Gemeente Venray w Venrayse illustraties op balkons De Bleek Iets doen voor een beter milieu? Infoavond inrichting Mgr. Goumansplein Dag van de Duurzaamheid 2010 Wat doet u zelf op 11-11? Dag van de Mantelzorg Venray College bezoekt dorpsraden Heide en Castenray SS?- wmfii Openbaar overleg cliëntenraad Wwb PEEL EN MAAS Donderdag 14 oktober 2010 - Pagina 17 Gemeentehuis Openingstijden T Op maandag 25 oktober is er in de raadszaal van het gemeentehuis een presentatie van het plan voor de inrichting van het Mgr. Goumansplein. U bent van harte welkom vanaf 19.30 uur. Het inrichtingsplan is de afgelopen maanden opgesteld door een kernteam van eigenaren in het gebied en deskundigen van de gemeente. De ideeën van het team zijn tussentijds voorgelegd aan een klankbordgroep, bestaande uit stichting Stadspark, Venray Centraal, het kerkbestuur en het wijkplatform. In het plan is aanvullende nieuwbouw van commerciële functies en woningen opgenomen aan de achterzijde van de panden aan de Marktstraat en aan de zijde van de Eindstraat. Ook de herinrichting van het park is daarbij betrokken. Het park tussen kerk en raadhuis moet daarmee een hogere belevingswaarde krijgen dan het huidige grasveld. Op 2 november neemt de gemeenteraad een besluit over het plan. Wat is duurzaamheid? Venray, focus op mensen Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax(0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl Internet www.venray.nl Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Gemeentearchief Alarm Dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Informatiecentrum Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Week 41 Een steentje bijdragen aan energiebesparing en een beter milieu. U wilt wel, maar weet niet hoe? Als u lid wordt van het energieteam van Venray, dan maakt u echtverschil! De gemeente heeft namelijk een energiecampagne opgezet om inwoners van Venray te stimu leren om energiezuiniger te worden. U kunt actief meedoen aan deze campagne. De gemeente zoekt namelijk enthousiaste vrijwilligers om een energieteam mee te vormen. Als lid van dit energieteam geeft u aan andere mensen voorlichting over energiebesparing. Ook kunt u energiezuinige materialen aanbieden en deze materialen in woningen aanbrengen. Wat vragen wij van u? interesse in energiebesparing een dienstverlenende en repre sentatieve houding inzet tussen november 2010 en februari 2011, bij voorkeur min stens drie dagdelen per week deelname aan een training van een dagdeel bij voorkeur een eigen auto u kunt eenvoudige energiebespa rende materialen aanbrengen. Heeft u interesse? Onderneem dan vóór 18 oktober actie! Voor aanmelding of meer informatie belt u met afdeling Publieksdiensten (0478) 52 33 33 of mailt u naar personeelszaken® venray.nl. rA Vorige week zijn de balkons van De Bleek voorzien van een be drukte kunststof folie, die speci aal voor De Bleek is ontworpen. Het werk is van de Venrayse ontwerpster Birgit Haneuse en heet The Flow. Herkenbare Venrayse beelden vormden de inspiratie voor dit werk. Het project is door de gemeente Venray en Wonen Venray uitgevoerd. Wethouder Ike Busser: "Door het beplakken van de balkons met deze Venrayse illustraties krijgt De Bleek net als de andere winkelgebieden een eigen karakter. Het heeft nu een moderne en frisse uitstraling". Uitstraling De Bleek stamt uit de begin van de jaren '80 en is een schoolvoorbeeld van het gebruik van onderhouds- vriendelijke maar saaie bouwmateri alen. De grote witte balkons hebben een dominerende uitstraling in De Bleek. In het kader van het project Centrum op de schop zijn de balkons vorige week verfraaid. Op maandag 18 oktober vergadert de Cliëntenraad Wwb en Minimabeleid. Het overleg begint om 13.30 uur in het gemeentehuis en kunt u bijwonen. U vindt de agenda op www.venray.nl (zie Wonen leven Werk, inkomen, zorg Uitkeringen Cliëntenraad Wet Werk en Bijstand). Na het succes van vorig jaar, vindt op donderdag 11 novem ber weer de Dag van de Duur zaamheid plaats. Initiatiefnemer Urgenda nodigt alle bedrijven, particulieren, organisaties en scholen uit om op 11-11 een duurzame activiteit te organi seren. De Dag van de duurzaamheid, een initiatief van Urgenda, is een dag om te laten zien wat er in Nederland al wordt gedaan op het gebied van duurzaamheid. Overal in het land zijn er activiteiten die de verduur zaming van onze samenleving dichterbij brengen. Dat varieert van workshops duurzaam ondernemen, acties om over te stappen op groene stroom en de opening van een duur zame melkveehouderij tot colleges over duurzaamheid op universiteiten. Wat kunt u zelf doen? De gemeente Venray hoopt dat de Dag van de duurzaamheid voor inwoners aanleiding is tot nog meer duurzame activiteiten. Natuurlijk kunt u ook een bijdrage leveren door zelf op 11-11 een activiteit te organiseren. Dat kan van alles zijn. Het organiseren van een bijeenkomst over duurzame verbeteringen op uw werk bijvoorbeeld, ofeen leuke actie voor uw klanten. Maar ook in uw eigen huis, buurt of school kunt u actief zijn, bijvoorbeeld met een inzamelingsactie of bewustwordingsactiviteit. "Zo kunnen wij