Unicefloop: bijna 24.000 euro L' Nominatie De Zorggroep 'Te weinig aandacht voor verdwijnen bladkorven' Mannen gewond Art Yard on the road... Dauwtrappen voor goede doel Inzicht in het puberbrein LETSELSCHADE? KLEUR IN JE INTERIEUR? 100 KLEURRIJKE CARPETTEN OP VOORRAAD! Kijk op vvvvw. mïjncjg Advocaten Ga naar een specialist bij u in de buurt! PEEL EN MAAS Donderdag 14 oktober 2010 - Pagina 11 De Unicef-loop die in Over- loon is gehouden, heeft 23.828 euro opgebracht. Dit bedrag is bestemd voor projecten op het gebied van gezondheids zorg in Zambia. Het recht op zorg is een van de kinderrech ten. Goede zorg is belangrijk voor het terugdringen van de kindersterfte. Burgemeester Van Soest open de de Unicefloop bij de Raaijhal in Overloon. De wandeling ging door de bossen van Overloon. De stralende zon, de vrolijke muziek van de jeugdorkesten van Vier lingsbeek en Overloon bij de start en de finish maakten een feestelijk geheel van de wandeling. In totaal hebben er 1400 kinderen, ouders en opa's en oma's genoten van de wandeling in Overloon. Het grootste deel van de opbrengst van de Unicefloop is bij elkaar gelopen door leerlingen van 29 basisscholen. Zij hebben vooraf voorlichting over het werk van Unicef gehad op school en daarna sponsors gezocht. In totaal heb ben deze kinderen 20.970 euro opgehaald. De Zorggroep is genomi neerd voor de Public Finance Award. De prijs wordt op 16 november uitgereikt tijdens het jaarcongres Public Finan ce in het World Forum in Den Haag. Jan Winter, concerncontroller van De Zorggroep, werd geselec teerd door marktpartijen en de redactie van Tijdschrift Financi eel Management uit ruim vijftig kandidaten vanwege de realisatie van aantoonbare verbeteringen en vernieuwingen in de organisatie en de integrale rol die de financi- ele functie hierbij heeft gespeeld. Bij De Zorggroep gaat het om het project inzake de vastgoedfinan ciering. Winter is zichtbaar trots op de nominatie maar weet ook dat er nog veel van hem wordt verwacht. "Binnenkort volgt er een interview dat gepubliceerd wordt op financieel-management. nl en op de website van het jaar congres, vertelt Jan Winter. Dit interview weegt voor 50 procent mee in de score. Daarnaast zal ik onze case, aan wie niet alleen ik maar ook een team van deskun digen van De Zorggroep heeft meegewerkt, moeten presenteren en verdedigen in een rondetafel gesprek. Uiteindelijk bepaalt de jury de winnaar." Public Finance is het jaar congres voor beleidsmakers en (financieel) managers werkzaam bij onder andere gemeentes, pro vincies, ministeries, woningcorpo raties, politiekorpsen, brandweer, ROC's, onderwijsinstellingen, energiebedrijven, ziekenhuizen, facilitaire diensten en waterschap pen. Naast De Zorggroep zijn nog vier andere organisaties genomi neerd: Accolade, KNCV Turbercu- losefonds, Ministerie van VROM/ WWI en UMC St. Radboud. Open huizen route succesvol! De Venrayse makelaars kij ken terug op een geslaagde open huizen dag. Het weer was goed en er kwamen volop kijkers opdagen. Een gemid delde van anderhalf tot twee per woning maakt dat er woningen niet bezocht zijn, maar ook dat sommige wonin gen zeven of acht kijkers over de vloer kregen. De Venrayse markt is in bewe ging. En dat kan van veel andere plaatsen niet gezegd worden. Natuurlijk is het aanbod groot. Dit geldt voor het hele land. Maar omdat het prijsniveau reeël is worden er woningen en appar tementen verkocht. De gunstige positie ten opzichte van Brabant, waar het prijsniveau altijd al hoger is geweest, speelt hier zeker in