Limonade om af te vallen Ladies night bij Intratuin Luxor investeert in kwaliteit Prijswinnaars Vivara Judokampioenen Rens Philipsen derde op WK Nipte zege volleybaldames Verlies volleybalheren PP x0 De Roerdomp Actg ve Set Up 7IEIJERS PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2010 - Pagina 24 Woonevent loterij Voetbalplaatjes Patrick Jacobs derde LRV St. Jan Merselo Het Alvertje De Mudhunters ActiveRooy BC 2002 RV BC Harten Drie BC Klavertje Vier NRBC Overloonse Bridgeclub BC Venray Maximale score tafeltennisheren m. Nelipak" Suhima Rik Kellenaers uit Venray heeft met zijn bedrijf Reasons Europe een nieuw product op de markt gebracht: limonade om af te val len. Langzaam breidt het netwerk van verkooppunten zich uit door heel Nederland. "De eerste reacties zijn goed", aldus Rik, die meteen erkent dat het voor een startende ondernemer niet mee valt. "We zijn begonnen bij de Plus in Venray en bij de C1000 in Wanssum. Inmiddels staan we bij veel Plus-super- markten in Limburg in de schappen en ook in Venray bij de C1000 en in Ysselsteyn bij de Coop. Daarnaast sta ik zelf regelmatig in de supermarkten om het product te promoten." De limo nade van Kellenaers, Reasons Mega Burner en Aqua Diet, zijn gebaseerd op natuurlijke stoffen die de vetver- branding stimuleert. "Wanneer je elke dag een flesje drinkt, val je ongeveer een halve kilo per week af", aldus Rik. De Megaburner is ontwikkeld voor afvallen zonder inspanning, terwijl de Aqua Diet juist bij het sporten wordt gebruikt. "Bij Aqua Diet is het goed om ongeveer een uur voor het sporten de limonade te drinken. Bovendien zijn beide dranken, verkrijgbaar in verschillende smaken, ook lekker om zo te drinken." Rik Kellenaers wil zich in eerste instantie op de Nederlandse markt richten, maar hij richt zijn pijlen ook op het buitenland. Hij ziet gezien de eerste reacties en resultaten vol doende kansen om zijn limonade een vaste plek in de markt te geven. Woensdag 17 november belooft een betoverende avond te wor den. Intratuin Venray nodigt je van harte uit voor de ladies night 2010, de tweede editie van deze exclusieve vrouwenavond boor devol inspiratie, tips en ideeën voor de komende feestdagen. Sfeer,mode,beauty, welness, siera den, recreatie, gezondheid en culi nair zijn enkele sleutelwoorden. In samenwerking met diverse lokale bedrijven kunt u deze avond heerlijk genieten van een inspire rend divers aanbod. De deelnemende bedrijven zijn: Juwelier Henri Camps, Little kids, Lifestyle, Secondo, Foto Hoedemaekers, Hotel Asteria, Totally chiq, Theatercafé de Artiest/ Schouw burg Venray, Berden Mode, Salon 39- /Janneke Gielens schoonheidssalon, Mariposavoetreflexzonetherapie-/ Karin Loonen Reisbureau Vice Versa, Change kapsalon, Paul Janssen Zum- bales, Ford van Haren, Citroën van de Weem Venray,Lindy Geurts, Marion Streefkerk sieraden Tupperware, Calmness-topsportive, Cocon Parfu merie. Gedurende ladies night is er sfeervolle muziek en zijn er diverse interne creatieve demonstraties door Intratuin-medewerk(st)ers van sfeer volle arrangementen tot bloemdecora- ties e.d. Dames zijn op woensdag 17 november van harte welkom met een geldige entreekaart. Deze zijn gratis verkrijgbaar bij onze klantenservice vanaf 23 oktober 2010 (op=op). Er worden twee sessies gehouden. Een sessie start om 