Veertig jaar Jac Nooyen Mannenmode Tijhuis opvolger Van der Sanden Creatief aan de slag Wereldwinkel Expositie The Journey Vier generaties °epv«^ Heeft u ze zien staan? I kBurgers van Venray Redactie Medewerkers Technische Medewerkers TV Makers www.omroepvenray.nl Thuiszorg nodig? proteion thuiszorg PEEL EN MAAS Donderdag 21 oktober 2010 - Pagina 11 Reportage op Peel en Maas TV Jolande Tijhuis volgt per 1 januari 2011 Toine van der Sanden op als voorzitter van de raad van bestuur van GGZ Noord- en Midden-Limburg (GGZ NML). Jac Nooyen Mannenmode aan de Grotestraat in Venray viert in 2010 het veertigjarig bestaan. Vanwege dit jubileum van de herenmodezaak zijn er op vrijdag 22, zaterdag 23 en koopzondag 24 oktober speci ale acties. Zo genieten de klan ten op de gehele collectie, met uitzondering van de aanbie dingen, een korting van twin tig procent. De herenmodezaak in het hartje van koopcentrum Venray is in 1970 gestart door de fami lies Nooyen en Arts. Onder de naam Arts en Nooyen voerde de kledingzaak destijds herenmode, casualkleding en kinderkleding. In 1989 ging Jac Nooyen zelfstandig verder onder de naam Jac Nooyen Mannenmode. Toen Jac Nooyen in 1996 aangaf te willen stoppen, werd het bedrijf door zijn toen malige medewerker Christ Peters en zijn vrouw overgenomen. De naam bleef echter hetzelfde, Jac Nooyen Mannenmode. "De zaak was toen al een begrip in Venray en de regio. We zagen geen enkele aanleiding om de naam te veran deren", aldus Christ Peters. In de loop der jaren werd wel regelmatig de collectie aangepast en verjongd. Op dit moment voert de herenmodezaak gerenom meerde merken als Fellow, Tenson, Falke, NZA en Meyer en Mens, ook in de grotere maten. "Persoonlijke aandacht en een uitstekende ser vice is waar we voor staan", zegt Christ Peters. "Alle kleding wordt dan ook, meestal gratis, door ons vermaakt. Die service en aandacht wordt door de klant op prijs gesteld." Tijdens de koopzondag op 24 oktober wordt het centrum van Venray officieel heropend. Na jaren van plannen bedenken en ontwikkelen en ruim 2,5 half jaar werken, is het centrum klaar. De straten zijn weer dicht, de bomen zijn geplant en de laatste kunst werken zijn geplaatst. Zondag 24 oktober opent burgemeester Hans Gilissen het vernieuwde centrum op de Grote Markt. Daar onthult hij om 12.00 uur een plaquette van Liesbeth Rutten. De plaquette staat bij de oude waterput die aan getroffen werd tijdens de werk zaamheden en het hart vormt van de vroegere burggraaf. Deze pla quette speelt daarom een belang rijke rol in de RooyNet-rond- leiding 'De Burgraaf' die tijdens deze koopzondag voor het eerst wordt verzorgd door het Rooys Gidsen Gilde. De rondleidingen starten om 13.00, 14.00, 15.00 en 16.00 uur. De winkels gaan om 12.00 uur open. Op Peel en Maas TV wordt komend weekend aandacht besteed aan de laatste werkzaamheden. De uitzending De laatste kunstwerken en bankjes werden deze week in het centrum geplaatst. begint zaterdag om 19.00 uur en wordt om het uur herhaald tot zondagavond 23.00 uur. In deze uitzending komt onder meer bur gemeester Hans Gilissen aan het woord over de werkzaamheden. Verzin een leuke naam! Met de geboorte van Diamy Wilmsen, dochter Annemie, klein- is Venray weer vier generaties kind Daisy en achterkleinkind rijker. Op de foto oma Van Hoof- Diamy. Openbare basisschool De Land- weert houdt drie keer per jaar een crea, waarin de kinderen op een creatieve manier