beheersen naar beïnvloeden en sturen. Het ideale verzuimsysteem is daarom, volgens BG magazine: 'vooral een kwalitatief analyse- en sturingsinstrument dat de werkge ver ondersteunt, concrete doelen kan helpen stellen en proactief ingezet kan worden bij de aanpak van verzuim en arbeidsongeschikt heid'. PeopleOnline geeft hier nu concreet invulling aan met de introductie van het 3C-model: Control, Coach en Cockpit. Met dit model wordt ziekteverzuim beheerst, beïnvloed en gestuurd. Casemanagers,leidinggevenden en directie spelen hierbij de hoofd rol. Casemanagers beheersen het verzuim en houden Controle over het re-integratietraject. Leiding gevenden worden zowel online als persoonlijk ondersteund door een coach met tips en checklists. Op strategisch niveau wordt de directie ondersteund door een cockpit. Deze helpt realistische verzuimdoelen te stellen en te sturen op uitzonderingen. "Peop- leOnline herkent dat het sturen op harde verzuimcijfers en het analyseren van de achterliggende schade steeds belangrijker wordt voor ondernemers. Dit heeft geleid tot de ontwikkeling van het 3C-model", geeft Christel Willems van PeopleOnline aan. Dit wordt bevestigd door de test van BG Magazine: "PeopleOnline heeft de mooiste met de klant af te stem men maatwerkrapportage, waar veel uit te halen valt en waar daad werkelijk gestuurd kan worden op schadelast. Mooi om te zien dat de vertaalslag naar arbeids capaciteit en productiviteit kan worden gemaakt." De klantwens bepaalt de toekomst, waardoor de rol van software leverancier ver schuift naar die van businesspart- ner. Deze visie van partnership en klantfocus bij PeopleOnline wordt erkend door BG magazine en bekroond met een 9 in de jaar lijkse test voor verzuimsystemen. "We zijn blij en trots dat onze visie van partnership en klantfo cus wordt gewaardeerd en erkend door BG magazine", zegt com mercieel directeur Peter Stolk van PeopleOnline daarover. People- Online is businesspartner op het gebied van verzuimmanagement voor directie, management en HR. Wilt u meer weten over People- Online? Neem dan contact op met Peter Stolk, telefoon 06-23952693, e-mail: peters@peopleonline.nl. Open Dag Het SterrenHuis Wilma Nijenhuis en Kim van der Sterren hebben onlangs met veel enthousiasme een nieuw kinderdagverblijf opgericht. Vanaf 1 oktober zijn de deuren van het SterrenHuis aan de Raadhuisstraat 13 geopend. Voor alle belang stellenden wordt op zaterdag 6 november een open huis geor ganiseerd. Iedereen is dan van harte welkom aan de Raadhuis straat 13 te Venray tussen 10.00 17.00 uur. Voor meer informatie www.hetsterrenhuis.nl Bijzonder moment bij Geelen Beton Je komt ze nog wel eens tegen, werknemers die op hun veertiende bij een bedrijf begonnen en op hun 65e bij datzelfde bedrijf met pensioen gaan. Zo leek het ook voor Sjraar Vergeldt te gaan maar Sjraar bleef doorwerken tot zijn 78e. Deze maand ging hij definitief met pensioen. Sjraar Vergeldt is als 14-jarige jongen begonnen bij Encko Beton in Wanssum. Toen nog een bedrijf dat allerlei elementen maakte voor de landbouw zoals stalra- men, drinkbakken voor vee, voe derbakken, putringen, maar ook betontegels en metselblokken. Sjraar startte in de productie waar met veel zwaar werk de produc ten gemaakt werden. Sjraar blonk uit in efficiency. Waar anderen 's morgens meteen als een gek begonnen te sjouwen, zorgde Sjraar dat eerst zijn werkplek in orde was, waarna hij met minder inspanning een grotere productie haalde. Later in zijn carrière werd hij betonreparateur. Een uitdaging om elementen met gebreken weer optimaal te maken. Vooral het repareren van gevelelementen van sierbeton was zijn specialiteit. Hij heeft door het hele land gereisd om de projecten van Encko Beton opleveringsrijp te maken. De finishing touch van de ele menten kwam vaak van zijn hand. Toen in 1987 Encko Beton failliet ging, was dat een grote klap voor Sjraar. Hij was echter een van de eersten die in de nieuwe onderne ming, Geelen Beton, weer aan de slag kon. Tot zijn vut- leeftijd heeft Sjraar het reparatiewerk