Gemeente Venray Gewoomnde CentrumVenrayklaar! Werkzaamheden verkeersplan Landweert Blik? blikcontainer! Cursus omgaan met geld Kijk ook op www.venray.nl Op bezoek bij de GGZ Dag van de Duurzaamheid 2010. Wat doet u zelf op 11-11? PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden Op maandag 25 oktober starten de werkzaamheden van Verkeersplan Landweert. De werkzaamheden vinden plaats aan de Sleutelbloem, Kruidenlaan, Klaproos en Christoffelkruid. De zijstraten van deze wegen krijgen inritconstructies (snelheidsremmers) en het achterliggend gebied van de wijk Landweert wordt een 30 km-zone. Verder krijgen de eerder genoemde wegen rode fietssuggestiestroken, worden schoolomgevingen verkeersveiliger ingericht en wordt de toegankelijkheid van de bushalten verbeterd. Voor de aanleg van de inritconstructies zullen de zijwegen van eerder genoemde straten worden afgesloten. Tussen 6 en 17 december wordt de Klaproos afgesloten voor de aanleg van een kruispuntplateau ter hoogte van de Kamperfoelie. Naar verwachting is het project eind dit jaar klaar. Wat is duurzaamheid? Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 42 Misschien heeft u het op de radio al gehoord: blik mag weer gewoon bij het restafval. Tenminste dat vindt Nedvang, de organisatie die zich namens de industrie met afval bezig houdt. Volgens Nedvang is het heel eenvoudig uit het afval te halen. Met een grote magneet. En dat klopt. Alleen wordt daar de afvalinzameling voor de burger niet goedkoper van. Door het blik neemt het gewicht van het afval toe en moet de gemeente meer betalen voor het storten. De burger merkt dat weer in zijn portemonnee. Daarom is scheiden aan de bron, zoals we dat in Venray al jaren doen goedkoper en beter. Want blik wat er niet zit, hoefje er immers ook niet uit te halen. Bovendien heeft de gemeente veel geld gestopt in ondergrondse breng- voorzieningen. De campagne op de radio is dus eigenlijk niet voor Venrayse oren bestemd. U scheidt het afval keurig. Blijft u dat gewoon doen. Gemeente Venray organiseert een paar keer per jaar een cursus 'Omgaan met geld'. Deze cursus is voor mensen met financiële problemen die hier voor een beroep doen op de gemeente. De cursus bestaat uit zeven avondbijeenkomsten en wordt verzorgd door Gilde Opleidingen in opdracht van de gemeente Venray. Allerlei onderwerpen komen tijdens de cursus aan bod. Verschillende soorten inkomsten en uitgaven, verzekeringen die je nodig hebt, hoe je je bankzaken beter kunt beheren, internetbankieren, de nadelen van kopen op afbetaling en het bijhouden van een kasboek. De cursus wordt op een goede en begrijpelijke manier opgebouwd. Gezellige bijeenkomsten De meeste cursisten moeten eerst een drempel over. Ze hebben last van schaamte, vinden het niet nodig om hulp te vragen en zijn bang om bekenden tegen te komen bij de cursus. Maar als ze na een paar lessen aan elkaar zijn gewend, zijn de cursusavonden gewoon gezellige bijeenkomsten. Wat deelnemers naast de interessante lesstof als een prettige bijkomstig heid ervaren is dat ze ook veel van elkaar leren. Na het succes van vorig jaar, vindt op donderdag 11 november weer de Dag van de Duurzaamheid plaats. Initiatiefnemer Urgenda nodigt alle bedrijven, particulieren, organisaties en scholen uit om op 11-11 een duurzame activiteit te organiseren. De Dag van de Duurzaamheid, een initiatief van Urgenda, is een dag om te laten zien wat er in Nederland al wordt gedaan op het gebied van duurzaamheid. Overal in het land zijn er activiteiten die de verduurzaming van onze samenleving dichterbij brengen. Dat varieert van workshops duurzaam ondernemen, acties om over te stappen op groene stroom en de opening van een duurzame melkveehouderij tot colleges over duurzaamheid op universiteiten. Wat kunt u zelf doen? De gemeente Venray hoopt dat de Dag van de Duurzaamheid voor inwoners aanleiding is tot nog meer duurzame activiteiten. Natuurlijk kunt u ook een bijdrage leveren door zelf op 11-11 een activiteit te organiseren. Dat kan van alles zijn. Het organiseren van een bijeenkomst over duurzame verbeteringen op uw werk bijvoorbeeld, of een leuke actie voor uw klanten. Maar ook in uw eigen huis, buurt of school kunt u actief zijn, bijvoorbeeld met een inzamelingsactie of bewustwordingsactiviteit. "Zo kunnen wij op één dag met elkaar aan de buitenwereld laten zien dat wij duurzaamheid serieus nemen en samen aan oplossingen werken", zegt wethouder Patrick van der Broeck. "De gemeente Venray draagt elk initiatief een warm hart toe en wil lokale activiteiten zomogelijk graag ondersteunen. Niet alleen op 11-11 maar op elk moment. Neem daarom contact op met de gemeente, zodat wij samen kunnen bekijken in welke vorm ondersteuning nodig en mogelijk is." Initiatieven kunt u aanmelden op www.dagvandeduurzaamheid.nu, en ookvia