met elkaar aan de slag gaan. De kinderen van groep 1 t/m 8 worden gemengd en gaan samen aan het werk rond een thema. De crea stond dit keer in het teken van het thema van De crea op De Landweert stond in het teken van de Kinderboe kenweek. de Kinderboekenweek: De grote tekententoonstelling. Er werden stripverhalen en prentenboeken gemaakt, maar ook werd er wat lekkers gebakken Met een klein feestje wordt op zondag 24 oktober herdacht dat de St.Annakapel bijna 500 jaar bestaat. Bisschop Mgr. Frans Wiertz cele breert om 9.30 uur de heilige mis in de kerk. Daarna wordt in proces sie naar de St. Annakapel getrokken om daar het nieuwe beeld van St. Jan de Doper in te zegenen. Nader historisch onderzoek door ama teurhistoricus pastoor Hub van Horne heeft aangetoond dat het 500-jarige bestaan pas over vier jaar een feit is. Veel gegevens en foto's zijn verzameld en kunnen in een tentoonstelling in het gemeen schapshuis van 12.30 tot 13.30 uur bekeken worden. Een kans voor geïnteresseerden in heemkunde om een blik in de geschiedenis van Blitterswijck te werpen en tevens om reacties te geven die verwerkt kunnen worden in een boek dat over vier jaar, als de St. Annakapel echt 500 jaar bestaat, wordt uitge geven. Als klein voorproefje op de tentoonstelling een foto van de klok in het torentje van de St.Anna kapel. In een gevonden document verzoekt de Nederlandse overheid een eventuele bezetter om de klok sparen. Dat gebeurde, maar toch heeft het lot anders beslist. Op de foto zien we namelijk een gat van een granaatscherf in de klok en daarom klinkt de klok hees. De inwoners van Blitterswijck zijn eraan gewend geraakt. Dans Partycentrum Jans sen aan de Raadhuisstraat is al sinds de jaren tachtig een bekende plek voor veel Ven- raynaren. Afgelopen zomer werd een flinke verbouwing aan de buitenkant van het gebouw afgerond, maar er staan nog meer veranderingen voor de deur. Door Sanne Claessens Al langere tijd had Jeanne Maass het idee om het pand in het nieuw te steken en uiteindelijk werd de aanvraag door de gemeente goed gekeurd. "Wat ik zelf miste was bij voorbeeld daglicht. Door de extra ramen hebben we dat nu wel", aldus Jeanne. Naast de ramen is ook de entree vernieuwd, is de gevel gerestyled en is er meer inkijk, wat het centrum over het algemeen een meer open uitstra ling geeft. "Anderen zien nu letter lijk beweging", legt Jeanne uit, "we zijn nu letterlijk en figuurlijk meer transparant." Jeanne Maass geeft zelf al sinds 1980 les in Venray en drie jaar later komt ze terecht in het hui dige dans- en partycentrum. Nu is het echter tijd geworden om het stokje over te gaan dragen. Dochter Jorianne Janssen (19) gaat stap voor stap steeds meer de leiding van het bedrijf overnemen. Afgestudeerd aan mbo-dans en al een tijd actief als zumbalerares, behoort ze tot een van de wei- nig zogenaamde Zumba Jammers die masterclasses mogen geven. Met een reis naar Amerika achter de rug en met Dubai nog in het verschiet, treedt ze letterlijk in de voetsporen van haar ouders. Onder de nieuwe tijden die staan aan te breken, zal ook de uit breiding van het horecagedeelte horen. Daarvoor is Erik Wijnhoven volgens Jeanne de aangewezen persoon. Als kok van beroep en neef van Jorianne heeft ook hij een passie voor dansen en geeft hij zelf lessen. "In de toekomst is het de bedoeling dat er meer aan dacht voor het restaurant komt. We hebben nu al iedere laatste zondag van de maand een