van Geelen Beton als geen ander uitgevoerd. Hij is toen een paar dagen thuis geweest en vrijwel meteen begon het alweer te kriebelen. Sjraar ging weer aan de slag bij Gee- len Beton, wel op een tijdelijk contract maar weer zoals hij zelf pleegt te zeggen, lekker in de beton. Op een gegeven moment werd het werken buiten de deur bij projecten in het hele land hem toch te veel. Het verkeer werd ook steeds drukker en dat ervoer hij als minder prettig. Sjraar vroeg of hij werk kon krijgen binnen de fabriek. Hij werd beheerder van de toebehoren van de mal- lenproductie zoals bouten, moer- platen enz. Dit werk heeft hij met veel plezier gedaan tot op zijn 78 jarige leeftijd. Tegelijk met zijn 50- jarig huwelijk heeft Sjraar na 63 jaar het werk definitief vaarwel gezegd. Van Haren kan woning uitbreiden Norbert van Haren kan zijn woning aan Zandbleek uitbreiden. De commissie bezwaarschriften heeft het protest van buurman Wester afgewezen. Het college heeft het advies van de commis sie overgenomen. Er moeten nog wel eerst enkele slordigheden in de verleende ontheffing en bouw vergunning worden gecorrigeerd. Sjef Wester wees er terecht op dat er naar een foutief artikel wordt verwezen. Door de uitbreiding aan de achterzijde van Van Haren raakt Wester zijn vrije uitzicht deels kwijt. Bovendien dringt er minder licht en zon door in de woning. De commissie vindt dat geen reden om de bouwvergunning te weigeren. Tussen beide woningen is een ruime afstand van zes meter en bovendien zijn er twee diepe tuinen. Van Haren gaat de woning aan de achterkant met dertien meter uitbreiden, terwijl slechts tien meter is toegestaan. In het bestemmingsplan is een onthef fing mogelijk van vier meter extra. De commissie heeft dan ook geen bezwaar tegen de uitbreiding. Bovendien past het binnen het gemeentelijk beleid om woningen op te plussen. Wester kan tegen het besluit in beroep gaan bij de rechtbank in Roermond. Verkoeijen bekroond Tijdens de 25e Nationale slagers vakbeurs zijn vijf producten van Verkoeijen Partyservice en Slagerij bekroond met goed. Vier produc ten kregen zelfs een gouden ster voor het maximaal haalbaar aantal punten. John Verkoeijen had diver se vleeswaren en worsten ingezon den die door de jury niet alleen op smaak maar ook vaktechnisch wer den gekeurd. Daarbij spelen zaken zoals geur, keur, aanzicht, consi stentie, afwerking en samenstelling een belangrijke rol. Uiteraard kunt u deze bekroonde producten zelf proeven. Verkoeijen Partyservice is geopend van woensdag t/m vrij dag van 08.30 tot 18.00 uur en op zaterdag van 08.30 tot 16.00 uur. Verkoeijen Partyservice en Slage rij is gevestigd aan de Horsterweg 1a in Leunen tel. 0478-640405. Meer informatie vindt u op www.verkoeijen.nl Diabetes DVN werkgebied Venray e.o. houdt op woensdag 17 november een lotgenotenmiddag voor dia betespatiënten. De middag duurt van 13.30 tot 16.30 uur en wordt gehouden in ouderencentrum De Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Er is deze middag een diabeteservaringsdeskundige aan wezig om vragen vakkundig te beantwoorden, dan wel te advi seren. Wellicht heeft men naar aanleiding van de ontvangen Dia betes Zorgwijzer vragen of heeft men al ervaringen opgedaan met het gebruik ervan bij de zorgverle ner. Aanmelden voor 11 november via telefoon (0478)512995 of via e-mail elly.keijsers@hetnet.nl. In augustus 1969 vond in een wei van melkveehouder Max Yagur in Amerika het befaamde Woodstockfestival plaats. Volgens vele muziek liefhebbers het belangrijkste festival ooit. Er zouden onge veer 25.000 mensen komen volgens de organisatie, maar het werd chaotisch en er waren maar liefst 400.000 mensen aanwezig en 100.000 mensen die nooit aangekomen zijn. toch verliep alles zonder incidenten, het thema was dan ook vrede en muziek. Dit hippiefestival was het hoogte punt van de tegencultuur van de jaren 60 en hippietijdperk. Vele bands hebben hun doorbraak te danken aan dit festival, Joe Cocker,The Who, Ten Years After, Janis Joplin, CCR kregen bekend heid door Woodstock. Verder waren