op één dag met elkaar aan de buitenwereld laten zien dat wij duurzaamheid serieus nemen en samen aan oplossingen werken", zegt wethouder Patrick van der Broeck. "De gemeente Venray draagt elk initiatief een warm hart toe en wil lokale activiteiten zomogelijkgraag ondersteunen. Niet alleen op 11-11 maar op elk moment. Neem daarom contact op met de gemeente, zodat wij samen kunnen bekijken in welke vorm ondersteuning nodig en mogelijk is." Initiatieven kunt u aanmelden op www.dagvandeduurzaamheid.nu, en ookvia gemeente@venray.nl. In een duurzame leefomgeving is er een goede balans tussen mens, milieu en economie. Daar is echter geen objectieve maatstaf voor. Voor veel mensen betekent duurzaamheid de aarde niet verder uitputten, oog hebben voor de behoeften van toekomstige generaties en een evenwichtige welvaartsverdeling tussen mensen wereldwijd. In een duurzame wereld zou bijvoorbeeld kunnen gelden dat er nauwelijks C02-uitstoot plaatsvindt, dat mensen vooral biologisch geproduceerd voedsel eten, er eerlijke handel plaatsvindt en dat er energiezuinig wordt gebouwd met duurzame materialen. Maar het betekent ook gelijke kansen voor arbeidsgehandicapten of vluchtelingen, mensenrechten, of kleinschalige zorgprojecten. Woensdag 10 november is de jaarlijkse Dag van de Mantelzorg. Steunpunt Mantelzorg Venray organiseert op deze dag een feeste lijke middag als blijkvan waardering voor de mantelzorgers. Via onderstaand formulier kunt u hiervoor mensen aanmelden. Een mantelzorger is iemand die zorgt voor een ander die ziek of gehandicapt is. Mantelzorgers hebben een persoonlijke band met degene voor wie zij zorgen. Meestal is dit een partner, familielid, vriend of buurtgenoot. Blijk van waardering Kent u een mantelzorger en vindt u dat die wel eens een blijk van waarde ring verdient? Geef de naam van de mantelzorger en van uzelf dan door aan Steunpunt Mantelzorg Venray. Dit kan per mail naar mantelzorg@venray.nl. Ook kunt u onderstaande bon gebruiken. De mantelzorger ontvangt dan een attentie en een uitnodiging voor een feestelijke middag. Vul de bon in en stuur deze vóór 22 oktober naar Steunpunt Mantelzorg Venray, antwoord nummer 1502, 5800 WB Venray. Ondersteuning Venrayse mantelzorgers kunnen voor advies en informatie terecht bij het Zorgloket van de gemeente Venray. U kunt de mantelzorgondersteuners telefonisch bereiken via telefoonnummer (0478) 52 33 33 of per e-mail: mantelzorg@venray.nl. Aanmelding Deze mantelzorger wil ik graag aanmelden voor de attentie in het kader van de Dag van de mantelzorg 2010: Gegevens mantelzorger Voorl. achternaam m/v Adres Postcode Woonplaats E-mail Telefoon Zorgt voor Naam van de aanmelder Telefoonnummer van de aanmelder BenW bezoeken alle dorps- en wijkraden van de gemeente Ven ray. De bezoeken hebben meestal eenzelfde verloop. Eerst vertelt de (loco) burgemeester over het collegeprogramma en lichten de wethouders hun portefeuille toe. Dan vertellen de dorpsraden over de zaken die het dorp bezighouden. Zo ook vorige week tijdens het collegebezoek aan de dorpsraden van Heide en Castenray. De dorpsraad van Heide stelde vragen over de gevolgen van de sluiting van de basisschool, die volgens de dorpsraad nu onafwendbaar lijkt. Waar gaan onze kinderen straks naar school? Hoe komen ze veilig daar? Heeft de gemeente al nagedacht over vervoer of de aanleg van een fietspad? Ook kwam de woningbouw aan de orde en het behoud van het gemeenschaps huis werd aangegrepen om te pleiten voor extra steunmaatregelen. Hierop reageerde het college dat het niet mogelijk is om op grond van de lande lijke regelgeving de regels zo te verruimen dat het gemeenschapshuis zelf meer inkomsten mag genereren. Tenslotte sprak het gezelschap over het nieuwe trapveldje en mogelijke toekomstplannen voor de Deurneseweg. Actief inzetten In Castenray werd de mogelijke sluiting van de basisschool ook met het college besproken. Met name de gevolgen daarvan voor de leefbaarheid in Castenray. Natuurlijk werd woningbouw in dit verband als een oplossing genoemd. Met trots vertelde de voorzitter van de dorpsraad dat Castenray een hechte gemeenschap is en het dorp daardoor veel voor elkaar krijgt. Ook heeft Castenray een rijk verenigingsleven. Echter, de verenigingen beginnen te merken dat bestuursfuncties steeds moeilijker in te vullen zijn. Met het oog op de toekomst wil de dorpsraad geen afwachtende houding aannemen maar zich samen met de inwoners actief inzetten om zich voor te bereiden op de toekomst. Tot slot van zijn betoog vroeg de voorzitter ook aandacht voor de mooie natuurgebieden vlakbij de kom van Castenray en het behoud ervan. Waardering Het college sprak in beide dorpen de waardering uit voor het vele werk dat de dorpsraden verzetten. Met betrekking tot de leefbaarheid hield het college de dorpsraden voor dat de leefbaarheid van de dorpen in eerste instantie een zaak van de inwoners is en de gemeente hierin een onder steunende rol heeft. Heide en Castenray kunnen terugkijken op een waardevol bezoek van het college. Bezoek Castenray week 41 adv 01.indd 17 13-10-2010 16:41:54

Peel en Maas | 2010 | | pagina 17