maand- menu, maar er staat nog meer op de planning", vertelt Jeanne. Vol gens haar is het belangrijk dat je toch met de tijd meegaat en dus zal er nog meer aangepast wor den. Zo ondergaat de voorzaal nog een restyling, is er al een klein loungegedeelte gekomen en is er het plan om een vast buitenterras erbij te betrekken. Wanneer alles klaar is, is het volgens Jeanne en haar team ook tijd voor een nieuwe naam. Dans Partycentrum Janssen staat nu bekend om alle stijlen van dansen. Zumba, steps, aerobics, hiphop, linedance, stijldansen en zelfs de allerkleinsten kunnen er terecht. Het partygedeelte kan gebruikt worden voor onder meer bruilof- ten, vergaderingen en symposia. Iedereen mag dan ook meeden ken over de nieuwe naam. "Als je een leuke naam weet die past bij het centrum in zijn nieuwe stijl, mag je ons dat laten weten", roept Jeanne iedereen op. De naam kan je inleveren vóór maandag 15 november bij de dansschool met een eventuele leuke verklaring voor de gekozen naam. Op vrijdag 26 november wordt bekend onder welke naam het centrum de toekomst in zal gaan. In de loop van januari vol gend jaar worden de deuren van het vernieuwde centrum officieel geopend. Daarvoor kunnen de The Journey (Helende Reis) is een toegankelijke manier om jezelf te helen en is vorm gegeven door Brandon Bays. Een introductieavond wordt gehouden op dinsdag 9 november van 20.00 tot 22.00 uur bij BiblioNu Venray. De avond wordt verzorgd door Petra Welgraven, Mirjam Cuppen en Maricel Wesselius, erkend Jour- ney-therapeute, opgeleid door Brandon Bays. Aanmelden kan via e-mail aanmeldingen@biblionu. nl of via telefoon (0478)581970. De Helende Reis of Journey The- Het team van Dans Party centrum Janssen. mensen uiteraard ook gewoon terecht bij Dans- Partycentrum Janssen terecht, bijvoorbeeld voor het kerstdiner op zondag 19 december. En in het voorjaar van 2011, in het weekend van zater dag 16 en zondag 17 april om pre cies te zijn, vindt in het centrum een benefietavond plaats voor het goede doel in Guatemala, met optredens van bekende Venrayse artiesten, en op zondag een zum- bamarathon. Voor de uitgebreide agenda kunt u een kijkje nemen op www.dansenenfeesten.nl. Ook voor inschrijvingen natuurlijk! rapie is een inspirerende en effec tieve methode waarbij men in een individuele sessie en onder bege leiding een diepgaande helende innerlijke reis maakt. Deze reis naar binnen brengt contact met de eigen innerlijke wijsheid en geeft inzichten en antwoorden over zaken uit het verleden en/of zaken die nu in je leven spelen. De therapie kan onder meer ingezet worden bij diverse lichamelijke klachten zoals depressie en burn out en bij bijvoorbeeld relatiepro blemen en opvoedingsproblemen. Meer informatie is te vinden op www.maricel.nu. In de nationale Fairtrade- week, die wordt gehouden van donderdag 21 tot en met zater dag 30 oktober, draait alles om fair wisselen. Fair wisselen is dat men de keuze maakt voor een fairtradeproduct. Men kan bijvoorbeeld vrijdag middag en -avond 22 oktober of zaterdagmiddag 23 oktober wijn proeven in Wereldwinkel Venray of een fairtradecadeautje kopen. De Nederlandse ontwerper Piet Hein Eek ontwerpt keramiek vazen of schalen van palmhout voor de Wereldwinkel. Wie in de Fairtradeweek voor minimaal 10 euro in de Wereldwinkel besteedt, maakt kans een echte Piet Hein Eek-vaas of -schaal te winnen. Ook Wereldwinkel Venray doet dus mee aan de Fairtradeweek. Diverse