19.00 uur en de tweede sessie om 20.00 uur Intratuin Venray zorgt deze avond speciaal voor alle aanwezige ladies voor diverse extra leuke kortingen en aanbiedingen met superveel voordeel!!! Op maandag 25 oktober zullen er in de bioscoop van Venray de laatste twee digitale projectoren worden geïnstalleerd. Vanaf dat moment staan er vier digitale projectoren om de films nog beter, scherper en voller van kleur te kunnen vertonen. Daarmee is Luxor Theater in Venray een van de eerste bioscopen in Nederland die volledig digitaal zijn, aldus Jeroen Cat- toir. "We zijn altijd voorloper geweest in de bioscoopwereld, of het nou om digitaal geluid ging of om digitaal beeld. We blijven ons bezig houden met de nieuwste technologieën om de kwaliteit voor onze bezoekers nog beter te maken. We kunnen al twee jaar 3D voorstellingen vertonen, die zich inmiddels al meer dan bewezen hebben in de markt. Het grootste deel van onze klanten willen de films in 3D zien en betalen er graag een kleine toeslag voor. Nu pas beginnen the aters in de regio ook het belang van digitale projectie, maar met name 3D in te zien. Zij stappen langzaam en gefaseerd in, terwijl wij dan al jaren voorsprong hebben. Tevens blijft er een 35 mm projector staan om de filmhuisfilms te vertonen. Deze films zijn vrijwel nog niet digitaal leverbaar en aangezien wij een grote groep film huis bezoekers hebben, laten we deze nog een paar jaar staan. Het zal een kwestie van tijd zijn dat deze films ook leverbaar worden in digitaal. Tevens hebben we de mogelijkheid om met deze nieuwe apparatuur zogenaamde alternative content te vertonen zoals live opera en live klassieke concerten. We hebben hier al mee geëxperimen teerd en zullen in de toekomst hier veel meer mee aan de slag gaan. Voor de bezoekers is het een omschakeling om in de bioscoop een opera te zien of een concert te bezoeken, maar niet alleen de kwaliteit is beter, ook de beleving." Tijdens de open dagen van Vivara hebben veel bezoekers meegedaan met de prijsvraag over de voedersilo en de ballonwedstrijd Welke vogel vliegt het verst? In het Vivara- bezoe kerscentrum werd onlangs een Vivara- pakket aan de winnaars overhandigd door Jan Thomassen, directeur van Vivara. J. Swart uit Melderslo heeft precies geraden hoeveel gram vogel- voer er in de voedersilo zat, namelijk 980 gram. De ballon van Anouk Ver stegen uit Vierlingsbeek is het verste gekomen. De ballon werd in Bad Kis singen in Duitsland gevonden. Dit is 454 kilometer vanaf Vierlingsbeek. Het bezoekerscentrum van Vivara is vanaf nu elke vrijdag en zaterdag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. Hier kan men terecht voor informatie over de producten van Vivara en de samen werkende natuurbeschermingsorgani saties, zoals Vogelbescherming Neder land. De educatieve tuin rondom het bezoekerscentrum is ingericht met verschillende informatieborden en producten van Vivara. Daar kunnen de bezoekers zien hoe de vogels gebruikmaken van de voedersyste men en het vogelvoer. De tuin en het bezoekerscentrum zijn gelegen aan de Overloonseweg in Vierlingsbeek. Meer informatie is te vinden op www. vivara.nl. Op zondag 24 oktober zijn er weer veel prijzen te winnen bij de trekking van de prijzen van de woonevent lote rij. De hoofdprijs bestaat uit een woon- pakket van 1500 euro te besteden