mee. Ook scoort de regio Ven- ray hoog met het woonklimaat. Er is zijn perfecte voorzieningen: een mooi winkelcentrum, goed scho lenaanbod en een geweldig bui tengebied. Landelijke berichten ten spijt geven de Venrayse make laars aan de toekomst positief te zien. Ook voor de woningen met weinig of geen bezoekers wordt gezocht naar ingangen om de verkoop vlot te trekken. De geza menlijke aanpak met de gezamen lijke uitstraling maakt dat er beter gestuurd kan worden. Een stukje Venray promotie is hierbij ook van belang. "Venray als perfecte woongemeente wegzetten is voor iedereen goed", aldus een woord voerder van de gezamenlijke Ven- rayse makelaars. Met lef In Venray start op 26 oktober de cursus Met lef! Zelfverzekerd in contact met anderen. Dit is een cursus voor jongeren vanaf 16 jaar, die snel verlegen zijn, het moeilijk vinden een gesprek te beginnen of bang zijn om op te vallen in gezelschap. De cursus wordt gehouden door Synthese en GGZ Noord- en Midden-Lim burg. Elke dag komen jongeren mensen tegen. Op school, op het werk, bij een feestje. Sommige jongeren zijn erg gespannen en onzeker in deze contacten met anderen. Zij voelen zich onzeker en maken zich zorgen over wat anderen van ze vinden. Het voe ren van een gesprek of het geven van een mening kan dan heel las tig zijn. Dat kan bijvoorbeeld zijn door de angst om dicht te klap pen, te gaan blozen, of het ver keerde te zeggen. De cursus is er op gericht meer plezier te krijgen in het contact met anderen. The ma's die aan bod komen zijn 'de rol van gedachten', 'vergroten van zelfvertrouwen', 'sociale vaardig heden' en 'omgaan met moeilijke situaties'. Naast het verstrekken van informatie, tips en handvatten staan concrete oefeningen cen traal. Door het uitwisselen van ervaringen en het bezig zijn met opdrachten leer je de verlegen heid beter aan te pakken. De cur sus bestaat uit acht bijeenkomsten van twee uur. Na aanmelding volgt een vrijblijvend kennismakings gesprek. Voor meer informatie en aanmelding kan men contact opnemen met het Informatie centrum Geestelijke Gezondheid via telefoon (0478)527066 of via e-mail igg@ggznml.nl Wiske Koster had er maar bar weinig in de lokale media van teruggezien. Dat de gemeente Venray tijdens de herfstperiode geen bladkor- ven gaat plaatsen, maar bur gers wel de mogelijkheid geeft om gratis hun tuinafval bij het milieustation in Venray aan te bieden, had het CDA-raadslid zelfs niet in nieuwsblad Peel en Maas gelezen. Koster vroeg wethouder Busser maandag avond tijdens de commissie vergadering Stedelijk Beheer of er wellicht in wat huis-aan- huisbladen en op de kabel krant extra aandacht aan het besluit kon worden gegeven. "Want Peel en Maas valt niet bij iedereen in de bus", aldus Wiske Koster. Wethouder Busser (Samen werking) hoorde het betoog van Wiske Koster aan. Zijn antwoord op haar vraag was kort maar krachtig. "Wij publiceren onze berichten op de gemeentepagina in Peel en Maas." Hij wees Koster er tevens op dat er in Peel en Maas wel degelijk uitgebreid aandacht is besteed aan de bladkorven en de gratis wegbrengservice. Maar dat was de CDA'ster blijkbaar toch ontgaan, net zoals het gegeven dat het thema ook op de nieuwspagi- na's van Peel en Maas en dagblad De Limburger en op Kabelkrant Venray en Peel en Maas TV in de afgelopen weken aan de orde is gekomen. Bovendien plaatsten diverse huis-aan-huiskranten en websites het persbericht van de gemeente Venray. Busser vond het dan ook niet nodig om nog een keer met een publiekscampagne te starten. VOORTZETTING PROEF