restaurants in Nederland hebben hun menukaart aanpast en serveren gerechten met fair- trade-ingrediënten. Dit doet ook hotel De Zwaan in Venray. In veel supermarkten zijn acties met fair- tradeproducten. Scholen en bedrij ven grijpen de Fairtradeweek aan om hun voorkeur voor fairtrade- producten duidelijk te maken. De Fairtradeweek is een initiatief van Fair Trade Original, Landelijke Vereniging van Wereldwinkels en Stichting Max Havelaar en wordt mede mogelijk gemaakt door de Nationale Postcode Loterij. Door mee te doen deze week, geeft de Nederlandse consument de boe ren en ondernemers in ontwik kelingslanden de kans hun bedrijf op te bouwen en hun leefomstan digheden te verbeteren. Aetaovend Veldeke Op dinsdag 26 oktober zal de jaarlijkse aetaovend van Veldeke weer plaatsvinden in zaal Martens in Leunen. Er wordt een heerlijke maaltijd geserveerd. De avond begint om 19.00 uur en de kosten bedragen 22 euro per persoon. Als u aan deze avond deel wilt nemen, kunt u het bedrag voor 23 oktober overmaken op bankreke ningnummer 15.39.71.002 onder vermelding van Aetaovond 2010 met vermelding van uw naam. De betaling is het deelnamebewijs. Voor meer informatie telefoon 587101 of 582791. Jolande Tijhuis gaat samen met Geert Derks de raad van bestuur van GGZ Noord- en Midden-Lim burg vormen. Op dit moment is Jolande Tijhuis directeur van een woonbedrijf in de regio Deventer - Zutphen. De zorg kent haar voor al vanuit de invalshoek wonen en zorg, maar ook door het sinds 1998 vervullen van verschillende toezichthoudende functies. Jo- lande Tijhuis volgt Toine van der Sanden op, die de afgelopen acht jaren voorzitter was van de raad van bestuur van GGZ Noord- en Midden-Limburg. "Ik hoop nog een aantal nuttige dingen voor de maatschappij te kunnen doen, maar niet meer in een voltijdse functie", laat Toine van der San den weten. "Ik wil en ga wat meer tijd besteden aan privézaken. Er wordt al wat aan mij getrokken, maar voorlopig houd ik even de boot af. Voor januari is alvast een vakantie gepland. Daarna zien we wel verder." ether 90.2 FM - kabel 87.5 FM Bel (088) 850 00 00 huishoudelijke en persoonlijke verzorging zorg tv verpleging thuisbegeleiding dagvoorzieningen en zorgboerderijen bij u in de buurt consultatie voor senioren zorgalarmering uitleen hulpmiddelen www.proteion.nl Opening vernieuwde centrum Venray Nieuwe tijden Dans Partycentrum Janssen We zijn op zoek naar mensen die ons team kunnen versterken: Kijk voor de volledige omschrijving op onze site www.omroepvenraynl/vacatures Interesse in één van de functies? Stuur een e-mail naar info@omroepvenray.nl of bel 0478-512362 Bij de zes toegangswegen naar het centrum staan een sort poortwachters. Deze poort wachters zouden een voor iedereen herkenbaar punt moe ten worden, opvallend, verfris send, maar ook met de functie van openbare verlichting en zitgelegenheid. De gedachte van de initiatiefnemers was bijvoorbeeld dat mensen kun nen afspreken bij de groene of rode landmark op de kop van die straat. In de loop van de tijd moeten ze herkenbaarder worden. Op de website www. burgersvanvenrtay.nl heeft u nog twee weken de gelegen heid om uw mening als burger van Venray te geven over deze objecten. Uw keuze of deze poortwachters al dan niet een aanwinst zijn voor Venray wordt op prijs gesteld, want het resul taat van de enquête wordt door gespeeld naar de gemeente.

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11