bij diverse Venrayse bedrijven. Ook zijn veel troostprijzen met een waarde van 25 tot 100 euro te winnen. Het totale prijzenpakket vertegenwoordigt een waarde van 2500 euro. U heeft vast een of meerdere loten gekregen bij één van de deelnemende bedrijven aan het Fraay Venray Woonevent. Mee doen aan deze loterij is heel gemak kelijk: deponeer de strookjes die aan de loten zitten op zondag 24 oktober tussen 12.00 en 14.00 uur in de grote bus vóór de VVV-ANWB-winkel op het Henseniusplein in Venray. U dient aanwezig te zijn bij de trekking om 16.00 uur vóór de Rooijerie op de Grote Markt in Venray. Niet aanwezig betekent namelijk automatisch dat u niet kunt winnen. Tijdens de trek king zal zanger Don Mulders voor de muzikale noot zorgen. Vanaf afgelopen maandag is de spaaractie van de SV Venray-voetbal- plaatjes van start gegaan. In tegenstel ling tot eerdere berichtgevingen krijg je een zakje met plaatjes gratis bij iedere tien euro aan boodschappen. In ieder zakje zitten zeven voetbalplaat jes. Daarnaast zijn er nog speciale aan biedingen waarbij je een extra zakje voetbalplaatjes ontvangt. Er zijn 1100 verschillende voetbalplaatjes te sco ren. Om je verzameling helemaal com pleet te maken is er ook een uniek voetbalplaatjesalbum verkrijgbaar. Dit album is tot en met zondag 24 okto ber verkrijgbaar met maar liefst 50% korting. Tevens zijn er vijf gouden voetbalplaatjes in omloop. Diegene die er één weet te bemachtigen krijgt aan het einde van de actie een schitte rende prijs. De spaaractie loopt alléén bij PlUs Judith Guido van Dijck en duurt tot en met zondag 12 decem ber. Op woensdag 15 december zal er een ruilbeurs gehouden worden in de kantine van SV Venray. Tijdens de halve finale van de KNHS-BoerenBond/Welkoop Cup is Venraynaar Patrick Jacobs zondag derde geworden. Patrick Jacobs kreeg met Tjibidou (v. Grosso Z) een 9,0 voor zijn rit. Kevin Jochems uit Acht maal won met de bruine ruin Capella- ri (v. Caretino). In beide manches was de springruiter de concurrentie de baas. Hij behaalde een score van 9,5. In totaal kwamen zondag de beste 24 combinaties uit de voorselecties van de rijstijlcompetitie voor de klasse M aan start op het springterrein van Military Boekelo. Patrick Jacobs is ook één van de finalisten KNHS-Boe- renBond Welkoop Cup op Jumping Indoor Maastricht (Mecc) Die begint vrijdag 19 november om 11.00 uur en wordt beoordeeld door bondscoach senioren Rob Ehrens. In Haps is een indoor dressuur wedstrijd voor paarden gehouden. Bianca Ewalts reed daar met haar Ama rillo twee proeven. In de eerste proef behaalde zij een derde prijs in de klasse B met 194 punten en de tweede proef was goed voor een eerste plaats met 196 punten. Ingrid Arts wist met Batari in dezelfde klasse in de tweede proef een tweede plek te behalen met 195 punten. In Sevenum is een selectiewedstrijd dressuur voor pony's gehouden. Hierbij eindigde Sannah Kreuzer met haar pony Chindy op een tweede plaats met 183 punten. Uitslag laatste wedstrijd van de herfstkoning voor de lange hengels: 1. Hennie Spann. 2. Peter Beelen. 3. Henk Theeuwen. 4. Jan Sanders. 5. René Wijnhoven. De eindstand van deze serie: 1. René Wijnhoven. 2. Peter Beelen. 3. Henk Theeuwen. 4. Martien Voermans. 