Inwoners van Venray kunnen ook in de periode van oktober tot en met december 2010 tuinafval gratis aanleveren op het milieus tation. De gemeente zet de proef voort die vorig jaar is gestart. In 2009 konden de Venraynaren voor het eerst in het najaar gratis tuinafval brengen bij het milieus tation. De proef was volgens de gemeente een succes. Burgers kunnen bij het milieustation aan de Metaalweg terecht met afval uit eigen tuin en met blad van open baar groen. Omdat de gemeente sinds 2009 werkt met zogeheten beeldbestekken, zijn vorig jaar de bladkorven verdwenen uit het straatbeeld. De aannemer die het groen onderhoudt, moet ook blad verwijderen. Daarmee wer den de bladkorven volgens de gemeente Venray overbodig, maar verdween voor de burgers ook de mogelijkheid om bladeren uit het openbaar groen kwijt te raken. Naast extra service voor de bur ger en meer gft inzamelen, wil de gemeente ook beter zicht krijgen in de kosten en de gevolgen van de proef. De gratis brengvoorzie- ning voor de inwoners kost de gemeente extra geld. Tijdens de proef in 2009 zijn de kosten en gevolgen alleen globaal in beeld gebracht. Met de uitkomsten van dit jaar bekijkt de gemeente in het voorjaar van 2011 of de proef wordt omgezet in een structurele voorziening. MOTIE De discussie werd maandag avond aangezwengeld door PvdA- er Henk Bisschops. Die partij dien de op 29 september 2009 in het kader van de evaluatie afvalstof fenheffing een motie in waarin het handhaven van de bladkorven centraal stond. De motie werd ondersteund door de fractie van inVENtief. De overige fracties waren tijdens die vergadering ech ter van mening dat de pilot met het gratis wegbrengen van tuin afval een kans verdiende. Destijds was het volgens de PvdA duidelijk dat het ging om een proef die dit jaar al geëvalueerd zou worden. "De bladeren gaan weer vallen, maar een evaluatie hebben we nog steeds niet gezien. Waarom is die nog niet geweest?", vroeg Henk Bisschops zich af. "Wat ons betreft is de proef al geweest." Wethouder Ike Busser moest de PvdA'er gelijk geven. De proef zou in het afgelopen jaar eigenlijk al geëvalueerd worden, maar dat is op basis van de huidige gege vens, de kosten en gevolgen van de pilot zijn momenteel alleen globaal in beeld gebracht, nog niet mogelijk. "De gegevens zijn helaas nog niet allemaal volledig verza meld. Dat is niet goed gegaan." En dus kan de evaluatie momenteel nog niet plaatsvinden. Dat gebeurt nu in het voorjaar van 2011, waar na besloten zal worden of de blad- korven in de herfst van 2011 wel of niet terugkeren in het Venrayse straatbeeld en of er wordt door gegaan met het gratis aanleveren van tuinafval op het milieustation. De PvdA zou net als een aantal andere partijen graag zien dat de korven weer een plek krijgen in Venray. "Want veel mensen heb ben last van de bladeren", aldus Bisschops. De partij is benieuwd naar de ervaringen van burgers in het afgelopen jaar. Burgers kun nen hun reactie mailen naar venray@pvda.nl. Waarom zijn pubers soms zo onvoorspelbaar, onge- interesseerd en komen ze moeilijk hun bed uit? Dat vroegen ruim 130 ouders en (mede)opvoeders zich ook af. Zij kregen woensdag 6 okto ber antwoord van Yvonne van Sark, schrijfster van het boek 'Puberbrein binnenstebuiten.' "Pubers hebben niet alleen een onrijp brein, ze moeten ook nog eens leren omgaan met een totaal anders func tionerend brein. Dat is niet gemakkelijk voor henzelf, maar ook niet voor hun omge ving", aldus Van Sark. De bijeenkomst over het puber brein werd door het Centrum voor Jeugd