Duet for One en SambaSunda Geslaagd jubileumconcert V/A 4* v N De Gelaarsde Kat The Maggini Quartet opent seizoen As Enemies Arise in Gryphus Zomaarpop pakt uit Wolf Hall el a ars aan dichters WOLF HALL f)e H I LARY MANTEL PEEL EN MAAS Donderdag 14 oktober 2010 - Pagina 8 Schouwburg Venray presen teert komende week vier voor stellingen: Vera Mann en Wil- bert Gieske in Duet for One, de parodiemusical Rocky over the Rainbow, de toneelvoor stelling Adres Onbekend en wereldmuziek met het orkest SambaSunda. Vera Mann en Wilbert Gieske brengen op vrijdag 15 oktober de toneelvoorstelling Duet for One in de schouwburg van Venray. In hoeverre heeft je leven nog zin als je op het toppunt van een glans rijke carrière als violiste te horen krijgt dat je MS hebt en dat je weldra je vak, waarin je zo bewon derd wordt, niet meer kunt uitoe fenen? Dit dilemma staat centraal in zes sessies bij de psychiater met wie de violiste een zeer com plexe relatie opbouwt. Aanvang 20.00 uur. Op zaterdag 16 oktober vanaf 20.00 uur wordt in Schouwburg Venray de parodiemusical Rocky over the Rainbow met onder andere Linda Wagenmakers opge voerd. Een hitmusical met de klin kende naam Rocky over the Rain bow, een parodiemusical, waarin een sterrencast over de Yellow Brick Road door Transsylvanië huppelde. Musicalfans sloten deze hilarische rockmusical vol knip ogen in hun hart. Tot aan het eind van de voorstelling zit men op het puntje van zijn stoel! In de schouwburg van Venray kan men op dinsdag 19 oktober de toneelvoorstelling Adres Onbe kend bezoeken. De Joodse Ame rikaan van Duitse afkomst Max Eisenstein en zijn vriend Martin Schulze hebben een kunstgalerij in San Francisco. Schulze keert terug naar Duitsland en de vrien den onderhouden een levendige briefwisseling. Deze stopt abrupt wanneer Schulze in de ban van Hitler raakt. Adres Onbekend wordt 'toneel op toneel' gespeeld. Aanvang 20.00 uur. Het achtkoppige orkest Sam- baSunda Indonesië brengt een wereldmuziekconcert met een bonte verzameling muzikale invloeden, waaronder Sundanese angklung, Javaanse en Balinese gamelans en Sumatraanse trom pet. Dit concert wordt gehouden op woensdag 20 oktober in de schouwburg en is een mix van Indonesische muziektradities en allerlei wereldse invloeden. Zan geres Rita Tila voegt hier nog een betoverende dimensie aan toe. Aanvang 20.00 uur. Voor meer informatie zie www. schouwburgvenray.nl. jru v<- Deze maand bestaat koor Harmony uit Oostrum 35 jaar en dit jubileum is groots gevierd in de schouwburg van Venray met de show Together in Harmony.Koffiedik uit Venray, Harmonie Sub Matris Tutela (SMT) en het tamboer korps uit Oostrum hebben hun medewerking verleend aan dit harmonieuze concert. Pianist Cor Bakker begeleidde het koor en bracht een aantal solo nummers ten gehore. Verrassend was de gevarieerdheid van het avondvullende programma met vermaarde songs uit de popmu ziek. Grotendeels nieuw repertoi re met ondersteuning van onder andere soliste Jacqueline Fijnaut. Het was een bijzonder concert waarbij de combinatie van kwa litatief hoogstaande amateurzan gers, muzikanten en professionele artiesten voor de juiste balans zorgden.Na afloop van het con cert was er in de foyer nog een afterparty. Wie ook graag wil zin- gen bij koor Harmony kan geheel vrijblijvend de inlooprepetitie op donderdag 14 oktober bezoeken. De repetities vinden elke donder dag van 19.45 tot 21.30 uur plaats in de Wieneshof aan de Mgr. Hans- senstraat in Oostrum. Voor meer informatie zie www. koorharmony.nl. Men kan ook con tact opnemen met Petra Vermeu len via telefoon (0478)531963 of met Carolien Wennekers via tele foon (0478)511995. Del M CAL Na het succes van Roodkapje De Musical en Hans Grietje De Musical brengt Van Hoorne The aterproducties dit seizoen het sprookje van De Gelaarsde Kat tot leven. Op zaterdagmiddag 