5. Peter Cuppen. Op zon dag 24 oktober is er voor de laatste keer dit jaar het zogenaamde project- vissen in vijver 3. Dit wordt gehouden om de groei en de vangbaarheid van de daar uitgezette kruiskarpers te controleren. De bijeenkomst is om 7.30 uur bij de vijver. Er wordt dan gevist van 8.30 tot 12.30 uur. Aanmel ding kan tot uiterlijk donderdag voor afgaande, 20.00 uur bij Henk Theeu- wen via telefoon (0478)571311 of via e-mail henk.theeuwen@home.nl. Op zondag 7 november start de serie om de winterkoning. Die wordt gevist in de jachthaven in Wanssum. Wie hier aan mee wil doen dient zich voor 31 oktober aan te melden. Uitslag tiende 50 pluscompetitie: 1) G. Verdonschot. 2) M. Siebers. 3) S. Phi- lipsen. 4) J. Van den Heuvel. 5) C. Cools. De tweede herfstkoningwedstrijd wordt gehouden op woensdag 27 oktober. Bijeenkomst 12.30 en vissen van 13.00 tot 17.00 uur. Voor inlich tingen over vergunningen kan men terecht bij H.J. v.d. Ekker, St. Antonius- straat 31, 5801 AR in Venray, telefoon 06-12668661, e-mail huubvdekker@ home.nl. Zie ook www.hsvderoer- domp.nl. Ongeveer tien Mudhunters ver trokken richting Nuenen en bijna dertig Mudhunters vertrokken voor twee trainingen rond Venray. Komend weekend tocht vanuit Plasmolen, een training vanuit Venray en een training voor de Jeugd 2. De techniektraining was afgelopen zondag voor de eerste keer. Gezien de grote animo gaat dit elke maand minimaal een keer plaats vinden. Deze training staat ook open voor potentiële leden. Aansluiten bij De Mudhunters is voor veel mensen toegankelijk. Iedereen is welkom en kan eerst vier weken meedoen alvo rens hij of zij beslist om lid te worden. Ga voor meer informatie naar www. mudhunters.nl. Agenda: Zondag 24 oktober vertrek 8.00 uur per auto voor een tocht in Plasmolen 30-50 km. Vertrek 9.00 uur per fiets voor een training vanuit Venray. Vertrek is bijna altijd vanaf de Sprank. Op dins dag van 20.00 tot 21.00 uur Spinning healthcenter Dynamic Veltum. Uitslagen 16 oktober AVC Eagles MC1 - ActiveRooy MC1 1-3 HOVOC MC2 - ActiveRooy MC2 0-4 ActiveRooy JC1 - Civitas JC1 2-3 ActiveRooy Jb1 - Tupos JB1 4-0 ActiveRooy H2 - SV Aspargos H2 0-4 ActiveRooy D5 - Argos D3 1-3 ActiveRooy MB1 - Civitas MB1 4-0 Van Tartwijk/VCH HS 1 - ActiveRooy H1 4-0 ActiveRooy D3 - ActiveRooy D4 3-1 ActiveRooy D2 - Olsredlem D1 2-3 HOVOC D5 - ActiveRooy D6 0-4 VC Polaris D2 - ActiveRooy D1 2-3 Programma 23 oktober ActiveRooy MC2 - Activia MC4 10.00 ActiveRooy MC1 - HVC MC3 10.00 ActiveRooy MB1 - AV Flash MB2 12.00 ActiveRooy JB1 - HOVOC JB1 12.00 NUVO '68 H2 - ActiveRooy H1 14.00 ActiveRooy JC1 - ASC JC1 14.00 ActiveRooy D4 - AV Flash D1 14.00 ActiveRooy H2 - HOVOC H5 16.00 ActiveRooy D1- Vludoc '98 D1 16.00 ActiveRooy D6 - Peelpush D8 16.00 ActiveRooy D2 - Luctor D2 18.00 ActiveRooy D3 - HOVOC D4 18.00 3-1 Uitslagen Heren Set Up H1-VC Meterik Dames Set Up D1-Nuvo'68 2-3 Set Up D2-Sportivo 1-3 Jeugd Set Up MB1-Hands Up 1-3 Set Up MB2-Tupos 2 3-1 Set Up MB3-VC Meterik 2-3 Set Up MC1-Revoc/VCB 2 4-0 Recreanten VC Meterik 4-Set Up DR2 0-4 Set Up DR3-ActiveRooy 3 0-4 Set Up DR4-VC Touche 0-4 Programma zaterdag 23 oktober Jeugd Ledub-Set Up MB1 13.00 Programma zondag 24 oktober Niveau Set Up Niveau N6 4 Sevenum 14.00 Set Up Niveau N5 2 Sevenum 14.00 Recreanten Heren Brovoc-Set Up 10.00 Set Up 2-HVC 10.00 Noabere 2-Set Up 3 9.30 Programma maandag 25 oktober Dames Aspargos-Set Up 