er toen al bekende arties ten zoals Jimi Hendrix, Crosby Stills Nash en Young en Santana. Wat opviel was dat de toppers van toen niet aanwezig waren, The Rol ling Stones en Bob Dylan. Zater dag 6 november herleven deze tijden in De Uitmarkt. Muziek uit de jaren 60 aangevuld met muziek uit de jaren 70. Zelfs de jongeren kennen veel van deze muziek. Proef de sfeer van deze tijd. Aan vang 22.30 uur, entree gratis. Hof wijst alle verzoeken verdediging toe Het gerechtshof Arnhem heeft woensdag een tussenar- rest gewezen in de moordzaak Engels. Het hof wijst alle ver zoeken van de advocaat-gene raal en de verdediging toe. Het onderzoek ter terechtzitting zal op 17 februari 2011 wor den hervat. Zowel het Openbaar Ministe rie (OM) als advocaat Guus Lina vroeg twee weken geleden tijdens de zogeheten regiezitting het gerechtshof Arnhem om nieuw technisch onderzoek te laten uit voeren en om getuigen te horen. Lina heeft nu toestemming om op de volgende zitting, op 17 februari 2011, de moeder van de verdachte Erik E. horen, het OM mag de broer van de verdachte als getuige oproepen. Het tussenar- rest van het gerechtshof betekent ook dat op verzoek van advocaat Lina een aantal objecten wordt onderzocht, zoals een handboek en een toiletfonteintje. Daarnaast wordt onderzoek gedaan naar de STAV zoekt vrijwilligers De Stichting Tieneractivitei ten Venray (STAV) zoekt nieuwe vrijwilligers die willen helpen de jeugdsoos aan de Goudsmit- straat in Venray nieuw leven in te blazen. Het gaat om twee disco avonden per maand; een voor de jeugd van de groepen 7 en 8 van het basisonderwijs en een voor de klassen 1 en 2 van het voorgezet onderwijs. Belangstellenden kun nen zich inschrijven bij Match via www.vrijwilligerswerkvenray.nl. of bij STAv via www.tieneractivi- teitenvenray.nl. samenhang van de verwondingen die op het slachtoffer zijn aange troffen. Het slachtoffer had steek wonden en andere verwondingen. Lina: "Onderzoek naar de samen hang kan mogelijk nieuw licht op de zaak werpen. Welk? Nou, mis schien dat wel blijkt dat er meer dere daders moeten zijn geweest die de verwondingen hebben toegebracht. Dat zou in de lijn zijn met de verklaring van mijn cliënt. Ik heb ook gevraagd om de contactsporen op de kleding van het slachtoffer te onderzoe ken op DNA." Erik E. wordt ervan verdacht zijn echtgenote Kathleen op 15 maart 2006 met 70 messte ken in hun huis aan de Wasbloem in Venray te hebben vermoord. Hij heeft altijd ontkend zijn vrouw te hebben gedood. de SCHATTEN van de Grote Kerk Verkrijgbaar voor 950 bij: Hofstraat 6 Venray 0478-582727 Gratis winterscan bij Van Haren en Auto Lenders Bij Van Haren, sinds 1 oktober Suzuki-dealer voor de regio Venray- Boxmeer, wordt zaterdag 6 novem ber een speciale dag georganiseerd waar u met uw Suzuki terecht kunt voor een gratis winterscan. Uw auto wordt op 18 belangrijke veiligheidspunten gecontroleerd, zodat u weer veilig de winter in kunt gaan. Behalve dat de scan gratis is, ligt er voor iedereen een leuk wintercadeautje klaar en maakt u kans op vier vrijkaartjes voor de musical Kruimeltje in the ater De Efteling. U bent welkom bij Suzuki van Haren van 9.00 tot 16.00 uur, Keizersveld 101 Venray. Ook Auto Lenders houdt op zater dag 6 november een gratis win- terscan voor uw auto. Tussen 9.00 en 16.00 uur bent u welkom en wordt uw auto gecontroleerd op alle belangrijke winterveiligheids- punten. Ook worden de airco en de verwarming van uw auto nage keken. Verder zijn er demonstraties zoals uitdeuken zonder spuiten, een hifidemonstratie, bekledings reparatie en is er volop informatie over winterbanden. Auto Lenders is gevestigd op Keizersveld 12 in Venray. Gratis gebitscontroles voor honden bij Van de Ligt Allicht Alle honden met hun baasjes uit de omgeving zijn op 13 november welkom bij Dierenspeciaalzaak XXL Van de Ligt Allicht om het gebit van hun hond te laten con- troleren.Tussen 10.00 uur en 16.00 uur is er een deskundige aanwezig die vertelt hoe het met het gebit gesteld is en hoe het gebit het best kan worden onderhouden. Advies