23 oktober is er een voorstelling in Schouwburg Venray. De hoofdrol len worden gespeeld door Maud Mulder en Geert Hoes. Het ver haal gaat over een arme molenaar die zijn bezittingen verdeelt onder zijn twee zoons. De oudste zoon krijgt de molen, de jongste (Geert Hoes) de kat (Maud Mulder). In een geheel nieuwe voorstel- ling wordt dit bijzondere sprookje op muzikale en humoristische wijze verteld. Na afloop van de voorstelling staan alle acteurs klaar in de foyer om het publiek de hand te schudden. Aanvang 15.00 uur. Zie ook www.Gelaars- deKatDeMusical.nl. Teken- en schildercursus In Vierlingsbeek kan men eens in de week creatief en kunstzin nig bezig zijn met tekenen en schilderen. Tijdens de cursus leert men waar op te letten bij het opzetten van een schilderij. Zo maakt men bijvoorbeeld kennis met vlakverdeling, lichtval, scha duw, perspectief, de techniek en de materialen. Voor meer informa tie of aanmelden: M. Hendriks via telefoon (0478)640161. De Locht Bij streekmuseum De Locht in Melderslo laat op zaterdag 16 en zondag 17 oktober molenaar Toon van As zien hoe molenstenen worden gescherpt. Het graan is gemaaid en dus kan het koren ver der worden verwerkt. In De Locht is te zien hoe dat vroeger ging.. Diverse grote en kleine graanmo lens, sommigen aangedreven door oude stationaire motoren, malen het graan tot meel. Voor de kin deren is er een speciale herfstac- tiviteit en op de bovenverdieping is de expositie Textielkunst met Metaal te bezichtigen. Het muse um is open van 11.00 tot 17.00 uur. 3 Oproep In het kader van Gedichten dag op 27 januari worden (ama- teur)dichters vanaf de leeftijd van veertien jaar uitgenodigd om hun mooiste gedicht op te sturen. Dé kans om het gedicht tijdens Gedichtendag gedrukt op een briefkaart te laten verschijnen. De keuze van het onderwerp is vrij. De gekozen gedichten worden verspreid via de verswinkeliers in het Land van Cuijk, de kop van Noord-Limburg en de gemeenten Horst aan de Maas, Venray en Mal den onder het motto Vers bij vers. Gedichten kunnen tot uiterlijk 12 november gestuurd worden naar H. van Heijster, Oude Breestraat43, 5845 AB Sint Anthonis of via e-mail mpeeters@biblionu.nl. Per persoon mogen maximaal twee gedichten ingezonden worden. De lengte van de gedichten is maximaal 22 regels, met witregels meegeteld. Een deskundige jury kiest maximaal zestien gedich ten die op briefkaarten worden gedrukt. In november wordt bekendgemaakt welke gedich ten op een briefkaart worden afgedrukt. Kijk voor meer infor matie, waaronder de spelregels, op www.biblionu.nl. BiblioNu, BiblioPlus en bibliotheek Malden organiseren deze actie rondom het gedicht in samenwerking met Meralit 'woord in beweging', Stich ting Pen Stem, De Vrije Dichters Boxmeer, De Pennenstreek Mal den en Literair Café Venray. Texas Blues De rijzende bluesster uit Texas Tony Vega is op zondag 17 okto ber te gast bij Cambrinus in Horst, waar hij tijdens een eerder optre den veel bewondering oogstte. Vega laat zich nog het best omschrijven als een mix van de Fabulous Thunderbirds en Stevie Ray Vaughan met die zekere "real Texas twang". Real Blues Maga zine rept over Texas style met een beetje funk. Het blad vervolgt dat als je ze eenmaal hebt gehoord, ook begrijpt waarom Vega en zijn band in Texas en Europa hoge ogen gaan gooien en als een 'hot' band omhoog schiet. Vega wordt op zijn Nederlandse tour begeleid door Anne Maarten van Heuvelen (bas) en Theo Thumper (drums). Dit concert begint om 16.00 uur. Informatie is verkrijgbaar via telefoon (077)3983009 of kijk op www.cambrinusconcerten.nl. LEO zoekt bands De Stichting LEO houdt op zaterdag 30 oktober in gemeen schapshuis De Brink in Leunen het LEO Leunen livefestival. Dit is een soort Battle Of The Bands voor artiesten van eigen bodem. Beginnende bandjes krijgen een kans zichzelf te bewijzen