21.30 De tweede zitting van de eerste clubcompetitieronde is gehouden. De winnaars in geel waren Wil Dietz en Math Keulards met 63.42 procent. De tweede plaats was voor de heren Jan Janssen en Frans Mertens met 54.92 procent. De derde plaats werd gedeeld door het echtpaar Toos en Wim Spreeuwenberg en de dames Mien Kuenen en Truus Kusters. Beide paren behaalden 53.25 procent. In rood was het bridgepaar Riet Dobbe en Jo Linders het beste met 69.44 procent. De dames Gerda Stoffels en Maria Vloet bezetten plaats twee met 56.94 procent. Er was een een gedeel de derde plaats met 55.56 procent voor Wies Burg met Leonie Hendriks en Riek Bouten met Marie Kersten. Donderdag is er vrij bridgen. Er is er een vrije gemixte bridge avond gehouden. In geel was er een gedeelde eerste plaats met 58.75 procent voor Luus en Wim van Son en Theo Jakobs met Mien Kuenen. Aike van Glabbeek en Jacqueline van der Slik bezetten met 53 75 pro cent de tweede plaats, gevolgd door Gonnie van de Pas en Ger van Dijck met 53 33 procent. In rood waren de winnaars Jeu Steeghs en Piet Botden met 67.50 procent. Nelly en Pierre Wientjens bezetten de tweede plaats met 61 procent en Trees van de Beele en Wim Teunissen waren derde met 57.92 procent. Maandag is de eerste zitting van de tweede ronde om het clubkampioenschap. Lily Tissen en Jan Tiggeloven ein digden in de gele lijn op de eerste plaats met 60.94 procent, gevolgd door Jan Stiphout en Martien Ver- heyen met 55.73 procent. Tiny van Goinga en Toin Tiggeloven eindigden op de derde plaats met 53.65 pro cent. In groen waren Gert Claessens en Truus Michels het beste paar met 58.75 procent. Tweede waren Dien en Theo Claessens met 58.33 procent en de derde plaats ging naar Paul Faas en Sip van Goinga met 57.92 procent. De vijfde en laatste zitting van de eerste competitieronde van het nieu we seizoen is gespeeld. In geel waren Wiel Stoffels en Carolina Wikkers eerste met 68,07 procent, gevolgd door Jacqueline van der Slik en Doke Verheijen met 60 procent. De derde plaats ging naar Annie Boekholt en Mia Lommen met 54,32 procent. In rood waren Charlotte Olislagers en Theo Jakobs eerste met 59,03 pro cent. De tweede plaats was voor Thea van den Berg en Siem Leijen met 55,56 procent en derde met 52,78 procent eindigden Bella Huisman en Wim Schoonhoven. In groen waren de winnaars Henk van Bergen en Cor Oostveen met 60,42 procent. De tweede plaats ging met 56,25 pro cent naar Piet Lorijn en Joke Peters en de derde plaats werd behaald door Gonnie Jakobs en Gerda Stoffels met 53,13 procent. De zesde competitieavond is gespeeld. Het sterkste paar in geel bestond uit Riet en Harry Willems met 64.58 procent. Luus en Win van Son bezetten de tweede plaats met 55 procent, gevolgd door Thera en Jan van Gaal met 54.58 procent. In de rode lijn waren Mia en Sef Lom men de winnaars met 59.03 procent. Frans van Lieshout en Wim Vervuurt waren tweede met 58.33 procent en derde met 54.86 procent waren Ton Melis en Teun Willems. In de groene lijn scoorden Irma en Paul Faas het hoogst met 62.74 procent. Lucy en Jan Kroef waren met 61.81 procent tweede en derde met 57.57 procent waren Hanny Verstraaten en Mien Spreeuwenberg. Van groen naar rood promoveren min of meer volgens verwachting Kla- zien Baak met Anny van den Munck- hof en Anny Röttgering met Toos