Koninklijke Gazelle kiest voor OTTO Work Force Bisschop Wiertz naar St. Annakapel Blitterswijck VLOEREN Houten Vloeren Laminaat Tegels Laminaat KORTING ruim 50 soorten HOUTEN VLOEREN tegen zeer scherpe prijzen!! ruim 60 soorten LAMINAAT uit voorraad en scherp geprijsd!! ruime collectie WAND- VLOERTEGELS tegen bodemprijzen!! Zeer voordelig vloercomfort van CiS&CO voor de gehele woning! U vindt CIS&CO VLOEREN - IMPORT in: Oostrum (Venray) Stationsweg 120d t. 0478 - 63 11 97 Weert Moesdijk 11 t. 0495 - 45 01 06 Ook gevestigd in Sliedrecht Voor verschillende tips over het leggen, afwerken, reinigen en onderhoud van onze vloeren kunt u terecht op onze website: cisencovloeren.nl daar vindt u ook onze openingstijden. WIJ LEVEREN OOK AAN PARTICULIEREN! Massief Grenen Vloerdelen diverse partijen tegen Massief Eiken Vloerdelen snel alle wees er op want OP OP vloertegels PEEL EN MAAS Donderdag 14 oktober 2010 - Pagina 6 Tot eind 2014 levert OTTO Work Force exclusief alle uit zendkrachten aan Koninklijke Gazelle in Dieren. Het gaat hierbij niet alleen om uitzend krachten uit Centraal-Europa, maar ook uit Nederland en Duitsland. Koninklijke Gazelle is de grootste rijwielfabrikant van Nederland. In de fabriek in Dieren werken ruim 500 vaste medewerkers tussen de 50 en 150 uitzendkrachten. Sinds 2007 was OTTO Work Force een van de uitzendbureaus waarmee Gazelle werkte. Op grond van de succesvolle samen werking en de uitstekende per formance heeft OTTO Work Force een exclusiviteitcontract gekre gen. Deze overeenkomst vertegen woordigt op basis van de huidige inleenvolumes een omzetwaarde van bijna 15 miljoen euro. Financieel directeur Rolf Ver- spuij van Gazelle: "Wij zijn een sei- zoensbedrijf en dus hebben wij te maken met productiepieken. Om die pieken op te vangen hebben we rond onze vaste werknemers een flexibele schil van uitzend krachten nodig. Bovendien gaan wij in toenemende mate klant- specifiek produceren. Echt maat werk. Ook dat vereist flexibiliteit en kwaliteit. OTTO heeft bewezen dat te kunnen garanderen. Fietsen assembleren is een vak apart en OTTO heeft een pool met goed getrainde medewerkers ingericht. Vandaar dat wij de samenwerking willen intensiveren." Internationale arbeidsbemid deling is de kernactiviteit van OTTO Work Force. Mensen uit het ene land aan werk helpen in een ander land. OTTO wordt bij Gazelle verantwoordelijk voor alle flexwerkers. Directievoorzitter Frank van Gool van OTTO: "Voor steeds meer bedrijven managen wij de complete flexibele schil. Oost-Europeanen, maar ook Duitsers en Nederlanders. Bij de grotere klanten werken we met inhouse managers. Dat is de toe gevoegde waarde die wij kunnen bieden: dicht op de klant, slag vaardig, flexibele en natuurlijk kwalitatief goede medewerkers. Het feit dat wij onlangs ook een exclusiviteitcontract met Inalfa Roof Systems sloten en nu met Koninklijke Gazelle bewijst dat onze aanpak aanslaat." Tai Chi In het Toon Hermans Huis in Venlo, open centrum voor men sen met kanker, hun naasten en nabestaanden start op vrijdag 29 oktober een groep Tai Chi onder leiding van Kitty Nijs. Tai Chi is een Chinese gezondheidsoefening voor lichaam en geest en ken merkt zich door een langzame en aandachtige manier van bewegen. Het gaat ervan uit dat alles wat op deze wereld is uit energie bestaat. Tai Chi, ook wel 'meditatie in beweging' genoemd kan helpen innerlijke rust te ervaren en daar mee de balans in het leven te her vinden of te behouden. De lessen vinden wekelijks plaats op vrijdag van 9.30 tot l0.30 uur. Meer informatie en aanmelding kan bij het Toon Hermans Huis Venlo via telefoon (077)3211433, via e-mail info@toonhermans- huisvenlo.nl of bij Kitty Nijs via telefoon (077)4752625. De bisschop van Roermond, Mgr. Frans Wiertz, komt op zondag 24 oktober naar Blit- terswijck om in de parochie