op maat om te zorgen voor een goede gezondheid van uw hond. Tevens kunnen alle honden en kat ten met hun baasjes op zaterdag 6 november tussen 10.00 en 16.00 uur bij Van de Ligt terecht voor een gratis antivlooien- en tekenbe handeling. Meer informatie kunt u vinden op www.vandeligtallicht.nl of kom op 6 november naar Die renspeciaalzaak XXL Van de Ligt Allicht in Venray. Groot onderhoud spoor Venray ProRail werkt in het week end van zaterdag 6 en zondag 7 november op verschillende plaat sen in Limburg aan het spoor. Tussen Boxmeer en Venray vin den werkzaamheden plaats aan verschillende overwegen. Ook worden delen van het spoor vernieuwd. In verband met deze werkzaamheden is er op beide tra jecten geen treinverkeer mogelijk. NS en Veolia zetten bussen in. Het onderhoud is noodzakelijk om te zorgen dat de treinen comfortabel en volgens de dienstregeling kun nen blijven rijden. De werkzaam heden bestaan onder meer uit het vernieuwen van de dwarsliggers en spoorstaven. Rob van Dijk Optiek uit Ven- ray is zaterdag om 15.45 uur te zien in het tv- programma Lifestyle Experience van RTL 5. Samen met een geluidsman en cameraman reisde Gaby Blaaser op 19 oktober af naar Venray om van Marc en Romy van Dijk te zien en te horen wat er allemaal komt kijken bij het adviseren, uitzoeken, opmeten en maken van een bril. Omdat de opnames bui ten voor de winkel van Rob van Dijk Optiek aan de Gro testraat 1 begonnen, trok dat uiteraard veel bekijks. "Het is geen toeval dat juist Rob van Dijk Optiek is uitgekozen voor de presentatie", vertelt een enthousiaste Marc van Dijk. Marc is de zoon van de oprichter en naamgever Rob van Dijk. Samen met zijn vrouw Romy zijn zij al jaren de eigenaar van de van ouds her bekende optiekzaak. "Enige maanden geleden zijn wij bena derd door het productiebedrijf van Lifestyle Experience met de vraag of wij ons licht wilde laten schijnen op de bril en al haar facetten. We vinden het belang rijk dat iedereen met een bril goed wil zien maar er ook goed uit wil zien. Daarom zijn bij ons de oogmeting, kijkeigenschappen en montuurkeuze allemaal even belangrijk", vertelt Marc. "Juist het meten en bepalen van de kij- keigenschappen is nieuw in Ven ray", voegt Romy aan zijn woor den toe."Daarom meten we alle codes die in het oog opgesloten zitten, de zogenaamde eyecodes. Essilor Varilux heeft een meetzuil ontwikkeld die in staat is al deze gegevens zéér nauwkeurig vast te leggen. Wij hebben deze gespecia liseerde computer begin 2009 als eerste in de regio Venray. Na een zorgvuldige oogmeting weten we wat de persoonlijke kijkeigen- schappen van de brildrager is." "Door de huidige mogelijkheden, bij het produceren van de brillen glazen, is het ook erg belangrijk om te weten of de brildrager van links naar rechts en van boven naar onderen alleen met zijn ogen beweegt of ook met zijn hoofd", aldus Marc van Dijk. "We hebben het hier over de eye- of headmo- vers. Op het moment dat je alleen je ogen beweegt, kijken deze ogen steeds door verschillende punten van het glas. Dat betekent dat we bij het produceren van een glas hier al rekening mee moeten houden. Het is namelijk een heel ander verhaal als de brildrager zijn hoofd beweegt waardoor zijn of haar ogen veel meer door hetzelf de punt van het glas blijven kij ken. Een bril maken aan de hand van een brilvoorschrift alleen is dus geen mogelijkheid. Iedereen is uniek en iedereen krijgt bij ons dan ook altijd een persoonlijk advies." Natuurlijk staan ze bij Rob van Dijk Optiek ook voor u klaar om uw persoonlijke kijkeigenschap- pen te meten om zodoende vast te kunnen stellen of uw huidige bril nog wel geschikt is voor een optimaal kijk comfort. Al met al is het dus geen verrassing dat deze persoonlijke benadering de aandacht heeft getrokken van het televisieprogramma Lifestyle Experience. Kijk aanstaande zaterdag 6 november om 15.45 uur op RTL 5 of de herhaling op RTL 8, zaterdag 13 november om 17.00 uur en maak tevens kans op een van de vijf Ray-Ban zon nebrillen, die Rob van Dijk Optiek daar verloot. Dj's Roojse