Wil lems. Op de derde plaats met recht op promotie eindigden Mieke Custers met Frieda Rongen en Adri Kock met Margriet Mater. Van de rode naar de hoogste groep promoveren de paren Joan Hinssen met Lianne Tijssen, Anneke Schoonbeek met Harrie Arts en Fieke Arts met Miets Verstappen. In de gele lijn tenslotte eindigden met ruime voorsprong als eerste Ron van Gaal en Piet van Genugten. Verder is er gestart met het clubviertallen. In drie groepen wist het team van Anny Boekholt, Toos Willems en Wil Gielen de eerste wedstrijd te winnen. Ook het eerste team behaalde in districts- verband een 25- 0 overwinning op het vijfde team van Horst. Dit team bestond uit Hanneke Martens, Maja v.d. Wee, Frans van Lieshout en inval ster Doke Verheijen. Vanavond start het tweede competitieblok. De tafeltennisheren van Summa/Red Stars, uitkomend in de tweede divisie, behaalden zaterdag tegen Kluis de maximale score: 10-0. De Geleense ploeg had geen schijn van kans tegen het Venrayse team, dat door deze zege enkele punten in wist te lopen op de naaste concurrentie. Ronald Boogaard, Frank van der Vleuten en Patrick Zwiers wonnen alle partijen, inclusief het dubbelspel (Frank en Patrick). Afgelopen zaterdag startte voor de landelijke teams de reeks van return wedstrijden en voor Heren 1 was dit de thuiswedstrijd tegen Kluis uit Geleen. Heren 1 begon voorspoedig met het nemen van een 3-0 voor sprong, waarbij Frank van der Vleuten een tweetal games nodig had om in de wedstrijd te komen. Het dubbelspel was ook deze keer met overtuiging voor het koppel Patrick Zwiers/Frank van der Vleuten: 4-0. Ook alle andere partijen werden duidelijk gewonnen en uiteindelijk stond er een 10-0 zege op de borden. Internationaal succes Venrayse judoka's Twee teams van Judo Vereniging Venray namen met succes deel aan het teamtoernooi van Judoclub Esch in Luxemburg. Het jongste team met judoka's, geboren in 1998-1999-2000 en bestaande uit Zyan en Rezwan Ras- sulyar en Goof Classens, wist zich door overwinningen op de teams van AJL Thionville en Judoclub Metz uit Frank rijk en een zege op de organiserende vereniging Judoclub Esch te plaatsen voor de finale. In een geheel Neder landse finale moest worden afgere kend met een sterk team van Judoclub Gosh uit Rotterdam, dat zich eveneens, door het winnen van drie voorwed strijden, voor de finale wist te plaatsen. In de finale werd goed gestart doordat Zyan Rasulyar de eerste wedstrijd won met ippon, de maximale score. In de tweede wedstrijd wist Rezwan Ras- sulyar zijn Rotterdamse tegenstander met sterk judo op een gelijke stand te houden, waardoor de laatste wedstrijd van Goof Classens beslissend was voor de eindoverwinning. Goof startte voorzichtig, maar kwam gedurende de partij tot steeds beter judo. Dit resul teerde in een score met yuko en waza- ari, maar ook zijn tegenstander kwam tot een score met yuko. Aan het eind van de spannende partij scoorde Goof de beslissende ippon, waardoor de eindoverwinning naar de Venrayse ver- eniging ging. Het tweede team van de vereniging dat deelnam, bestaande uit judoka's geboren in 1993-1994-1995, bestond uit Bas Philipsen, Martijn Janssen en Nic Goumans. Zij plaats ten zich eveneens voor de finale, na in voorronden afgerekend te hebben met de Luxemburgse clubs uit Esch en Beaufort. Ook in deze klasse