en Gezin Horst aan de Maas- Venray (CJG) georganiseerd ter gelegenheid van de start van het CJG op 17 september. De vele tips en adviezen die Van Sark aan de ouders gaf tijdens haar lezing, zijn een voorbeeld van waar het CJG voor staat, namelijk hét centrale punt voor vragen over opvoeden en opgroeien.Pubers zijn soms onvoorspelbaar. Dat komt door dat het vreselijk druk is onder die krullenbol of paardenstaart. Tussen hun 10e en 25e maken de hersenen een belangrijke ontwik keling door. "Met name het voor ste deel van de hersenschors is bij pubers nog niet helemaal ont wikkeld. Juist daarom hebben zij in deze levensfase, misschien wel harder dan ooit, kaders en struc tuur nodig", aldus Van Sark. Aan de start van het CJG was tevens een prijsvraag gekoppeld. Onder de bezoekers van de website van het CJG www.mijncjg.nl werden tien boeken 'Puberbrein binnen stebuiten' verloot. Jongeren maak ten kans op 20 euro beltegoed. De Venrayse winnaars ontvingen hun prijs tijdens de bijeenkomst op 6 oktober. Wethouder Twan Jansen reikte de prijzen uit. "Ruim 350 ouders en jongeren hebben mee gedaan aan de prijsvraag. Dat is een mooi resultaat. Voor het suc ces van het CJG is het belangrijk dat iedereen het CJG weet te vin den. Via de website, e-mail of het telefonisch spreekuur. We hebben met deze actie een mooie start gemaakt. De consulenten van het CJG zijn dagelijks druk met het beantwoorden van vele vragen van ouders en jongeren." Tijdens de bijeenkomst puberbrein, die plaatsvond in het Raayland College in Venray, maakten de bezoekers tevens kennis met het aanbod van verschillende (hulp)verlenende instellingen op het gebied van pubers, zoals MEE Noord en Midden Limburg, GGD Limburg Noord, GGZ Noord en Midden Limburg, Synthese en Kleur Kin der- Jeugdzorg. Met deze instel lingen werkt het CJG nauw samen om ouders, (mede)opvoeders en jongeren deskundige tips en adviezen te kunnen geven als zij vragen hebben over opvoeden Twan Jansen zet Marleen Oudenhoven in het zonnetje. en opgroeien. Wie dit allemaal heeft gemist, kan op dinsdag 2 november terecht op het Dendon College in Horst. Het CJG orga niseert dan een tweede bijeen komst over het puberbrein. Deze avond is Huub Nelis, de tweede schrijver van het boek Puberbrein binnenstebuiten, aan het woord. Aanmelden kan tot 29 oktober via www.mijncjg.nl. De politie stelt een onderzoek in naar huiselijk geweld in twee woningen in de wijk Brukske. Er kwamen maandagavond rond 22.15 uur meerdere meldingen bij de politie binnen dat er ambu lances nodig waren voor twee slachtoffers. Een van hen verbleef in een woning aan de Harpstraat en de ander in een huis aan de Mambostraat. De slachtoffers zijn twee mannen van 55 en 24 jaar die vermoedelijk problemen had den in de relationele sfeer. Het incident deed zich voor in de woning aan de Harpstraat, waarna een van de slachtoffers naar de woning aan de Mambostraat ging. Beide mannen zijn met ernstige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis. Op dit moment is er niet meer bekend over wat er precies is gebeurd. De politie startte maandag avond een buurtonderzoek en vraagt getuigen zich te melden via telefoonnummer 0900-8844 of via de onafhankelijke tiplijn van Meld Misdaad Anoniem, telefoonnum mer 0800-7000. VAN DER PUTT Wordt u afgescheept? Niet tevreden over het afwikkelingsvoorstel? Kom voor een kosteloos advies naar onze specialisten. Een adviesgesprek is altijd gratis. Van der Putt Advocaten Afdeling Letselschade Patersstraat 15-17 5801 AT Venray tel. 0478 - 55 66 77 fax. 0478 - 55 66 78 info@putt.nl www.putt.nl Noord-Limburg heeft veel te bieden, zowel op het gebied van kunst als op het gebied van land- en tuinbouw. Joep Hermans van Innovatief Plat teland, Musicus Nard Reijn- ders en beeldend kunstenaar Richard Smeets, willen graag dat de beide sectoren meer met elkaar vervlochten raken. Daartoe hebben zij het initi atief genomen tot het project Art Yard. Dit project is erop gericht kunst te realiseren en te tonen in samenwerking met minstens tien tot vijftien aan sprekende agrarische bedrij ven in Noord-Limburg. De belangstelling vanuit zowel de kunstwereld als de agrarische sector is er zeker. Tijdens een bij eenkomst in de Oelderse Halte in juli van dit jaar meldden zich al ruim dertig beeldend kunstenaars en ruim dertig agrariërs voor deel name aan het project. Die worden deze week uitgenodigd om deel te nemen aan een bustocht waar bij diverse agrarische bedrijven en ateliers worden bezocht. Het doel is elkaar beter te leren kennen, geïnspireerd te raken en concrete combinaties tussen kunstenaars en agrariërs te laten ontstaan. De initiatiefnemers willen echter ook anderen dan degenen die zich reeds hebben gemeld in de gele genheid stellen deel te nemen aan de busreis (en eventueel aan het project). De reis vindt plaats op zaterdag 30 oktober. Elke professi onele kunstenaar en elk agrarisch bedrijf in Noord-Limburg komt in aanmerking voor deelname. Het is de bedoeling het project Art Yard af te ronden voordat in april 2012 de Floriade begint. Als de samenwerking tussen kunstenaars en agro-ondernemers slaagt, is Noord-Limburg een bijzondere toeristische attractie rijker: een route waarlangs bewoners en bezoekers van de regio kunnen ervaren hoe creatief en innovatief Noord-Limburg is, op het gebied van de agribusiness, in de breedste zin. Een project waar de kunstwe reld en de agrosector de handen ineen slaan om de ziel van deze uiterst levendige regio te verbeel den en aan het publiek te tonen. Het project wordt ondersteund door de Regio Venlo. Aanmelden voor de bustour kan geschieden via charlotte@artan- dyard.nl. Telefonische informatie: 0611381078. Kiwanis Club Rooyse Ladies houdt op zondag 31 oktober een wandeling voor het goede doel: Kindervakantiewerk Venray. De Rooyse Ladies hebben deze organisatie al eerder onder steund en zijn enthousiast over haar activiteiten. Vooral de vele blije gezichten van zowel kinde ren als vrijwilligers hebben ertoe bijgedragen dat de Rooyse Ladies Kindervakantiewerk in 2007 voor een periode van vijf jaar hebben geadopteerd. Onder leiding van vrijwillige gidsen van de Venrayse groengroeperingen IVN wordt om 9.00 uur gestart bij de Geijsterse bossen om te dauwtrappen door het herfstgroen. Deze gidsen laten de deelnemers in de vroege och tenduren dingen van de natuur zien en geven uitleg over de flora en fauna. De dames van Kiwanis Club Rooyse Ladies zorgen ervoor dat de wandelaars een onvergete lijke ochtend gaan beleven. Ook ligt er een presentje voor ieder een klaar. Er wordt geen pauze gehouden, maar op veler verzoek is er een gezellig samenzijn aan het einde van de wandeling met allerlei culinaire hoogstandjes. Voor de kinderen is een uitge breid spellencircuit uitgezet bij de voetbalvelden. Kindervakan tiewerk Venray gaat dit jaar deze spelactiviteiten ondersteunen en begeleiden. Aanmelden kan via www.kiwanisderooyseladies.nl. paterslaan 7 venray t 0478-582810 www.corpaint.nl verf behang raamdecoratie gordijnen vloerbekleding shutters ■G0R PAINT De Studio

Peel en Maas | 2010 | | pagina 11