kerk als hoofdcelebrant om 9.30 uur een heilige mis op te dragen vanwege het feest vijf eeuwen St. Annakapel. Aansluitend vindt een rozen kransprocessie plaats naar de St. Annakapel. Kinderen van basisschool St. Anna gaan tij dens het bezoek een levende rozenkrans uitbeelden. In de St. Annakapel gaat de bis schop een toewijdinggebed uit spreken ter ere van St. Anna en St. Jan de Doper en vervolgens het nieuwe beeld van St. Jan de Doper inzegenen. De kapel was oorspronkelijk toegewijd aan St. Anna en aan de St. Jan de Doper. Eerder stichtte pastoor Huub van Horne een heilige mis ter ere van beide heiligen. Bij de kapel is gele genheid om de relikwie van St. Anna te vereren. De St. Annakapel is lange tijd een bedevaartskapel geweest. Een eerste vermelding van een bedevaart stamt uit 1691. Op donderdag 26 juli 1691 kwam 'de grote processie van Horst' ter bedevaart naar de kapel. Blit- terswijck is als voormalige bede vaartsplaats opgenomen in het standaardwerk, Bedevaartplaatsen in Nederland, Deel 3 Limburg, in 2000 uitgekomen. Het is zelfs de enige plaats in Limburg waar St. Anna niet alleen lokaal vereerd is geworden, mensen kwamen van heinde en verre naar Blitterswijck. In de kapel zijn drie St. Annatrit- sen. Ze beelden drie generaties uit: Anna, Maria en Jezus. Na het offi ciële gedeelte bestaat de gelegen heid om met de bisschop een kop koffie te drinken in het gemeen schapshuis, waar de fototentoon stelling over de St. Annakapel te bezichtigen is. Deze tentoonstel ling wordt om 11.30 uur geopend en kan tot 13.30 uur bekeken worden. Het is de bedoeling dat in 2014, onder redactie van pastoor van Horne, een boek uitkomt over de bewogen geschiedenis van de St. Annakapel. Hij gaat voortbordu ren op het werk van Pierre Bete- rams, die in 1981 een boek uitgaf over Blitterswijck met daarin ook aandacht voor de kapel. Recent onderzoek wees uit dat de akte van fundatie niet in het jaar 1510 is opgesteld, maar in het jaar 1514. In de eerste jaargang van De Maas gouw (1879) wordt in een bijdra ge over de geschiedenis van Blit- terswijck met betrekking tot het altaar van St. Catharina en de kapel van St. Anna een oorkonde aange haald die foutief is gedateerd: 8 maart 1510. Dit moet zijn 8 maart 1514. Deze oorkonde, waarvan in handschrift in het Latijn een kopie bewaard is gebleven, heeft betrekking op de fundatie van de kapel. Materieel gezien stond de kapel er al. Het feit dat de Stich ting van fundatie vier jaar later heeft plaatsgevonden dan men tot dusverre heeft aangenomen, geeft de auteur de gelegenheid om nog meer spitwerk te verrichten naar de geschiedenis van de kapel. De bisschop van Roermond zal tijdens zijn bezoek in Blitters- wijck ook een akte van goedkeu ring ondertekenen. Het betreft de goedkeuring aan de naamgeving van het zijaltaar in de parochie kerk van O.L. Vr. Geboorte, vanaf 25 november 2009 Catharina- altaar genoemd, gelegen tegen over de doopkapel, en vanaf 22 december 2009 Catharinakapel genoemd. Het eveneens door pas toor Huub van Horne aan de paro chie geschonken beeld van Catha- rina van Alexandrië werd door hem ingezegend op 25 december 2009. Eeuwenlang is er naast St. Anna een verering geweest voor de H. Catharina. Er was een St. Catharina-altaar.Er was een Catha- rinabeeld uit circa 1500. In 1509 werd een klok gegoten met daar op de naam van Catharina. WOII maakte aan dit alles een einde. Op 21 november 1944 werd de kerk grotendeels verwoest. Gezien tegen deze achtergrond onder steunt de bisschop van Roer mond het initiatief van pastoor van Horne en het kerkbestuur om de verering van Catharina nieuw leven in te blazen. De verering van St. Anna is lokaal tot op de dag van vandaag blijven bestaan. De St. Annakapel werd gelukkig gespaard tijdens WOII. De eerste St. Annakapel werd gebouwd tus sen 1509 en 1514 door Dirk