was er een compleet Nederlandse finale, want Judoclub Hercules uit Echt werd de medefinalist. Het sterke team uit Echt liet in de voorwedstrijden een goede indruk achter. Bas Philipsen, behorend tot de Nederlandse top in zijn gewichtsklasse, zorgde door een overwinning in de eerste wedstrijd op Bjorn Maes voor een Venrayse voor sprong. In de tweede wedstrijd met Martijn Janssen, die noodgedwongen was ingevallen voor de geblesseerde Rick Philipsen, was het zaak om de wedstrijd niet te verliezen met ippon. Het lukte hem om het verlies te beper ken tot een waza-ari. De beslissing lag nu in handen van Nic Goumans, die met een overwinning ervoor zou kunnen zorgen dat de beker naar Venray zou gaan. Het lukte Goumans om zijn tegenstander in een houd greep te krijgen en deze 25 secon den vast te houden. Ook dit team nam vervolgens op de hoogste trede van het podium plaats. In Herenthout in België is een inter nationaal G-judotoernooi gehouden. Er streden 160 judoka's om het ereme taal. De kampioenen van Judoinstituut Verhagen uit Venray zijn Wesley Claes- sens, Casper en Jordi Peeters, Rob de Bakker, Arthur Claasen, Sunny Noord- lander, Priscilla de Roock en Jasper Holtackers. Op de tweede plaats ston den Brain Boom, Maikel Claassens en Jacky Mutsres. Patrick van de Beuken en Stefan Claessen waren derde. Jeugdbridger Rens Philipsen uit Venray heeft als lid van het Nederlands aspirantenteam (U20) een meer dan verdiende bronzen medaille gewon nen op het WK in Philadelphia. De wedstrijd in de halve finale tegen Engeland was slopend. Vier ronden van veertien spellen, waarin Neder land een riante voorsprong opbouwde in de eerste 42 spellen. In ronde een waren er twaalf imps gewonnen op spel twee, maar Engeland diende een protest in, waarvan de uitslag pas in de vierde ronde kwam. De twaalf imps voor werden omgezet in vijf imps tegen. Met drie desastreuze spellen in de vierde ronde verdween de mega- voorsprong als sneeuw voor de zon en werd de wedstrijd verloren met maar zes impen achterstand in plaats van elf voorsprong. Zeer zuur dus, de fina- lestrijd om goud en zilver werd zo dus net niet gehaald. De wedstrijd om de derde en vierde plek tegen Israël ging over drie ronden van zestien spellen, Op de foto van links naar rechts: Ernst Wackwitz, Rens Philipsen, Vin cent Nab, Rik van Leeuwen, Lotte Leufkens en Thijs Verbeek. met goeie spellen en scores aan beide zijden, met een licht voordeel voor Nederland dat steeds verder uitliep. Zes spellen voor het einde begonnen de op internet meekijkende ouders er langzaam in te geloven. In die zes spel len was de spanning ook bij de spelers goed te volgen, er werd voorzichtiger geboden en gespeeld. Blijkbaar was iedereen voorzichtiger; om een even tuele voorsprong niet uit handen te geven, werd er zeer gelijkmatig gebo den, uitgekomen en afgespeeld. Down gaan bij een iets te hoog geboden con tract kan net wat impen en een medail le kosten. Uiteindelijk hield Nederland de voorsprong vast en pakte brons. Meer is te zien op www.bridge.nl met een link naar de toernooiwebsite met alle spelverlopen en uitslagen. Polaris 2-ActiveRooy 2-3. Set standen: 17-25, 25-22, 21-25, 25 21 en 7-15. De volleybaldames van ActiveRooy wonnen zaterdag in de promotie klasse het spannende duel tegen VC Polaris nipt. In Helmond won de Ven