gemeente@venray.nl. In een duurzame leefomgeving is er een goede balans tussen mens, milieu en economie. Daar is echter geen objectieve maatstaf voor. Voor veel mensen betekent duurzaamheid de aarde niet verder uitputten, oog hebben voor de behoeften van toekomstige generaties en een evenwichtige welvaartsverdeling tussen mensen wereldwijd. In een duurzame wereld zou bijvoorbeeld kunnen gelden dat er nauwelijks C02- uitstoot plaatsvindt, dat mensen vooral biologisch geproduceerd voedsel eten, er eerlijke handel plaatsvindt en dat er energiezuinig wordt gebouwd met duurzame materialen. Maar het betekent ook gelijke kansen voor arbeidsgehandicapten ofvluchtelingen, mensenrechten, of kleinschalige zorgprojecten. belangrijke wijziging is het fietsverbod voor de Schoolstraat. Als alternatief daarvoor is er door de Bontekoestraat, Hoenderstraat, Deken Thielenstraat en de Merseloseweg een alternatief fietspad aangelegd. De fietsers komen via dit fietspad uit op één van de grote pleinen, waar de fietsers wel zijn toegestaan. Daarnaast mogen fietsen dus niet meer geparkeerd worden in het centrum. Aan de randen van het centrum staan (bewaakte) fietsenstallingen waar u uw fiets kunt stallen. Voor minder valide mensen staan er vanaf deze week in de bewaakte fietsenstalling op de Poststraat vier leenrollators en vier boodschappentrolleys. Als u daar uw fiets stalt, kunt u kosteloos één van deze rollators oftrolleys lenen, zodat u uw boodschappen kunt doen. Centrumafsluiting Op maandag 18 oktober is ook de centrumafsluiting in werking getreden. Er komen nu dagelijks palen uit de grond en auto's kunnen het centrum niet meer betreden tussen bepaalde tijden. Met de afsluiting is het centrum nog aangenamer om te winkelen en te wandelen. Tijdens de zogenoemde venstertijden is er mogelijkheid tot laden en lossen. Dat is op maandag tot en met zaterdag van 's ochtends van 6.00 tot 12.00 uur en één uur 's avonds rond sluitingstijd van de winkels. Tijdens een kennismakingsbezoek van burgemeester Hans Gilissen aan de GGZ Noord- en Midden-Limburg aan het begin van dit jaar werd afgesproken om de kennismaking een keer breder te trekken. Vorige week bezocht daarom het voltallige college het hoofdkantoor aan de Stationsweg. Toine van der Sanden, Geert Derks en Cor Heesmans van de Raad van Bestuur ontvingen B en W. Als een van de grootste werkgevers van Venray is de GGZ NML een belangrijke partner voor de gemeente. De directie gaf haar visie op de toekomstige ontwikkelingen binnen de GGZ, waarbij met name de verbreding van het zorgaanbod en de opleidingsfaciliteiten in het oog springen. Faciliteiten die een aantrekkingskracht hebben op hoogopgeleid medisch personeel uit heel Nederland en zelfs daarbuiten. Gesprek voortzetten Gemeente en GGZ NML werken op veel fronten samen. Tijdens het bezoek kwamen dan ook een aantal van deze onderwerpen aan bod. Zo is er gesproken over de bouwplannen (op de terreinen van St. Anna en Servaashof) en het effect van de landelijke daling in de woningbehoefte hierop. Ook de belangstelling van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers voor de vestiging van een asielzoekerscentrum op St. Anna kwam aan de orde. Burgemeester Gilissen vroeg tevens om extra aandacht voor het thema (brand-)veiligheid en maatschappelijke zorg. Het was een nuttige verkenning. Op de verschillende beleidsterreinen worden de gesprekken voortgezet tussen de verantwoordelijke bestuurders, ambtenaren en medewerkers van de GGZ NML. Tijdens de koopzondag op 24 oktober 2010 wordt het centrum van Venray officieel heropend. Na jaren van plannen bedenken en ontwikkelen en ruim tweeënhalfjaar werkzaamheden is het centrum klaar. De straten zijn weer dicht, de bomen zijn geplant en de laatste kunst wordt geplaatst. Het centrum is vanaf nu weer 'eigendom' van de bezoekers en van de wandelaars in het bijzonder. Zondag 24 oktober opent burgemeester Hans Gilissen het centrum vanuit de Grote Markt. Daar onthult hij om 12.00 uur een plaquette van Liesbeth Rutten. De plaquette dicht de oude waterput die aangetroffen werd tijdens de werkzaamheden en vormt tevens het hart van de vroegere Burggraaf. Deze plaquette speelt daarom een belangrijke rol in de RooyNet rondleiding 'De Burggraaf', die gegeven wordt door het Rooy's Gidsen Gilde. Deze rondleiding wordt op 24 oktober voor het eerst gegeven en u kunt zich hierbij aansluiten direct na de openingshandeling. Vanaf 12.00 uur gaan ook de winkels open en u kunt op deze dag voor de laatste keer dit seizoen genieten van de terrassen. Rollators en boodschappentrolleys Het centrum is sinds de renovatie zoveel mogelijkfietsvrij. Dat betekent dat u er niet meer mag fietsen en er geen fietsen mag parkeren. Een D e Zwaan week 42 adv 01.indd 17

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17