Huus op Zwarte Markt Change, met onder andere een vestiging aan de Grote Markt in Venray, is winnaar geworden van de onderne mersprijs van de gemeente Peel en Maas. De vakjury onder voorzitterschap van Nelly Ver- bugt van MKB-Limburg koos Change als winnaar. Change levert een concept in complete uiterlijke verzorging van top tot teen, of het nu om een ander kapsel gaat of een volledige make-over. Jos Peeters en Ronald Verlinden, de ondernemers achter Change, waren dan ook dolgeluk kig toen ze de ondernemersprijs uit handen van Wilma Delissen-van Tongerlo mochten ontvangen. Het thema van de ondernemersprijzen was vakmanschap. De strijd werd een heuse nek-aan-nekrace. Chan ge werd uiteindelijk uitgeroepen tot winnaar en geroemd om het wedstrijdwerk op wereldniveau, innovatie, opleiden, kennisdelen met collega's (zoals het educatie programma Hair Level XL waar alle kappers in Nederland mee worden opgeleid), haarwerken (ook voor zieke mensen), maatschappelijk ondernemen en het samenwerken met andere ondernemers. De kracht bij Change zit in het ontwikkelen, het hele concept van Change wordt als innovatief en vernieuwend gezien, net zoals Jos Peeters zegt en handelt: "Change: met mensen, voor mensen en door mensen en vergeet niet: morgen is de eerste dag van de rest van je leven." ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Burgers van Venray kunnen hun mening geven Gedurende de maand oktober is er door de bezoekers van de website www.burgersvanven- ray.nl een stem uitgebracht op de stelling de poortwachters zijn een aanwinst voor Venray. Circa 200 personen namen zich de moeite om hun keuze kenbaar te maken. Het resul taat van deze enquête onder de inwoners van Venray is nogal verdeeld. 46% van de stemmers vindt dat de poort wachters een verfraaiing van het centrum zijn, terwijl 54 daarover een geheel andere mening is toegedaan. Bij het bekijken van de motieven lo pen reacties nogal uiteen. Sommigen vinden het fraaie kunstuitingen, terwijl anderen spreken over een hoop oud roest. Het voert te ver om deze uiteenlopende reacties hier te vermelden. Het is heel eenvoudig om die motieven op de site te lezen. Hoewel gedu rende de maand november er weer een nieuwe stelling op de site staat, kunt u in het 'ar chief' van de site, van elke eer dere stelling de resultaten en de individuele motieven nog teruglezen. DE SCHATTEN van de Grote Kerk wan den munckhof bv A.s. zondag 7 november zijn de 4 dj's van 't Roojse Huus aanwezig op de Zwarte Markt in Evenementenhal VECC in Venray om spullen te verkopen voor Stichting Calebas, het goede doel van dit jaar Kom kijken (en natuurlijk kopen) en vraag meteen een verzoekplaat aan die wij tijdens de marathonuitzending van 100 uur gaan uitzenden. Steun 't Roojse Huus en kom naar de Zwarte Markt! 't Roojse Huus, van 15 t/m 19 december - Centrum Venray Foto Stefan Koopmans Photography De onafhankelijke website www.burgersvanvenray.nl is deze maand benieuwd hoe u als inwoner van Venray de vei ligheid in Venray ervaart. Het begrip veiligheid omvat nogal een breed terrein. Het is niet alleen van toepassing of u zich veilig voelt op straat of in uw woning, maar bijvoorbeeld ook op de verkeersveiligheid in uw wijk, de straatverlichting of de sociale controle in uw omgeving. Kortom, of iemand zich veilig voelt in Venray is van een groot aantal factoren afhankelijk. Ook persoonlijke ervaringen kunnen daarbij een rol spelen.De stuurgroep van onafhankelijke personen die het initiatief voor het opzetten van deze enquete-site hebben genomen, willen de resultaten van uw mening nadien ook kenbaar maken aan instanties die over uw veiligheid in Venray waken.Omdat daarbij uw me ning telt, nodigt de stuurgroep u van harte uit om uw mening te geven op de stelling: Wij wonen veilig in Venray. U kunt dit doen door te surfen naar de website www.bur- gersvanvenray.nl Op deze website kunt u ook le zen hoe anderen op deze stel ling reageren en leest u ook de mening van deskundigen op dit gebied.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 10