rayse ploeg met drie sets tegen twee. Dat de ploegen aan elkaar gewaagd waren, blijkt wel uit de setstanden. De thuisploeg won de tweede en de vierde set, ActiveRooy won de eerste, derde en vijfde - beslissende set. De dames van ActiveRooy begonnen de wedstrijd goed. Na een mooie servi cereeks van Iris Janssen kwamen de gasten in de eerste set op een goede voorsprong. Het tempo was prima, de pass kwam aan, het spel werd goed verdeeld en de verdediging zat er goed bij. Hierdoor werd die voor sprong niet meer afgegeven en liepen de Venrayse volleybaldames uit naar een setwinst van 25-17. De tweede set kwam de servicepass niet goed en werden verschillende onnodige fou ten gemaakt. De Rooyse dames liepen continu achter de feiten aan en deze set werd verloren met 22-25. De derde set werd het spel weer opgepakt en het was spannend. De stand liep de hele set gelijk op, maar door het, volgens de coach Ton 'mentaal goede spelletje' wisten de gasten de set met 25-21 binnen te halen. Met een 2-1 voorsprong in sets werd de vierde set met goede moed gestart, maar helaas resulteerde dit niet in een setwinst en er werd verloren met 21-25. Na een goede servicebeurt van Anne Vervoort kwam Venray in de vijfde set op een 7-0 voorsprong en deze set is ook terecht en overtuigend afgemaakt met een setstand van 15-7. Helaas hebben de Rooyse dames deze winst moeten afsluiten met het afscheid van Bianca van Dorrestein. Zij gaat de uitdaging aan om een paar niveautjes hoger in de B-league te gaan volleyballen bij Flamingo's. Van Tartwijk/ VCH-ActiveRooy 4-0. Setstanden: 25-14, 25-19, 25 13 en 25-11. De volleybalheren van ActiveRooy hebben de uitwedstrijd tegen koplo per Van Tartwijk/VCH met 4-0 ver loren. De gasten begonnen het duel goed kwamen op voorsprong. Nadat een tiental punten gespeeld waren, nam de tegenstander een voorsprong. Helaas resulteerde deze voorsprong in een uitslag van 25-14 in het voor deel van de thuisploeg. In de tweede set ging het gelijk op, de eerste pun ten lieten zien dat ook de Venrayse volleybalheren wisten hoe het spelle tje gespeeld moest worden. De gasten gingen gelijk op met de tegenstander en wisten zelfs een kleine voorsprong af te dwingen. Helaas gaven ze de voorsprong uit handen en kwamen zelfs op achterstand. Nadat ze de voorsprong hadden afgegeven, ging het slechter, waardoor de set eindigde in een stand van 25-19. De derde set wist ActiveRooy dat er kansen waren, aangezien de eerste twee sets pas in de slotfase uit handen werden gege ven. In het midden van de derde set verdedigde Dennis van Hooft een bal die via zijn armen in het veld van de tegenstander landde. Door een aantal mooie reddingen geloofden de gasten er weer in. Toch was deze set onder de maat en verloren ze met 25-13. In de vierde set waren er een aantal wij zigingen doorgevoerd, deze set was dus ook niet al te makkelijk voor de Venrayse spelers. Spelers namen hun posities niet goed in en dat leidde tot de slechtste stand van de wedstrijd, namelijk een 25-11 verlies. Zaterdag speelt ActiveRooy de uit wedstrijd tegen Nuvo '68 in Nuenen. Piet Hoex Bouwadvies T«L 047IWS2350 Ph ocx.advies(«'home. n 1 cardstrap i Sealed Air Custom Thormalormed Products KtdllTCtMAJtlLAAItl IN AUUftAKTIEN Em -o-ïzu-U AtoflUt t* wan tlenffmBamlliw iR|S mT

Peel en Maas | 2010 | | pagina 24