van Blitterswijck en zijn vrouw Jutta van Appeltern. De huidige kapel is uit 1833 en verving de tweede kapel, die werd gebouwd in 1638 nadat deze drie jaar eerder door Kroatische soldaten was verwoest. Op processiezondag 2000 werd in aanwezigheid van hulpbisschop Mgr. Everard de Jong de afronding van de laatste restauratie gevierd. Na deze laatste restauratie wordt sinds begin deze eeuw op iedere dinsdag, vanaf Pasen tot en met de oktobermaand, een heilige mis opgedragen om 19.00 uur. Hier mee is een traditie in ere hersteld, immers ook in lang vervlogen tijden werd op de dinsdag een heilige mis opgedragen in de St. Annakapel. In de zomertijd was het de gewoonte dat op elke doorde weekse dag in de omgeving van Oostrum een heilige mis werd opgedragen in een kapel. In Wans- sum was dat de Leonarduskapel, in Meerlo de Goarkapel, in Geijs- teren de Willibrorduskapel, in Tienray de O.L.Vrouwekapel en in Oostrum werd tot slot op de zaterdag een heilige mis opge dragen in de O.L.Vrouwekapel. Oostrum heeft de langste geschie denis als bedevaartsoord. Al vanaf de middeleeuwen kennen we in die plaats een onafgebroken ver ering voor het miraculeuze beeld van Maria. De kerk van Blitters- wijck heeft hetzelfde patronaat als de kerk in Oostrum. Iedere bezoeker die voor het eerst de kapel van St. Anna binnenkomt, is onder de indruk van het interieur. Dit bleek onder andere tijdens Open Monumentendag, die dit jaar als thema had De smaak van de negentiende eeuw. De mis op de dinsdag is voor iedereen toe gankelijk. De kapel wordt sinds 2000 ook gebruikt voor opbaring van overleden mensen uit Blitters- wijck. Het kerkbestuur heeft in het najaar van 2008 besloten dat de kapel niet te gebruiken is voor doopvieringen, huwelijken, jubi- leavieringen. Deze beslissing is genomen nadat het priesterteam van Venray, waarvan de pastoor van Blitterswijck deel uitmaakt, besloten heeft om als voorganger geen extra missen en diensten te doen in de hun gebied gelegen kapellen. Judo. Ook iets voor uw kinderen? Alle prijzen zijn exclusief BTW. Drukfouten en prijs wijzigingen voorbehouden. Acties gelden enkel indien aangekocht en geleverd afgehaald voor 1 november 2010. A-kwaliteit, 18 cm breed, geborsteld 20 cm breed j Judo Vereniging Venray verzorgt judolessen voor kinderen vanaf 5 jaar. De contributie voor kinderen t/m 11 jaar bedraagt slechts 19,50 per kwartaal. Vanaf 27,50 kan een nieuw judopak worden aangeschaft. Meld uw kind aan voor 3 gratis proeflessen! Voor meer informatie kunt u ons telefonisch bereiken: 0478 587985 of 06 510 958 37 of per e-mail: info@judovenray.nl Kinderen spelen steeds minder vaak buiten, krijgen minder gymlessen op school en ook het voedingspatroon is de laatste jaren sterk veranderd. Zij zijn daardoor minder gewend om buiten, op school en thuis om te gaan met valpartijen. Een kans op een valongeluk met als gevolg botbreuken of zelfs erger is hierdoor toegenomen. Goede redenen om uw zoon dochter kennis te laten maken met Judo Judo helpt kinderen op de been te blijven Judo leert kinderen om te "vallen" zonder blessure letsel Judo verbetert het zelfvertrouwen bij kinderen Judo leert kinderen respect te hebben voor anderen Judo leert kinderen veel over de omgang met anderen Judo draagt bij aan de kennis van eigen mogelijkheden Judo leert kinderen goed om te gaan met "winst en verlies" Judo leert kinderen het kennen van veiligheidsrisico's Judo bevordert coördinatie: Judoka's leren spieren snel en doelmatig te bewegen Judo zorgt voor veelzijdig fysieke bewegingen, alle spieren worden gelijkmatig sterker Judo is een lichamelijke sport waarbij je veel fysiek contact maakt met je tegenstander. Het is een andere manier van communiceren, intenser. Ook dat stimuleert de ontwikkeling van kinderen. Cfs&co Oktober Voordeelmaand

Peel en Maas | 2010 | | pagina 6