en krij gen de mogelijkheid zich voor een groot publiek te presenteren. De bands mogen ongeveer een half uur spelen voor het publiek en een deskundige jury gaat de bands beoordelen en wellicht tips geven. Er zijn ook prijzen aan verbonden. Bands kunnen zich aanmelden kan via stichtingleo@ gmail.com. De zeventiende serie con certen in het Theehuis in Ven- ray gaat op zondag 17 oktober om 15.30 uur van start met het internationaal vermaarde Engelse strijkkwartet The Mag- gini. Dit kwartet, opgericht in 1988, is vernoemd naar de beroemde vioolbouwer Giovanni Paolo Mag- gini van wie David Angel, tweede violist van het kwartet, een instru ment bespeelt. Primarius is Susan- ne Stanzeleit, altist Martin Outram en cellist Michal Kaznovski. De gehele serie bestaat uit zeven con certen met na de Magginis ach- tereenvolgens een duel tussen de saxofonist Raaf Hekkema en vio list Rudolf Koelman met Paganini caprces als inzet, een baroken- semble in de aanloop naar Kerst mis, het Amstel (Saxofoon)Kwar- tet met klassieke en eigentijdse muziek. Narratio speelt in februari late strijkkwartetten van Beetho ven in historische stijl, het Engelse viool/ pianoduo Gina McCormack en Nigel Clayton spelen hoogte punten uit de viool/pianolittera tuur en tenslotte geeft Ralph van Raat een muzikale les waarin hij aannemelijk maakt dat de heden daagse componisten weliswaar in een andere muzikale taal spreken maar toch aansluiten op de oude en klassieke componisten. The Maggini behoort tot de interna tionale top en specialiseert zich in de uitvoering en opnames van Engelse kwartetten. Op het programma van zondag staan kwartetten van Beethoven, Alwyn en Arnold. Kaarten kun nen gereserveerd worden bij Con certorganisatie Fred H. Renirie via telefoon (0478)582472 of via www.concerteninvenray.nl. Het Theehuis in het Odapark is gele gen aan de Merseloseweg in Ven- ray. Goochelgeheim Viervoudig Nederlands kampi oen goochelen Hilbert Geerling is op woensdag 20 oktober te gast in het Gasthoes in Sevenum. Hij ver telt en speelt in een betoverende kindervoorstelling vol geheimen, magie en humor. Er wordt al gene raties lang gefluisterd dat in het dagboek van Houdini het grootste en geheimste goochelgeheim ter wereld verstopt zit. Maar bestaat dat dagboek eigenlijk wel? De meeste goochelaars twijfelen en handelaren in oude boeken doen er liever het zwijgen toe. Toch is er altijd wel iemand, tegen beter weten in, fanatiek op zoek naar het dagboek. In de hoop roem, glorie en de allerhoogste kennis van de goochelkunst en misschien zelfs van toverkunst te vergaren. Deze voorstelling is geschikt voor kinderen vanaf zes jaar. De foyer gaat om 14.00 open en de voor stelling begint om 15.00 uur. Meer informatie: www.kukeleku.com. In Gryphus in Vierlingsbeek vindt op zaterdag 16 oktober de releaseshow plaats van As Enemies Arise. Deze avond gaat het vijftal uit het Land van Cuijk haar debuutalbum presenteren. Naast As Enemies Arise gaan ook de bands Noyalty en Murder By Millions het podium van Gryp- hus betreden. Na de release van de EP Show Me That Smile heeft As Enemies Arise non-stop door Nederland en Europa getoerd. En ze weten van geen ophouden. Een jaar na hun EP presenteren de vijf mannen deze avond hun eerste full-lenght cd Chapters. Een album vol met metal en hard core zoals we die van As Enemies Arisekennen: snoeihard, licht ont vlambaar en eindeloos energiek. Noyalty gaat de avond openen met een set punk en hardcore. Dit Eindhovense sextet timmert hard aan de weg, speelt veel en door heel Europa, bracht onlangs het nieuwe album The Seas Have No Roads uit en verveelt nooit. Het uit Boxmeer afkomstige Murder By Millions zet met brute metal al heel wat jaren Nederland op zijn kop. Liefhebbers van Unearth, Mas todon, Pantera, harde breaks en lompe gitaren kunnen niet om Murder By Millions heen. Momen teel werken de vijf heren aan een nieuw studioalbum, tot die tijd moeten de fans het doen met een spaarzame liveshow. Gryphus is geopend vanaf 20.30 uur en de eerste band betreedt het podium om 21.00 uur. Kaarten voor dit concert zijn te reserveren via www.gryphus.nl. De 25e editie van het festival Zomaarpop wordt op zaterdag 16 en zondag 17 oktober in jongerensoos OJC Watjang?!? in Oirlo gehouden Zomaarpop is een van de oud ste festivals van de regio. 25 jaar geleden, in 1985, begon het alle maal met een klein, eendaags festival, opgericht door enkele jongeren van OJC Watjang en is inmiddels uitgegroeid tot een tweedaags festival met vele hon derden bezoekers, nationale bekende bands en bovenal een heerlijke gezellige sfeer. Door de jaren heen hebben er vele inmid dels bekende bands opgetreden. Ook dit jaar treden er bekende bands en artiesten op, aangevuld met regionaal talent. Op zaterdag maakt de Friese band Daily Bread en Landidandi zijn opwachting op het Zomaarpoppodium. Aange vuld met festivalopener The Dirty Denims, This Is Total War en de uit Venray afkomstige dj Sjuut wordt het weer een gezellig spektakel. Op zondag wordt er afgetrapt met de 25 jaar Zomaarpopshow met de dj's van Von Dance. Dit wordt aangevuld met achtereenvolgens DJ Sjoza (house/electro), Puch Maxi (feestrock), Andere Koek (Ska!) en de Cultuurbarbaren (dj-collectief). Op de mainstage maken de bands Make Believe en Go Back To The Zoo hun opwach ting. Daarnaast gaat het collectief Nobody Beats the Drum er alles aan doen om hun optreden van twee jaar terug op Zomaarpop te overtreffen. In totaal zijn er vijf tien bands en acts actief. Het festi valterrein gaat zaterdag om 20.00 uur open en op zondag om 16.00 uur. Kaarten zijn alleen aan de dagkassa verkrijgbaar. Meer infor matie over het programma en het festival is te vinden op www. zomaarpop.nl. Boekrecensie in Peel en Maas Met de Rozenoorlogen vers in het geheugen staat Enge land rond 1520 op het randje van anarchie. Als de koning komt te overlijden zonder mannelijke troonopvolger, zou dat opnieuw burgeroor log betekenen. Henry VIII wil daarom zijn huwelijk met Katherine van Aragon ongel dig laten verklaren en met Anne Boleyn trouwen. De paus en het grootste deel van Europa zijn ertegen. Uiteinde lijk betekent deze kwestie zelfs de ondergang van Henry's adviseur, kardinaal Wolsey. Er ontstaat een machtsvacuüm en een impasse. Zoon van een brute smid, politiek genie, omkoper, mannetjesputter en charmeur: het is Thomas Crom well die in deze impasse stapt. In zijn niet te stuiten opmars naar de macht heeft hij al heel wat regels van een rigide klassen maatschappij gebroken, en als het moet breekt hij er nog wel meer. Cromwell staat op uit de puinho pen van persoonlijke rampspoed - het verlies van zijn jonge gezin en van Wolsey, zijn geliefde baas - en behendig vindt hij zijn weg naar en door het koninklijk hof, waar 'man is wolf to man'. Tegen alles en iedereen in is hij bereid Engeland te hervormen naar zijn en Henry's wensen. Wolf Hall is een superieure roman waarin Cromwell en zijn tijdgenoten worden neergezet op een manier die de beperking van het historische verhaal volledig ontstijgt. Nooit eerder werd deze periode uit de Engelse, of eigenlijk Europese, geschiedenis zo meesle pend en gelaagd verteld. Een zeer terechte winnaar van de Man Boo ker Prize! Hilary Mantel is auteur van elf boeken, waaronder Al Place of Greater Safety, Giving up the Ghost en Beyond Black, dat in 2006 op de shortlist kwam voor de Orange Prize. Wolf Hall is de eerste roman van Mantel die in het Nederlands verschijnt. Wolf Hall is te koop bij boekhandel Van den Munckhof. Prijs: 25 euro. jgr' BOOKER-PRIJS 2009 'Tiet -inden rit dendert van begin n>i einde hel sk'U'l je mee, <.d jt' will ut niiT - 7rii|iiv

Peel en Maas | 2010 | | pagina 8